Jump to content
dimis_konto

Επέκταση Εγγύησης Πέρα Των 4 Ετων

Recommended Posts

καλησπέρα με πήραν τηλ από την vw και με ρωτησαν αν θελω να κάνω επέκταση εγγύησης για ένα χρόνο.έχω golf 5 tsi 5 ετων τι λέτε αξίζει.έχετε ακούσει κατι για το πρλογραμμα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Και πόσα (€) σου ζήτησαν ?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με πήραν και θα το κάνω περιμένω σήμερα να έρθουν απο καποια κούριερ με το συμβόλαιο και θα δώσω τα λεφτα αντικαταβολή... 254 ευρώ είναι και (απ ότι μου είπαν στο τηλέφωνο εννοείται θα κοιτάξω και το συμβόλαιο) καλύπτει ανταλακτικά και εργατικά σε βλάβες του κινητήρα, σύστημα ψύξης και δε θυμαμαι τι άλλο αλλα τα βασικά είναι αυτά... Επίσης το αυτοκίνητο είναι 5 ετών και 2 μηνών. Ελπίζω να μην έχει τπτ περίεργους όρους στα ψιλά γράμματα και είναι μούφα

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα ευρώ του χρόνου αν παραμείνει βέβαια αυτή η τιμή ούτε καν που θα το σκεφτώ!Αρκεί βέβαια να διαβάσω τι καλύπτει και 

τι δεν καλύπτει και φυσικά να είναι μέσα στις καλύψεις το DSG!

Βέβαια δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός πως θα πρέπει πάλι να τα σκάω για σέρβις σε κάποιο εξουσιοδοτημένο...

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Με τόσα ευρώ του χρόνου αν παραμείνει βέβαια αυτή η τιμή ούτε καν που θα το σκεφτώ!Αρκεί βέβαια να διαβάσω τι καλύπτει και

τι δεν καλύπτει και φυσικά να είναι μέσα στις καλύψεις το DSG!

Βέβαια δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός πως θα πρέπει πάλι να τα σκάω για σέρβις σε κάποιο εξουσιοδοτημένο...

Στάθη την καλησπέρα μου! Ειναι ασφαλιστική εγγύηση και δεν καλύπτει από όσο θυμάμαι πολυ βασικά μέρη και πολυ ακριβά ανταλλακτικά όπως το είχα διαβάσει, βέβαια το είχα ψιλό δει τότε πριν δυο χρόνια πρπ. Γενικά είχα καταλήξει στο συμπέρασμα οτι ήταν άδικος κόπος

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη και η επέκταση των 2 ετών μετά τα 2 πρώτα έτη εργοστασιακής εγγύησης μέσω ασφαλιστικής είναι και οι καλύψεις 

είναι πολλές και περιλαμβάνει και το DSG (έχω και τον πλήρη κατάλογο βέβαια με τις εξαιρέσεις).

Όταν φτάσει η ώρα θα το δω αναλυτικά πάντως ελέω DSG (και όχι μόνο βέβαια...)

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα μου είχαν δώσει τον κατάλογο αλλα όσο αυξάνεται η παλαιότητα μου είχαν πει οτι μειώνονται και οι καλύψεις σε ανταλλακτικά. Γιαυτο και δεν μου το πρότεινε πέρα απο απο την 2ετία.. Εσυ αν βέβαια σε καλύπτει το dsg κρατά το εννοείται και γενικά αν το mechatronic το καλύπτει όλοι πρέπει να την επεκτείνεται!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η ασφαλιστικη κατα θα ξερει παραπανω για να κανει αυτο το προγραμα. και σιγουρα δεν θα βγει χαμενη. αλλα τι γινεται αν ο φιλος konto ειναι ειναι μεσα στο 10%;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειπα οχι... ενταξει αν ειναι να δινω συνεχεια..να παει να μαμηθει... αλλαξα καποια βασικα ανταλλακτικα με βελτιωμενα οταν ειχα εγγυηση...και τερμα το πανυγηρι...βρισκεις και ενα καλο μηχανικο ,και αν τυχει στραβη κοιτας και μεταχειρισμενα. Αν εχεις βεβαια dsg ..αλλαζει το πραγμα κατα πολυ , και μετα απο 2 περιστατικα στο κοντινο περιβαλλον... εκτος εγγυησης...σταματησα να μετανιωνω που δεν το εβαλα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κατά σύμπτωση αν και δεν είχα κάνει την αρχική επέκταση της εγγύησης μετά από αλλαγή κινητήρα και τα 800 ευρώπουλα που έδωσα για εργατικάτα (το μοτερ εκτός εγγύησης το κάλυψε η κοσμοκαρ) έψαξα και στον τέταρτο χρόνο του αμαξιού αποφάσησα προχθες να την κάνω. μου κόστησε 267 με δόσεις στην κάρτα και το συμβόλαιο αναγράφει ότι καλύπτει όλα τα μηχανικά , ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά μέρη του αμαξιού. Έχει κάποιους κανόνες αλλά ο σημαντικότερος που είναι να κάνεις τα σερβις σε επίσημο συνεργείο της κοσμοκαρ νομίζω πως είναι φυσιολογικό. δυστυχώς πολύ ζημιάρικο αμάξι (4 χρόνια 3 ζημιές) οπότε δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλά περιθώρια αφού λεφτά στην τσέπη πλέον δεν υπάρχουν. Και το σύστημα είναι όπως για το τρακάρισμα τηλεφωνείς από το συνεργείο έρχεται ο εμπειρογνώμονας δίνει το οκ και το συνεργείο πληρώνεται απευθείας από την ασφάλεια.

 

Πάντως νομίζω ότι κάποιος που θα θελήσει να την κάνει θα πρέπει να διευκρινήσει για το αν καλύπτει το dsg γιατί εμένα με ρώτησαν τι κιβώτιο έχω. Επίσης από την ημέρα που θα πληρώσεις η κάλυψη ισχύει μετά από 30 μέρες για να αποφεύγονται όσο γίνεται οι απατεώνες.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με την επέκταση γιατι αν χρειαστεί να χρησιμοποιηθεί ίσως η ασφαλιστική το δηλώσει ως ζημιά στο συστημα και θα αυξήσει το πόσο της μετεπειτα 6μηνης ή 12 ασφαλείας σας..

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάνα νεότερο για την επέκταση εγγύησης? Με πήραν και εμένα σήμερα τηλέφωνο και σκέφτομαι να την κάνω. Αν υπάρχει κάποιος που την έχει κάνει ήδη θα χρησίμευε να μας ανάφερει αν υπάρχουν ψιλά γράμματα και αν αξίζει να μπούμε σε αυτό το έξοδο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.