Jump to content
faniaros

Comfort Window Operation

Recommended Posts

Γειά σε όλους!!!

 

Να δηλώσω εξ αρχής ότι αυτό είναι το πρώτο μου post κ ζητώ την επιείκειά σας σε τυχόν λάθη. Ζητώ συγγνώμη αν το θέμα υπάρχει ήδη αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι παρόμοιο...

 

https://www.youtube.com/watch?v=LW7VwJIRK1g&feature=c4-overview&list=UUM_LRlka11dIuL_xM8JKmug

 
Στο βίντεο που παραθέτω, αναφέρεται ρητά πως τα μοντέλα της VW δεκαετίας κ νεότερα που έχουν ηλεκτρικά παράθυρα κ τηλεχειρισμό θα πρέπει να έχουν την δυνατότητα ανοίγματος - κλεισίματος τους με τη χρήση του τηλεχειριστηρίου...
 
Και ιδού η απορία μου, πρόσφατα οδήγησα το Golf 1.6 tdi Generation και αφού ενεργοποίησα τη λειτουργία αυτή αποπειράθηκα να το τεστάρω, δυστυχώς χωρίς τα επιθυμητά αποτελέσματα (πολύ σωστά, δεν συνέβη τίποτα)...
 
Θέλω λοιπόν να ζητήσω από όσους έχουν 7άρι (κ ακόμα καλύτερα την ίδια έκδοση) αλλά κ όλους όσους το έχουν επιχειρήσει να μου δώσουν τα φώτα τους πάνω στο θέμα...
 
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!! 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου...

Εμένα στο δικό μου (golf 7 highline) λειτουργεί κανονικά μέσω του κλειδιού και το άνοιγμα και το κλείσιμο. Ξανακοίτα τις ρυθμίσεις να δεις ότι σίγουρα είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολα τα golf 5 6 7 που εχουν τηλ /μο εχουν αυτοματη ανοιψωση παραθηρον με παρατεταμενο πατημα .στο golf 7 τησ ρυθμησησ τησ κανεισ και απο το μενου του ραδιο εκει που λεει car .την ακρηβησ ρυθμηση θα την βρησ και στο βιβλιο οδηγιον.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κατ' αρχήν για τις απαντήσεις, χαίρομαι που ξέρω ότι δεν έχουν αποκλείσει την Ελλάδα από τη λειτουργία αυτή όπως συμβαίνει στην αμερικάνικη αγορά, έκανα τις ρυθμίσεις (θέλω να πιστεύω σωστά) αλλά θα το τσεκάρω ξανά στην πρώτη ευκαιρία, σκέφτομαι μήπως φταίει η έκδοση (generation κ όχι highline) στο ότι δεν δούλεψε... 

 

Υπάρχει κάποιος με αντίστοιχη έκδοση που να το έχει προσπαθήσει???

 

Ευχαριστώ ξανά για τις απαντήσεις κ τον χρόνο σας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.