Jump to content
ANDREAS THESSALONIKI

Βελτιωση Polo Tsi 1.2 105 Aλογα

Recommended Posts

Καλησπερα απο την Θεσσαλονικη .

Ειμαι ετοιμος να βαλω προγραμμα στο πολακι και διαβαζω ολα τα αρθρα μεσα στο σαιτ και κανεις δεν λεει συγκεκριμενα τι παιζει . Αν αξιξει τον κοπο .

Βρηκα προγραμμα με 400 ευρω που βγαζει και τον κοφτη τελικης .

Αλλος λεει πεφτει στα χαμηλα αλλος διαφωνει .

Μπορω να εχω μια εμπεριστατομενη αποψη απο καποιον που το εχει κανει 1ο σταδιο τα υπερ και τα κατα αν υπάρχουν διοτι εχω μπερδευτει με τοσες αποψεις και στο τελος συμπερασμα δεν βγαινει .

Ευχαριστώ πολυ

Ανδρεας

Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

ενα προγραμμα παντα βοηθαει αλλα να ξερεις οτι η καταναλωση σου στα πατηματα θα αυξηθει ,πρωτον δεν χρειαζεται να βγαλεις κοφτη διοτι  η τουρμπινα περιστρεφεται σε οριο στροφων δλδ φουσκωνει μεχρι ενα σημειο των στροφων της μηχανης κ αρχισει σταματα.στο 1.8τ που εχω το οριο στροφων ειναι μεχρι 5.550 μετα ξεφουσκωνει η τουρμπινα.αρα δεν υπαρχει λογος κοφτη δεν ειναι ατμοσφαιρα.αφου εισαι θεσσαλονικη πριν βαλεις πανε κ στον θεοδωριδη μοναστηριου απεναντι απο τα κτελ αυτος συνεργαζεται με τον κυππαριση της unitronic εγω  εκει ειχα βαλει παλια το προγαμμα του κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος.με τοι σωστο προγραμμα δεν θα εχεις προβλημα δες της REVO μεσα στην αντιπροσωπεια θα εχεις κ εγγυηση καλης λειτουργιας.ελπζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω οντως εννοω τον κοφτη τελικης διοτι στις 4 χιλιαδες με 6η το κοβει στα  γυρω190-195ενω εχει να δωσει ..

Η εταιρια λεγεται ντζι τι ινοβεισον και μου ειπε πως με το προγραμμα βγαινει και ο κοφτης τελικης ..

Τωρα σχετικα με το προγραμμα καλο ειναι να απαντησει καποιος που το χει βαλει διοτι στα φορουμ λενε οτι

ανοιγει απο πιο ψηλα και στα χαμηλα ειναι πολυ βαρυ δηλαδη οτι ανοιγει μετα τις 2 χιλ στροφες .

Καποιοι λενε οτι πρεπει να γινει απντειτ στην αντιπροσωπεια για να παρει τα πανω του το αμαξι διοτι με τον καιρο ολοι

εχουμε παρατηρησει πως εχει βαρυνει .

Μου κανει εντυπωσει δεν εχει βαλει κανεις προγραμμα 1ο σταδιο στο πολο τσι 1,2 105 αλογα να μου πει ενυπωσεις ??

Πριν απο λιγους μηνες εβαλα προγραμμα στο ΤΤ 1,8 τφσι και απο 160 μαμα πηγε γυρω στα 210 αλογα και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος γιαυτο μπριζοθηκα και με το πολακι ..

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Σημειωτέον ότι τo Polo σου δεν έχει σχάστρα, οι πιέσεις είναι πολύ μικρές (δεν την χρειάζεται) και έχει ηλεκτρική wastegate. Με πρόγραμμα όμως που οι πιέσεις ανεβαίνουν συνήθως, το turbo θα υποφέρει χωρίς σχάστρα. Νομίζω πως το συγκεκριμένο μοτέρ δεν είναι για πολλά πολλά...εγώ θα το άφηνα όπως είναι, το οποίο είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ και αποδεικνύεται και αρκετά αξιόπιστο.

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω οντως εννοω τον κοφτη τελικης διοτι στις 4 χιλιαδες με 6η το κοβει στα  γυρω190-195ενω εχει να δωσει ..

Η εταιρια λεγεται ντζι τι ινοβεισον και μου ειπε πως με το προγραμμα βγαινει και ο κοφτης τελικης ..

Τωρα σχετικα με το προγραμμα καλο ειναι να απαντησει καποιος που το χει βαλει διοτι στα φορουμ λενε οτι

ανοιγει απο πιο ψηλα και στα χαμηλα ειναι πολυ βαρυ δηλαδη οτι ανοιγει μετα τις 2 χιλ στροφες .

Καποιοι λενε οτι πρεπει να γινει απντειτ στην αντιπροσωπεια για να παρει τα πανω του το αμαξι διοτι με τον καιρο ολοι

εχουμε παρατηρησει πως εχει βαρυνει .

Μου κανει εντυπωσει δεν εχει βαλει κανεις προγραμμα 1ο σταδιο στο πολο τσι 1,2 105 αλογα να μου πει ενυπωσεις ??

Πριν απο λιγους μηνες εβαλα προγραμμα στο ΤΤ 1,8 τφσι και απο 160 μαμα πηγε γυρω στα 210 αλογα και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος γιαυτο μπριζοθηκα και με το πολακι ..

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

Aφου εισαι απο Θεσσαλονικη μπορεις να πας στον Πορφυρη http://www.porfiris-autosport.com/ αυτοι συνεργαζονται με τους e-tuners και μπορεις να δεις πολλες δουλειες του σε αυτο το μοτερ.

http://www.etuners.gr/?s=13&t=316

http://www.etuners.gr/?s=13&t=350

http://www.etuners.gr/?s=13&t=353

http://www.etuners.gr/?s=13&t=420

http://www.etuners.gr/?s=13&t=402

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και ευχαριστω πολυ

σαν λιγα μου φαινονται στο 1ο .. το χει βαλει κανεις ?

αξιζει ?

ευχαριστω

Ανδρεας

144 αλογα με 26 κιλα ροπης για πρωτο σταδιο σου φαινονται λιγα?Η gt innovation ποσα σου λεει?Για το update δεν ξερω να σου πω γιατι δε ξερω τι update εχεις κανει μεχρι τωρα και τι χρονολογιας ειναι το αμαξι σου.

Link to comment
Share on other sites

παντως αν παρουμε σαν βαση τι δινουν οι e-tuners,που ειναι παρα πολυ καλα νουμερα η overload δεν λεει και τιποτα.

και δεν λεω για το 135 που λεει αλλα φιλος του passatouko εχει βαλει σε ιμπιζα και δεν εχει δειξει τα αναμενομενα...

Link to comment
Share on other sites

παντως αν παρουμε σαν βαση τι δινουν οι e-tuners,που ειναι παρα πολυ καλα νουμερα η overload δεν λεει και τιποτα.

και δεν λεω για το 135 που λεει αλλα φιλος του passatouko εχει βαλει σε ιμπιζα και δεν εχει δειξει τα αναμενομενα...

Γιώργο,δεν λένε κάτι τα νούμερα.

Άλογα μαζί με τον προγραμματιστη στο δυναμομετρο μπορώ να βγάλω και εγώ.

 

Έχουμε το νίκου το Ibiza με overload,του θέμη πάλι με overload,και του μήτσου το polo με e tuners.

Και πιθανων μετά το καλοκαίρι να βάλει και άλλο ένα Overload.

Μόλις επιστρέψουμε απο τα Beach bar θα κανονίσω μάζωξη να τα δούμε απο κοντά...

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο,δεν λένε κάτι τα νούμερα.

Άλογα μαζί με τον προγραμματιστη στο δυναμομετρο μπορώ να βγάλω και εγώ.

 

 

Πολυ σωστα. Το θεμα ειναι να εχουμε την καλυτερη ισορροπία μεταξυ ιπποδυναμης-ροπης-αξιοπιστιας.  

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω οντως εννοω τον κοφτη τελικης διοτι στις 4 χιλιαδες με 6η το κοβει στα  γυρω190-195ενω εχει να δωσει ..

Η εταιρια λεγεται ντζι τι ινοβεισον και μου ειπε πως με το προγραμμα βγαινει και ο κοφτης τελικης ..

Τωρα σχετικα με το προγραμμα καλο ειναι να απαντησει καποιος που το χει βαλει διοτι στα φορουμ λενε οτι

ανοιγει απο πιο ψηλα και στα χαμηλα ειναι πολυ βαρυ δηλαδη οτι ανοιγει μετα τις 2 χιλ στροφες .

Καποιοι λενε οτι πρεπει να γινει απντειτ στην αντιπροσωπεια για να παρει τα πανω του το αμαξι διοτι με τον καιρο ολοι

εχουμε παρατηρησει πως εχει βαρυνει .

Μου κανει εντυπωσει δεν εχει βαλει κανεις προγραμμα 1ο σταδιο στο πολο τσι 1,2 105 αλογα να μου πει ενυπωσεις ??

Πριν απο λιγους μηνες εβαλα προγραμμα στο ΤΤ 1,8 τφσι και απο 160 μαμα πηγε γυρω στα 210 αλογα και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος γιαυτο μπριζοθηκα και με το πολακι ..

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

εχουμε βαλει πολλα παιδια φιλε προγραμμα :) ειμαστε πολυ ευχαριστεμενοι ολοι υπαρχει και μαμα video ποσο πιανει το αμαξι μας τελικη φιλε μου καπου το εχω ανεβασει το video αυτο...

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστα τα λες ρε συ...ολα καλα μεχρι τωρα ολοι ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι με τα προγραμματα μας..

Ευχαριστημένος μπορεί να είσαι,αλλά πολλές φορές το χαρτί με τον δρόμο έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστα τα λες ρε συ...ολα καλα μεχρι τωρα ολοι ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι με τα προγραμματα μας..

Αδερφέ είσαι ευχαριστημένος όταν έμεινες πίσω από 1.4 TSI με 140 άλογα?Είχες γράψει τότε ότι μάλλον είχες κάποιο πρόβλημα!Το έψαξες?Το διόρθωσες?Γιατί δεν ξαναπατάς πάλι να μετρήσεις διαφορές?

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο σιγουρα ενα νουμερο σε ενα χαρτι δεν λεει τιποτα.

απλα οταν γινει η συγκεντρωση ειμαι πολυ περιεργος να δω τι γινεται και στο δρομο.

ο μπεκαμ τι προγραμμα φοραει?

απλα μου κανει εντυπωση,βγαλε τον μπεκαμ που λεει για 150+,αλλα ολα τα e-tuners βγαζουν νουμερα καλα.

ο φιλος σου με το ιμπιζα ποσα αλογα εχει βγαλει?

Link to comment
Share on other sites

ωραια οποτε ειναι ολοι ευχαριστημενοι με το προγραμματακι !! 1ο σταδιο ..

το θεμα ειναι πρεπει να κανω απντειτ πρωτα στην αντιπροσωπεια η δεν χρειαζεται εφοσων θα βαλο το προγραμμα ??

ευχαριστω

Ανδρεασ

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο σιγουρα ενα νουμερο σε ενα χαρτι δεν λεει τιποτα.

απλα οταν γινει η συγκεντρωση ειμαι πολυ περιεργος να δω τι γινεται και στο δρομο.

ο μπεκαμ τι προγραμμα φοραει?

απλα μου κανει εντυπωση,βγαλε τον μπεκαμ που λεει για 150+,αλλα ολα τα e-tuners βγαζουν νουμερα καλα.

ο φιλος σου με το ιμπιζα ποσα αλογα εχει βγαλει?

dynodrome φοραω προγραμμα mpoukou ..ελπιζω με αυτο που θα κανω να φθασω τα 160 αλογα με 100 αρα βεντζινα και επαναπρογραμματισμο :)

Αδερφέ είσαι ευχαριστημένος όταν έμεινες πίσω από 1.4 TSI με 140 άλογα?Είχες γράψει τότε ότι μάλλον είχες κάποιο πρόβλημα!Το έψαξες?Το διόρθωσες?Γιατί δεν ξαναπατάς πάλι να μετρήσεις διαφορές?

ναι το εψαξα ειχα προβλημα με την σκαστρα μου τελικα την εβγαλα την forge μιας και εχανα πιεση αρκετη καθως δουλευε με 1 bar το αμαξι μου αντι για 1.25 που ειναι ρυθμισμενο φιλε  εχω αφησει πανω την ηλεκτρονικη μονο ..οντως παει πολυ καλυτερα τωρα το αμαξι οπως και οταν δεν ειχα την σκαστρα επανω καθως επειδη φοραει πολυ ελαφρο ελατηριο ανοιγε ολη την ωρα και μου σπαζε τα νευρα μονο για το εφε την ειχα επανω ετσι λιγο για το καλοκαιρι... ειμαι κατω στην κρητη μονιμα τωρα πια ..οταν ανεβω με το καλο αθηνα θα πατησω παλι με τον σωτηρη δεν εχω θεμα 

Edited by BECKMAN
Link to comment
Share on other sites

dynodrome φοραω προγραμμα mpoukou ..ελπιζω με αυτο που θα κανω να φθασω τα 160 αλογα με 100 αρα βεντζινα και επαναπρογραμματισμο :)

 

ωραιος.

τι σκεφτεσαι να βαλεις για να πας στα 160?

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βγαλω τον καταλυτη εντελως απο το αμαξι να φτιαξω ενα downpipe και να αλλαξω την διατομη του σωληνα απο 45φ σε 50+ να παω μετα για επαναπρογραμματισμο στο προγραμμα οχι με 95 αρα που το εχω τωρα αλλα με 100 αρα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.