Jump to content
ANDREAS THESSALONIKI

Βελτιωση Polo Tsi 1.2 105 Aλογα

Recommended Posts

η διατομη της εξατμισης που εχει ειναι υπερβολικα μικρη.

δεν ξερω μηπως και η 50αρα για τουρμπο μοτερ ειναι παλι μικρη.

σου ειπε καποιος οτι θα δεις 160 η απλα εσυ το πιστευεις?

 

πιστευω να καταλαβαινεις οτι τα νουμερα που αναφερεις,για 150 αλογα δλδ οπως εισαι τωρα,με τα πραγματα που φορας ειναι πολυ δυσκολο.

εκτως ποια και ο Σαλιας σου εχει φτιαξει κατι που ειναι παρα πολυ πιεσμενο.

τι πιεσεις δουλευεις?

Link to comment
Share on other sites

+1.

Επίσης για να μάθεις τα αληθινά άλογα του αυτοκίνητου σου,πήγαινε σε ένα γνωστό δυναμόμετρο(π.χ τσακανικας-φωτινέλλης) και μέτρησε ΧΩΡΙΣ τον προγραμματιστή μαζί.

 

Είμαι σίγουρος οτι οταν δείς το αποτέλεσμα θα κατάλαβεις τι λέω.

Link to comment
Share on other sites

η διατομη της εξατμισης που εχει ειναι υπερβολικα μικρη.

δεν ξερω μηπως και η 50αρα για τουρμπο μοτερ ειναι παλι μικρη.

σου ειπε καποιος οτι θα δεις 160 η απλα εσυ το πιστευεις?

 

πιστευω να καταλαβαινεις οτι τα νουμερα που αναφερεις,για 150 αλογα δλδ οπως εισαι τωρα,με τα πραγματα που φορας ειναι πολυ δυσκολο.

εκτως ποια και ο Σαλιας σου εχει φτιαξει κατι που ειναι παρα πολυ πιεσμενο.

τι πιεσεις δουλευεις?

160 αλογα θα τα δω αν βγαλω τον καταλυτη και βαλω το προγραμμα να δουλευει με 100 αρα ετσι μου ειχε πει το ιδιο μου λεει και ο θειος μου που φτιαχνουμε το αμαξι εκει περα ...τωρα δουλευω 1.25 πιεση  ναι 150 αλογα ειναι τωρα το αμαξι μου με 95 αρα βεντζινη

Link to comment
Share on other sites

160 αλογα θα τα δω αν βγαλω τον καταλυτη και βαλω το προγραμμα να δουλευει με 100 αρα ετσι μου ειχε πει το ιδιο μου λεει και ο θειος μου που φτιαχνουμε το αμαξι εκει περα ...τωρα δουλευω 1.25 πιεση  ναι 150 αλογα ειναι τωρα το αμαξι μου με 95 αρα βεντζινη

 

ρε συ μπεκαμ πλακα μας κανεις σιγουρα.δεν μπορει να πιστευεις αυτα που σου λενε...λιγο να σκεφτεις αυτα που σου λενε και θα δεις οτι δεν υπαρχει καμια λογικη!!!

τι να σου πω,ουτως η αλλως ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος θα εισαι που θα εχεις ενα αμαξι με αισιοδοξα αλογα που στο δρομο δεν θα πηγαινει.

και αφου μιλαμε για 160 αλογα,δεν υπαρχει νοημα να ανοιξει μαμα golf tsi αλλα με κανενα 200+ αλογα.

πιστευω να μην εχει προβλημα να ανοιξεις με κανενα φτιαγμενο tsi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε polo στο ττ τι προγραμμα φορας ?gt-innovation?παντως εγω που φορουσα το συγκεκριμενο προγραμμα το εβγαλα  δεν ημουν καθολου ευχαριστημενος γι αυτο σε ρωταω 

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο,εντελώς φιλικά τόσα άτομα σου λέμε οτι αυτά δεν ισχύουν.Ούτε έχουμε κάτι μαζί σου,ΟΥΤΕ με το αμάξι σου.

Απλά αυτά που σου λένε και τα λές μετά,ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΥΝ,ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΝΟΗΜΑ.

 

160 άλογα αμάξι τουρμπάτο στα 1100 κιλά θα πρέπει να σφάζεσαι με Golf 200 άλογα 1350 κιλά.....Και εσύ έφαγες 3 αμάξια απο μαμά TSI 140HP.

 

Ενδεικτικά θα σου πώ οτι.

 

Απο τον σωτήρη(Golf Tsi 140) κάθομαι 3 αμάξια πισω.

Εσύ κάθεσαι 3 αμάξια απο τον σωτήρη πίσω.

 

Που σημαίνει οτι εμείς πηγαίνουμε μαζί.

Εγώ πηγαίνω μαζί με ΜΑΜΑ polo tsi.

 

Αν συνεχίζεις ακόμα να πιστέυεις οτι το πόλο είναι 150 άλογα,You Know :D

Link to comment
Share on other sites

ρε συ μπεκαμ πλακα μας κανεις σιγουρα.δεν μπορει να πιστευεις αυτα που σου λενε...λιγο να σκεφτεις αυτα που σου λενε και θα δεις οτι δεν υπαρχει καμια λογικη!!!

τι να σου πω,ουτως η αλλως ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος θα εισαι που θα εχεις ενα αμαξι με αισιοδοξα αλογα που στο δρομο δεν θα πηγαινει.

και αφου μιλαμε για 160 αλογα,δεν υπαρχει νοημα να ανοιξει μαμα golf tsi αλλα με κανενα 200+ αλογα.

πιστευω να μην εχει προβλημα να ανοιξεις με κανενα φτιαγμενο tsi...

φιλε mpoukou επειδη ειμαι μηχανικος οπως σου ειχα πει και παλι και επειδη το εχω ψαξει παρα πολυ το θεμα με το πολακι οντως η μαμα τουρμπινα χορις να αλλαξεις φτερωτες αντεχει μεχρι 170 αλογα οπως και μας εχουνε πει και απο την γερμανια και γενικα μερικα ατομα απο την ευρωπη ...παντα ηθελα και θελω μολις βρεθουνε τα καταληλα λεφτα να κανω το πρωτο πολο στην ελλαδα big turbo αλλα πρεπει βασικα να το κανω ολο το μοτερ σφυριλατο για να ταντεξει ειδαλως δεν εχει νοημα να το κανω ολο αυτο για αυτο και προχοραω σιγα σιγα βημα βημα μεχρι να βγουνε σφυριλατα εντοσθια για το πολακι μιας και μηλησαμε με αμερικη πριν κατι μερες και μας ειπανε οτι λογικα θα βγαλουνε..οποτε γτ να μην κανω κατι που θελω τοσο πολυ ....αφου με 100 αρα βεντζινα αν ειχα κανει το προγραμμα θα βγαζε 155 αλογα γτ ειναι αλλο το μειγμα αερα βεντζινας το εχω ψαξει παρα πολυ και ασχολουμαι και πολυ και με ξενα foroum ....μα τι να σκεφτω ρε συ λες να με δουλευει ο θειος μου δεν παιζει παντως αυτο που λες και κατι αλλο υπαρχει πολακι στην γερμανια που μιλαω με το παλικαρι και δουλευει 1.3 bar πιεση στα 160 αλογα και με 95 αρα βεντζινα και χωρις να βαραει αλλο καταλυτη και φτερωτες στην  τουρμπινα μπρος πισω..αυτα απο μενα 

Edited by BECKMAN
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο,εντελώς φιλικά ξαναλέω,χωρίς να εχω απολύτως τίποτα μαζί σου,σου πουλάνε κουτόχορτο φίλε και εσύ τσιμπάς.

 

Όταν πάτησες με το Golf του σωτήρη,το αμάξι σου ήταν ΒΙΑ 130 άλογα και αυτά με το ζόρι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά επειδη λες ότι είσαι μηχανικός και εκτειθεσαι ! Μπορείς να βγάλεις τα ίδια άλογα και με μικρότερη πίεση ! Δεν παίζει ρόλο η πίεση !

Πήγαινε σε ενα maha για δυναμομετρηση γιατι όσα και να λες χαλας τον χρονο σου !

Σφυριλατα για αυτο το μοτέρ δεν θα βγάλει ΚΑΜΊΑ εταιρία αν δεν τους πριξεις και αν σεν στείλεις εσυ ενα μαμα δικο σου πιστονι να φτιάξουν δοκιμαστικά να τα δοκιμάσουν και μετα να φτιάξουν τα δικά σου ! Ετσι κάνουν και για τα 1.4 TSI !

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε μπεκαμ ξεκολα λιγο σε παρακαλω στο εχω ξανα πει και αλλη φορα και θα στο ξανα πω το ΟΒΕΡ δεν δινει αλογα ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΤΟ σε παρακαλω εχει εδω και ποσα ποστ λες εμενα εχει πιεση 1,25 βγαζει 155 αλογα του αλλου δουλευει 1,3 εχει 160 αλογα και εμενα σου λεω οτι με κ03 σε 1,8tfsi σηκωνει οβερ 1,95 και βγαζω 600 αλογα καταλαβαινεις τι λες ?το οβερ μονο ενα peak στη ροπη σου δινει ουτε καν τραπεζωμα δεν κανει με τοσο μικρο τουρμπο κοιτα μετα τις 4800 μεχρι τις 6000-6500 τι κραταει και οχι μονο το οβερ ξεκολα δηλαδη τι ειναι τα αλογα στραγαλια .ελεος δηλαδη και μετα απο αυτα που λες  εκτιθεσαι κιολας και θες να σε πιστεψουμε κιολας?εδω δεν εχεις καταλαβει το πως δουλευει ενα τουρμπο και πως βγαζει αλογα ενα τουρμπο θες να σε πιστεψουμε για ολα τα αλλα ?και εσυ πες μας μετα  οτι εχεις ανοιξεις 1000 εγκυκλοπαιδιες που αναφερονται σε αυτο το μοτερ δεν προκειται να πιστει κανεις γιατι πολυ απλα δεν εχεις καταλαβει τα απλα γιαυτο .συγνωμη για την αναστατωση αλλα δεν αντεξα εχω κουραστει να διαβαζω οτι να ναι μα οτι να ναι.εχει εδω και  ποσο καιρο  αναφερεις  μου το πε ο θειος μου και μου το πε ο καθε θειος μου αυτοι που σου τα λενε δεν σου ειπαν ποτε οτι το οβερ δεν δινει αλογα παρα μονο ροπη με μια τετοια τουρμπινα ?συγνωμη και παλι 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εμενα το οβερ ειναι σταθερο στο 1.25 σε ολο το φασμα των στροφων δεν το παιζω εξυπνος οπως κανεις εσυ που την λες σε καθε παλικαρι απο δω μεσα απο πισω απο ενα pc ολοι το παιζουνε ξερολες...δεν ξαναγραφω τπτ εδω μεσα για το αυτοκινητο μου...ασχολουμαι σε ξενα site και οντως τα παλικαρια εκει περα δεν ειναι σαν μερικους απο δω μεσα ..μονο για την βελτιωση του αυτοκινητου μου θα γραφω καθως εχω βοηθησει αρκετα παιδια απο δω μεσα ...

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε.

Εσυ βοηθας τος αλλους λεγωντας ανακριβειες,νομιζω οτι επειδη εισαι μηχανικος στα καραβια εχεις πιασει τον παπα απο τα @@.

Εσυ κανεις παρουσιαση το αμαξι σου,και επειδη ειναι δημοσιο forum εχω καθε δικαιωμα να αμφισβητησω αυταπου λες.

Επισης νομιζω μπορεις ακομα να κανεις λιγη διαφιμισω στον θειο σου,μπας και ψαρεψετε κανα πελατακι.

Οσο για τα ξενα forum,δεν μου κανει εντυπωση,οτι ανακριβειες λες το πιστευουν,και αμα πατησεις με κανα αγγλικο ταξι πισω θα σαι

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πολλά δεν το παίζω έξυπνος απλά διάβασε τι γράφεις εσύ πρώτα και μετα πες ότι πεις μη λες πράγματα που δεν ισχύουν δεύτερον δεν την έχω πει σε κάνανε εδώ μέσα απλά λέω πως είναι τα πράγματα εάν ήθελα να σου τη πω άγρια και σε σένα και σε άλλους θα χρησιμοποιούσα άλλες εκφράσεις και δεν θα ζητούσα κάν συγνώμη τρίτον δεν το παίζω ξερολας πισω απο ένα pc και πίστεψε με αυτα που έχω κάνει εγω εσύ ούτε τα μισά δεν έχεις κάνει και μη βγάζεις τόσο εύκολα συμπεράσματα χωρίς να ξέρεις τι έχει κάνει ο καθένας τεταρτον εαν εσύ έχεις σταθερή 1.25 μέχρι κόφτη με αυτό το τούρμπο εγω κρατάω 3 μπαρ σταθερή με την μικρή μου κ03 πέμπτον εαν θες γράψε και εαν θες μη γράφεις πρόβλημα σου .αυτα απο μένα καλή συνέχεια και να ξές ότι εαν συνεχησεις να γράφεις όπως γράφεις πάλι θα είμαι εδώ για να σε ει διορθώσω για ακόμα μια φορΑ και εςυ ξανά πες με μετα ξερολα δεν πειράζει

Edited by tasossline t
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε.

Εσυ βοηθας τος αλλους λεγωντας ανακριβειες,νομιζω οτι επειδη εισαι μηχανικος στα καραβια εχεις πιασει τον παπα απο τα @@.

Εσυ κανεις παρουσιαση το αμαξι σου,και επειδη ειναι δημοσιο forum εχω καθε δικαιωμα να αμφισβητησω αυταπου λες.

Επισης νομιζω μπορεις ακομα να κανεις λιγη διαφιμισω στον θειο σου,μπας και ψαρεψετε κανα πελατακι.

Οσο για τα ξενα forum,δεν μου κανει εντυπωση,οτι ανακριβειες λες το πιστευουν,και αμα πατησεις με κανα αγγλικο ταξι πισω θα σαι

Αρχικα να σου μιλησω και λιγο εγω!!! Ειμαι η κοπελα του Γιωργου και σε ολο το πανηγυρακι που εχεις στησει κοροιδευεις και προσβαλλεις επαγγελματιες που ουτε τους ξερεις και ουτε θα τους μαθεις!!! Να σου πω λοιπον πως ο θειος μου δεν εχει αναγκη να εχει πελατες καποια ανωριμα κακομαθημενα και στενομυαλα παιδακια σαν εσενα καθως εχει πελατες και απο διαφορες αλλες χωρες !!! Μαθε λοιπον να σεβεσαι τους αλλους κ ειδικα ανθρωπους που δεν γνωριζεις προσωπικα!!! Ισως δεν εχεις διδαχθει τις λεξεις ευγενεια και σεβασμος και τωρα ειναι αργα για να τις μαθεις!!! Οταν λοιπον κατεβω Αθηνα ελα να πεις σε μενα οτι θες για τον θειο μου οκ??? Κ το εννοω να συναντηθουμε καπου κ να τα πεις σε μενα ολα αυτα !!! Γιατι εισαι κ πολυ μαγκακι αλλα κατι μου λεει οτι απο κοντα θα κοτεψεις !! Μαζεψε το παλιοστομα σου μην εχουμε αλλα σε παρακαλω εισαι πολυ μικρος για να τους κρινεις ολους!!!! Κ απαντω κ εκ των προτερων σε οποιον παει να μου την πει η να μου πουλησει αυτο το βρωμικο ειδος μαγκιας που κουβαλας κ εσυ...πως θα τα πουμε κ απο κοντα καποια στιγμη!!!!!

 

Και κατι τελευταιο και πολυ βασικο!!!! ΟΤΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΜΑΞΙ Κ ΕΧΕΙΣ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΜΙΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ !!!! ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΒΑΡΒΑΤΟΙ

Edited by BECKMAN
Link to comment
Share on other sites

Ένδεικτικά θα σου πώ οτι διάβασα το κείμενο σου 2 φορές για να κατάλαβω αν πρέπει να γελάσω η να κλάψω.

 

Καταρχάς εγώ μιλάω και απαντάω στον Beckman,Και οχι στην κοπέλα του Beckman.

Αν ήταν έτσι θα έβαζα και εγώ την γιαγιά μου να γράψει να μας πεί για το πλέξιμο και το σφουγγάρισμα.

 

Πάμε στο θέμα μας:

 

Επειδή ίσως δεν γνωρίζεις,θα σου αναφέρω οτι αυτό εδώ είναι ένα δημόσιο FORUM που ο καθένας γράφει την γνώμη του,σχολιάζεται,γελάει,κλαίει,κάνει πλάκα,μιλάει σοβαρά και άλλα που ίσως δεν γνωρίζεις.

 

Το αγόρι σου λοιπόν,έκανε μια παρουσίαση το αυτοκίνητο του.Προσωπικά σαν χρήστος έκρινα οτι αυτά που γράφει ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ.

Εχω κάθε δικαίωμα να το κρίνω αυτό,αν δεν σας αρέσει η κριτική,κρατήστε το αμάξι σας για την πάρτυ σας και μην το ανεβαζετε παρουσίαση.

 

Όταν εγώ λοιπον θεωρώ οτι είναι λάθος θα του το πώ,διότι εδώ παρακολουθούν και άλλα μέλη,και όπως καταλαβαίνεις δεν είμαι ο μονος που διαφωνεί,άν ανατρέξεις σε άλλα θέματα θα το διαπιστώσεις.

 

Επειδή αναφέρθηκες σε επαγγελματίες,δεν έθιξα κανέναν επαγγελματία,που ούτε γνωρίζω,και ουτε θέλω να γνωρίσω.

 

Όσον αφορά το πανηγυράκι που γίνεται αυτήν την στιγμή,που μπήκες εσύ μεσα να με φοβήσεις και να με απειλήσεις,είμαι ανα πάσα στιγμή διαθέσιμος να με γνωρίσεις όπως έχουν κανει πολλοι απο εδώ μεσα,και μπορούν δημόσια να πουν την γνώμη τους για μένα,αν τοσο σε καίει να μαθεις ποιος ειμαι.

 

Προστοπαρόν φτιάξτε κάναν λογαριασμό ακομα για να με "ταπεινώνεται".

 

Τέλος,το αν είμαι 18 χρονών και έχω δουλέψει οικοδομή,ξυλουργείο,φυλλάδια,μίνι μάρκετ,σερβιτόρος,επέτρεψε μου να ξερω εγώ τον ευαυτό μου,και να μην σου πέφτει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ τι κάνω στην προσωπική μου ζωή,πως συντηρώ το αμάξι μου,πώς το ταίζω βενζίνη,και πώς βολτάρω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έδω στην Ελλάδα που ολοι σας είστε δουλευταραδες και απο τα 20 έχετε βγάλει λεφτά να πάρετε αυτοκίνητο και την λέτε στους μπαμπακιδες έχει καταντήσει αστείο . Και εγω κατάφερα να πάρω κυρίως λόγω τύχης ένα αυτοκίνητο με δικά μου λεφτά στα 24(αντί να πάρω ένα μεταχειρω με τα μισά) αλλα δεν την λέω στους φίλους μου που οδηγούν του πατέρα τους και το βελτιώνουν επειδή δεν είχαν ακόμα την δυνατότητα να πάρουν μόνοι τους. Γιατί ίσως αυτοί ακόμα να σπουδάζουν η να βοηθούν οικονομικά την οικογένεια τους αντί να ονειρεύονται αυτοκίνητα. Έχω συγκεκριμένα φίλο που ο καημενος δουλεύοντας στο πατέρα του σκυλιασε να τον πείσει να πάρει μικρό αυτοκίνητο αντί για οικογενειακό για να μπορεί να το οδηγεί αυτός και να κάνει την γκαυλα του μιας και δεν το βλέπει με την δεδομένη δουλειά που έχει και με δεδομένο οτι βοηθά την οικογένεια του να πάρει αυτοκίνητο απο τα 25 του.

Και απο ποτε μιλάνε μόνο αυτοί που το αγόρασαν μόνοι τους; Κρίση έχουμε πάρτε το χαμπάρι. Μην συγκρίνετε αυτά που περνάτε εσείς στην νεαρή σας ηλικία 10 χρόνια πριν με αυτά που περνούν οι 20αρηδες τώρα. Και θα έπρεπε να ντρέπεστε που τα λέτε αυτά κιόλας. Γιατί εσείς καλα την βγάλατε με λεφτα εμάς θα πηδηξουν τώρα με τα 430 τον μήνα.

Εχετε παρεξηγήσει τα πράγματα. Μπαμπακιας ειναι αυτός που ο μπαμπάς του έχει καράβια και παίρνει στα 20 στο παιδί του Mercedes για να ρίχνει γκομενες επειδη ως μπουλης που ειναι έμαθε έτσι να ζει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αλέξ,συμφωνώ απόλυτα.

Άλλωστε ποτέ δεν έκρυψα οτι ένα μπουρδελο Passat που κοστίζει μολις 2 χιλιάρικα,μου το έκανε δώρο ο πατέρας μου στα γενεθλια μου γιατί δεν το ήθελε ποιά.

Ωστόσο το συντηρώ μονος μου,δουλέυοντας απο τα 17 απο οικοδομή μέχρι να ανοίξω τωρα δικο μου μαγαζί.


Νομίζω οτι όλο αυτό το πανηγύρι που έγινε λύθηκε σε προσωπικά επικονωνία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρεμηστε λιγο δεν ειμαστε εδω για να μαλωσουμε απλα καλο ειναι σε ορισμενα πραγματα να μην ειμαστε υπερβολικοι και κλειστομυαλοι καλο ειναι να ακουμε το σωστο και οχι μονο αυτα που μας συμφερει ο καθενας εχει τη δικιη του γνωση και ειμαστε δω για να διορθωσει ο ενας τον αλλον κανεις δεν γεννηθηκε που να τα ξερει ολα κανεις ,απλα καλο ειναι να ακουμε τους αλλους και να διορθωνουμε τα λαθη μας εφοσον ισχυουν αυτα που μας λενε οι αλλοι .αυτο εχω να πω και τιποτα αλλο οσο τωρα για το πως πηρε ο καθενας μας αμαξι και το που εχει δουλεψει ειναι εντελως off topic και κακως το αναφεραμε κιολας το θεμα μιλαει για tuning οχι για καραβια και οικοδομες ,οσο για την απαντηση που εδωσες κοπελια (κοπελα του γιωργου) καλα ειναι να περνουν μερος  στη συζητηση και να απαντανε τα ιδια τα μελη και οχι να βαζουμε και να απαντανε τριτοι γιατι ετσι δεν προκειται να λυθει ποτε οποιοδηποτε θεμα η οποιαδηποτε παρεξηγηση .

Edited by tasossline t
Link to comment
Share on other sites

καποιοι εχουν μπερδεψει το forum αυτο με to facebook η αλλου τυπου site. πιστευω οτι ο φιλος που ανοιξε το θεμα δεν βοηθιεται απο τετοιου ειδους συζητησεις. φυσικα θα υπαρχουν αντικρουομενες αποψεις οπως και θα ακουστουν σωστα πραγματα και ανακριβειες. forum=αποψεις-συζητησεις-ιδεες-αποριες. ειναι στην κριση του καθενος να κανει τον διαχωρισμο. αλλα υπαινιγμοι σε προσωπικο επιπεδο ειναι τελειως off topic. τι με νοιαζει εμενα πχ πως απεκτισε καποιος το οχημα του η απο που βρισκει τα λευτα για να το βελτιωσει;; εγω τα δουλεψα ο διπλα του τα εδωσαν του παραδιπλα του εκατσε το τζοκερ. σημασια εχει πως και οι 3 θα τα βελτιωσουμε και πως ο ενας θα δωσει ιδεες και θα βοηθησει τον αλλον. sorry και απο μενα για το μεγαλο και off topic post.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε POLO πριν βαλεις προγραμμα κανε οποιο update εχεις να κανεις γιατι αν βαλεις προγραμμα και κανεις update μετα πολυ πιθανον να το χασεις.Με προγραμμα το αμαξι σου θα παει περιπου 140 αλογα και 23-24 κιλα ροπη.Αv βαλεις προγραμμα εισαγωγη-εξατμιση,καταλυτη και ρυθμιση 100αρας θα φτασεις 150 αλογα με 25-26 κιλα ροπη αλλα τα χρηματα που θα χρειαστεις θα ειναι πολλα παραπανω απο ενα προγραμμα μονο.Για παραπανω αλογα σε αυτον τον κινητηρα λιγο δυσκολο και ριψοκινδυνο οσον αφορα την αξιοπιστια βελτιωσης.Οσον αφορα πιεσεις λογω μικρης τουρπινας θα ανεβασεις 1-1,1 bar χαμηλα και αντε να κρατησει 0,7-0,8 στον κοφτη και αυτο με επιθετικη ρυθμιση.Αν σφυξεις και λιγο wastgate θα δεις και λιγο παραπανω πιεση στιγμιαια 1,2-1,3 (overboost) που θα σου δωσει λιγο παραπανω ροπη.Αποψη μου λοιπον βαλε ενα προγραμματακι 400-500 ευρω και ενα φιλτρο ελευθερας 70-80 ευρω και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.