Jump to content
ANDREAS THESSALONIKI

Βελτιωση Polo Tsi 1.2 105 Aλογα

Recommended Posts

φιλε polo στο ττ τι προγραμμα φορας ?gt-innovation?παντως εγω που φορουσα το συγκεκριμενο προγραμμα το εβγαλα  δεν ημουν καθολου ευχαριστημενος γι αυτο σε ρωταω

Ναι το χω κανα 4 μηνο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος .. Γενικα δεν το πινω πολυ μηπως εσυ το χες τσιτες συνεχεια ; Τι δεν σου αρεσε / παρουσιαζε ..;;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε POLO πριν βαλεις προγραμμα κανε οποιο update εχεις να κανεις γιατι αν βαλεις προγραμμα και κανεις update μετα πολυ πιθανον να το χασεις.Με προγραμμα το αμαξι σου θα παει περιπου 140 αλογα και 23-24 κιλα ροπη.Αv βαλεις προγραμμα εισαγωγη-εξατμιση,καταλυτη και ρυθμιση 100αρας θα φτασεις 150 αλογα με 25-26 κιλα ροπη αλλα τα χρηματα που θα χρειαστεις θα ειναι πολλα παραπανω απο ενα προγραμμα μονο.Για παραπανω αλογα σε αυτον τον κινητηρα λιγο δυσκολο και ριψοκινδυνο οσον αφορα την αξιοπιστια βελτιωσης.Οσον αφορα πιεσεις λογω μικρης τουρπινας θα ανεβασεις 1-1,1 bar χαμηλα και αντε να κρατησει 0,7-0,8 στον κοφτη και αυτο με επιθετικη ρυθμιση.Αν σφυξεις και λιγο wastgate θα δεις και λιγο παραπανω πιεση στιγμιαια 1,2-1,3 (overboost) που θα σου δωσει λιγο παραπανω ροπη.Αποψη μου λοιπον βαλε ενα προγραμματακι 400-500 ευρω και ενα φιλτρο ελευθερας 70-80 ευρω και τελος.

Φιλε POLO πριν βαλεις προγραμμα κανε οποιο update εχεις να κανεις γιατι αν βαλεις προγραμμα και κανεις update μετα πολυ πιθανον να το χασεις.Με προγραμμα το αμαξι σου θα παει περιπου 140 αλογα και 23-24 κιλα ροπη.Αv βαλεις προγραμμα εισαγωγη-εξατμιση,καταλυτη και ρυθμιση 100αρας θα φτασεις 150 αλογα με 25-26 κιλα ροπη αλλα τα χρηματα που θα χρειαστεις θα ειναι πολλα παραπανω απο ενα προγραμμα μονο.Για παραπανω αλογα σε αυτον τον κινητηρα λιγο δυσκολο και ριψοκινδυνο οσον αφορα την αξιοπιστια βελτιωσης.Οσον αφορα πιεσεις λογω μικρης τουρπινας θα ανεβασεις 1-1,1 bar χαμηλα και αντε να κρατησει 0,7-0,8 στον κοφτη και αυτο με επιθετικη ρυθμιση.Αν σφυξεις και λιγο wastgate θα δεις και λιγο παραπανω πιεση στιγμιαια 1,2-1,3 (overboost) που θα σου δωσει λιγο παραπανω ροπη.Αποψη μου λοιπον βαλε ενα προγραμματακι 400-500 ευρω και ενα φιλτρο ελευθερας 70-80 ευρω και τελος.

Ευχαριστω πολυ επιτελους μια σωστη απαντηση.. Καποιοι ψαχνονται εδω και πολυ καιρο να δημιουργησουν καταστασεις και εντυπωσεις γραφοντας σελιδες ολοκληρες ανουσια πραγματα .. Οπως ειπε και καποιος αλλος αυτα στο φεισμπουκ ρε παιδια .. Και τελος θα συμφωνησω πως οσα λεει καποιος εδω μεσα εδω και καιρο ειναι τελειως μπουρδες. Ο νοων νοητω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το χω κανα 4 μηνο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος .. Γενικα δεν το πινω πολυ μηπως εσυ το χες τσιτες συνεχεια ; Τι δεν σου αρεσε / παρουσιαζε ..;;

Οχι ρε φιλε τι τσιτες ουτε καν το ετρεχα απλα στα χαμηλα δεν μπορουσε να σταθεροποιησει τι πιεση δηλαδη τι εκανε πατουσες απο τις 2000 ανεβαζε 1,25 στις 3000 επεφτε στο 0,9 και στις 4000 στο 1,1 και μετα δουλευε μεχρι κοφτη καλα .μετα εαν πατουσες μισογκαζα στις 3000 εκανε σαν μπουκομα και μετα εφευγε και μετα το πιο σοβαρο καθε χειμωνα με πετουσε τσεκ και μου εβγαζε φτωχο μειγμα 3 φορες το εκανα update αλλα τιποτα δεν μπορεσε να μου το κανει .γιαυτο σε ρωταω το δικο σου πως δουλευει .οκ εαν δουλευει καλα σε σενα και εισαι ευχαριστημενος ξανα βαλε το ιδιο προγραμμα και τελειωσε τι καθεσαι και σκας 

Edited by tasossline t
Link to comment
Share on other sites

1.2 απο 105 στα 150 δλδ 45 άλογα + ; Οσα δλδ παίρνει και ο 1.4 ο twincharger περίπου απο τα 160 στα 210 ; Πλάκα μας κάνετε; Εδώ το μονοτουρμπινο το 1.4 απο 122 πολυ βαρια 150 να φτάνει... Η overload το έδινε 154 αλλα με dyno 148 βγηκε σε καποιον εδω μεσα.

Με file 100aras και να φτάσει 140 φίλε τα αλλα ειναι αέρας όπως μου είπαν εμένα φίλοι με polo.

Αν και θεωρώ οτι σε λιγο καιρό θα το συνηθισεις το γκάζι του με το remap, άποψη μου ειναι να βάλεις αυτό που αντέχει και η τσέπη σου απο άποψη βενζίνης (γιατί ήδη άρχισε η αύξηση της βενζίνης πάλι).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλε τι τσιτες ουτε καν το ετρεχα απλα στα χαμηλα δεν μπορουσε να σταθεροποιησει τι πιεση δηλαδη τι εκανε πατουσες απο τις 2000 ανεβαζε 1,25 στις 3000 επεφτε στο 0,9 και στις 4000 στο 1,1 και μετα δουλευε μεχρι κοφτη καλα .μετα εαν πατουσες μισογκαζα στις 3000 εκανε σαν μπουκομα και μετα εφευγε και μετα το πιο σοβαρο καθε χειμωνα με πετουσε τσεκ και μου εβγαζε φτωχο μειγμα 3 φορες το εκανα update αλλα τιποτα δεν μπορεσε να μου το κανει .γιαυτο σε ρωταω το δικο σου πως δουλευει .οκ εαν δουλευει καλα σε σενα και εισαι ευχαριστημενος ξανα βαλε το ιδιο προγραμμα και τελειωσε τι καθεσαι και σκας

Οχι ρε φιλε τι τσιτες ουτε καν το ετρεχα απλα στα χαμηλα δεν μπορουσε να σταθεροποιησει τι πιεση δηλαδη τι εκανε πατουσες απο τις 2000 ανεβαζε 1,25 στις 3000 επεφτε στο 0,9 και στις 4000 στο 1,1 και μετα δουλευε μεχρι κοφτη καλα .μετα εαν πατουσες μισογκαζα στις 3000 εκανε σαν μπουκομα και μετα εφευγε και μετα το πιο σοβαρο καθε χειμωνα με πετουσε τσεκ και μου εβγαζε φτωχο μειγμα 3 φορες το εκανα update αλλα τιποτα δεν μπορεσε να μου το κανει .γιαυτο σε ρωταω το δικο σου πως δουλευει .οκ εαν δουλευει καλα σε σενα και εισαι ευχαριστημενος ξανα βαλε το ιδιο προγραμμα και τελειωσε τι καθεσαι και σκας

1.2 απο 105 στα 150 δλδ 45 άλογα + ; Οσα δλδ παίρνει και ο 1.4 ο twincharger περίπου απο τα 160 στα 210 ; Πλάκα μας κάνετε; Εδώ το μονοτουρμπινο το 1.4 απο 122 πολυ βαρια 150 να φτάνει... Η overload το έδινε 154 αλλα με dyno 148 βγηκε σε καποιον εδω μεσα. Με file 100aras και να φτάσει 140 φίλε τα αλλα ειναι αέρας όπως μου είπαν εμένα φίλοι με polo. Αν και θεωρώ οτι σε λιγο καιρό θα το συνηθισεις το γκάζι του με το remap, άποψη μου ειναι να βάλεις αυτό που αντέχει και η τσέπη σου απο άποψη βενζίνης (γιατί ήδη άρχισε η αύξηση της βενζίνης πάλι). Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστω πολυ επιτελους μια σωστη απαντηση.. Καποιοι ψαχνονται εδω και πολυ καιρο να δημιουργησουν καταστασεις και εντυπωσεις γραφοντας σελιδες ολοκληρες ανουσια πραγματα .. Οπως ειπε και καποιος αλλος αυτα στο φεισμπουκ ρε παιδια .. Και τελος θα συμφωνησω πως οσα λεει καποιος εδω μεσα εδω και καιρο ειναι τελειως μπουρδες. Ο νοων νοητω !!!

φιλε με το αουντι εμενα δεν μου παρουσιαζει τιποτα απ ολα αυτα απλως εγινε πολυ πιο δυνατο.. Ελπιζω κ ετσι να μεινει.. Τωρα οσων αφορα το πολο θα το παω στην ετεα για απντειτ κ μετα μαλλον για προγραμμα διοτι εχει πεσει πολυ ξαφνικα ισως κ να μου φαινεται βεβαια διοτι ολη τη βδομαδα εχω το ττ κ τα σκ λογω μωρου καβαλαω το πολακι κ μου φαινεται αργο..

Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι φιλε POLO να σου φαινεται οτι δεν πηγαινει απο τα 230 στα 105 εεε εχει καποια διαφορα νομιζω χαχχαχαχαχαχαχ.αντε με το καλο να μπει και το προγραμμα να γουσταρεις λιγο και με το πολο .καλη επιτυχία και με το καλο ολα καλα να σου πανε και να το ευχαριστηθεις και αυτο οπως ευχαριστιεσαι τωρα το  ΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Syllas

Κάπιος να κλειδώσει αυτή την αϊδία,αρκετές βλακίες γράφτηκαν, ντροπιάζει το Club και οχι μόνο. Προσωπικά θα έριχνα και κανένα ban να καθαρίσει ο τόπος απο το συνεχές παραλήρημα. Αντε moderator γελάνε όλα τα forum.....

Link to comment
Share on other sites

Κάπιος να κλειδώσει αυτή την αϊδία,αρκετές βλακίες γράφτηκαν, ντροπιάζει το Club και οχι μόνο. Προσωπικά θα έριχνα και κανένα ban να καθαρίσει ο τόπος απο το συνεχές παραλήρημα. Αντε moderator γελάνε όλα τα forum.....

Όπως πολύ σωστά αναφέρει και ο Giannis307, δυστυχώς στις ανοιχτές κοινότητες υπάρχουν αυτά τα φαινόμενα. Παντού υπάρχουν μέλη που δημιουργούν κακή εικόνα.

Δυστυχώς όμως οι mods δεν γίνεται να παρακολουθούν όλες τις ενότητες και όλες τις δημοσιεύσεις νυχθημερόν.

Δεδομένου ότι το κάνουν στον ελεύθερο χρόνο τους, χρειαζόμαστε την βοήθεια όλων. Για αυτό το λόγο έχουμε το "βοηθητικό" εργαλείο, το Report. 

Να ευχαριστήσω λοιπόν όσους έκαναν χρήση αυτού και μπορέσαμε να ειδοποιηθούμε άμεσα.

 

Καθώς παρατήρησα πως υπήρξαν έμμεσες απειλές για την σωματική ακαιρεότητα μελών, πάρθηκαν τα ανάλογα μέτρα.

 

KK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.