Jump to content
DrYannisK

Εβαψα Τις Ζαντες, Με Τα Καλοκαιρινα Λαστιχα, Με Plasti Dip. Δειτε Το Αποτελεσμα

Recommended Posts

το τελικο αποτελεσμα μου αρεσε καθως οι μαυρες ζαντες ταιριαζουνε περισσοτερο στο μαυρο αυτοκινητο. γιατι επελεξα plasti dip και οχι βαφη απο συνεργειο; γιατι κοστιζει λιγοτερο, αν αλλαξεις γνωμη το αφαιρεις και αν ξεφλουδιστει καπου, το διορθωνεις αμεσα

post-6079-0-62850900-1375094491_thumb.jp

Edited by DrYannisK
Link to comment
Share on other sites

Γούστα ειναι. Εμενα οι μαυρες δεν μ αρεσουν γιατι χανονται. Δεν δειχνουν τόσο όμορφες όσο οι άλλες. Οι μαμά που φοράς μπροστά ειναι για μένα απ τις καλύτερες επολογές για 5άρι., ιδιως οι διαμανταρισμενες με μαυρο ή ποντικι εσωτερικό.

Εφοσον σ αρεσει ομως, τα λόγια περιτευουν.

Καλή η δουλειά όμως, ταιριάζει σε αλλο αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

οταν θα πας να το ξηλωσεις θα μα-ρτυ-ρη-σεις......

 

κατα τα αλλα ωραιο.

Edited by chilli
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γιατι να το βγαλω;
οσο αφορα τις μαμα , ναι πολυ καλες αλλα τις βαρεθηκα και αλλωστε απο το 2006 που αγορασα το αμαξι, εχω 2 σετ ζαντολαστιχα καθως εχω χειμερινα και καλοκαιρινα λαστιχα. οποτε επρεπε να εχω και αλλες ζαντες και δεν ηθελα να ειναι ιδιες με τις μαμα. ασε που τοτε το 2006 δεν υπηρχανε ιδιες με τις μαμα φτηνες. με τα χρονια αυτες χτυπηθηκανε και μου αρεσαν και οι μαυρες οποτε ουτως η αλλως επρεπε να κανω κατι στις ζαντες γιατι δεν φαινοντουσαν οπως καινουργιες και γιαυτο τις εβαψα μαυρες. για το κοκκινο το σκεφτηκα αρκετα αλλα τελικα μου αρεσαν περισσοτερο με την κοκκινη γραμμη. αλλωστε η κοκκινη γραμμη ειναι πρωτιστως θεμα ασφαλειας καθως με τις μαυρες ζαντες, πλεον απο το πλαι απλα δεν φαινεται το αμαξι και πρεπει να εχιες για να φαινεται. για τον ιδιο λογο και οι μηχανες εχουν στις ροδες τους μια αναλογη ταινια.

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

γιατι να το βγαλω;

οσο αφορα τις μαμα , ναι πολυ καλες αλλα τις βαρεθηκα και αλλωστε απο το 2006 που αγορασα το αμαξι, εχω 2 σετ ζαντολαστιχα καθως εχω χειμερινα και καλοκαιρινα λαστιχα. οποτε επρεπε να εχω και αλλες ζαντες και δεν ηθελα να ειναι ιδιες με τις μαμα. ασε που τοτε το 2006 δεν υπηρχανε ιδιες με τις μαμα φτηνες. με τα χρονια αυτες χτυπηθηκανε και μου αρεσαν και οι μαυρες οποτε ουτως η αλλως επρεπε να κανω κατι στις ζαντες γιατι δεν φαινοντουσαν οπως καινουργιες και γιαυτο τις εβαψα μαυρες. για το κοκκινο το σκεφτηκα αρκετα αλλα τελικα μου αρεσαν περισσοτερο με την κοκκινη γραμμη. αλλωστε η κοκκινη γραμμη ειναι πρωτιστως θεμα ασφαλειας καθως με τις μαυρες ζαντες, πλεον απο το πλαι απλα δεν φαινεται το αμαξι και πρεπει να εχιες για να φαινεται. για τον ιδιο λογο και οι μηχανες εχουν στις ροδες τους μια αναλογη ταινια.

Να μου επιτρέψεις να σε συγχαρώ για την σκέψη σου στο θέμα της ασφάλειας!

(Φυσικά αφού φτάνουμε να παραδεχτούμε πως οι μαύρες ζάντες δεν φαίνονται, υπάρχει και ζήτημα αισθητικής, αλλά αυτό είναι άλλης τάξης υπόθεση.).

 

Επίσης, θέμα ασφάλειας έχουν και τα γκρι αυτοκίνητα τα οποία, από μακρυά ταυτίζονται, ενδόμυχα από τους αφηρημένους οδηγούς των άλλων οχημάτων, με την άσφαλτο! Έτσι έχουν  υψηλότερο συντελεστή ατυχημάτων, με μόνο σωτήριο μέτρο τα φώτα ημέρας!

Edited by hellenic vanagon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οι μαυρες ζαντες δειχνουν μεγαλυτερες . εχουνε τα θετικα τους. αλλωστε ολα εινα ιθεμα γουστου του καθενος. αν ολοι ειχαμε το ιδιο γουστο θααγοραζαμε το ιδιο χρωμα αμαξι ολοι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

οι μαυρες ζαντες δειχνουν μεγαλυτερες . εχουνε τα θετικα τους. αλλωστε ολα εινα ιθεμα γουστου του καθενος. αν ολοι ειχαμε το ιδιο γουστο θααγοραζαμε το ιδιο χρωμα αμαξι ολοι...

Mιλώντας για το κομμάτι της ασφάλειας, δεν θα συμφωνήσω! Η ασφάλεια δεν είναι θέμα γούστου.

 

Εκτός αν μιλάμε για την αισθητική...

 

Απορώ λοιπόν πως κάτι μπορεί να χαρακτηρίζεται ως ωραίο την στιγμή που...δεν φαίνεται!

 

Γιατί είναι γεγονός, πως οι μαύρες ζάντες, από την κάποια απόσταση που συνήθως ο ανυποψίαστος παρατηρητής θεάται ένα αυτοκίνητο, δεν φαίνονται.

 

Και μάλιστα, στην θέση των τροχών εμφανίζονται μαύρες τρύπες!

 

Μόνο αν υπάρχει νικελένιο στεφάνι η, έστω, κόκκινο σαν το δικό σου, δικαιώνεται, αισθητικά, και όχι πάντα, η ύπαρξη τους.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γιατι να το βγαλω;

οσο αφορα τις μαμα , ναι πολυ καλες αλλα τις βαρεθηκα και αλλωστε απο το 2006 που αγορασα το αμαξι, εχω 2 σετ ζαντολαστιχα καθως εχω χειμερινα και καλοκαιρινα λαστιχα. οποτε επρεπε να εχω και αλλες ζαντες και δεν ηθελα να ειναι ιδιες με τις μαμα. ασε που τοτε το 2006 δεν υπηρχανε ιδιες με τις μαμα φτηνες. με τα χρονια αυτες χτυπηθηκανε και μου αρεσαν και οι μαυρες οποτε ουτως η αλλως επρεπε να κανω κατι στις ζαντες γιατι δεν φαινοντουσαν οπως καινουργιες και γιαυτο τις εβαψα μαυρες. για το κοκκινο το σκεφτηκα αρκετα αλλα τελικα μου αρεσαν περισσοτερο με την κοκκινη γραμμη. αλλωστε η κοκκινη γραμμη ειναι πρωτιστως θεμα ασφαλειας καθως με τις μαυρες ζαντες, πλεον απο το πλαι απλα δεν φαινεται το αμαξι και πρεπει να εχιες για να φαινεται. για τον ιδιο λογο και οι μηχανες εχουν στις ροδες τους μια αναλογη ταινια.

δηλ την κοκκινη γραμμη στις ζαντες την εκανες φοσφοριζον, γιατι η ταινια που μπενει στις ροδες στις μηχανες ειναι φοσφοριζον για να φενετε το βραδυ, αν δεν ειναι φοσφοριζον και η δικια σου, το βραδυ παλι δεν σε βλεπει κανενας.

θα μπορουσες να παρεις ταινια νικελ, παλι ιδια σαν αυτη που μπενει στις μηχανες, θα του πηγαινε περισοτερο, και θα εκανε αντιθεση στο μαυρο, αλλα οπως ειπες ειναι θεμα γουστου του καθενος.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αποτέλεσμα , στα θέματα αυτά οι απόψεις πάντα θα διίστανται.

Εγώ θα πω μπράβο στο μεράκι και την προσωπική εργασία που βάζει ο καθένας για να κάνει κάτι στο αυτοκίνητό του που για πολλούς είναι μια ασχολία.

Και πάλι μπράβο να τις χαρείς.

Υ.Γ Η επιλογή χειμερινού και καλοκαιρινού ελαστικού είναι η καλύτερη κίνηση ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δηλ την κοκκινη γραμμη στις ζαντες την εκανες φοσφοριζον, γιατι η ταινια που μπενει στις ροδες στις μηχανες ειναι φοσφοριζον για να φενετε το βραδυ, αν δεν ειναι φοσφοριζον και η δικια σου, το βραδυ παλι δεν σε βλεπει κανενας.

θα μπορουσες να παρεις ταινια νικελ, παλι ιδια σαν αυτη που μπενει στις μηχανες, θα του πηγαινε περισοτερο, και θα εκανε αντιθεση στο μαυρο, αλλα οπως ειπες ειναι θεμα γουστου του καθενος.

οχι δεν πηρα ταινια που να φωσφοριζει το βραδυ αν και μπορουσα. παρολα αυτα μολις πεσει το φως ,φαινεται και η απλη κοκκινη ταινια. η φωσφοριζε μου φανηκε λιγο υπερβολη.

ταινια νικελ με τιποτα δεν θα εβαζα εγω. γουστα ειναι αυτα

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις και κάτι τέτοιο.

 

 

led_wheels_like_a_boss.jpg

ΓΜΤο!!!!!!!!!!!! που το βρησκουμε?? δωσε λινκ...βγενει και σε φουξ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.