Jump to content
draminos4

Μια Ερωτηση.. Κατηφόρα Με Νεκρό ;

Recommended Posts

Δεν μιλάμε για εθνική αλλά για στενό κατηφορικό κομμάτι όπως πχ σε μια πόλη

Και δεν χρειάζεται να πατας γκάζι αλλά να έχεις μια ταχύτητα οπότε ο κινητήρας θα χει κάποιες στροφές λειτουργίας 

Link to comment
Share on other sites

Παντου μπορεις να το κανεις.Δεν εχει σχεση εθνικη η περιφεριακος η λεωφορος η στο στενακι της γειτονιας αλλα να ξερεις πως και ποτε να το χρησιμοποιεις,γνωμη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε δεν μπορεις να μαθεις στο γερικο σκυλι νεα κολπα. Οπως εμαθε ο καθενας να οδηγει και εγω ξερω οτι στην κατηφορα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η νεκρα παντα θελει κουμπωμενη ταχυτητα απο 2,3,4 αλλα απο κει και περα η οδηγηση ειναι στυλ και αποψη του καθενος αν το παιδι εχει μαθει να οδηγει με νεκρα στην κατηφορα φερει και την ευθυνη για οτι τυχον προκληθει. Τωρα αν επιμενει να κανει ενα πειραμα το παιδι και να κατεβει μια κατηφορα με νεκρα να δοκιμασει να το κοκαλωσει το αυτοκινητο να δουμε που θα βρεθει και που θα σταματησει και να δοκιμασει να φρεναρει αποτομα με ταχυτητα μεσα. Δεν ξερω αν η καταναλωση ειναι τοσο μεγαλη που αναφερεις αλλα εαν ειναι να καψω 5 lt παραπανω και να μην κανω ατυχημα και να μην σκοτωσω κανεναν να πανε να γ@μηθουν τα 5 lt. Μοναχα σκεψου αν τα 5 lt που κερδιζεις( θες 10 να πουμε) αξιζουν το ρισκο να κανεις ατυχημα η να σκοτωσεις καποιον. Για μενα δεν αξιζουν,λεφτα ειναι που δεν θα τα παρουμε και μαζι μας και δεν μπορουν να συγκριθουν ουτε στην υποψια να κανεις καποιο ατυχημα αθελα σου :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε δεν μπορεις να μαθεις στο γερικο σκυλι νεα κολπα. Οπως εμαθε ο καθενας να οδηγει και εγω ξερω οτι στην κατηφορα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η νεκρα παντα θελει κουμπωμενη ταχυτητα απο 2,3,4 αλλα απο κει και περα η οδηγηση ειναι στυλ και αποψη του καθενος αν το παιδι εχει μαθει να οδηγει με νεκρα στην κατηφορα φερει και την ευθυνη για οτι τυχον προκληθει. Τωρα αν επιμενει να κανει ενα πειραμα το παιδι και να κατεβει μια κατηφορα με νεκρα να δοκιμασει να το κοκαλωσει το αυτοκινητο να δουμε που θα βρεθει και που θα σταματησει και να δοκιμασει να φρεναρει αποτομα με ταχυτητα μεσα. Δεν ξερω αν η καταναλωση ειναι τοσο μεγαλη που αναφερεις αλλα εαν ειναι να καψω 5 lt παραπανω και να μην κανω ατυχημα και να μην σκοτωσω κανεναν να πανε να γ@μηθουν τα 5 lt. Μοναχα σκεψου αν τα 5 lt που κερδιζεις( θες 10 να πουμε) αξιζουν το ρισκο να κανεις ατυχημα η να σκοτωσεις καποιον. Για μενα δεν αξιζουν,λεφτα ειναι που δεν θα τα παρουμε και μαζι μας και δεν μπορουν να συγκριθουν ουτε στην υποψια να κανεις καποιο ατυχημα αθελα σου :)

χαχαχαχαχχαα σ'ωραίος!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να ειμαι σε κατηφορικο δρομο και να πρεπει να παταω γκαζι και να γραφει 5λιτρα ενω βαζω νεκρα και με παει μονο του με 0.5λιτρα;;

Εννοειται οταν βλεπεις στροφη κουμπωνεις ταχυτητα για παν ενδεχομενο.Αλλωστε τι το τρομερο θα γινει που θα θελει τοσο αμεση ακινητοποιηση οταν εισαι μονος σου στην εθνικη;;

Νεκρο στην εθνικη....η αμεσως Επομενη οικονομικη λυση ειναι το ποδηλατο:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν καταλαβαινω γιατι το ρολλαρισμα του αυτοκινητου αποτελει αφορμη για τοση κουβεντα,λες και προκειται για κατι αγνωστο..το σωστο παντα ειναι το αυτοκινητο να πηγαινει με ταχυτητα...οταν δεν εχει ταχυτητα δεν εχει και την απαιτουμενη επαφη με το δρομο,πολυ απλα γιατι δε συμμετεχει ο οδηγος οσο πρεπει να συμμετεχει..περαν της καταναλωσης που με ταχυτητα και χωρις γκαζι ειναι σχεδον μηδενικη εν αντιθεσει οταν ειναι με νεκρα,η ταχυτητα δινει τη δυνατοτητα ανα πασα στιγμη να φρεναρεις γρηγοροτερα η να δωσεις γκαζι αν χρειαστει..μπορει ισως να μην ακουγεται τοσο επικινδυνο,αλλα αν παραστει αναγκη για αμεση αντιδραση ο χρονος που θα χρειαστει αν εχεις νεκρα μεχρι να βαλεις την ταχυτητα μπορει να ειναι καθοριστικος...πολυ μικρο χρονικο διαστημα βεβαια αλλα καθοριστικο στο δρομο..

το να πηγαινεις με νεκρα ηταν κατι που συνηθιζοταν παλαιοτερα,στα παλαιοτερης τεχνολογιας αμαξια...στα καινουρια(καταλυτικα) ειναι κατι που δεν αποφερει τιποτα παραπανω σε σχεση με το ρολλαρισμα..

 

και στη σχολη οδηγων θυμαμαι τα ιδια μου ελεγαν,και στα περιοδικα αυτα λενε,αλλα και το βιβλιαρακι του αυτοκινητου το αναφερει ρητα..δεν μπορει ολοι να κανουν λαθος,ειδικα οταν αυτο επαληθευεται και στην πραξη..

no offense,απλα παραθετω την αποψη μου...

Edited by polodi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επείδη και εγώ ειμαι αρκετά της νεκράς ενοιτε οχι σε κατηφορες και σε δρομους που δεν εχω ορατοτητα γιατι αυτα που λεγατε στο παιδι ειναι τα πιο ακραια παραδειγματα και να προσπερασεις σε κατηφορα λιγο δυσκολο πιο ευκολο να φρεναρεις. Τωρα ξεχωρα απο αυτο προσωπικα βιωασα ενα περιστατικο που ειμουν σε δρομο ειχα νεκρα και ειμουν στα 60 περιπου και εγινε κατι και ο μπροστινος μου το κοκκαλοσε.. οταν  πατισα και εγω φρενο να το κοκκαλοσώ γιατι δεν ειχα περιθορια ΕΓΙΝΕ.. μπορη να εγινε επειδη ειναι καινουργιο το αμαξι και ολα λειτουργουν ρολοι.. η επειδη ειναι λιγο υπερβολες αυτα που λετε με της ταχυτητες.

Edited by γιώργος
Link to comment
Share on other sites

κοκκαλωσε επειδη πατησες φρενο..δεν ειπαμε οτι δε φρεναρει...απλα οτι το βοηθαει η ταχυτητα..καλο ειναι να μη συμβει τιποτα σε κανεναν,οπως και να οδηγαει,απλα μιας και εχει ανοιχτει η κουβεντα,θεωρω καλο να πουμε πιο ειναι το πιο σωστο,οχι επειδη εμεις που το λεμε ειμαστε οδηγαρες και καλα κι εσεις οχι,αλλα επειδη θεωρουμε με αποδειξεις οτι το να πηαγινεις με ταχυτητα κι οχι με νεκρα ειναι το σωστοτερο...αν μου αποδειξει καποιος οτι το αναποδο ειναι σωστοτερο,θα το υιοθετησω..και το αν ειναι υπερβολες η οχι ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του.. 

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε δεν μπορεις να μαθεις στο γερικο σκυλι νεα κολπα. Οπως εμαθε ο καθενας να οδηγει και εγω ξερω οτι στην κατηφορα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η νεκρα παντα θελει κουμπωμενη ταχυτητα απο 2,3,4 αλλα απο κει και περα η οδηγηση ειναι στυλ και αποψη του καθενος αν το παιδι εχει μαθει να οδηγει με νεκρα στην κατηφορα φερει και την ευθυνη για οτι τυχον προκληθει. Τωρα αν επιμενει να κανει ενα πειραμα το παιδι και να κατεβει μια κατηφορα με νεκρα να δοκιμασει να το κοκαλωσει το αυτοκινητο να δουμε που θα βρεθει και που θα σταματησει και να δοκιμασει να φρεναρει αποτομα με ταχυτητα μεσα. Δεν ξερω αν η καταναλωση ειναι τοσο μεγαλη που αναφερεις αλλα εαν ειναι να καψω 5 lt παραπανω και να μην κανω ατυχημα και να μην σκοτωσω κανεναν να πανε να γ@μηθουν τα 5 lt. Μοναχα σκεψου αν τα 5 lt που κερδιζεις( θες 10 να πουμε) αξιζουν το ρισκο να κανεις ατυχημα η να σκοτωσεις καποιον. Για μενα δεν αξιζουν,λεφτα ειναι που δεν θα τα παρουμε και μαζι μας και δεν μπορουν να συγκριθουν ουτε στην υποψια να κανεις καποιο ατυχημα αθελα σου :)

Δεκτα οσα λες αλλα δεν μου λενε κατι,γιατι ειναι ατοπα.Ισχυριζεσαι οτι ενω εισαι σε κατηφορικο δρομο χωρις στροφη χωρις τιποτα και με μεγαλη ορατοτητα θα ξεφυτρωσει οτιδιποτε και θα πρεπει να κανεις πανικοβλητες κινησεις(φρενα,εληγμους).Και γιατι επιμενετε σε ακραια σεναρια;; Γιατι ας το παρουμε και απο εκεινη την πλευρα ,πες εγω σταματησα πριν στουκαρω,ειναι ομως και 50-50 αν θα σταματησει και ο πισω το ιδιο εγκαιρα με εμενα η πεσει πανω μου και παθω γερο ατυχημα στυλ πρωτοππαπα και πληρωσω το λαθος του πισω; Με το σκεπτικο σας λοιπον δεξια λωριδα και με 51χλμ.Παντα σε στροφη με ταχυτητα εννοειται αλλα οταν τον δρομο τον εχεις πιατο μονο ουρανοκατεβατα πραγματα μπορει να γινουν.Δεν αναφερομαι σε περιπτωσεις με κινηση η σε δρομο οπως μαλιακο που οτιδιποτε μπορει να γινει εκει φυσικα με ταχυτητα γιατι ποτε δεν ξερεις ανα πασα στιγμη τι θα κανει ο μπροστινος αλλα πολυ υπερβαλετε σε μερικα.Δεν ειπαμε παντου νεκρα.Αλλα οταν ξερεις τον δρομο γιατι το κανεις αν οχι συχνα,καθε μερα τοτε δεν βλεπω το κακο να το χρησιμοποιεις.Και επειδη το εκανα στην αρχη αυτο που λετε για οχι νεκρα,απο την μια με χαλαγε που ζοριζα τον κινητα με 5η να κατεβει την κατηφορα στις 2,5χιλ στροφ, και απο την αλλη να ακουω αυτο το σαν σκορτσαρισμα του κινητηρα στις 1,1χιλ στροφ, της 6ης,πιστευω πιο πολυ τον καταπονουσα τον κινητα απο να τον βαλω στην νεκρα και να παει μονος του.Δεν ειπαμε παντου ετσι μην τα μπερδευετε.!!!

Edited by jimsek
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι με την σειρα μου?δηλαδη καποιος που θελει να κανει οικονομια θα κατεβενει την κατηφορα σαν <<χαρος>> ,(ας μου επιτραπει η εκφραση),και θα παιζει με το φρενο....?αν το πατε τοσο οικονομικα σκεφυειτε την φθορα στα τακακι....χαχααχχ..ελεος δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Με 120 θεωρειται χαρος; Αλλα οταν μπορεις να πας 110πχ με νεκρο και οχι με 80. Ενω με ταχυτητα για τα 110 πρεπει να πατας και γκαζι. Οταν εχεις ομως ανηφορα και σε φρεναρει απο μονο του δεν εχεις ουτε φθορα εκει.

Edited by jimsek
Link to comment
Share on other sites

δεν αναφερομαι σε ανηφορικο αλλα σε κατηφορικο..και απλα το λεω επειδη ενα βραδυ καποιος εκανε το ιδιο και βρεθηκε καρφωμενος στο αμαξι μου...(δεν αναφερομαι στις οδηγικες ικανοτητες κανενος προς θεου)..

Link to comment
Share on other sites

κοκκαλωσε επειδη πατησες φρενο..δεν ειπαμε οτι δε φρεναρει...απλα οτι το βοηθαει η ταχυτητα..καλο ειναι να μη συμβει τιποτα σε κανεναν,οπως και να οδηγαει,απλα μιας και εχει ανοιχτει η κουβεντα,θεωρω καλο να πουμε πιο ειναι το πιο σωστο,οχι επειδη εμεις που το λεμε ειμαστε οδηγαρες και καλα κι εσεις οχι,αλλα επειδη θεωρουμε με αποδειξεις οτι το να πηαγινεις με ταχυτητα κι οχι με νεκρα ειναι το σωστοτερο...αν μου αποδειξει καποιος οτι το αναποδο ειναι σωστοτερο,θα το υιοθετησω..και το αν ειναι υπερβολες η οχι ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του.. 

προφανος βοηθαει η ταχυτητα αλλα οταν πας με 60 δεν εχεις μεγαλο θεμα πιστεξε με σε αυτο. Κιτα απλα λεμε οτι καει λιγοτερο ΑΡΑ μπορει να χρησιμοποιηθει υπο της καταληλλες συνθηκες η οποιες προφανως και δεν ειναι κατηφορες η δρόμους χαμηλης ορατότητας.. αυτο. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι έναν βλάκα ταξιτζή που κατέβαινε πάντα όταν ήμουν πιτσιρικάς γύρω στα 2,5-3 χιλιόμετρα κατηφόρας με στροφές με νεκρά.

Ήμουν συνοδηγός κ κάθε φορά που το έκανε φοβόμουν,χώρια που πάτα-πάτα φρένο σε κανένα χρόνο θα θελε τακάκια!

Jimsek κάνε όπως νομίζεις δεν αξίζει να το συζητάμε περαιτέρω το θεωρώ γελοίο ρε φίλε χωρίς παρεξήγηση!

Link to comment
Share on other sites

δεν αναφερομαι σε ανηφορικο αλλα σε κατηφορικο..και απλα το λεω επειδη ενα βραδυ καποιος εκανε το ιδιο και βρεθηκε καρφωμενος στο αμαξι μου...(δεν αναφερομαι στις οδηγικες ικανοτητες κανενος προς θεου)..

Αυτο δεν λεει κατι ομως. Μπορει να τον πηρε και ο υπνος η ταχυτητα κουμπωμενη δεν θα τον εσωνε. Για την ανηφορα παραδειγμα εφερα, αντι για φρενο του βαζεις ταχυτητα δεν ξεφυτρωνουν στροφες απο το πουθενα. Αν δεν τρεχεις και δεν κοιιτας τα αστερια υπαρχει χρονος αντιδρασης για ολα δεν λεμε για πανω απο 120 που το αμαξι δεν ελεγχεται. Παντα μιλαμε για μερα και καλο δρομο- λαστιχα και ορατοτητα αλλιως παιζουμε τζοκερ με τις ζωες δεν λεμε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτα οσα λες αλλα δεν μου λενε κατι,γιατι ειναι ατοπα.Ισχυριζεσαι οτι ενω εισαι σε κατηφορικο δρομο χωρις στροφη χωρις τιποτα και με μεγαλη ορατοτητα θα ξεφυτρωσει οτιδιποτε και θα πρεπει να κανεις πανικοβλητες κινησεις(φρενα,εληγμους).Και γιατι επιμενετε σε ακραια σεναρια;; Γιατι ας το παρουμε και απο εκεινη την πλευρα ,πες εγω σταματησα πριν στουκαρω,ειναι ομως και 50-50 αν θα σταματησει και ο πισω το ιδιο εγκαιρα με εμενα η πεσει πανω μου και παθω γερο ατυχημα στυλ πρωτοππαπα και πληρωσω το λαθος του πισω; Με το σκεπτικο σας λοιπον δεξια λωριδα και με 51χλμ.Παντα σε στροφη με ταχυτητα εννοειται αλλα οταν τον δρομο τον εχεις πιατο μονο ουρανοκατεβατα πραγματα μπορει να γινουν.Δεν αναφερομαι σε περιπτωσεις με κινηση η σε δρομο οπως μαλιακο που οτιδιποτε μπορει να γινει εκει φυσικα με ταχυτητα γιατι ποτε δεν ξερεις ανα πασα στιγμη τι θα κανει ο μπροστινος αλλα πολυ υπερβαλετε σε μερικα.Δεν ειπαμε παντου νεκρα.Αλλα οταν ξερεις τον δρομο γιατι το κανεις αν οχι συχνα,καθε μερα τοτε δεν βλεπω το κακο να το χρησιμοποιεις.Και επειδη το εκανα στην αρχη αυτο που λετε για οχι νεκρα,απο την μια με χαλαγε που ζοριζα τον κινητα με 5η να κατεβει την κατηφορα στις 2,5χιλ στροφ, και απο την αλλη να ακουω αυτο το σαν σκορτσαρισμα του κινητηρα στις 1,1χιλ στροφ, της 6ης,πιστευω πιο πολυ τον καταπονουσα τον κινητα απο να τον βαλω στην νεκρα και να παει μονος του.Δεν ειπαμε παντου ετσι μην τα μπερδευετε.!!!

 

Επιμενουμε γιατι η οδηγηση ειναι ακραια γιατι απαιτει ολα τα αντανακλαστικα σε εγρηγορση για το οτιδηποτε. Δεν ειναι ατοπο να σου πεταχτει/μου πεταχτει ενα σκυλι η εστω κατι αλλο. Το λαθος του πισω γιατι να το πληρωσεις εσυ? Στο 100% των περιπτωσεων εαν σε χτυπησει ο πισω οτι και να ειναι φταιει αυτος μην ξεχνας τι μας μαθαιναν ενα φεγγαρι στη σχολη για την ταχυτητα και την αποσταση που πρεπει να κραταμε συνεπως το λαθος του πισω ειναι δικο του θεμα. Τωρα σχετικα με αυτο που ειπες και για τον Πρωτοπαππα μην ξεχνας οτι δεν εχει σμαρτ και εχει μεγαλυτερο ογκο συνεπως και θα κανει και μεγαλυτερη αποσβεση κατα την στιγμη του χτυπηματος. Κατι ακομα να σου κλεισω εδω τα δικα μου ατοπα δηλαδη οταν κατεβαινεις μεγαλη κατηφορα με 5 μεσα και δεν πατας γκαζι εχεις καταναλωση? Εμενα θυμαμαι και απο το 207 που ειχα και απο αυτο τωρα νομιζω κατι 0,6 χτυπουσα χωρις να παταω γκαζι το λεω

Link to comment
Share on other sites

προφανος βοηθαει η ταχυτητα αλλα οταν πας με 60 δεν εχεις μεγαλο θεμα πιστεξε με σε αυτο. Κιτα απλα λεμε οτι καει λιγοτερο ΑΡΑ μπορει να χρησιμοποιηθει υπο της καταληλλες συνθηκες η οποιες προφανως και δεν ειναι κατηφορες η δρόμους χαμηλης ορατότητας.. αυτο

 

 

μα κι εγω χρησιμοποιω νεκρα καποιες φορες,δεν ειναι οτι ποτε δεν το εχω κανει..απλα το να εχεις ταχυτητα ειναι το σωστοτερο,γι αυτο και το ανεφερα..;-) ;-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα σας κουρασα με το θεμα το αφηνουμε και παμε παρακατω γιατι εγινε ενοχλητικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας το τεκμηριώσω μόλις βρώ χρόνο σε καινούργιο θέμα όμως μιας και καλό είναι να γίνει μεταφορά και να καθαριστεί το thread μιας και χαλάμε στην ουσία μια παρουσίαση ενός παιδιού. . . . . .

 

Πιστεύω να συμφωνάτε όλοι ....... :acute:

 

Ελπίζω να το δούν οι mods και μώλις ανοίξω το θέμα να μεταφερθούν τα άσχετα Posts στο ανάλογο θέμα. . . . . 

 

Προσωπικά πιστεύω πως υπάρχει μια καλή συζήτηση εδώ και μάλιστα χρήζει ξεχωριστού θέματος.

 

Σε κάποιους μπορεί να σώσει ζωές η άρση μιας κακής εμπειρικής συνήθειας. 

 

Σε καμία περίπτωση δεν κάνουμε μάθημα με το ζόρι σε κανέναν.  :bling:

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε δεν μπορεις να μαθεις στο γερικο σκυλι νεα κολπα. Οπως εμαθε ο καθενας να οδηγει και εγω ξερω οτι στην κατηφορα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η νεκρα παντα θελει κουμπωμενη ταχυτητα απο 2,3,4 αλλα απο κει και περα η οδηγηση ειναι στυλ και αποψη του καθενος αν το παιδι εχει μαθει να οδηγει με νεκρα στην κατηφορα φερει και την ευθυνη για οτι τυχον προκληθει. Τωρα αν επιμενει να κανει ενα πειραμα το παιδι και να κατεβει μια κατηφορα με νεκρα να δοκιμασει να το κοκαλωσει το αυτοκινητο να δουμε που θα βρεθει και που θα σταματησει και να δοκιμασει να φρεναρει αποτομα με ταχυτητα μεσα. Δεν ξερω αν η καταναλωση ειναι τοσο μεγαλη που αναφερεις αλλα εαν ειναι να καψω 5 lt παραπανω και να μην κανω ατυχημα και να μην σκοτωσω κανεναν να πανε να γ@μηθουν τα 5 lt. Μοναχα σκεψου αν τα 5 lt που κερδιζεις( θες 10 να πουμε) αξιζουν το ρισκο να κανεις ατυχημα η να σκοτωσεις καποιον. Για μενα δεν αξιζουν,λεφτα ειναι που δεν θα τα παρουμε και μαζι μας και δεν μπορουν να συγκριθουν ουτε στην υποψια να κανεις καποιο ατυχημα αθελα σου :)

ενστικτωδώς έχοντας ταχύτητα μέσα, πρώτα θα πας να βγάλεις ταχύτητα ώστε να μην σου σβήσει, τώρα αν είσαι με νεκρά και με το πόδι ήδη πάνω στο φρένο απλά πατάς τέρμα το φρένο, το σωστό είναι να πατήσεις και συμπλέκτη και φρένο αλλά δεν ξέρω αν θα το κάνεις. το post σου είναι σχεδόν προσβλητικό. τι θα πει γέρικο σκυλί; είσαι εσύ ο νέος; θέλω να μου περιγράψεις με ποιο τρόπο το γκάζι θα σε σώσει. αν συμβεί κάποιο περιστατικό σε σώζει ο ελιγμός ή το φρένο, και σημειωτέον και με την νεκρά στρίβει το αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν ήταν με νεκρά να φρενάρει καλύτερα το αυτοκίνητο στους αγώνες θα βάζανε νεκρά αντιπ να κάνουν κατεβάσματα xD

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξαναπιασουμε αυτο το θεμα επι του παροντος.Θα δημιουργηθει νεο θεμα στο μελλον και εκει θα αναλυσουμε ολα τα σχετικα.

Απλα για να ξεκολλησετε απο ενα μια σκεψη που εχει καρφωθει εδω μεσα ειναι οτι ΔΕΝ ειπωθηκε ποτε για δρομους με επικινδυνες στροφες-λιωμενα λαστιχα-ασχημη ασφαλτος.Στροφες οπως στο Πλαταμωνα ή απο Λαμια προς Καστρο,που εχει κατι συνεχομενες κλειστες κατηφορικες στροφες ΔΕΝ τιθεται θεμα συζητησης για νεκρα και φρενο πανω στην στροφη ποσο μαλλον κοκκαλο,ειναι καθαρη χαζομαρα.Οταν με το καλο κανει ο ανδριτσουλας συγκεκριμενο θεμα θα εχουμε την πολυτελεια να το αναλυσουμε αλλα οχι εδω..Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά πάντα, αλλά δεν θα θελα να συναντηθώ ποτέ σε οποιονδήποτε δρόμο με τον @jef1243 ,@γιώργος και τον jimsek.

Ακούσαμε και διαβάσαμε τουλάχιστον κουλές απόψεις περι προτίμησης οδήγησης με νεκρά στο κιβώτιο. Απλά έλεος..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by chrispant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φιλικά πάντα, αλλά δεν θα θελα να συναντηθώ ποτέ σε οποιονδήποτε δρόμο με τον @jef1243 ,@γιώργος και τον jimsek.

Ακούσαμε και διαβάσαμε τουλάχιστον κουλές απόψεις περι προτίμησης οδήγησης με νεκρά στο κιβώτιο. Απλά έλεος..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μαλλον δεν καταλαβες τιποτα απο οσα ειπαμε. Κι αν σου φαινεται αυτο κουλο, μου φαινεται το ιδιο κουλο να βαζεις ενα μικρο παιδι στη θεση του συνοδηγου σε ενα αμαξι GT. Και καταλαβες που αναφερομαι. ;) Φιλικα παντα..

Edited by jimsek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.