Jump to content
giannis159

Προβλημα Προκαταλυτης Κ Egr Golf Iv

Recommended Posts

Εχω το εξης προβλημα...εχω ενα golf iv 1400 2001 απο περυσι το πασχα το αμαξι στο 2ο μηνα αναβει τ τσεκ τ κινητηρα...παω σε ενα μαλακα μαστορα τ βαζει στο διαγνωστικο μου λεει θελει αλλαγη βαλβιδα egr αλλα λεει μπορουμε να τη καθαρισουμε κ να γινει....τη καθαριζουμε αναβει παλι.παω για αλλαγη και μου ειχαν πει εδω μεσα στο φορουμ τα παιδια οτι θελει και καθαρισμα η πεταλουδα κτλ του το λεω και λεει οχι μου την αλλαζει και αναβει παλι...του το αφηνω και δε μπορουσε να κανει τπτ...εντωνεταξυ μου ελεγε να μην ανυσηχω και δεν ειναι τπτ κτλ,επειδη τυχγανει να εινα συγγενεις μου το πιστευω με τα 200€ μου πεταμενα.....περνανε καμια 5-6 μηνες τα αμαξι αρχισε να μη τραβαει κατι το επιανε κ ειχε ασταθες ρελαντι και το γ@μημενο λαμπακι εκει αναμενο!παω στην αντιπροσωπεια(γιατι μετα απο ενα τρακαρισμα που ειχα με εξυπηρετησαν τελεια κ μονο εκει παω τρ) το ελεγχει ο μαστορας κ μου λεει 200 ευρα για καθαρισμο πεταλουδας,βασης,σωληνακι και και καινουργια egr....το φτιαχνω μετα απο περι 70 χιλιομετρα αναβει αυτο το γ@μημενο λαμπακι ξανα σημαδευω τη πρωτη κολωνα να το ριξω πανω κ μετα ν το βαλω φωτια!μετα απο προτροπη του αδερφου μ δεν τ ριχνω στη κολωνα και παω στην αντιπροσωπεια κ μου λεει αφου το ειδα κ γω στο διαγνωστικο προκαταλυτης αλλαγμα ....απο τιμες 450 κανουργια πολλαπλη με προκαταλυτη και αλλαγμα ο προκαταλυτης κ ιδια πολλαπλη 250 περιπου...εχω τν εξης ερωτηση γινεται να βγαλουμε το προκαταλυτη και να βαλουμε σωληνα;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα θα με βοηθουσε λιγο πιο συγκεκριμενα..δηλαδη μετα θα αναβει λαμπακι αφου θα αφαιρεσω τον προκαταλυτη;;αν το εχει κανει καποιος μια περιγραφη.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.