Jump to content
Marios81

Πρόβλημα Εκκίνησης

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες, αντιμετωπίζω ενα προβληματάκι και χρειάζομαι τη βοήθεια σας..

Είχα αφήσει το golfaki μου (tsi 140ps) ενα 2μηνο στο γκαράζ, και προχτες που δοκίμασα να το πάρω, είδα πως δεν παίρνει μπροστά. 

Στο 2μηνο αυτό , το χρησιμοποίησε ο πατέρας μου για μια διαδρομή 80 χλμ. οπου δεν του παρουσιασε κανένα πρόβλημα.

Βέβαια όταν πήγα να βάλω μπροστά τη μηχανή παρατήρησα οτι είχε αφήσει ανοιχτό το διακόπτη του κλιματισμού.

Αυτό που μου προκαλεί εντύπωση είναι το εξής. Άλλες φορές όταν είχα μείνει απο μπαταρία , το αμάξι ήταν νεκρό . Δέν έκανε δλδ τίποτα όταν πήγαινα να το βάλω μπροστά. Αντιθέτως τώρα δείχνει οτι παει να παρει μπροστα αλλα δέν. Μάλιστα με τη δεύτερη προσπάθεια πήρε μπροστά για λίγα δευτερόλεπτα και έσβησε. Δέν κάλεσα οδική βοήθεια γιατί δεν είχα χρόνο. Απο Δευτέρα μάλλον οπου αν δεν παρει μπροστά θα το μεταφέρω και σε συνεργείο. Κάτι ακόμα, μου έγραψε στο κατράν STOP Pressione olio ( δλδ κάτι για την πίεση λαδιου , αφου το εχω στα ιταλικά ) το υπόλοιπο δεν κατάφερα να το δω γιατι έσβησε η ένδειξη. Η ένδειξη δεν εμφανίστηκε ξανά.Τα λάδια πάντως τα έχω ελέγξει και είναι εντάξει. Αυτά , όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει.. 

Μήπως υπάρχει κάποιος με διαγνωστικό να περάσει απο νότια προάστεια; θα ήμουν ευγνώμων! 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Αδύναμη μπαταρία. Φορτισέ την και θα σαι οκ.

Μετα απο 2 μήνες ειναι λογικό να τα παιξε. Ο διακοπτης κλιματισμού δεν έχει σχέση αφού τ αμάξι ηταν σβηστό. Την φορτιζεις με καλωδια και εισαι οκ.

Τωρα για την ένδειξη που αναβοσβησε, απ την ακινησία δεν προκαλείται. Φορτισέ την και το παρακολουθείς.

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι αντλία βενζίνης. :sad:

Κρίμα.....ακριβή πρέπει να είναι....Πόσο???Μεταχειρισμένη θα βάλεις??

Link to comment
Share on other sites

Όντως κρίμα..  Είναι ακριβή,και δέν το περίμενα..! Καινούργιο ανταλλακτικό με εργασία 265€  :bye: μετα απο 15% έκπτωση (σε πολύ γνωστό συνεργείο στα νότια προάστια) Εκεί το πάω γενικά για σέρβις εδω και 4 χρόνια. Δεν ρώτησα αλλού εφ'όσον το αυτοκίνητο μεταφέρθηκε απ'ευθείας με οδική στο συνεργείο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.