Jump to content
Sarul

Golf 7 Αναρτηση ?

Recommended Posts

παιδια εχω μια απορια.εκτος απο το golf με τα 140 που εχει σιγουρα αναρτηση πολαπλον σινδεσμον πισω εχει και με τα 122 αλογα ? η οχι?το πετρελεο σιγουρα δεν εχει και οι κατοτερες εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ημιάκαμπτο πίσω φίλε μου, έχουν τα μοντέλα έως 105 άλογα...

 

Το 122άρι έχει επίσης ανάρτηση πολλαπλών πίσω.

 

Με εκτίμηση Φάνης

Edited by faniaros
Link to comment
Share on other sites

εγινε αδερφε ευχαριστω πολυ 8)

Link to comment
Share on other sites

Ημιάκαμπτο πίσω φίλε μου, έχουν τα μοντέλα έως 105 άλογα...

 

Το 122άρι έχει επίσης ανάρτηση πολλαπλών πίσω.

 

Με εκτίμηση Φάνης

Το 122αρι ΔΕΝ έχει ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει η δεν εχει το 122αρι πισο πολαπλον?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει η δεν εχει το 122αρι πισο πολαπλον?

είπαμε......δεν έχει

Με νέα πίσω ανάρτηση τα Golf κάτω από 90 kW Με βάση την πλατφόρμα MQB, ορισμένα εξαρτήματα τελειοποιήθηκαν για καλύτερη οδηγική άνεση και οδική συμπεριφορά. Παράλληλα, μειώθηκε το βάρος σε αρκετά σημεία των αναρτήσεων/τροχών, προς όφελος της κατανάλωσης και της οδηγικής άνεσης. Θέλοντας να αξιοποιήσουν πλήρως τη μέγιστη μείωση βάρους, οι υπεύθυνοι εξέλιξης δημιούργησαν μία νέα πίσω ανάρτηση για εκδόσεις κάτω των 90 kW/122 PS: πρόκειται για μία αρθρωτή σχεδίαση ανάρτησης ελαφρού βάρους. Το σύστημα ζυγίζει μόλις 38 kg. Για ισχυρότερες εκδόσεις κινητήρων, χρησιμοποιήθηκε η αρθρωτή ανάρτηση υψηλών επιδόσεων (βάρος: 49 kg). Μπροστά, η Volkswagen υιοθετεί ανάρτηση MacPherson και στο νέο Golf.

 

πηγή; 

http://www.caroto.gr/2012/10/18/vw-%CE%AD%CF%86%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-golf/

 

γράφει ότι θέλεις να μάθεις για το νέο golf 7

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο γραφει για εκδόσεις κάτω των 90kw που σημαίνει οτι βγαζει εκτος τα 122 κ απο 90kw και πάνω έχει πολλαπλών. Ετσι το καταλαβαίνω.

Πάντως και παλιότερα που διάβαζα για το 7αρι γράφτηκε απο πολλούς οτι και τα 122 θα έχουν πολλαπλών.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sarul, να σου πω με την σειρά μου ότι έχω δει από κοντά και έχω οδηγήσει 122άρι Golf 7 και έχει πολλαπλών συνδέσμων πίσω ανάρτηση. Μόνο τα 1.2TSI και 1.6TDI έχουν ημιάκαμπτο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sarul, να σου πω με την σειρά μου ότι έχω δει από κοντά και έχω οδηγήσει 122άρι Golf 7 και έχει πολλαπλών συνδέσμων πίσω ανάρτηση. Μόνο τα 1.2TSI και 1.6TDI έχουν ημιάκαμπτο.

 

λυθηκε η απορια λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.