Jump to content
faniaros

Άρχισαν Τα Προβλήματα Στο 7Άρι ?

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

σήμερα έπεσα τυχαία στην ακόλουθη σελίδα: http://www.autoblog.gr/2013/09/05/volkswagen-examines-water-leakage-problem-in-golf-vii/

όπου αναφέρουν ότι δημοσιογράφοι του AUTOBILD παρατήρησαν διαρροή νερού σχετική με το σύστημα κλιματισμού με την υγρασία να γίνεται αισθητή στα πόδια του συνοδηγού. Από την VW δηλώνουν ότι παρατηρήθηκε μονάχα σε 46 Golf και το πρόβλημα επιδιορθώθηκε άμεσα...

 

Τα συμπεράσματα δικά σας

Link to comment
Share on other sites

Μην ψαχνουμε ψίλους στα αχυρα,δεν υπαρχει απροβληματιστο αμαξι.

 

 

Εγώ αναρωτιέμαι γιατί ακόμα δεν κάνανε ανάκληση....

Link to comment
Share on other sites

 

Μην ψαχνουμε ψίλους στα αχυρα,δεν υπαρχει απροβληματιστο αμαξι.

 

Άν μιλάς για Vag τότε έχεις δίκιο.....Άν βγείς από την "περίφραξη",θα βρείς κάμποσα..... :)  

Edited by Touring the M3
Link to comment
Share on other sites

Να μη μ βάλεις act κτλ κύριε!να τον βράσω το εξοπλισμό αν δεν ειναι αξιόπιστος !το οτι κάνουμε καλύτερα κάποια πράγματα κ πουλάμε τεχνολογία δεν ειναι δικαιολογία για την αναξίοπηστια του αυτοκινήτου .και μη ξεχάσουμε και τα λευτα των αμάξιων π αναφέρεις .μαλλον το golf δεν εχει πολλα να δώσει σε σχέση μένα φθηνότερο ...ίσα ίσα λόγω τιμής απαιτώ να εχει αξιοπιστία πολύ καλύτερη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Άν μιλάς για Vag τότε έχεις δίκιο.....Άν βγείς από την "περίφραξη",θα βρείς κάμποσα..... :)  

 

 

Αν έχεις Μ3 κατά το nickname σου, μάλλον θα έχεις υπόψη σου ή κάτι θα έχει πάρει το αυτί σου για κάτι κομμένα πατώματα στο διαφορικό των Μ3 Ε46....   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα, όλα προβλήματα βγάζουν, ο Passatoukos έχει δίκιο. Τουλάχιστον να το πάθεις σε tsi έχεις χαρεί και λίγο γκάζι να σου τύχει όμως σε υβριδικό (βλέπε Prius και ηλεκτρικό γκάζι) είναι too much...

Link to comment
Share on other sites

Να μη μ βάλεις act κτλ κύριε!να τον βράσω το εξοπλισμό αν δεν ειναι αξιόπιστος !το οτι κάνουμε καλύτερα κάποια πράγματα κ πουλάμε τεχνολογία δεν ειναι δικαιολογία για την αναξίοπηστια του αυτοκινήτου .και μη ξεχάσουμε και τα λευτα των αμάξιων π αναφέρεις .μαλλον το golf δεν εχει πολλα να δώσει σε σχέση μένα φθηνότερο ...ίσα ίσα λόγω τιμής απαιτώ να εχει αξιοπιστία πολύ καλύτερη

Εμένα μου αρέσουν οι εταιρίες που πανε μπροστά και προσφέρουν απόλαυση στον οδηγό,και η VW είναι μια απο αυτές.Δεν στο πουλάνε με το ζόρι,βγάζουν και ατμοσφαιρικά μοτέρ αν δεν θες, η πας σε άλλες εταιρίες.Το αν βγάζουν ζημιές η όχι είναι άλλο καπέλο, άλλα ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα,δεν βγάλαν όλα και ας μην ξεχνάμε ποσά πουλήθηκαν και τι βελτίωση έφαγαν.Οι Tsi είναι μοτερακλες.-Δεν μπορεί να βγαίνει άχρηστο ένα μοτέρ επειδή χαλάει μια ν75 η αν μερικοί άλλαξαν αντλία νερού.λογικο είναι να υπάρχει και ένα ποσοστό αποτυχίας.Ολες οι μάρκες εχουν θέματα ΟΛΕΣ.Μην ξεχνας την ακολουθησαν σχεδον ολες οι εταιριες,και ολοι που ορκιζοντουσταν στην ατμόσφαιρα έκαναν τούμπα ολικής.Αλωστε εδώ και 6 χρόνια βγαίνει ακομα το καλύτερο μοτέρ στα κυβικά του. Το αν το Golf έχει το κάτι παραπάνω να δώσει; Αστο φιλαράκι..πάτημα,αίσθηση,ποιότητα κυλισης,επιδόσεις,ηχομονωση,ποιότητα εσωτερικού,ασφάλεια,χώροι απλά δεν παίζεται...σε ένα ταξίδι το καταλαβαίνεις το αμάξι, εκεί νομίζεις ότι οδηγας κάτι μεγαλύτερο.Οτι εχουμε γεμίσει με κομπλεξικους που ασχολουνται συνεχεια μαζι του και το βριζουν,αυτό λέει πολλά, αλλωστε ότι βγαίνει τρέχουν και το συγκρίνουν μαζί του.Οτι πληρώνεις παίρνεις, υπάρχει πλέον και η a class οποίος θέλει κάτι παραπάνω,και εγώ θα μπορούσα να πάρω κάτι με λιγότερα χρήματα αλλά το Golf V gt sport το προτίμησα για όλα τα παραπάνω, ηταν η καλυτερη επιλογη στη κατηγορια του πολυ μπροστα απο τα αλλα και ακόμα με κάνει να χαμογέλαω όταν το οδηγώ. Απλά έρωτας εδώ και 6 χρόνια.

Edited by Μαρινος-TSI
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν οι εταιρίες που πανε μπροστά και προσφέρουν απόλαυση στον οδηγό,και η VW είναι μια απο αυτές.Δεν στο πουλάνε με το ζόρι,βγάζουν και ατμοσφαιρικά μοτέρ αν δεν θες, η πας σε άλλες εταιρίες.Το αν βγάζουν ζημιές η όχι είναι άλλο καπέλο, άλλα ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα,δεν βγάλαν όλα και ας μην ξεχνάμε ποσά πουλήθηκαν και τι βελτίωση έφαγαν.Οι Tsi είναι μοτερακλες.-Δεν μπορεί να βγαίνει άχρηστο ένα μοτέρ επειδή χαλάει μια ν75 η αν μερικοί άλλαξαν αντλία νερού.λογικο είναι να υπάρχει και ένα ποσοστό αποτυχίας.Ολες οι μάρκες εχουν θέματα ΟΛΕΣ.Μην ξεχνας την ακολουθησαν σχεδον ολες οι εταιριες,και ολοι που ορκιζοντουσταν στην ατμόσφαιρα έκαναν τούμπα ολικής.Αλωστε εδώ και 6 χρόνια βγαίνει ακομα το καλύτερο μοτέρ στα κυβικά του. Το αν το Golf έχει το κάτι παραπάνω να δώσει; Αστο φιλαράκι..πάτημα,αίσθηση,ποιότητα κυλισης,επιδόσεις,ηχομονωση,ποιότητα εσωτερικού,ασφάλεια,χώροι απλά δεν παίζεται...σε ένα ταξίδι το καταλαβαίνεις το αμάξι, εκεί νομίζεις ότι οδηγας κάτι μεγαλύτερο.Οτι εχουμε γεμίσει με κομπλεξικους που ασχολουνται συνεχεια μαζι του και το βριζουν,αυτό λέει πολλά, αλλωστε ότι βγαίνει τρέχουν και το συγκρίνουν μαζί του.Οτι πληρώνεις παίρνεις, υπάρχει πλέον και η a class οποίος θέλει κάτι παραπάνω,και εγώ θα μπορούσα να πάρω κάτι με λιγότερα χρήματα αλλά το Golf V gt sport το προτίμησα για όλα τα παραπάνω, ηταν η καλυτερη επιλογη στη κατηγορια του πολυ μπροστα απο τα αλλα και ακόμα με κάνει να χαμογέλαω όταν το οδηγώ. Απλά έρωτας εδώ και 6 χρόνια.

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει και κάτι να μην χαλάει στο Group τα τελευταία χρόνια!Καδένες,dsg κιβώτια,polo 6R GTI που καίνε λάδια και η VW δεν έχει βρεί ακόμα λύση και αλλάζει μοτέρ αβέρτα-κουβέρτα.Μέχρι τα τέλη της δεκαετίας του 90 η VW φημίζονταν για την παροιμιώδη αξιοπιστία της και μετά όλα ανάποδα!Δεν συνάδει ο χαρακτήρας της με τόσα προβλήματα αξιοπιστίας.Και το γεγονός της τεχνολογικής καινοτομίας εμένα προσωπικά δεν μου λέει τίποτα όταν τρέχω από τα 40 και 50000 χιλιόμετρα στις αντιπροσωπίες και με αντιμετωπίζουν σαν πορτοφόλι.Ναι το Golf ήταν η κορυφή της κατηγορίας αλλά με τόσα θέματα δεν ξέρω κατά πόσο θα συνεχίσει να είναι

Link to comment
Share on other sites

Ο Wolfsburg τα είπε όλα.......

Προσωπικά,ξέρω οτι αγόρασα αυτοκίνητο....και όχι "σαλόνι"....αλλά,περί ορέξεως ουδείς λόγος!!Εκνευρίζομαι δε,με το κωλοaftersales σας και όχι τόσο με τα αρκετά προβλήματα!!!!!Δε δέχομαι εν ολίγοις,το"στου κασίδη το κεφάλι" :diablo:  που φαίνεται να είναι το δόγμα της εταιρείας......πιστεύω να συμφωνούμαι.Γουστάρω που γουστάρετε το όποιο VW,άσχετα αν δε τα γουστάρω εγώ!!!!!Έ....έρχετε η ώρα που θα χρειαστείς την εταιρεία και σου ξηγιέται έτσι όπως ξηγιέται.....και είναι κρίμα!!!Έχει δώσει ο χ-ψ για παράδειγμα,24000 ευρώ να πάρει ένα αμάξι που το έχει όνειρο και του βγαίνουν τόσα,κόβει από το υστέρημα του για τη βενζίνη ακόμα και στο τέλος ακούει και τη Kosmocar αυτά που ακούει....και σαλτάρει!!!!!Αυτά με εξοργίζουν προσωπικά...... :devil:

 

υγ.φίλε Μαρίνο-TSI,όχι δεν έχω BMW....ούτε Daihatsu.....το άλλο έχω,ταπεινό με μία KW V2 περασμένη και με.........ένα stop(πίσω αριστερά) καμμένο στις 70000 χλμ που έχω......Θα χαρά πολύ,σε κάποια συνάντηση,να το οδηγήσεις........όχι για τίποτα ΄'αλλο,αλλά γιατί δεν είναι σωστό να κρίνουμε χωρίς να έχουμε δοκιμάσει........κάτι τελευταίο:πολλές φορές μετράει το "πώς" και όχι το "πόσο"...... ;)

υγ.μη ξεχνάμε....περί ορέξεως ουδείς λόγος.....ο καθένας ότι γουστάρει,με τ όποια προβλήματα έστω!!!!!!!.....αλλά η κριτική τουλάχιστον να είναι σωστή με επιχειρήματα!!! :thumbsu:

Edited by Touring the M3
Link to comment
Share on other sites

Ο Wolfsburg τα είπε όλα.......

Προσωπικά,ξέρω οτι αγόρασα αυτοκίνητο....και όχι "σαλόνι"....αλλά,περί ορέξεως ουδείς λόγος!!Εκνευρίζομαι δε,με το κωλοaftersales σας και όχι τόσο με τα αρκετά προβλήματα!!!!!Δε δέχομαι εν ολίγοις,το"στου κασίδη το κεφάλι"  :diablo:  που φαίνεται να είναι το δόγμα της εταιρείας......πιστεύω να συμφωνούμαι.Γουστάρω που γουστάρετε το όποιο VW,άσχετα αν δε τα γουστάρω εγώ!!!!!Έ....έρχετε η ώρα που θα χρειαστείς την εταιρεία και σου ξηγιέται έτσι όπως ξηγιέται.....και είναι κρίμα!!!Έχει δώσει ο χ-ψ για παράδειγμα,24000 ευρώ να πάρει ένα αμάξι που το έχει όνειρο και του βγαίνουν τόσα,κόβει από το υστέρημα του για τη βενζίνη ακόμα και στο τέλος ακούει και τη Kosmocar αυτά που ακούει....και σαλτάρει!!!!!Αυτά με εξοργίζουν προσωπικά......  :devil:

 

υγ.φίλε Μαρίνο-TSI,όχι δεν έχω BMW....ούτε Daihatsu.....το άλλο έχω,ταπεινό με μία KW V2 περασμένη και με.........ένα stop(πίσω αριστερά) καμμένο στις 70000 χλμ που έχω......Θα χαρά πολύ,σε κάποια συνάντηση,να το οδηγήσεις........όχι για τίποτα ΄'αλλο,αλλά γιατί δεν είναι σωστό να κρίνουμε χωρίς να έχουμε δοκιμάσει........κάτι τελευταίο:πολλές φορές μετράει το "πώς" και όχι το "πόσο"......  ;)

υγ.μη ξεχνάμε....περί ορέξεως ουδείς λόγος.....ο καθένας ότι γουστάρει,με τ όποια προβλήματα έστω!!!!!!!.....αλλά η κριτική τουλάχιστον να είναι σωστή με επιχειρήματα!!!  :thumbsu:

 

 

 

...ας μιλησουν λοιπον οι ψυχροι αριθμοι και η απλη στατιστικη απο μια ερευνα με 16000 ιδιοκτητες αυτοκινητων με χρηση απο ενα μεχρι τρια χρονια με το ιδιοκτητο αυτοκινητο τους καλυπτοντας σε συνολο...544.000.000 χιλιομετρα

 

απαντωντας σε ερωτησεις μεσω internet οπως οι ιδιοι ειδαν την εμπειρια ιδιοκτησιας του συγκεκριμενου μοντελου σε οδηγηση, βλαβες, κοστος συντηρησης/χρησης κτλ

 

που επελεξαν να αγορασουν και φυσικα επελεξαν να απαντησουν στην ερευνα....η Mazda ηρθε στην...20η θεση και η VW στην 9η μαζι με Nissan Seat στην διαθεση σας και το λινκ που αναφερει μοντελα και εταιριες

 

 

http://www.whatcar.com/car-news/full-results/1206903

 

και μια απο την αμερικη που αφορα ελκυστικοτητα μοντελων εταιριων

 

το VAG group...  1η , 2η kai 9η 

 

http://www.businessinsider.com/vw-audi-porsche-top-new-jd-power-survey-2013-7

 

:bow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.