Jump to content
Detuner

Βοηθεια Για Αγορα Semi Slick Ελαστικων..

Recommended Posts

Σκεφτομαι τα επομενα λαστιχα μιας και αυτα που εχω σε λιγο θα χρειαστουνε αλλαγη να ειναι semi slick.. θελω λαστιχα για να μπορει να παταει οσο καλυτερα κατω και να ελατωθει στο μεγιστο το σπινιαρισμα σε συναρτηση με το να μπορει να παει το αμαξι και σε βρεγμενο δρομο και να μην ειναι λες και ειναι πανω σε παγο.. δε με νοιαζουν οι επιδοσεις στο βρεγμενο γιατι στο βρεγμενο παντα παω αρκετα αργα και προσεχτικα και να βγαζουν  χιλιομετρα και να μη θελουν αλλαγμα στο χρονο .. ξερω οτι θα βγαζουν λιγοτερα αλλα τουλαχιστον 25000 πιο κατω δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να τα αλλαζω... διασταση ελαστικων 225/40/18 

εψαξα στην αναζητηση αλλα δε βρηκα κατι αναλογο..

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Αν το αμάξι είναι εργοστασιακό η ελαφρώς βελτιωμένο δεν χρειάζεται semi-slick.Μπορείς να βρείς κορυφαία high-performance λάστιχα σε χαμηλότερη τιμή.Για οδήγηση σε δρόμο κ μόνο είναι απλά υπερβολή συν ότι δεν το κόβω να βγάζουν ούτε τα 25000 χιλ.

Link to comment
Share on other sites

και εγω για toyo r1r ελεγα.. το αμαξι ειναι περιπου στα 270 αλογα πρωτη δευτερα δεν πατανε  καλα η εστω ετσι οπως θα ηθελα...  τωρα φοραω continental sport contact 3

Link to comment
Share on other sites

Κανενα semi-slick δεν θα σου βγαλει 25000 χλμ ουτε καν 10000, ακομα και τα r1r που δεν ειναι καθαρα semi-slick μετα τις 7500 ειναι για πεταμα.

Αυτα που ισως κρατησουν παραπανω ειναι τα parada ακουγονται καλα λογια αλλα δεν τα χω δοκιμασει να σου πω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

gia ta pilot sport cup τι γνωμη εχετε?? τα εχει δοκιμασει κανεις.. αν θελουν τοσο συχνα αλλαγμα αν εβαζα μονο μπροστα  semi slick και πισω καποιο αλλο θα υπαρχει προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

αν εβαζα μονο μπροστα  semi slick και πισω καποιο αλλο θα υπαρχει προβλημα??

Φυσικά και θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

και εγω για toyo r1r ελεγα.. το αμαξι ειναι περιπου στα 270 αλογα πρωτη δευτερα δεν πατανε  καλα η εστω ετσι οπως θα ηθελα...  τωρα φοραω continental sport contact 3

Γιατί δεν δοκιμάζεις ένα μπλοκε?

Link to comment
Share on other sites

το εχω σκεφτει αλλα οι τιμες για μπλοκε για το dsg ειναι απαγορευτικεςγια τα χρηματα που μπορω να διαθεσω και σε συνδιασμο με το οτι σε λιγο πρεπει να αλλαξω και λαστιχα ελεγα να βελτιωσω τη προσφυση οσο γινεται απο εκει

Link to comment
Share on other sites

  • τα περισσοτερα ελαστικα που αναφερατε ειναι hybrid και δεν ειναι καθαρα semi slick
  • σε βρεγμενο και οχι πλημμμυρισμενο δρομο οταν δεν εχουν φαγωθει συμπεριφερονται ισως και καλυτερα απο πολιτικα λαστιχα
  • μονο για χρηση δρομου δεν θα στο συνιστουσα καθως η μη τραχια,αγρια ασγαλτος θα τα κανει λεια, και θα γλιστρας
  • σαφως και φαγονονται πιο γρηγορα διοτι αυτη ειναι η δουλεια τους,λαστιχο που δουλευει φαγωνετε.
  • προταση μου δες toyo r888 gg compound, yokohama advan a048 hd compound,( καθως τα a050 δεν ερχονται ελλαδα)
  • σε πιο intermediate ελαστικο δες yokohama advan ad08, toyo r1r,

toyo r888 treadwear 100

yoko advan a048 treadwear 80

επισης αν αντεχει η τσεπη σου δες τα michelin pilot sport cup

παντος σαυτο που ζητας δεν νομιζω να σε εξυπηρετησουν τα semi slick

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.