Jump to content
Stavros7

Λακουβιτσες Απο Χαλαζι

Recommended Posts

Πριν 2 εβδομαδες περιπου  εκανε χαλαζι εδω στην περιοχη μου..Εν ολιγης στον ουρανο και στο καπο εχω καποια σημαδιακια τα οποιοα απο μακρυα δεν φενοντε πρεπει να πας πολυ κοντα και στην καταλληλη φωτεινοτητα..Τεσπα εχω ιντεραμερικαν ασφαλεια και εχω απο φυσικες καταστροφες...Πηγα το ειδε ο πραγματογνωμνας και μου ειπε οτι θα το κανουμε..Εδω στην Καβαλα το βαψιμο απο τετοιου ειδους ζημιες το εχει ενα εξουσιοδοτημενο συνεργειο της Ford...Ερωτηση μου ειναι οτι λετε να υπαρχει προβλημα εαν μου το βαψουν..δηλαδη με τον καιρο να ξερασει τιποτα το χρωμα το παλιο,η να αρχισει να φευγει το χρωμα τιποτα τετοιο....(Γιατι οταν πηγα ειχε πολλα αυτοκινητα απο το ιδιο προβλημα και λεω μοιπως τα κανουν πατ κιουτ για να τελειωνουν) ...Για βοηθηστε λετε να το αφησω οπως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

εδω σερρες υπαρχει ειδικος που κανει αυτη τη δουλεια που φτιαχνει λακκουβιτσες απο χαλαζι χωρις να χρειαστεις καθολου βαψιμο.αν στο καλυπτει η ασφαλεια βαψτο .εξαρταται ποσο καλη προεργασια θα κανει πανω στο καπω κ τι βαψιμο.αν δεν σε ενοχλει αστο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Το Μερσέντες του πατέρα μου χτυπήθηκε επίσης από χαλάζι αρχές καλοκαιριού στην Έδεσσα, το αμάξι έχει παντού σημάδια. Και στο καπό και στο πορτμπαγκάζ και στον ουρανό και στις κολόνες. Πρόσφατα που το αναφέραμε στον ασφαληστη μας, μας πήγε σε έναν πραγματογνωμο και είπε πως το καπό και το πορτμπαγκάζ θα αλλαχθουν με καινούρια αφού έχουν την δυνατότητα να αλλαχθουν μόνο οι κολόνες θα φτιαχτούν με ειδικό μηχάνημα διότι δεν γίνεται να αλλαχθουν!

Όποτε μου φαίνεται παράξενο που σου είπαν απλώς για επισκευή και όχι για αλλαγή!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

AIG είναι η ασφάλεια, μεικτή όχι δεν είναι

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

εδω σερρες υπαρχει ειδικος που κανει αυτη τη δουλεια που φτιαχνει λακκουβιτσες απο χαλαζι χωρις να χρειαστεις καθολου βαψιμο.αν στο καλυπτει η ασφαλεια βαψτο .εξαρταται ποσο καλη προεργασια θα κανει πανω στο καπω κ τι βαψιμο.αν δεν σε ενοχλει αστο!

Για ποιον λες Πανο ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

το ονομα του δεν το θυμαμαι αλλα ειναι πηγαινοντας προς θεσσαλονικη στη βενιζελου σε ενα στενο αριστερα μετα το ορφανοτροφειο

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λες Πανο ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

το ονομα του δεν το θυμαμαι αλλα ειναι πηγαινοντας προς θεσσαλονικη στη βενιζελου σε ενα στενο αριστερα μετα το ορφανοτροφειο

 

Την έχω πατήσει με το χαλάζι και το έχω φτιάξει μέσω ασφάλειας σε τεχνικό PDR.

Μήπως λέτε αυτό http://www.dentsaway.gr/ ?

Edited by subwrc
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 εβδομαδες περιπου  εκανε χαλαζι εδω στην περιοχη μου..Εν ολιγης στον ουρανο και στο καπο εχω καποια σημαδιακια τα οποιοα απο μακρυα δεν φενοντε πρεπει να πας πολυ κοντα και στην καταλληλη φωτεινοτητα..Τεσπα εχω ιντεραμερικαν ασφαλεια και εχω απο φυσικες καταστροφες...Πηγα το ειδε ο πραγματογνωμνας και μου ειπε οτι θα το κανουμε..Εδω στην Καβαλα το βαψιμο απο τετοιου ειδους ζημιες το εχει ενα εξουσιοδοτημενο συνεργειο της Ford...Ερωτηση μου ειναι οτι λετε να υπαρχει προβλημα εαν μου το βαψουν..δηλαδη με τον καιρο να ξερασει τιποτα το χρωμα το παλιο,η να αρχισει να φευγει το χρωμα τιποτα τετοιο....(Γιατι οταν πηγα ειχε πολλα αυτοκινητα απο το ιδιο προβλημα και λεω μοιπως τα κανουν πατ κιουτ για να τελειωνουν) ...Για βοηθηστε λετε να το αφησω οπως ειναι?

Φιλε γιατι να εχει προβλημα ? και εγω Καβαλα ειμαι και ειχα βαψει το δικο μου γκολφακι και  εγινε παρα πολυ ωραιο παντο σε ενα καλο μαστορα και οχι εκει που θα σε παει ο πραγματογνωμωνας και θα ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε γιατι να εχει προβλημα ? και εγω Καβαλα ειμαι και ειχα βαψει το δικο μου γκολφακι και  εγινε παρα πολυ ωραιο παντο σε ενα καλο μαστορα και οχι εκει που θα σε παει ο πραγματογνωμωνας και θα ειναι οκ

 Μαλλον δεν μπορω να το παω εκει που θελω..γιατι αυτοι ξερεις τα κανονιζουν μεταξυ τους για να βγει πιο φθηνα κ.λ.π ..αλλιως εαν το πηγαινα και εγω εκει που ηθελα δεν νομιζω να ειχα προβλημα για αυτο φιλε... :(

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρισε του οτι θα το πας εκει που θελεις και πριν τεσσερα χρονια και φετος που με ξαναχτυπησε το χαλαζι εγω επελεξα συνεργειο. Μην μασας! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Πριν 2 μήνες μου ακούμπησαν την πόρτα του οδηγού και μου έκαναν ένα βούλιαγμα επάνω στο νεύρο και πέταξε άλλο νεύρο στο τελείωμα της πόρτας. Μέτα από συμβουλή φίλου μου φανοποιού επειδή το αυτοκίνητο δεν έχει βαφτεί τίποτα εκτός από τον εμπρός προφυλακτήρα μου να το φτιάξω με την μέθοδο PDR. Αφού έψαξα πολύ στο Internet και πήρα και κάποια τηλέφωνα κατέληξα στο Dent-Master στον Ν.Κόσμο . Μόλις επικοινώνησα μαζί του του έστειλα και κάποιες φωτογραφίες μεσώ email τον ρώτησα εάν η πόρτα θα γίνει έτσι ακριβώς όπως ήταν πριν και η απάντηση του ήταν εγώ θα στην φτιάξω και όταν θα το δεις εάν δεν σου αρέσει ή δεις κάτι άλλο από αυτό που πρέπει να δεις μην με πληρώσεις. Πήγα και μου έφτιαξε την ζημιά...! Το αποτέλεσμα ΑΨΟΓΟ. Επίσης ο ιδιοκτήτης - μάστορας πολύ σωστός επαγγελματίας και άψογος στην δουλειά του.

42568200_701154620240989_2975752092280422400_newwwwwww.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.