Jump to content
nikon

Polo R Line

Recommended Posts

Παιδιά το πολακι ήρθε είναι πολύ ωραίο.θα το πάρω από την αντιπροσωπεία στις 2-3 του γενάρη.ειμαι προβληματισμενος!θα το πάρω από Πάτρα και σκέφτομαι να το πάω μια βόλτα εως την Αθήνα με πολύ συντηρητική οδήγηση.ειμαι από ζάκυνθο κ εδω δεν έχουμε μεγάλες αποστάσεις 5ή ταχύτητα σπάνια βάζουμε.ειδικοτερα στην πόλη είμαστε εως 3ή.ειναι σωστό να το βγάλω εθνικη αν ναι τι χλμ να το παω και μέχρι μια ταχύτητα;ποτέ να αλλάξω λάδια πρώτη φορά;

Καλοτάξιδο...

Link to comment
Share on other sites

καλοτάξιδο το r-line, πρόσεχε γενικά γιατί αρκετά συχνά βρίσκω κάτω, οχι τόσο σε λακούβες αλλά όταν ο δρόμος είναι απότομος ειδικά και αν έχεις επιβάτες μέσα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλοταξιδο φιλε μου και απο εμενα, με πολλα και ανεπάντεχα χιλιόμετρα.. ανεβασε καμια φοτογραφία να ζηλέψουμε..:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το κοπάνησα μπροστά δεξιά καθώς πήγα να το ξεπαρκάρω, ήμαρτον πότε θα μάθω να παρκάρω ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αστο φιλε μου και εαν δεις το δικο θα κλαψεις.. βεβαια καποια ειναι επειδη καποιοι αλλοι μου το δωσανε ενω ξεπαρκαρανε, θα ανεβασω καποια στιγμη φωτογραφιες για να δεις να κλαψουμε πάρεα :p 

Link to comment
Share on other sites

μένω σε στενό δρόμο και αναγκάζομαι να το κολλάω στο πεζοδρόμιο  ώστε να μην μου πάρει κανείς την πλευρά, και πήγαινε το κοντά και κοντύτερα, μια μέρα έγδαρα όλο το δεξιό μαρσπιέ

Link to comment
Share on other sites

:/ θελει πολυ προσοχη οταν παρκαρεις ισα ισα και ειδικα οταν εισαι νεος.. και εμενα τωρα αυτες της μερες δεν προσεχα ενω παρκαρα και βρηκα πισω δεξια στον προφιλαχτηρα και μου εβγαλε χρωμα..και τωρα δεν ξερω και τι να κανω γιατι δεν ειναι μικρη γρατσουνια..:/

Link to comment
Share on other sites

:/ θελει πολυ προσοχη οταν παρκαρεις ισα ισα και ειδικα οταν εισαι νεος.. και εμενα τωρα αυτες της μερες δεν προσεχα ενω παρκαρα και βρηκα πισω δεξια στον προφιλαχτηρα και μου εβγαλε χρωμα..και τωρα δεν ξερω και τι να κανω γιατι δεν ειναι μικρη γρατσουνια..:/

σήμερα στην Πατησίων παραλίγο να τρακάρω, δεν έφταιγα εγω αλλά αυτός καθόσον ήθελε απο το αντίθετο ρεύμα να κάνει αριστερά σε κάποιο στενο, και νατος μπροστά μου (έκανε λάθος στην εκτιμησή του). ευτυχώς πρόλαβα και αντέδρασα και πλάκωθηκα στα φρένα, στρίγγλισαν και τα λάστιχα, τέλος καλό όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

:/ θελει πολυ προσοχη οταν παρκαρεις ισα ισα και ειδικα οταν εισαι νεος.. και εμενα τωρα αυτες της μερες δεν προσεχα ενω παρκαρα και βρηκα πισω δεξια στον προφιλαχτηρα και μου εβγαλε χρωμα..και τωρα δεν ξερω και τι να κανω γιατι δεν ειναι μικρη γρατσουνια..:/

Πηγαινε σε μια αντιπροσωπεια κ με 18€ παρε το σετακι για τις γρατζουνιες. Εχει ενα δοχειο (σαν μπλανκο) με το χρωμα του αυτοκινητου κ αλλο ενα με βερνικι.

Με λιγη προσοχη θα ναι μια χαρα μετα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε μια αντιπροσωπεια κ με 18€ παρε το σετακι για τις γρατζουνιες. Εχει ενα δοχειο (σαν μπλανκο) με το χρωμα του αυτοκινητου κ αλλο ενα με βερνικι.

Με λιγη προσοχη θα ναι μια χαρα μετα.

φιλε μου δεν ειναι απλη γρατσουνια μου εχει φυγει το χρωμα ειναι μαυρο απο κατω.. θα βγαλω μια φοτο να σας την δίξω

Link to comment
Share on other sites

Παρε αυτο που σ λεω κ θα κανεις δουλεια!

Η αλλη λυση ειναι βαψιμο ολου του φτερου! Δεν νομιζω να θες να βαψεις καινουριο αμαξι...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως γράφει οτι του έφυγε χρώμα απο τον προφυλακτήρα και ειναι ακόμη πιο εύκολο !

Το κιτ της VW εχει 10--11 ευρώ και εχει χρώμα και βερνίκι

Εγω είδα το βίντεο του /drive στο YouTube για το πως να κρυψεις 100% τέτοιες γρατζουνιές και πραγματικά αξίζει το κιτ πριν δω το βίντεο είχα ξανά προσπαθήσει αλλα το αποτέλεσμα ηταν χειρότερο !!

Μερικές φωτό απο δικές μου επιδιορθώσεις με το κιτ ( βερνίκι δεν χρησιμοποιώ γιατι γινεται χάλια , το αναμιγνύω μαζί με το χρώμα όπως λέει και στο βίντεο )

Πριν Χτύπημα σε πόρτα

post-17501-14073365056724_thumb.jpg

Μετα

post-17501-14073366195005_thumb.jpg

Φυσικά χρειάζεσαι και μια χοντρή αλοιφη γυαλισματος και μια λεπτή .

Να δεις όμως πρώτα το βιντεακι /drive how to paint touch up κάπως ετσι

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια φιλε μου, οταν βρω λιγο χρονο θα παω να αγοράσω το κιτ και να προσπαθήσω να το φτιάξω. Οριστε και η φοτο..

ne6egu2u.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.