Jump to content
kiriakosmk4

Mk4 Φωτισμοσ Πορτασ

Recommended Posts

καλημέρα σας είμαι κάτοχος ενός golf mk4 golf 2001 1.4 16v όταν ανοίγω την πόρτα του συνοδηγού δεν μου ανάβει 

το φως μέσα στο σαλόνι. και το φωτάκι πάνω στην πόρτα. ενώ στην πόρτα του οδηγού ανάβουν κανονικά. έψαξα τις ασφάλειες κ εάν υπάρχει κανένας διακόπτης  αλλά δεν βρίσκω άκρη. γνωρίζετε κάτι γι'αυτό το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν σου αναβει η πλαφονιερα σημαινει πως θες νεα κλειδαρια οσο για το φωτακι της πορτας μπορει να εχει ξεκουμπωσει η φισα που εχει πισω απο την ταπετσαρια

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Καθε πορτα εχει μεσα της και πανω στην κλειδαρια, εναν μικρο εγκεφαλακι, απο εκει παιρνει εντολη για να αναψει, οπως και το φωτακι επανω στην πορτα του immobilizer. Εκει κατι πρεπει να παιζει στην περιπτωση σου. Βρες στο ιντερνετ και βαλε αλλο, εδω ειναι πιο ακριβα. Περι τα 70 ευρω κανει εκαστος εδω..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω και εγω κατι επιδη ο πρωην κατοχος του golf μου δεν μου εδωσε το πλαστικο κλειδι και το κωδικο του imo μπορω να τα παραγγυλω απο την αντιπρωσωπεια αυτα τα 2 με την αδεια ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαρισω θα παρω αυριο τηλ τα κεντρικα και θα τους ρωτισω και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

to diakoptaki poy dinei entolei na anoixoi to fws sthn plafoniera einai sthn kleidaria ;

ναι ειναι στην κλειδαρια.

υπαρχει τροπος επισκευης αλλα θελει ωρα-κοπο-χρονο-ικανοτητες

Link to comment
Share on other sites

να καθαρισεις την υποδοχη της γειωσης

ειναι ενα σιδερακι που θυληκωνει με την πορτα 

αυτο ειναι το προβλημα το ειχα κ εγω και με ενα απολο καθαρισμα εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

τελικα μου ειπαν 60 ευρω για το μαυρο πλαστικο κλειδι και επαναπρογραματισμο ολον τον κλειδων που εχω στην κατοχη μου 90 ευρω ολα μαζι 30 προγραματισμος 5 ημερες πειρεα και 15 στον δικο μου εδω που μενω και διαφορα μεταξυ τους 5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο, τι να το κανεις το μαυρο το κλειδι, αυτο ειναι μονο σε περιπτωση που χασεις και τα 2 κλειδια σου, αν θες πανε σε ενα κλειδαρα που ασχοληται με ιμο να σου αλαξει τους κωδικους απο τα κλειδια αν εχεις φοβο, και αν θες σου βγαζει και κλειδι, θα σου βγει φθηνοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.