Jump to content
kostas_jp120

Ζάντες Για Golf 7 140 Act / 1.6 Tdi

Recommended Posts

Βρήκα αυτό το θέμα ανοιχτό για να μην ανοίγω άλλο.

Τι λέτε για αυτές?σε Golf vii?

19" ή 18"???

Sent from my iPhone using Tapatalk7ea155df82c484242db6b0f833d3c65f.jpg

Ακούω γνώμες!

Αν βλέπω καλά, τα μπράτσα στο τελείωμά τους βγαίνουν πολύ προς τα έξω.

Αν όντως είναι έτσι, τότε μακριά από αυτή τη ζάντα

100% θα το μετανιώσεις

Πολύ επικίνδυνη τόσο στα πεζοδρόμια,

όσο και από τα μπράτσα των ξεμονταριστών στα λαστιχάδικα 

Ειδικά οι 19άρες θα είναι κίνδυνος θάνατος

Link to comment
Share on other sites

0e882ce2753895e09c2193d6b594ceab.jpg και εγω δεν μπορώ να καταλάβω αν ειναι προς τα έξω ή προς τα μεσα...

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

0e882ce2753895e09c2193d6b594ceab.jpg και εγω δεν μπορώ να καταλάβω αν ειναι προς τα έξω ή προς τα μεσα...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτή η φωτογραφία είναι κατατοπιστική

Δεν είναι απλώς προς τα έξω, 

είναι πολύυυυ προς τα έξω

Stay away, αν προλαβαίνεις βέβαια 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμη ψάχνομαι και δεν εχω καταλήξει.απλα μου άρεσε πολύ. Αν προσέξεις το κέντρο της πάει προς τα μεσα.για αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.θελει να την δω απο κοντά.

2efd0d8e7ca8781c0a08f7b637b3d03c.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by stellbouz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμη ψάχνομαι και δεν εχω καταλήξει.απλα μου άρεσε πολύ. Αν προσέξεις το κέντρο της πάει προς τα μεσα.για αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.θελει να την δω απο κοντά.

2efd0d8e7ca8781c0a08f7b637b3d03c.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το πρόβλημά τους δεν είναι στο κέντρο,

εκεί είναι μια χαρά.

Η πονεμένη ιστορία είναι το σημείο των μπράτσων που βγαίνει πιο έξω κι από τα λάστιχα.

Κοίτα να βρεις καμιά άλλη ζάντα

γιατί θα κλαις με μαύρο δάκρυ

Στο μαγαζί, δεν έχω δει τέτοιου είδους ζάντα,

που να μην είναι γρατζουνισμένη στα μπράτσα

Κλασσικό παράδειγμα, οι εργοστασιακές από τα OPEL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο όμορφη και ξεχωριστή, που εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις το ρίσκο...

Όποια ζάντα και να βάλεις θέλει προσοχή και κανείς δεν σου εγγυάται ότι δεν θα γδαρθεί. Βέβαια παίζεις με τις πιθανότητες αν είναι λίγο πιο έξω.

 

Για μένα 18 και από ομορφιά και από συμπεριφορά.

 

Ποια είναι όμως;; (κατασκευαστής-μοντέλο)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sticky το θέμα και για τα 7άρια πλεόν.

Link to comment
Share on other sites

Guest Art Motorsport

Καλησπέρα σε όλο το Forum θέλω να μου προτεινεται Ζάντες για το Vw Golf Vii θέλω από 17 Έως 18 ιντσες θέλω να βάλετε ποια μου προτεινεται και που μπορώ να την Βρω Ευχαριστώ Όλο το Forum ????????✌????????????

post-27624-0-27494600-1434483625_thumb.j

post-27624-0-43695700-1434483818_thumb.j

Edited by Art Motorsport
Link to comment
Share on other sites

έχεις πάρα πολλές επιλογές,να διαλέξεις και ανάλογα το γούστο σου! παρεπιπτόντως ψάχνω και για μένα σου παραθέτω μερικές του γούστου μου.

πχ. Avant Garde Μ230

98f25e169be97a058bd28e1e32084e29.jpg

όπως ανέφερε και ο φίλος ποιο πάνω από της Axe X14

37d89d2c8777db4e3cbee74900bd4b8f.jpg

έχεις πόλεις επιλογές από bbs όπως bbs SR636fc245fa7eccba43abab1266d41718.jpg

bbs LM54375578d5f3f28bedf0011eaa8913d7.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by stellbouz
Link to comment
Share on other sites

Guest Art Motorsport

Εγώ λέω να βάλω η την Vw Racing Η Την OZ Formula Στην δεύτερη βλέπω να κατα λίγο αλλά δεν ξέρω 17 να βάλω η 18 Σκέφτομαι 17 για τι φοράει τώρα 17 και πιστεύω με την 18 θα χάσει γιατί έινε Πετρέλαιο και 110 Αλογα

post-27624-0-63526400-1434568278_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ ωραία ζαντούλα και αυτή! θα την φοράς μόνιμα? αν κοιτάξεις να έχει το ίδιο φάρδος με την 17αρα που φοράς και 18αρα να την πάρεις δεν θα έχεις πρόβλημα.Αν ειναι και ελαφρού κράματος,που νομίζω πως ειναι,ακόμη καλύτερα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αναζήτηση μου για την εξωτερική βελτίωση του Golf μου εχω παρατηρήσει πως στην Ελλαδα υπάρχει πολυ μικρός αριθμός διαθέσιμων εταιριών για ζάντες. Τα πιο πολλά brand name του εξωτερικού δεν είναι διαθέσιμα και πρέπει να τα παραγγείλει κανείς απο το εξωτερικό αναλαμβάνοντας το μεγαλύτερο κόστος. Θα ήθελα απο τους φίλους που γνωρίζουν να μου προτείνουν brand name διαθέσιμα στην Ελλάδα πέρα απο ευρέως γνωστά Jr ,momo, BBS ωστε να βρώ κατι που να ταιριάζει τα γούστα μου. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα λεγα ότι απ' έξω έρχονται ακριβότερα, τουλάχιστον όχι κατ' ανάγκη. Και πράγματι η ποικιλία δεν συγκρίνεται. Στο Cuprάκι πριν μια 4ετία βάλαμε τις Team Dynamics Pro Race 1.2 σε 7.5x17 με τιμή γύρω στα 7-8 κατοστάρικα από Αγγλία. Ελλάδα πάνω από χιλιάρικο. Μόνο αν για κάποιο άλλο λόγο προτιμάς να τις πάρεις από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφη ζάντα. Εγώ έψαχνα για Rotiform απλα δεν έχω κάνει ποτέ αγορά απο εξωτερικό και δεν γνωρίζω την διαδικασία. Τα μεταφορικά δεν αύξησαν το κόστος ? Εχω βρεί επίσης XXR απο κύπρο στα 800 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορικά κάτω από 50άρικο. Ψάξε λίγο απ' έξω, στηρίζουμε ελληνικές επιχειρήσεις όταν κι αυτές αντιμετωπίζουν τον πελάτη σοβαρά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μέσω e bay έκανες την αγορα? Επίσης απο το εξωτερικό υπάρχει δυνατότητα αντικαταβολής ? Συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά με πιστωτική είχε γίνει θα ρωτήσω την queen. Αντικαταβολή όχι δεν γινόταν. Νομίζω όμως την είχαμε κάνει μέσω paypal που δίνει μία έξτρα ασφάλεια στις συναλλαγές. Αν και το κατάστημα στην Αγγλία είναι γνωστό δεν είναι κανένα παρακμιακό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν όσα σου είπα παραπάνω με την πιστωτική μέσω paypal είχε γίνει γύρω στα 800 ευρώ στην πόρτα. Όλες προσεγμένες στις συσκευασίες τους έτοιμες για έκθεση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σε συζήτηση με φίλο αναπτύχθηκε το εξής θέμα " κατα πόσο οι ρέπλικες είναι αξιόπιστες σαν επιλογή ζαντας και τι προβλήματα μπορεί να υπάρξουν "  Επίσης εγω θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχουν συγκεκριμένες εταιρίες που εχουν ποιοτικές ρέπλικες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και ακριβές ρέπλικες, όχι κινέζικες, όπως οι wsp που αντέχουν και είναι απροβλημάτιστες.

 

REplica Gti θες ?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα με ενδιέφερε αν και δεν εχω καταλήξει ακομα. Σκέφτομαι και του R αλλα ακόμα ειμαι στην αναζήτηση ζάντας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.