Jump to content
sot_ts

Αλλαγή Των Εξόδων Των Αεραγωγών Στο Ταμπλό

Recommended Posts

Καλημέρα,

έχω βρεί αυτά τα καπάκια των αεραγωγών στο ebay και σκέφτομαι να τα αγοράσω για να αλλάξω λίγο το διάκοσμο μετα από 5 χρόνια συμβίωσης με το 1,4 TSi passat μου. Δεν ξέρω όμως πόσο εύκολο θα είναι από μενα να μπορέσω να βγάλω τα παλιά και να βάλω αυτά και το κυριότερο από που θα πάρω ρευμα για να τα συνδέσω ώστε να φωτίζετε και ο διακόπτης on-off.

Σας ευχαριστώ πολύ

 

 
Link to comment
Share on other sites

Ομορφα ειναι.

Λογικα βγαινουν τραβηχτα με καποιον τροπο.

Ρευμα θα παρεις λογικα απο τον διακοπτη των φωτων ετσι ωστε αν αναβεις τα φωτα να ανοιγει μαζι με τον εσωτερικο φωτισμο του αυτοκινητου και αυτος των αεραγωγων.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι πλαστικούς μοχλούς για να τους βγάλεις, αλλιώς δεν βγαίνουν με τίποτα ιδίως ο κεντρικός.Ρεύμα όπως είπε ο Κωνσταντίνος από τον διακόπτη των φώτων ή από το λαμπάκι του αναπτήρα στο τασάκι.Τέλος θα πρέπει να αλλάξεις και τον αεραγωγό των πίσω καθισμάτων γιατί έχει άλλο γραφικό η ροδέλα που ανοιγοκλείνει τον αεραγωγό.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις, βρήκα αυτό σαν βοήθημα και μάλλον θα παω σε μια αντιπροσωπεία μονο και μονο να μου βγάλουν αυτοί τους αεραγωγούς. Τον ηλεκτρολόγο τον έχω έτοιμο. Λογικά δεν θα του παρει ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρέλαβα τους αεραγωγούς από eBay και πήγα σε γνωστή αντιπροσωπεία όπου μου έβγαλε τους παλαιούς, κοστος 10 ευρω. Κατευθείαν σε δικό μου ηλεκτρολόγο και σε 10 λεπτά ετοιμα ολα. Πραγματι αξιζε τον κοπο. Το ταμπλό πανέμορφο και φωτισμένο, χαλάλι η αναμονη.

Link to comment
Share on other sites

τυχεροι που μπορειται να αναβαθμισετε τους αεραγωγους με πλασιο χρωμιο..εμεις κατι μ#$3 κιες βγαινουν για τα 5ρια και η υστατη λυση να αλλαξουμε ταμπλο το πανω μερος απο κανα jedda ισως...

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος των αεραγωγών πήγε περίπου 70 Ευρώ και έκαναν 20 μέρες περίπου να έρθουν, 10 ευρώ η αντιπροσωπεία να μου βγάλει τους παλιούς και 20 ευρω ο ηλεκτρολόγος στην Ηλιούπολη να τους βάλει. Στο link που έχω παραθέσει παραπάνω μπορείτε να δείτε και από που τους πήρα αλλά και φωτογραφίες στο δεύτερο link για το πως είναι τώρα το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος των αεραγωγών πήγε περίπου 70 Ευρώ και έκαναν 20 μέρες περίπου να έρθουν, 10 ευρώ η αντιπροσωπεία να μου βγάλει τους παλιούς και 20 ευρω ο ηλεκτρολόγος στην Ηλιούπολη να τους βάλει. Στο link που έχω παραθέσει παραπάνω μπορείτε να δείτε και από που τους πήρα αλλά και φωτογραφίες στο δεύτερο link για το πως είναι τώρα το αυτοκίνητο.

Ποιο λινκ και ποιες φωτό???Γιατί δεν βλέπω τίποτα???

Ακριβά πάντως τους πήρες.Εγώ θα τους πάρω από τον παρακάτω:

http://www.aliexpress.com/item/OEM-VW-Passat-B6-B7L-CC-R36-Air-Vent-Chrome-3pcs-3AD-819-701-3AD-819/764544735.html

51,65 ευρώ και free shipping!!!

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

http://www.passat3b.de/phpBB3/viewtopic.php?f=41&t=89199 και

http://pages.ebay.com/motors/link/?nav=item.view&id=130969939555

ο λόγος που επέλεξα αυτους εχει να κανει με το feedback που ειχαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.