Jump to content
themisperi

Σβήσιμο Βλάβης Σε Ηλεκτρολόγο

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά.Πρόσφατα έλυσα το ντουλαπάκι γιατί είχα πρόβλημα στην ανακύκλωση αέρα της καμπίνας με αποτέλεσμα δοκίμαζα να δω αν δουλεύει η ανακύκλωση και επειδή ειχα βγάλει το φισάκι απο τον διακόπτη του δεξιού αερόσακου μετά μου άναβε το λαμπάκι των αερόσακων.ΟΚ λέω θα πάω σε ένα ηλεκτρολόγο να το σβήσει.Πηγαίνω σε έναν που είχα πάει με το παλιό αμάξι και με ήξερε και αφού έσβησε το σφάλμα και άλλο ένα σφάλμα(αισθητήρας πυρακίων) του λεώ τι χρωστάω και λέει 10 ευρώ!!!!!!!!!Παλιά δεν μου έπαιρνε τίποτα.......

Παραγγελία απο e-bay το obd-2 με 20 ευρώ μαζί με μεταφορικά-μου τον έπιασε κανονικά!

Edited by themisperi
Link to comment
Share on other sites

Εχεις άδικο

 

Ο άνθρωπος εχει μαγαζι, πήγες σου εκανε δουλειά και πληρώθηκε, τι λογική ειναι αυτή να πει να γ....

 

 

Και τι σου πήρε δηλαδή 10 ευρώ, πόσα να σου έλεγε 2,38, θα ήσουν ευχαριστημένος

 

 

Ανοιξες και θέμα για το τίποτα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα με τα καταστήματα να θέλουν να πληρώνονται δε μπορώ να το καταλάβω.

Από εμάς θα ζήσουν δλδ?

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου now Free

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν παλιός πελάτης και του είχα αφήσει με το παλιό αμάξι πολλά λεφτά.Εγώ στη θέση του δεν θα έπαιρνα φράγκο για δουλειά 2 λεπτών και ας πέθαινα της πείνας........ Αυτός έχασε γιατί υπάρχουν και αλλού ηλεκτρολόγοι! Όπως υπάρχουν και vag-com και OBD-2 και χέρια που πιάνουν!Τεσπα αν πειράχτηκε κάποιος το κλείνω το θέμα τελείως


Όταν θα χάσει πελατεία απο κατι τέτοιες βλακείες μετά θα λέει στερνή μου γνώση................

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τον ρωτησες αν μαζεψε τα λεφτα για να πληρωσει το τεβε του, το νοικι του, την δεη του????? τι υποχρεωσεις εχει να πληρωσει?????? τι πα να πει ειμουν πελατης??? και εγω πελατης στα γκουντις ειμαι αλλα ποτε δεν μου δωσαν τζαμπα τσιζμπερκερ με σως για να γλυστραει....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι.Σίγουρα θέλει να πληρώσει το νοίκι το ΤΕΒΕ το ρεύμα κλπ κλπ αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι γδαίρνουμε τον κόσμο.VAGcom ή obd-2 και τα κάνω μόνος μου.Ο πιο πάνω που με ειρωνεύτηκαν φαίνεται οτι αν πάνε για αλλαγή λάμπας στοπ και δώσουν 20 ευρώ και για αλλαγή ασφάλειας 15 ευρώ θα τα δώσουν χωρίς να πούν τίποτα.Και ο μάστορας αν γδάρει 5 πελάτες τη μέρα θα έχει να πληρώσει τις υποχρεώσεις του.........

Ωραία λογική............

Link to comment
Share on other sites

Και αφου φιλε μου μπορεις να το κανεις μονος σου γιατι πας στον επαγγελματια;

Δεν νομιζω πως κανεις επαγγελματιας εχει φιλικες σχεσεις με πελατες του.

Οπως αναφερθηκε κ πιο πανω οι υποχρεωσεις του τρεχουν.

Αν δεν σου επερνε λεφτα θα ελεγες παντα θα παω σε αυτον που δεν θα μου παρει κ ετσι σε βαθος χρονου θα εχανε αυτος κ εσυ θα καλομαθαινες.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τα 10€ που σου πηρε δεν ειναι και γδαρσιμο, ειναι λογικο ποσο για μια διαγνωση/σβησιμο βλαβης.

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε ενας φίλος πρόσφατα γιατί του κάηκε μια λάμπα στο πίσω στόπ και ήθελε αλλαγή.

-Που να πάω?

-Quattro Service χαλάνδρι,ζήτα τον Δημήτρη και πές του οτι σε έστειλε ο χρήστος με το λευκό Passat.

-Πήγα,μου την άλλαξε,δεν μου πήρε λεφτά,ωραίος,και θα πάω να κάνω εκεί το μεγάλο Service.

 

Ίσως έχανε 5 ευρώ απο 1 λάμπα,κέρδισε όμως ένα μεγάλο Service και έναν πελάτη ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με κανει εντυπωση που αναψε το λαμπακι του αεροσακου, το λεω αυτο γιατι και εγω οταν αλλαξα την χειρολαβη στο ντουλαπακι αναγκαστηκα να το βγαλο εντελος αλλα δεν μου αναψε κανενα λαμπακη ουτε στην διαγνωση που το εκανα με vag-com δεν μοθ εμφανισε σφαλμα. Πρωτηστος ειχα κλεισει τον αεροσακο συνοδηγου απο τον διακοπτη

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Πρόσφατα έλυσα το ντουλαπάκι γιατί είχα πρόβλημα στην ανακύκλωση αέρα της καμπίνας με αποτέλεσμα δοκίμαζα να δω αν δουλεύει η ανακύκλωση και επειδή ειχα βγάλει το φισάκι απο τον διακόπτη του δεξιού αερόσακου μετά μου άναβε το λαμπάκι των αερόσακων.ΟΚ λέω θα πάω σε ένα ηλεκτρολόγο να το σβήσει.Πηγαίνω σε έναν που είχα πάει με το παλιό αμάξι και με ήξερε και αφού έσβησε το σφάλμα και άλλο ένα σφάλμα(αισθητήρας πυρακίων) του λεώ τι χρωστάω και λέει 10 ευρώ!!!!!!!!!Παλιά δεν μου έπαιρνε τίποτα.......

Παραγγελία απο e-bay το obd-2 με 20 ευρώ μαζί με μεταφορικά-μου τον έπιασε κανονικά!

 

Mπορούσες εξαρχής να τον ρωτήσεις εάν θα στο κάνει δωρεάν η με κόστος.

Μαγαζί έχει ο άνθρωπος, 10 ευρώ σου πήρε. Και έκανε κάτι που ήξερε, και όχι πειράματα. Σου έκανε διάγνωση, έκατσε ασχολήθηκε, έσβησε το σφάλμα..

 

 

Εάν πήγαινες στην αντιπροσωπία ποιος ξέρει πόσα θα σου έπαιρναν? και εάν αγόραζες το πρόγραμμα και έδινες 300ευρώ θα ήταν καλύτερα? Τώρα τα σπασμένα μπορεί να κάνουν γύρω στα 30ευρώ αλλά σε αυτήν την περίπτωση έπρεπε να το αγοράσεις.. 8) Επίσης δεν κάνει ενημέρωσεις και κλειδώνει..

 

Πάντως εάν πάρεις σπασμένο μην πάρεις το φτηνότερο, γιατί είναι της πλάκας και δουλεύουν 2-3 φορές και μετά χαλάνε. Και επίσης να κοιτάξεις να είναι καινούργια έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.