Jump to content
takisbrax

Υπαρχει Εδω Μεσα Κανενα Golf6 Με Καλο-Ποιοτικο Ηχο?

Recommended Posts

Αδερφια, εχει κανενας ασχοληθει με καλο ποιοτικο ηχο σε golf6 να μου εντιπωσεις γενικα?????

Ευχαριστω Τακης

Τι εννοεις, η ποιότητα ειναι σχετικη, αλλος θελει αυτο και αλλος το αλλο, πχ αλλος λεει οτι το oem σύστημα ειναι ποιοτικό και άλλος για πέταμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις, η ποιότητα ειναι σχετικη, αλλος θελει αυτο και αλλος το αλλο, πχ αλλος λεει οτι το oem σύστημα ειναι ποιοτικό και άλλος για πέταμα

OEM και ποιοτητα μονο σε αμαξι τυπου μερσεντες των 200.000 ευρω φιλε μου.Στα υπολοιπα τα δικα μας,απλα ακους.

Ποιοτητα σημαινει να μπορεις να ακους ολους τους ηχους απο ολα τα οργανα ξεχωριστα και οχι ενας αχταρμας.Επισης θα πρεπει να κληνεις τα ματια και να νομιζεις οτι εισαι στο μεγαρο μουσικης και εχεις την ορχηστρα στα 10 μετρα μπροστα σου να παιζει live.Aυτο φυσικα προ'υ'ποθετει πολυ χρημα να πεσει στο αμαξι(οχι παντα) και φυσικα εναν πολυ καλο εγκαταστατη.θα  πρεπει να ακους την μποτα να πεφτει ξερα' και βαρια' (γκντουπ, παρε να εχεις) και οταν πρεπει το γουφερ να παιζει κοφτα να το κανει και να μην ακους ενα ατελειωτο συρσιμο του μπασου του στυλ μπουουουουουουουουουουουουομμμμμμμμμμ.

Εχεις μπει ποτε σε αμαξι και να ακους την σοπρανο να ξεροκαταπινει το γνωστο κλατσ,οταν σταματαει να παρει ανασα?Δεν ξερω αν σε βοηθεισα φιλαρακι να καταλαβεις τι θελω να πω?????

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι κατ' εσένα η ερμηνεία του όρου ποιότητα.

 

Πάρε λοιπόν ένα Μερτσέντες των 200.000 ευρώ να ακούσεις ποιότητα, τι το θέλεις το ρημάδι το golf

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι κατ' εσένα η ερμηνεία του όρου ποιότητα.

 

Πάρε λοιπόν ένα Μερτσέντες των 200.000 ευρώ να ακούσεις ποιότητα, τι το θέλεις το ρημάδι το golf

Kαι παλι δεν με καταλαβες!!!!!!!!

Τον ηχο τον φτιαχνεις αν αντεχει η τσεπη σου.

Σε αμαξι ομως της σειρας, εγραψα οτι δεν μπορεις να εχεις απαιτηση για ποιοτικο ηχο απο ΟΕΜ ηχοσυστημα.

Τεσπα,αυτο που ρωτησα ειναι αν εχει προβει καποιος σε αναβαθμιση του εργοστασιακου ηχοσυστηματος που αποβλεπει σε σημαντικη βελτιωση του ακουστικου φασματος και φυσικα δεν μιλω για μια απλη αντικατασταση της εργοστασιακης πηγης με το στερεοτυπο και ανε'υ' ουσιας 2din κινεζακι απο το Media Markt.

Αναφερομαι σε ουσιαστικη αλλαγη πηγης-ηχειων-καλωδιωσης-ενισχυτων.

Ευχαριστω προκαταβολικα  ολους οσους πραγματικα απαντησουν με τεκμηριωμενες απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι ασαφείς στο τι θέλεις να κάνεις, δες για αρχη την υπογραφή μου και βλέπουμε, πες μας και τι χρήματα διαθέτεις τι θέλεις να αλλάξεις πηγή, ηχεία, ενισχυτή, sub κλπ

 

 

Τι?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι ασαφείς στο τι θέλεις να κάνεις, δες για αρχη την υπογραφή μου και βλέπουμε, πες μας και τι χρήματα διαθέτεις τι θέλεις να αλλάξεις πηγή, ηχεία, ενισχυτή, sub κλπ

 

 

Τι?

Η υπογραφη σου αξιοτιμο μελος nikoskalithea δεν μου λει κατι,βοηθεισε με λιγο σε αυτο.Οσον αφορα το ερωτημα σου περι χρηματων κτλ πρεπει να σου πω οτι εχω στην ντουλαπα μου ηχοσυστημα αξιας 10.000 ευρω (ηχεια,ενισχυτες πηγη κτλ) που δεν χρειαζονται συστασεις.(βλεπε πηγη pioneer dex P-90RS,ενισχυτες BRAX-GENESIS DUALL MONO EXTREME κ.α)Αυτο που ψαχνω,ειναι καποιο μελος που να εχει προβει σε ολικη αντικατασταση του ηχοσυστηματος,ωστε να κουβεντιασουμε τα καλα,αλλα και τα τρωτα σημεια που εχει το golf6.Θα το θεωρουσα πολυ σηματικο να ξερω που υπερτερη(οποτε λιγοτερη δουλεια και αγχος) και που υστερει το αμαξι,προκειμενου να εχω ενα πολυ καλο αποτελεσμα με λιγοτερο κοπο.

Αν γνωριζεις το αυτοκινητο θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν μου ελεγες καποια ''μυστικα'' σημεια και πανω απο ολα τα καλος κειμενα που σχετιζονται με αυτο οπως ηχομωνη πορτας,ανακλαστικοτητα καμπινα κτλ.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν υπάρχει Golf 6 με ποιοτικό ήχο, το μοντέλο δεν πούλησε πολύ - το πήραν μόνο κάτι μπατιράκια κοψοχρονιά μετά από προσφορά της Karenta.

2. Όσοι έχουν mk5 δεν πήγαν να βάλουν ηχοσύστημα αξίας όσο κάνει το αμάξι τους μεταχειρισμένο πλέον, άλλαξαν βλέπεις και με τις ασφαλιστικές τα πράγματα, πλέον μπαίνει απαλλαγή στην μερική κλοπή, αλλιώς είχαν όλοι min. τα 10.000 να τα πετάξουν για λαμπάτους ενισχυτές ειδικά μετά την κρίση και το 2010, αλλά τους συγκρατήσαμε όσοι είχαμε mk6. Ακόμα και ο Ανέστης μεταπείστηκε όπως και ο quicksilver και πήραν τελικά intercooler από Scania set με σκάστρα από F16 οπότε είναι αλλού από ήχο...

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν υπάρχει Golf 6 με ποιοτικό ήχο, το μοντέλο δεν πούλησε πολύ - το πήραν μόνο κάτι μπατιράκια κοψοχρονιά μετά από προσφορά της Karenta.

 

 

 

εντάξει πες την αλήθεια το συγκεκριμένο το έγραψες μόνο και μόνο για να τρολάρεις...

 

Γενικά πάντως θεωρώ κάποιες απαντήσεις υπερβολικές. Αν έχεις ένα μπάτζετ νορμάλ άνετα φτιάχνεις ένα σύνολο στο αμάξι σου που μπορεί να σε ικανοποιήσει απόλυτα αν αναλογιστείς τον ήχο που έχεις από τα μαμα ηχεία. Εγώ μέσα στην προηγούμενη εβδομάδα σε πηγή kenwood 2din έβαλα ενισχυτή και ηχεία διαιρούμενα με crossover  alpine και το αποτέλεσμα για 550 ευρώ (την πηγή την είχα από πριν) ήταν τέλειο.     

Edited by Hommer
Link to comment
Share on other sites

εντάξει πες την αλήθεια το συγκεκριμένο το έγραψες μόνο και μόνο για να τρολάρεις...

 

Γενικά πάντως θεωρώ κάποιες απαντήσεις υπερβολικές. Αν έχεις ένα μπάτζετ νορμάλ άνετα φτιάχνεις ένα σύνολο στο αμάξι σου που μπορεί να σε ικανοποιήσει απόλυτα αν αναλογιστείς τον ήχο που έχεις από τα μαμα ηχεία. Εγώ μέσα στην προηγούμενη εβδομάδα σε πηγή kenwood 2din έβαλα ενισχυτή και ηχεία διαιρούμενα με crossover  alpine και το αποτέλεσμα για 550 ευρώ (την πηγή την είχα από πριν) ήταν τέλειο.     

Καλες ακροασεις φιλε μου.Η πορτα σου  μονωθηκε καθολου?

Εισαι ικανοποιημενος απο το '''μπασο'' που βγαζει η πορτα σου πλεον?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.