Jump to content
Giannis_K

Golf 7 - Multimedia Screen / Mobile Phone

Recommended Posts

ναι όμως και τα 400€ για dynavin είναι αρκετά λεφτά...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και για αυτό τον λόγο δεν πρόκειται γενικά να βάλω navi στο αμάξι. Θα έχω το κινητό και τέλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πεττρο οταν ποσταρεις κακι πρεπει να λες και δυο λογακια, εκτος αν βαριεσαι !!!

Ναι φίλε μου ψάχνω στο ίντερνετ και ποστάρω διάφορα επειδή βαριέμαι...

Αν θες να σχολιάσεις κάτι σχετικά με το βίντεο ή αν θες να ρωτήσεις κάτι πολύ ευχαρίστως. Γιαυτό ακριβώς το λόγο γράφουμε εδώ μέσα. . Όχι για να κάνουμε τέτοιου είδους υποδείξεις και κυρίως μ αυτό τον τρόπο..

Edited by pettros
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ενδιαφερουσα επιλογη.. 

 

 

Για να κάνεις το ρετροφιτ, πρέπει να έχεις από composition touch (το έγχρωμο) και "πάνω" ε? γιατί έχω το απλό το άχρωμο και θέλω απεγνωσμένα κάτι σε aftermarket

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις το ρετροφιτ, πρέπει να έχεις από composition touch (το έγχρωμο) και "πάνω" ε? γιατί έχω το απλό το άχρωμο και θέλω απεγνωσμένα κάτι σε aftermarket

 

Για το συγκεκριμενο δεν γνωριζω μια και ειναι σχετικα καινουριο και δεν ανεφεραν  περισσοτερες πληροφοριες. Για αλλα που εχω δει, ναι νομιζω πρεπει να εχεις απο το Composition Media 5,8" και πανω...

Καμία ιδέα για το πότε θα μπει το Apple CarPlay?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ οσο γνωριζω τα Golf με 22η εβδομαδα κατασκευης και μετα εχουν την επιλογη να προστεθει το infotainment με την 6.5" screen με apple carplay.

Edited by pettros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

 

Πριν λιγες μερες ειχα περασει απο την αντιπροσωπεια και ειχαν προς παραδοση ενα R-Line με την καινουρια 6.5" οθονη με το car link.. Επειδη ημουν βιαστικος δεν την ειδα σε λειτουργια αλλα οπως μ ενημερωσαν πλεον εχουν μπει και τα Ελληνικα σαν γλωσσα στα μενου.. Κατι που λογικα θα γινει και στο μελλον με τη μορφη αναβαθμισης για τα παλαιοτερα συστηματα infotainment..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,ειμαι κατοχος ενος 7 απο χθες κ ηθελα να ρωτησω κτ

εχει τη μικρη οθονη χωρις bt με τα 6 κουμπια αλλα εχει ολα τα χειρηστηρια στο τιμονι

βρηκα μια οθονη στη vw σε αρκετα καλη τιμη(σχετικα παντα με τις αφτερ ματκετ)π εχει τα παντα κ λογικα θα λειτουργου κ τα χειρηστηρια π δεν λειτουργουν τωρα(π.χ τηλεφωνου)βαζω λινκ αν ξερει κανεις πια ειναι γτ δεν εχει φωτο

http://www.kosmo*μη επιτρεπόμενο @ URL*/Accessories/shop/index.php?iso=el&pid=3941&e=2201

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ψαχνονται για αναβαθμιση του ηχοσυστηματος ιδου και η προταση της ALPINE.  Με οθονη 9" παρακαλω!

 

Alpine-Style-Navigation-Designed-for-Vol

 

Μολις διαβασα καπου οτι η τιμη θα ειναι μολις.....1800 ευρω!!! Ποσοι ειναι για Group buy??  :p  :p

Edited by pettros
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη καλή λύση πιστέυω για μαμά κατάστασεις..!!https://avinusa.com/volkswagen-mk7-golf-gti-r-8-multimedia-navigation-system.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη καλή λύση πιστέυω για μαμά κατάστασεις..!!https://avinusa.com/volkswagen-mk7-golf-gti-r-8-multimedia-navigation-system.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στελιο το εχω δει. Απλα εχει καποια θεματακια απ οτι διαβαζω στα φορουμ... Σαν τιμη δεν ειναι κακη (αρκει να μην περασει τελωνειο..). Φυσικα σε σχεση με το τηλεφωνο συνδεεται μεσω MHL ανταπτορα και κανει απλα mirror την οθονη... Καμια σχεση με mirror link.. Δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος μου πήρε πριν κάτι μέρες το καινούριο golf vii tdi R line με τα 110hp και DSG σήμερα που το είδαμε μαζί και του είπα μερικά πραγματάκια,εγω "ζήλεψα" με την καλή έννοια πάντα, την οθόνη 6,5" και app connect που εχει!! παιδιά σε όλους εμάς που εχουμε την 5,8" καμία σχέση,εχει καλήτερη ανταπόκριση στην αφή και πολύ καλήτερη ανάλυση!! μου άρεσε πάρα πολύ!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, stellbouz said:

ένας φίλος μου πήρε πριν κάτι μέρες το καινούριο golf vii tdi R line με τα 110hp και DSG σήμερα που το είδαμε μαζί και του είπα μερικά πραγματάκια,εγω "ζήλεψα" με την καλή έννοια πάντα, την οθόνη 6,5" και app connect που εχει!! παιδιά σε όλους εμάς που εχουμε την 5,8" καμία σχέση,εχει καλήτερη ανταπόκριση στην αφή και πολύ καλήτερη ανάλυση!! μου άρεσε πάρα πολύ!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στελιο αυτη ειναι η αληθεια ... Εγω προσπαθω να μην το σκεφτομαι παντως.... ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ζηλεύετε και πολύ να σας πω ότι το CarPlay δεν είναι και τόσο βολικό καθώς απαιτεί μόνιμη σύνδεση με την θύρα USB με ότι σημαίνει για το κινητό και την άνεση χρήσης. Το ασύρματο CarPlay μάλλον θα υποστηρίζεται στα νέα μοντέλα Golf ή σε αυτά με wifi. Οπότε για μεγάλο ταξίδι ΟΚ αλλά για μπες - βγες δεν αξίζει.

Επίσης, δεν έχει και τόσες εφαρμογές για παράδειγμα μου λείπει πολύ το Navigon. Προς το παρόν προτιμώ Navigon στην οθόνη κινητού και ήχο μέσω bluetooth.

Επίσης, μπορείτε να ρωτήσετε και εταιρείες ήχου / εικόνας για αν μπορούν να αναβαθμίσουν το υφιστάμενο σύστημα που έχετε.

 

P.S. Τα λέω εγώ που είμαι apple fan μέχρι αηδίας...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρός ενοιμέρωση, μου στείλανε χθες mail από την Volkswagen after sales και μου λένε για μια προσφορά σχετικά με το σύστημα πολυμέσων,Πιο συγκεκριμένα μου λένε ότι μου δίνεται η δυνατότητα να αποκτήσω το σύστημα πλοήγησης NS2860VW από 522€ στην προνομιακή τιμή των 352€.
Συμπεριλαμβάνεται κόστος τοποθέτησης και Φ.Π.Α. Η οθόνη είναι αυτή: 9194b0fd753e41d590a4a137b9673537.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν , stellbouz said:

Πρός ενοιμέρωση, μου στείλανε χθες mail από την Volkswagen after sales και μου λένε για μια προσφορά σχετικά με το σύστημα πολυμέσων,Πιο συγκεκριμένα μου λένε ότι μου δίνεται η δυνατότητα να αποκτήσω το σύστημα πλοήγησης NS2860VW από 522€ στην προνομιακή τιμή των 352€.
Συμπεριλαμβάνεται κόστος τοποθέτησης και Φ.Π.Α.

Στελιο για καποιον που εχει το απλο inftainment χωρις bluetooth σιγουρα ειναι καλη περιπτωση!

Προσωπικα αν εκανα αναβαθμιση θα επελεγα κατι οπως το MIB II  και μετα με δυνατοτητα Apple CarPlay και Android Auto .. Σιγουρα ομως η τιμη θα ειναι σε αλλα επιπεδα...

Οσο για τη χρηση gps οταν χρειαστει με το κινητο βολευται η κατασταση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο εχω στο μυαλο μου οταν το δωσουν σαν επιλογη .. Μαζι φυσικα με με τον πινακα οργανων!!!

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα παιδια! Θιγετε ενα πονεμενο θεμα για μενα τουλαχιστον. pettros την alpine τη λιγουρευομαι εδω κ κατι μηνες.. stellbouz απ οτι ειδα στο site κανει μονο για μοντελα που εχουν το cd player στο ντουλαπακι και οχι κατω απ την οθονη. Οσον αφορα την προσφορα π σου στειλαν ισχυει σε καθε καρεντα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα αυτό το Mail.

Έχω την 6,5'' οθόνη, κάμερα οπισθοπορείας, CarPlay αλλά χωρίς Navigation.

Τι διαφορές άλλες έχει; Γνωρίζετε; 

Από ότι βλέπω είναι: δυνατότητα σύνδεσης με ψηφιακό δέκτη, υποστήριξη video, navigation (με δωρεάν αναβάθμιση;), οθόνη 8''

Αξίζει λέτε τον κόπο και τα 352,00€;

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο εχω στο μυαλο μου οταν το δωσουν σαν επιλογη .. Μαζι φυσικα με με τον πινακα οργανων!!!
 
 

Κατά πάσα πιθανότητα την Παρασκευή πάω για παραγγελία του gti με αυτά τα καλούδια.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά
Εγώ στο tiguan του '16 που έχει το νέο πλοηγό έχω πρόβλημα είναι η τριτη φορά που πάω στην αντιπροσωπεία γιατί δεν λειτουργεί σωστά . Μερικές φορές μάλιστα δεν μπαίνει καθόλου στην πλοήγηση, αλλά και όταν μπαίνει δεν μπορείς να πληκτρολογήσεις τίποτα .
Έχω βαρεθεί να περιμένω με τις ώρες στην καρεντα Πειραιώς, δεν μου λένε όχι αλλά μάλλον περιμένουν να βαρεθώ και να μην ξαναπάω δεν ξέρω τι να κάνω ; να το αφήσω έτσι χωρίς πλοηγό ενώ το έχω πληρώσει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.