Jump to content
Spiko85

Σκεφτομαι Να Αγορασω Polo Gti....! Τι Πρεπει Να Προσεξω?Μηπως Μου Βγαλει Προβληματα?

Recommended Posts

Το παρελαβα πριν καμια βδομαδα. Ειναι νωρις για να αναφερθω σε προβληματα. Οδηγικα εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος. Εφοσον αναφερεσαι στο κομματι "αξιοπιστια" δεν μπορω να το συγκρινω με fiesta st, clio rs, 208 gti καθως δεν εχουν καν κυκλοφορησει Ελλαδα να ξερουμε τι παιζει! Σιγουρα αν πεις τη λεξη "αξιοπιστια" δεν σου ερχεται στο μυαλο η VW ποσο μαλλον το gti!

Αυτο που ξερω ειναι πως σε σχεση με τον ανταγωνισμο (abarth, mito qv) εδωσα πολυ λιγοτερα χρηματα για να το παρω μ τα εξτρα που ηθελα, πηρα καλυτερες επιδοσεις αλλα κ αυτοματο κιβωτιο! Εκτος αυτου ξερω πως οταν κ αν το πουλησω θα χασω πολυ λιγοτερα.

Δεν σου λεω πως ειναι το καλυτερο ολων ή κατι τετοιο. Σου λεω ομως πως για εμενα ηταν το καλυτερο value for money !

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα εκανε να μην εβγαζε η VW 1.4 με τα 180 γιατι αντιμετωπίζει σημαντικό πρόβλημα με καψιμο λαδιου .
Αν θες vw παρε καποιο 1.4 με τα 160 αν θες ντε και καλα polo πάρε το GT"

Ibiza Cupra?φοράει ιδιο μοτερ με το Polo αρα ιδιο προβλημα και μεσα ειναι και χαλια

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση κατ εμε είναι η αγορά ενός polo 9n3 gti με τον 1.8t.Τέρας αξιοπιστίας και αν ψάξεις θα βρείς μεταχειρισμένο με λίγα χιλιόμετρα σχετικά!Μην ασχολείσαι με "παιδικά" κυβικά γιατί όσα γλιτώσεις από τέλη και καταναλώσεις θα τα υποστείς σε ζημίες και ταλαιπωρία ψυχολογική 

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

Ibiza Cupra?φοράει ιδιο μοτερ με το Polo αρα ιδιο προβλημα και μεσα ειναι και χαλια

Ναι αλλα αλλα αν το φτιάξεις μετα αφήνεις διλιτρα πίσω σου! Νομίζω ειναι και ελαφρύτερο απο το polo! ???? τι να λέμε τώρα !!

Αστειεύομαι παιδιά το παίρνεις μόνο αν συμβιβαστείς με την κατάσταση του οπως την ξέρουμε! Λάδια - DSG!

Προτεινω το golf 6αρι με τα 160 που έχει οπως κ να το κάνουμε μακράν την πιο "αξιόπιστη" υλοποίηση !!!

Sent from my iPhone

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

προτείνω και εγω Golf 6 160αρι ή Scirocco 160...

Καλα δεν το συζητώ αν πας για 2πορτο.. scirocco δαγκώτο!! Μεγάλος έρωτας! Ας όψεται που με φάγανε ολοι να πάρω πενταπορτο γιατι υπάρχει κρίση .... Είχα ετοιμασει ένα πακετακι σουπερ!!

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

για σωπατε ρε παιδια

ποσα εβγαλαν προβλημα?δηλαδη τα μονα gti που κυκλοφορουν ειναι αυτων που γραφουν εδω μεσα.εγω αλλαξα κινητηρ και τωρα πλεον ειμαι μια χαρα.500 ml καθε 5000χλμ και τελος.

συναντησα καποιον αλλο στο συνεργειο και μου ειπε πως δεν καιει καθολου το δικο του.μην τα ισωπεδουμε ολα.αν ειναι ετσι να παμε να τα πεταξουμε στη θαλασσα.αν σου αρεσει φιλε παρτο.αν εισαι και δεν εισαι μην το παρεις.τελος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για σωπατε ρε παιδια

ποσα εβγαλαν προβλημα?δηλαδη τα μονα gti που κυκλοφορουν ειναι αυτων που γραφουν εδω μεσα.εγω αλλαξα κινητηρ και τωρα πλεον ειμαι μια χαρα.500 ml καθε 5000χλμ και τελος.

συναντησα καποιον αλλο στο συνεργειο και μου ειπε πως δεν καιει καθολου το δικο του.μην τα ισωπεδουμε ολα.αν ειναι ετσι να παμε να τα πεταξουμε στη θαλασσα.αν σου αρεσει φιλε παρτο.αν εισαι και δεν εισαι μην το παρεις.τελος

Δλδ θα το παίξει κορώνα γράμματα και άμα κάψει έκαψε ;; Η άντε πες οτι το παίρνει το ρίσκο... 500ml στα 5000χλμ δλδ 1.5λιτρο στα 15000 ειναι λιγο ;;

Προς θεού δεν τα λέω ειρωνικά αλλα αφού ξέρουμε για την αξιοπιστια της vw γιαυτο προτεινω να επιλέγει κανεις κατι πιο .... σίγουρο ...

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

είναι αυτό που λέμε αμα σου κάτσει σου κατσε..  Και κάθεσαι μετά επάνω σε παλούκια.

καλό αυτ/το με τα μείον του. Ακριβό για αυτό που είναι και αυτά που προσφέρει.  (δεν μας είπες αν μιλάς να το πάρεις καινούργιο (??) γιατί τότε σίγουρα δεν συμφέρει απο οικονομικής άποψης.

Πάρε κάτι πιο μεγάλο να μπορείς να χωρέσεις και κάτι-κάποιον ακόμα.

αλλά γούστα είναι αυτά.

Οτι σε φωτίσει ο θεός και ότι μπορεί η τσέπη σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν το παμε με προβληματα ολα τα μοντελα κατι βγαζουν.

θα ξεχασω εγω το golf που ετρεχα για συγχρονιζε???

τελος παντων. οτι σου αρεσει φιλε

Link to comment
Share on other sites

Οτι θα φτάναμε στο σημείο να συζητάμε και για την αξιοπιστία του 180,που έγινε σύμβαση με ελαιοπαραγωγό και ξαπλώστρα στην αντιπροσωπεία...... :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Paidia sas euxaristo gia tis apopseis sas!!!!to amaksi tha to paro kainourgio kai me foul extra i karenta mou to dinei 22.100 euro!!!!to thema einai oti ektos oti to dsg me trelenei para polu san automato einai para polu kalo apo apopsi xrimaton giati ta antistoixa tis katigorias tous bgainoun 7.000 parapano me ta extra pou mou dinei i VW..!!!!!!Exo dextei oti borei na bgalei problima alla me 200 euro parapano sou kanei 6 minon egguisi!!!!!!!ara kataligo sto polo pou mou aresei trela!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον winner αν ομως σου αρέσει και θεωρείς οτι δεν θα σε επηρεάσει αυτο ως προβλημα.. Καλορίζικο :-)))

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

να να ενισχυσω την "αλλη" αποψη, να σε ενημερωσω οτι και το δικο μου (08/2011) με 30000 χλμ πλεον, δεν καιει απολυτως τιποτα.
Κανε ενα καλο στρωσιμο και θα εισαι μια χαρουλα. Αφου το γουσταρεις θα σε ικανοποιησει αρκετα! Μην σκοτιζεις το μυαλο σου με τα "αν" και τα "ισως".Μονο κακο κανουν!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.