Jump to content
Guest ΝΙΚΟΛΑΣ

Σκορτσαρισμα Σε Polo 1.2Tsi Me Dsg Σαμαν!

Recommended Posts

Guest ΝΙΚΟΛΑΣ

λοιπον παιδια.....ειχα παρει παλια ενα audi a3 κ μου ειχε βγαλει προβληματα κ το πουλησα,μετα πηρα ενα scirocco με dsg σασμαν κ επειδη ετρεμε συνεχεια κ χαλουσε το πουλησα!μετα απο πολλες ερωτησεις κ ψαξιμο εφτασα κ παλι στον μανδυλα κ πηρα το polo1.2 tsi  με dsg σασμαν!!!μεχρι τωρα εκανα 25,000 χιλιομετρα κ το αμαξακι δεν μου εβγαλε σοβαρα προβληματα εκτος που τα φρενα σφυριζαν κ με την οπισθεν εκανε εναν σκουρισμενο θορυβο!εχει λιγες μερες τωρα που νιωθω οτι τ αμαξι αρχιζει να σκορτσαρει δηλαδη να τρεμει στην εκιννηση!!!!!κ πολυ φοβαμαι οτι παλι θα εχω προβληματα με αυτο το σασμαν!εχετε παρομοιο προβλημα στο πολακι σας??????

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ιδιο σασμαν φοράει το Polo με το Scirocco , ιδιο DSG ... ιδια προβληματα βγάζουν !
Το προβλημα που λες ειναι πασιγνωστο και το καλυπτουν και εκτος εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια.....ειχα παρει παλια ενα audi a3 κ μου ειχε βγαλει προβληματα κ το πουλησα,μετα πηρα ενα scirocco με dsg σασμαν κ επειδη ετρεμε συνεχεια κ χαλουσε το πουλησα!μετα απο πολλες ερωτησεις κ ψαξιμο εφτασα κ παλι στον μανδυλα κ πηρα το polo1.2 tsi  με dsg σασμαν!!!μεχρι τωρα εκανα 25,000 χιλιομετρα κ το αμαξακι δεν μου εβγαλε σοβαρα προβληματα εκτος που τα φρενα σφυριζαν κ με την οπισθεν εκανε εναν σκουρισμενο θορυβο!εχει λιγες μερες τωρα που νιωθω οτι τ αμαξι αρχιζει να σκορτσαρει δηλαδη να τρεμει στην εκιννηση!!!!!κ πολυ φοβαμαι οτι παλι θα εχω προβληματα με αυτο το σασμαν!εχετε παρομοιο προβλημα στο πολακι σας??????

 

Δηλαδη εσυ ή μυαλο δεν βαζεις ή εχεις πολλα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Guest ΝΙΚΟΛΑΣ

Λεφτα δεν εχω πολλα αλλα παιρνω καινουργιο κ το πουλαω καινουργιο.....δεν χανω τα λεφτα μου! Το πολο το εχω ενα χρονο ακριβως!κ αν παλι μου βγαλει προβληματα με το σασμαν εχει φυγει κ αυτο

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ο μονο που ισχυρίζεται οτι δεν χανει λεφτά απο ιδιωτικής χρήσης αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΝΙΚΟΛΑΣ

Ενταξει η αληθεια ειναι πως χανω λιγα γι αυτο ξεκινησα με a3 επεσα στο scirocco κ τωρα στο polo!καλα τα λεω τωρα;το θεμα ειναι οτι δεν βαζω φραγο!αλλο με καιει τωρα οχι τα λεφτα.απαντηστε παιδια!!

Edited by νικολας
Link to comment
Share on other sites

Λαθος σκεπτικο φιλε. Παρε αμαξια και πουλα τα συνεχεια !Ξερεις για αυτο υπαρχει η εγγυηση φιλε/
Τεσπα δικο σου ειναι κανε οτι θες.
Γελαω παντως με το σκεπτικο σου

Link to comment
Share on other sites

Guest ΝΙΚΟΛΑΣ

Κρατα εσυ το scirocco για να λες οτι εχω scirocco κ τραβα τρεις την ωρα στην αντιπροσωπεια να το φτιαχνεις!εγω ξεκινησα για κατι αξιοπιστο οπως νομιζα οτι ειναι οι γερμανοι.τωρα ψαχνω να βρω αυτο το αξιοπιστο.κ παιδια μην κανετε σαν γκομενες που κοτσομπολευουν συνεχεια!!!για αλλο ξεκινησε το θεμα!αν ξερετε απαντατε αν εχετε ορεξη για κουτσομπολιο μπειτε στο φεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τρεμούλο στο ρελαντί τότε μπορεί να κάπνισαν οι βαλβίδες αλλο λόγο δεν βρίσκω ούτε βάσεις ούτε τιποτα !!!

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θελει πολυ μυαλο για να καταλαβεις οτι το DSG του scirocco ειναι διαφορετικο απο του Polo??
Και το polo καθε τρεις και λιγο συνεργειο θα σε πηγαινει !
Καλη συνεχεια κανε οτι θες . Το προβλημα που εχεις το ξερουν και οι πετρες και μαλιστα το ειχες στο προηγουμενο σου αυτοκινητο που ηταν και αυτο DSG και πηγες και πηρες παλι DSG?Τα ηθελες και τα επαθες....
Και σε αλλη μαρκα να πας παλι στα συνεργεια θα εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΝΙΚΟΛΑΣ

Μην ξεχνας ομως πως το scirocco ηταν 160 αλογα κ οχι 90! Κ τοτε στα σαιτ κ παντου λεγανε οτι τα dsg στο πολο δεν εχουν θεμα!αλλα οπως κ να χει εχεις δικιο!κακως που ξαναπηγα στη vw

Link to comment
Share on other sites

Α ναι συγνώμη απο κεκτημένη ταχύτητα το είδα λάθος. Άποψη μου ειναι να μην σε απασχολεί το θέμα μιας και αντιμετωπίζεται οπως εχω διαβάσει και οπως σου λένε τα παιδιά ... Απο εκει και πέρα μην περιμένεις να βρεις λύση !! Εφόσον καλύπτεται και εκτός εγγύησης να μην σε ανησυχεί !!

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν να κανουν τα αλογα στο θεμα με το σκορτσαρισμα του DSG. Εχει βγει ενισχυμενος δισκος για το DSG και λυνει το προβλημα
Και σε ενα χειροκινητο αν ειχε ελατωματικο δισκο-πλατο θα σκορτσαρε, ε αυτο συμβαινει και στα DSG7 ...

Link to comment
Share on other sites

Guest ΝΙΚΟΛΑΣ

Οσο για αυτο εκτος εγγυησης οτι σε καλυπτουν δεν το πολυπιστευω γιατι το scirocco που πουλησα νε πηρε ο ανθρωπος να μ ευχαριστησει που του εκανα πριν του το πουλησω επεκταση εγγυησης αλλιως μου ειχε πει δεν θα του το φτιαχνανε. Κ 8.000 ευρω ζητουσανε.παρεπιπτοντως το scirocco εμεινε στον δρομο 3 φορες απο σασμαν!!!αν δεν ειχα προβλημα με το αριστερο μου χερι δεν θα επαιρνα αυτοματο.παλι την πατησα

Edited by νικολας
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το σκορτσάρισμα είναι 2α με λίγες στροφές. Αφού όμως το έχεις 1 χρόνο άρα έχει εγγύηση και θα στο αλλάξουν δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΝΙΚΟΛΑΣ

Το θεμα ειναι μια ζωη με τον φοβο θα ειμαι μην ξαναπαθει το ιδιο;εχετε ακουσει οτι τα πολο παρουσιαζουν σκορτσαρισμα;

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι μια ζωη με τον φοβο θα ειμαι μην ξαναπαθει το ιδιο;εχετε ακουσει οτι τα πολο παρουσιαζουν σκορτσαρισμα;

Τα dsg τα 7 άρια

Sent from my iPhone

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.