Jump to content
Alexis G.

Alexandros Mk2-Vw Golf Mk2 Gti Rebuild...

Recommended Posts

Εβγαλα καποιες φωτο απο εσωτερικο.
Ειναι απο κινητο κ δεν ειναι και η καλυτερη αναλυση.

Εδω εχουμε μια που φαινεται και η μονωση που μπηκε στο πατωμα...

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

εδω ειναι με τα πισινα καθισματα τα οποια ειναι δερματινα bucket απο Corrado...

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

και εδω ειναι ο ουρανος οσο φαινετε με τα κολωνακια...

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

Επισης εκατσα και εκανα την ριγα κοκκινη γυρω γυρω απο την μασκα μπροστα...

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

και πανω στο αμαξι...

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al


Αυτα για σημερα.
Μερα με την μερα οσο προχωραω θα ερχεται κ αλλο φωτογραφικο υλικο!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε βαλε την γνησια μασκα μπροστα με κοκκινο περιγραμμα σημα στο κεντρο μαυρο και πλακετα με λογοτυπο GTI.... Καν το εξωτερικα να μοιαζει σαν το γνησιο ατοφιο gti αυτο εχουμε αναγκη να δουμε ιστορικα μοντελα σε foul rebuild κατασκευες.. Απο φτιαγμενα μεταλαγμενα κλπ κλπ εχουμε χωρτασει τοσα χρονια

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε βαλε την γνησια μασκα μπροστα με κοκκινο περιγραμμα σημα στο κεντρο μαυρο και πλακετα με λογοτυπο GTI.... Καν το εξωτερικα να μοιαζει σαν το γνησιο ατοφιο gti αυτο εχουμε αναγκη να δουμε ιστορικα μοντελα σε foul rebuild κατασκευες.. Απο φτιαγμενα μεταλαγμενα κλπ κλπ εχουμε χωρτασει τοσα χρονια

Δυσκολο εως ακατορθωτο να γινει original GTi.

Εχω κλεισει σηματα,φλασακια,πινακιδα πισω,κεραιες,τρυπες στις πορτες για τς φασες κ προβολακια στην προφυλακτηρα.

Οποτε...ακατορθωτο :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αργησα λιγο αλλα δν μπορουσα ν παω στ αμαξι αυτες τς μερες γ αυτο....
Εβγαλα μερικες φωτο με τς προφυλακτηρες και τα φρυδακια κτλ να δειτε πως γινετε το αμαξι!
Δεν εχει ολοκληρωθει ακομα εξωτερικα...θελει κατι πραγματακια ακομα.
Παρακατω εχουμε φωτογραφιες......

Στον μπροστινο προφυλακτηρα θα παρατηρησετε οτι δεν εχει κατω χαμηλα το σποιλερ γιατι το εχω παραγγειλει αλλα δν εχει ερθει ακομα...

10475952_10202057214701823_265594819_n_z

10510173_10202057214901828_1182488112_n_

10483293_10202057215221836_991536224_n_z

10487680_10202057214461817_1283004794_n_

10482624_10202057215581845_2074402056_n_

Εδω μια απο τα πισω καθισματα που θελουν καθαρισμα γτ εχουν μπολικη σκονη...

10510190_10202057214341814_1886705637_n_

Εδω εχουμε μια φωτο με το πως δειχνουν τα φρενα 288mm με την 16αρα...

10508418_10202057215381840_1187731383_n_

Και τελος μια φωτογραφια και απο τν σκονισμενο χωρο μηχανης... :p

10455488_10202057214421816_734098811_n_z



υ.γ 1.....Ερχεται πλυσιμο βαρβατο γιατι παραεγινε το κακο του με την σκονη!!!
υ.γ 2.....Συγχωρεστε με για την ποιοτητα των φωτογραφιων αλλα ειναι απο κινητο.







 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites


Απ'ιστευτη δουλειά κι ακόμα πιο απίστευτο ότι υπάρχουμε ακόμη κάποιοι που αγαπάμε το Old schol.

Xίλια μπρ'αβο!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απ'ιστευτη δουλειά κι ακόμα πιο απίστευτο ότι υπάρχουμε ακόμη κάποιοι που αγαπάμε το Old schol.Xίλια μπρ'αβο!!

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια φιλε μου.

Και ειμαστε αρκετοι πιστευω που αγαπαμε τα old school αυτοκινητα.

Μπορει ο νεος να ειναι ωραιος αλλα ο παλιος ειναι αλλιως!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία και μερακλίδικη δουλειά!! Ρίξε ένα πλύσιμο το σαλόνι, πέρνα το 3-4 χέρια τροφή και θα γίνει σαν εργοστασίου!! Πολλοί αγαπάμε τα old school αλλά κακά τα ψέματα άλλη ασφάλεια έχει το mk2 κι άλλη το mk7. Περιμένουμε κι άλλες εξελίξεις!!

Edited by Speedy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία και μερακλήδικη δουλειά!! Ρίξε ένα πλύσιμο το σαλόνι, πέρνα το 3-4 χέρια τροφή και θα γίνει σαν εργοστασίου!! Πολλοί αγαπάμε τα old school αλλά κακά τα ψέματα άλλη ασφάλεια έχει το mk2 κι άλλη το mk7. Περιμένουμε κι άλλες εξελίξεις!!

Ευχαριστω φιλε μου!

Το σαλονι μες το προγραμμα ειναι να το καθαρισω και να το περασω με αλοιφη για δερματα.

Τωρα για τ θεμα ασφαλειας και τεχνολογιας σε σχεση με τς νεες γενιες εννοειται οτι δεν υπαρχει συγκριση.Βεβαια δεν λεω ωραια η τεχνολογια τους σε θεμα μοτερ κτλ αλλα θα τν δουμε οταν θα φτασουν 30ετια τα mk5 κτλ...

Για το μονο που ειμαι σιγουρος ειναι οτι οταν φτασουν 30ετια τα νεα vag θα υπαρχουν ακομα 2αρια! :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου!

Το σαλονι μες το προγραμμα ειναι να το καθαρισω και να το περασω με αλοιφη για δερματα.

Τωρα για τ θεμα ασφαλειας και τεχνολογιας σε σχεση με τς νεες γενιες εννοειται οτι δεν υπαρχει συγκριση.Βεβαια δεν λεω ωραια η τεχνολογια τους σε θεμα μοτερ κτλ αλλα θα τν δουμε οταν θα φτασουν 30ετια τα mk5 κτλ...

Για το μονο που ειμαι σιγουρος ειναι οτι οταν φτασουν 30ετια τα νεα vag θα υπαρχουν ακομα 2αρια! :p

Πιστεύω ότι εάν κάποιος το προσέχει το αυτοκίνητο τότε αυτό θα υπάρχει ακόμη και μετά από 30 χρόνια..είτε είναι 2αρι είτε 7αρι... Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν και 2αρια που δεν βλέπονται αλλά και 2άρια που είναι για έκθεση στο Wolfsburg.. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι εάν κάποιος το προσέχει το αυτοκίνητο τότε αυτό θα υπάρχει ακόμη και μετά από 30 χρόνια..είτε είναι 2αρι είτε 7αρι... Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν και 2αρια που δεν βλέπονται αλλά και 2άρια που είναι για έκθεση στο Wolfsburg.. :)

Θα συμφωνησω μαζι σου.

Αμα το αγαπαει ο αλλος το αμαξι του και το προσεχει θα υπαρχει!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως αγαπαω εγω το σπανιο(για Ελληνικα δεδομενα) lupako μου....Μακαρι να βγουν νεα ατομα με μερακι για το αυτοκινητο και μακαρι ολοι οι υπολοιποι να εχουμε την ανεση να τα προσεχουμε.Γιατι δυσκολο το βλεπω με την κατρακυλα που πηραμε!

Μακρινο ονειρο μοιαζει το 1.6 T που ονειρευομαι για το αγριμι!!!

 

edit:Το 2αρι τα σπαει...

Edited by ToAgrimi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως αγαπαω εγω το σπανιο(για Ελληνικα δεδομενα) lupako μου....Μακαρι να βγουν νεα ατομα με μερακι για το αυτοκινητο και μακαρι ολοι οι υπολοιποι να εχουμε την ανεση να τα προσεχουμε.Γιατι δυσκολο το βλεπω με την κατρακυλα που πηραμε!

Μακρινο ονειρο μοιαζει το 1.6 T που ονειρευομαι για το αγριμι!!!

 

edit:Το 2αρι τα σπαει...

Δεν πιστευω πως θα σταματησουν να υπαρχουν ατομα με μερακι για το αυτοκινητο τους.

Ισα ισα βλεπω οτι οσο περναει ο καιρος αυξανονται αυτα τα ατομα!

Και σου ευχομαι με το καλο καποια στιγμη να το κανεις το lupo 1.6Τ να φριζει ο κοσμος!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1.6 T ???? yparxei tetoio moter?

Τι να σ πω φιλε μου...οτι μ λεει το παιδι οτι ονειρευεται του ευχομαι να το καταφερει!

Ισως να ηθελε να γραψει 1.8Τ!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αν και εκτός θέματος.. Υπάρχει συνταγή από αρχαιοτάτων χρόνων για το συγκεκριμένο εγχείρημα... 180-190 αλογάκια από 1.6Τ χωρίς σφυριά.. Χρόνη εσύ έπρεπε να τα θυμάσαι αυτά που είσαι πιο παλιός αλλά μάλλον θα φταίει η ηλικία.. :p:heart:

Edited by Speedy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

απλα απιστευτο!!ευγε για τον κοπο σου το αποτελεσμα σε δικαιωνει κ σε χαρακτηριζει σαν χαρακτηρα!οσο για την ασφαλεια ενα κλουβι δε θα ηταν κακο..!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...τελειωσαμε και με την εξατμιση.
Ανοξειδωτη Φ60 εξωτερικο...μου εφτασαν 95 ευρω τα υλικα(2,50 μετρα σωληνα,2 καμπυλες Φ60,μια πλακα σιδερενια για να φτιαξουμε το πλακακι που θα ενωνει με το χταποδι,1 μετρο βεργα ανοξειδωτη για τα τσιγκελια που θα πιανουν τα λαστιχα κ 30 ποντους λαμα ανοξειδωτη για να φτιαξουμε τα αυτακια πισω για να βγαινει το τελικο)   και την εφτιαξα με το φιλο μου που φτιαξαμε και το χταποδι. 
Το τελικο το ειχα.
Την κολλησαμε με ηλεκτρονικη ηλεκτροκολληση με ανοξειδωτα ηλεκτροδια.
Το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο!
Ερχονται φωτο...


Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

Το τελικο...

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

Και η εξατμιση τελειωμενη...

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

Edited by Alexis G.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Το χταπόδι έχει ένα μειονέκτημα, επειδή είναι μονοκόμματο δεν θα μπορείς να το βγάλεις.. Θα βγαίνει μαζί με το μοτερ..

 

Για την απόδοση δεν ξέρω, δεν έχω δοκιμάσει 4-1 χταπόδι, προετοιμάσου όμως για πολλή φασαρία χωρίς μεσαίο καζανάκι..

 

 

Ωραίο Project με καλό μοτέρ που έχει πολλές προοπτικές.. Καλά τελειώματα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το χταπόδι έχει ένα μειονέκτημα, επειδή είναι μονοκόμματο δεν θα μπορείς να το βγάλεις.. Θα βγαίνει μαζί με το μοτερ..

 

Για την απόδοση δεν ξέρω, δεν έχω δοκιμάσει 4-1 χταπόδι, προετοιμάσου όμως για πολλή φασαρία χωρίς μεσαίο καζανάκι..

 

 

Ωραίο Project με καλό μοτέρ που έχει πολλές προοπτικές.. Καλά τελειώματα!

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε μου.

Για το χταποδι αν σου πω σκηνικο δν θα το πιστευεις.

Το φτιαχνουμε κομπλε κ το δοκιμαζουμε...εμπαινε-εβγαινε κομπλε...αλλα δεν ειχαμε κολησει ακομα το πλακακι.

Κολλαμε το πλακακι και δεν εμπαινε καν. 

Ε μου λεει ο φιλος μου...φερε να το δοκιμασω να το περασω απο κατω μπας και...

Κ οντως ετσι εγινε.Το χταποδι το βαζω κ το βγαζω απο την κατω μερια αναμεσα γεφυρα-σασι.

Δεν ετυχε...πετυχε!  :hyper::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, έχεις ρίξει πολλή δουλειά φίλε! Μπράβο!

Ευχαριστω φιλε μου.

Ναι εχει πεσει πολυ προσωπικη εργασια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραιο και συγχαρητηρια κι απο μενα..

Προσεχε τωρα πως θα το πλενεις γιατι ειναι κριμα φρεσκοβαμμενο αμαξι να βγαλει αραχνη..

Περασε του και ενα ποιοτικο κερακι σε χρωμα και ζαντες για να το διατηρησεις καινουργιο οσο το δυνατο περισσοτερο..

Αν εχεις οποιαδηποτε απορια ελευθερα..

Συνεχισε την μερακλιδικη δουλεια και περιμενουμε το tuning του κινητηρα..

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.