Jump to content
Golfxtx

Συναγερμος Golf V

Recommended Posts

Καλησπερα.

 

Ηρθε η ωρα να βαλω συναγερμο στο αυτοκινητο και αφου πηγα και ρωτησα σε 2-3 μου βγηκαν καποιες αποριες που μαλλον δεν θα μου πουν οι ιδιοι την αληθεια,

Αν μπει can bus συναγερμος και να δουλευει με το κλειδι του αυτοκινητου ολα καλα. τι γινεται ομως αν θελεις να βαλεις αλλο με οθονη lcd ωστε να ειδοποιεισαι ακομα και αν δεν ακουσεις το αμαξι με δονηση ή ηχο? 2 μου ειπαν οτι χριαζεται προσθετη μια πλακετα can bus και 1 μου ειπε οτι 10 χρονια περναει συναγερμους δεν εχει βαλει ποτε πλακετα can bus σε συνεγερμους που δεν χρησιμοποιουν το κλειδι του αυτοκινητου. Τι ισχυει τελικα ξερει κανενας? Επισης αν γνωριζεται θεσσαλονικη καλα μαστορια με καλες τιμες πειτε μου να παω αυριο μια βολτα :db:

Link to comment
Share on other sites

 μπαινει πλακετα εκτος και ο συναγερμος που αγορασεις εχει ενσωματεμενο συστημα κανμπας...ολα γινονται..για να σου στελνει δονηση στο κλειδι πας για κλιφορντ???κοιτα και στην μαρκα που σου λεω σειρα 3...κατι εχει τηχεριστηριο με λσιντι οθονουλα αν θυμαμαι καλα....


συν οτι θα εχεις και κανα τουρμποτιμερ και ισως εκκινηση αναλογα το μοντελο  απο μακρυα με τα μοντελα της κλιφορντ

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Αρα ο αλλος που μου ειπε οτι 10 χρονια περναει συναγερμους και για να βαλεις αλλο χωρις να δουλευει με το μαμα κλειδι δεν θελει καποια πλακετα can bus ηταν ασχετος ετσι? οποτε θελει πλακετα. δεν θελω να φυγω πανω απο 3-4 κατοσταρικα. απο τις βολτες που εκανα θεσσαλονικη  ειδα οτι δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες απο μαγαζια ειδικα δυτικα.

Link to comment
Share on other sites

λες να μου αδειζει απο εκει η μπαταρια?εγω ελεγα οτι εφταιγε ο κινεζος....η οθονη που δεν κλεινει ποτε με το γαμημενο κανμπας που δεν επικοινωνει....παντως πηγα ξανα στο αντιπροσωπο 3 φορες μετα την τοποθετηση και ειναι και ηλεκτρολογος και ηλεκτρονικος και εβαζε το χερι του στην φωτια οτι ο συναγερμος δεν φταει για την καταντια της μπαταριας μου...ειμαι το μοναδικο με το συγκεκριμενο μοντελο  συναγερμου που παραπονεθηκα για την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αργησα να απαντησω..σε μενα τελικα μετα θυμηθηκα τα ειχα κανει περσι αυτα..ειχα κλεισει εντελως το βαλε του συναγερμου δηλαδη το ειχα οφφ για να δω αν εφταιγε αυτος και η αιτια ηταν η οθονη η κινεζικια που εχω βαλει της λιλης...ο συναγερμος μια χαρα σε μενα..


γιατι παλι εχανε ρευμακαι χωρις συναγερμο

Link to comment
Share on other sites

Την εκκινηση κινητηρα απο τον συναγερμο την εχει κανει κανενας να λειτουργησει? ενω μπαινει η πλακετα για το imobilizer δεν λεει να βγει. ενω αν σβυσω κλειδωσω και δοκιμασω σε 10-20 δευτερολεπτα παιρνει κανονικα. αν δοκιμασω μετα με το imobilizer δινει αλλα δεν παιρνει. ζορικο το κλειδι για να διαβαστει απο την πλακετα οπως το ειδαμε

Link to comment
Share on other sites

Μου μυριζει εγκατασταση οχι τοσο καλη που εκανες τοποθετηση? Γιατι σε φιλου δουλευει αψογα το μηχανημα,.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δουλευει αψογα μπορω να πω..βεβαια εγκατασταση σε γνωστη ανθρωπο,στον τοπικο dealer πηγα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο με τα καλωδια.και κωδικοποιηση κλειδιων ξανα παλι σε χακερ κλειδαρα που κανει δουλειες τετοιες του dealer.απλα εμπειρικα δεν παιζεις με αυτα.καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω και να δουλευει συνεχεια.παρα να σου σπαει τα νευρα που και που επειδη πηγαμε σε καποιον γνωστο που δεν το κανει καθε ημερα αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε ανθρωπο που μου τα ειπε καλα οτι δεν θα εχω προβληματα και τετοια. την τριτη θα παω το αμαξι να το ξανα δει. Εσεις βαλατε πλακτερα μεσα στο αμαξι με το δευτερο κλειδι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Αρα σωστα το παλευει? ειδατε καθολου που τοποθετηθηκε το καλωδιο στην κλειδαρια? υπαρχει και περιπτωση η πλακετα που βαζει να μην ειναι συμβατη.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να θελει ακομα και firmware , οπως υπαρχει περιπτωση και πως εχει γινει συνολικα ολοκληρη η εγκατασταση του ολου πακετου. Ποιο μοντελο συναγερμου εβαλες για βοηθησε μας λιγο.

Link to comment
Share on other sites

τον magicar m907  ειναι το μοντελο αν θυμαμαι καλα. εχει turbo timer keyless entry κραδασμικο και ογκομετρικο και πολλα κολπα. Το μονο που δεν καταφερε ειναι το να περνει. αν προλαβει και μπει το imobilizer δινει μηζα και σβυνει. αν μολις κλειδωσω το αμαξι πατησω να παρει αφου δεν εχει μπει το immobilizer ακομα περνει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

οκ,δεν ειναι αυτο που πρεπει αλλα υποθετω θα εισαι ικανοποιημενος με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

οκ,δεν ειναι αυτο που πρεπει αλλα υποθετω θα εισαι ικανοποιημενος με αυτο.

 

 

ΕΕεεε ναι ..+φωνω αν δεν ειναι ομιλου directed σιγουρα ολα τα αλλα κανουν αυτα τα κολπακια

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δουλεψαν ολα κανονικα. Αφου παιδευτηκε ο μαστορας ακομα μια μερα πλεον περνει κανονικα μπροστα :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.