Jump to content
Μαρινος-TSI

Golf 7 Καλύτερο Αυτοκίνητο Και Στην Ιαπωνία!

Recommended Posts

Ακριβώς φίλε μου, παραμιλάμε από την απογοήτευση και την παρακμή της κατηγορίας :/

Link to comment
Share on other sites

Να συγκρίνουμε μήλα με μήλα, δοκίμασα ένα Golf 7 1.6TDI Generation και ένα V40 1.6TDI Kinetic. Το V40 μου φάνηκε βάρκα και ασαφές. Τώρα αν σε κάποια άλλη έκδοση ή με κάτι extra (πχ ανάρτηση) μεταφορφώνεται, δεν με αφορούσε εξ αρχής μιας και το budget ήταν περιορισμένο. Ότι είναι αξιόπιστο και ασφαλές, συμφωνώ, εγώ μίλησα για αίσθηση οδήγησης.

Σε ποια περιοχη τα εκανες τεστ ντραιβ?? λεω απο βδομαδα αν παρω αδεια απο την δουλεια να παω να τα δοκιμασω,

Θεσσαλονικη οι αντιπρωσοποιες VW, και volvo, ξερει κανεις αν εχουν ντιζελ για τεστ ντραιβ?

Link to comment
Share on other sites

Α ρε golf 7 .......τους έχεις κάνει όλους να παραμιλανε

+1000

Το είπαμε και πριν .....όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.....νάτανε η ζήλια ψώρα...

Ευτυχώς για εμάς (εννοώ την VW) όλοι προσπαθούν να την μιμηθούν. Αν πάρουμε για παράδειγμα ας πούμε την opel που είναι  η πιο ανταγωνιστική εταιρεία αλλά και ποιοτική σε σχέση με άλλες, πάντα περιμένει να βγει το καινούργιο golf για να βγάλει αυτή το επόμενο astra. Και αφού το βγάζει πάλι πίσω είναι. Είτε πάρουμε το 5αρι GT, ή το 6αρι με τα 160ps ή το 7αρι με τα 140ps και το βάλουμε απέναντι στα δύο τελευταία μοντέλα astra 1.6 turbo 180ps θα τα κάνουνε με τα κρεμμυδάκια σε οποιοδήποτε τομέα και αν τα συγκρίνουμε.

Για τον φίλο Billgr4. Αγαπητέ μου είχα το 5αρι το GTi. Το αμάξι το ξέρω πολύ καλύτερα απ΄ότι νομίζεις και του είχα πιει το αίμα για μια 5ετία. Τώρα έχω το 7αρι και ο γιος μου το 6αρι με τα 160ps. Οπότε απ΄ ότι καταλαβαίνεις μπορώ να έχω γνώμη και άποψη για τις συγκεκριμένες γενιές πολύ καλύτερη από την δική σου αν μου το επιτρέπεις.

Το 5αρι ήταν ένα πολύ καλό αυτοκίνητο με τα γνωστά του προβλήματα αλλά 10ετίας πλέον. Το 6αρι το ίδιο καλό με το προηγούμενο αλλά με σχετική βελτίωση στα κουσούρια του προηγούμενο και πάντα ένα κλικ καλύτερο. Το 7αρι έχει τελειοποιήσει το μοντέλο και έχει μηδενίσει  τα προβλήματα και είναι 2 κλικ καλύτερο από το 5αρι.

Και επειδή όπως έγραψες και παραπάνω ''το αυτοκίνητο έφερε την vw στη κορυφή εξαπατώντας το κοινό της'' όταν αποφασίσεις να αλλάξεις το αμάξι σου, πάρε κανένα kia ceed ή hyundai άντε βρε ...και volvo..!!!

Πάντως τόσους πολλούς αντιVWάκηδες σε φόρουμ της ίδιας εταιρείας πρώτη φορά βλέπω...

http://www.youtube.com/watch?v=d0VF7od68fM

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αρα εχω να κανω με εναν ωριμο σε ηλικια αν μου επιτρεπεις την εκφραση και γνωστη του ειδους... Οποτε εγω με τα 222.000 χλμ στο 5αρι κι απο τους πρωτους που το ειχαν παρει με λεφτα στο στησιμο (Κυρλαγκιτσης αν εχεις ακουστα), με σαλονια Recaro R32 δερμα κλπ (δεν το παινευομαι, αλλα εχω εξοπλισμο ισαξιο του R32 οπτικα) να μην πολυλογω, ειμαι ασχετος... Κι απλα γραφω αυτα απο την ζηλια μου!

 

Οκ...  Ευχομαι και παλι πολλα κι ασφαλη χιλιομετρα γεματα με εμπειριες...

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχω να κανω με εναν ωριμο σε ηλικια αν μου επιτρεπεις την εκφραση και γνωστη του ειδους... Οποτε εγω με τα 222.000 χλμ στο 5αρι κι απο τους πρωτους που το ειχαν παρει με λεφτα στο στησιμο (Κυρλαγκιτσης αν εχεις ακουστα), με σαλονια Recaro R32 δερμα κλπ (δεν το παινευομαι, αλλα εχω εξοπλισμο ισαξιο του R32 οπτικα) να μην πολυλογω, ειμαι ασχετος... Κι απλα γραφω αυτα απο την ζηλια μου!

 

Οκ...  Ευχομαι και παλι πολλα κι ασφαλη χιλιομετρα γεματα με εμπειριες...

Η πρώτη γραμμή στο προηγούμενο ποστ περί ζήλιας είναι ένα γενικό σχόλιο και δεν απευθύνεται σε εσένα προσωπικά και βέβαια πουθενά δεν έγραψα ότι είσαι άσχετος.

Αυτά προς αποκατάσταση της αλήθειας.

Σου εύχομαι να τα 300.000αρίσεις με ασφαλή χιλιόμετρα επίσης.

Link to comment
Share on other sites

μιας και παρακολουθω τη συζητηση,και χωρις να ειμαι κατοχος γκολφ,εχω να πω το εξης..για το κια με τα 200 αλογα,ποιος το εχει οδηγησει και εβγαλε το συμπερασμα οτι μπορει να ανταγωνιστει το γκολφ?οποιοδηποτε γκοφλ?εγω το εχω οδηγησει αρκετα,και απεχει αιωνες το τιμονι και τα φρενα του,απο ενα γκολφ...και προκειται για την καλυτερη εκδοση του κια..για ποιοτητα εσωτερικου?πολυ καλη το κια αλλα αν μπεις καπακι σε ενα γκολφ και ασχετος να ειναι καταλαβαινεις τη διαφορα..

δεν θα αναφερω βεβαια την προσωπικη μου αποψη για ολους τους ανταγωνιστες του,δεν εχει νοημα...ενα παραδειγμα εθιξα απλα..

αυτο που πιστευω ειναι οτι η vw γενικα εχει ριξει λιγο τα στανταρ της ,κρινοντας απτην αξιοπιστια των μοντελων της,λογω της μαζικης της παραγωγης,ισως εχει κλεισει η ψαλιδα με καποιους ανταγωνιστες,..αλλα το να καταδικαζουμε ενα μοντελο,που ακομα δε βγηκε και χωρις να υπαρχει κανενα παραπονο εως τωρα και χωρις να εχουμε δει ακομα καν τις πιο καλες και γρηγορες εκδοσεις ειναι λιγο ατοπο..ισα ισα που φαινεται πολυ αξιολογο και καλο αμαξι...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σοβαρολογείς φίλε ;

 

Ας πάρουμε και τα 2 αμάξια στις πιο απλές εκδόσεις

 

Το γκολφ http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/3466409/

 

Και το βόλβο http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/4021227/

 

Δηλαδή ανάμεσα στα 2 θες να μου πεις οτι σου αρέσει το γκολφ ; Εντάξει με έπεισες δεν πρόκειται να ξαναγράψω.

Έβαλες το πιο φτωχό golf που βρήκες ... Η διάφορα με

το v40 ειναι ...7 + 1 χιλιάδες ευρώ...

Με 23000 αγοράζουμε golf 7 1.4 ACT με xenon

Εδώ και το v40 δίπλα διπλα ... ( στο εσωτερικό πλάνο του v40 συνιστώ

καρέ καρέ και αργή κίνηση ... Προσοχή στα κουμπακια της κεντρικής κονσόλας

... Και στο απίστευτο καντράν σκέτο play station )

http://youtu.be/gzvWO9-ic_0

Link to comment
Share on other sites

Αφού το αρχικό ποστ Νο 2 το έχεις διαβάσει. Ποιος ο λόγος να επανέρχεσαι μετά από δυο μέρες και 57 ποστ?

Νομίζω οτι πρέπει πλέον να κλείσει εδώ το θέμα γιατί αλληλοξεφτιλίζουμε αυτά που έχουμε. Τέσπα.

ΧΧΧΧΧΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέτε , ο καθένας μιλάει με δικά του κριτήρια και προσωπικές εμπειρίες.

 

Σε κάποιους έκατσε και σε άλλους όχι είναι θέμα τύχης και χρήσης αν θα σου βγάλει κάτι ή όχι.

 

Ήθελες να δώσεις 20-23.000 και πήρες την γκολφάρα σου είτε 5 , 6 , ή 7. Καλά έκανες δεν χρειάζεται να βγάζει κανένας χολή ούτε για τα 5άρια ούτε για τα 7άρια (πρόβατα του μαρκετινκ και λοιπά). Εδώ λέμε τα συν και τα υπέρ για να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα των αυτοκινήτων μας. Κανείς δεν είπε ότι είναι το καλύτερο αυτοκίνητο του κόσμου για όλους το γκολφ. Αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα δεν είναι και Hundai (απαπαπα)! Για κάποιους θα είναι το αυτοκίνητο που όποιο μοντέλο και να δούνε θα τους τραβήξει το μάτι για να το σκανάρουν από πάνω μέχρι κάτω :)

 

Οπότε χαιρόμαστε που έχουμε και παιδιά με 7άρια για να βλέπουμε στις συναντήσεις και το νέο μοντέλο.

 

:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

και μπα γραφω για καποιο μελος της οικογενειας σου που θιχτηκες...εδω γινεται αναφορα και σε οτι κυκλοφορει στο δικτυο για την συγκεκριμενη ενεργεια...η θα πρεπε να την καλυψουμε για σενα και να κανουμε του μπεκη γιατι μας βολευει....εχει γινει τσιρκο η υποθεση με το γκολφ το 7ρι και συγνωμη ,εχω γκολφ αλλα δεν του μειωνω την αξια συμφουριτη.ξερω τι πηρα και δεν περιμενω τα Media να μου πουν αν ειναι καλο για νατο παρω ...εγω δεν βλεπω να ξευτελιζεται κατι, ισα ισα που συγκρινουμε ποιο αντικειμενικα οι αγοραστες το μοντελο το συγκεκριμενο με τα υπολοιπα εκει εξω του 2014 μοντελα και δεν το βλεπουμε πλεον σαν την διαφημιση...ειναι γκολφ θα το παρω...μην σε περνει απο κατω ....το οτι διαλεξες πχ ενα αυτοκινητο μιας γερμανικης εταιρειας δεν μειωνει τα χρηματα που εδωσες για την αξια του οτι και να λενε τα media...σαν επιλογη ειναι απτις καλες...απο εκει και μετα η αρνητικη διαφημιση παραμενει διαφημιση θυμιθειται benetton..μπορει να πουλησει και περισσοτερα ετσι..χαχχαχ απλα δεν ξερω αν μια εποχη ηταν το μετρο συγκρισης γιατι ολοι οι αλλοι ηταν πολυ πισω,τωρα ξυπνησαν τα προβατα και γινανε λυκοι....ασε μη φανε καμια ηττα αυτοι μετα διλυτρα γτι απτα Kia sheed των 230 αλογων και γελανε και οι πετρες....χαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και μπα γραφω για καποιο μελος της οικογενειας σου που θιχτηκες...εδω γινεται αναφορα και σε οτι κυκλοφορει στο δικτυο για την συγκεκριμενη ενεργεια...η θα πρεπε να την καλυψουμε για σενα και να κανουμε του μπεκη γιατι μας βολευει....εχει γινει τσιρκο η υποθεση με το γκολφ το 7ρι και συγνωμη ,εχω γκολφ αλλα δεν του μειωνω την αξια συμφουριτη.ξερω τι πηρα και δεν περιμενω τα Media να μου πουν αν ειναι καλο για νατο παρω ...εγω δεν βλεπω να ξευτελιζεται κατι, ισα ισα που συγκρινουμε ποιο αντικειμενικα οι αγοραστες το μοντελο το συγκεκριμενο με τα υπολοιπα εκει εξω του 2014 μοντελα και δεν το βλεπουμε πλεον σαν την διαφημιση...ειναι γκολφ θα το παρω...μην σε περνει απο κατω ....το οτι διαλεξες πχ ενα αυτοκινητο μιας γερμανικης εταιρειας δεν μειωνει τα χρηματα που εδωσες για την αξια του οτι και να λενε τα media...σαν επιλογη ειναι απτις καλες...απο εκει και μετα η αρνητικη διαφημιση παραμενει διαφημιση θυμιθειται benetton..μπορει να πουλησει και περισσοτερα ετσι..χαχχαχ απλα δεν ξερω αν μια εποχη ηταν το μετρο συγκρισης γιατι ολοι οι αλλοι ηταν πολυ πισω,τωρα ξυπνησαν τα προβατα και γινανε λυκοι....ασε μη φανε καμια ηττα αυτοι μετα διλυτρα γτι απτα Kia sheed των 230 αλογων και γελανε και οι πετρες....χαχαχα

 

Τώρα συγκρίνεις GTi Performance με το KIA;; Είπαμε μιλάμε για άλογα αν είναι να μιλάμε και για γαιδούρια οκ!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σοβαρολογείς φίλε ;

 

Ας πάρουμε και τα 2 αμάξια στις πιο απλές εκδόσεις

 

Το γκολφ http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/3466409/

 

Και το βόλβο http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/4021227/

 

Δηλαδή ανάμεσα στα 2 θες να μου πεις οτι σου αρέσει το γκολφ ; Εντάξει με έπεισες δεν πρόκειται να ξαναγράψω.

 

 

γιατί είπα οτι μου αρέσει το golf εμφανισιακά?

 

δυστηχώς και εκει για την vw ισχύει κάθε πέρσι και καλύτερα :crazy:

Link to comment
Share on other sites

 που ειναι αυτο το κια σιιιντ με τους 230??? εγω μονο το αυτο με τους....204 βρηκα και πραγματικα σκαβει στο δρομο.... ιδου και το βιντεο (ολα απο το ΙΔΙΟ καναλι!!)

 

 

και το 7 GTI.....για να γελασουν και οι πετρες...μιας και η διαφημηση ειναι στο δρομο....και οχι αν ηταν καλπικη η ψηφοφορια στη γερμανια.....οποιος δεν αντεχει ας κλεισει και τον ηχο

 

 

..και το ακατονομαστο 7 αρι με τους 140.....

 

 

 

...ξεχασα να βαλω και αυτην του γειτονα.......

 

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2008/08/05/goat460x276.jpg

Edited by Rocky
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 που ειναι αυτο το κια σιιιντ με τους 230??? εγω μονο το αυτο με τους....204 βρηκα και πραγματικα σκαβει στο δρομο.... ιδου και το βιντεο (ολα απο το ΙΔΙΟ καναλι!!)

 

 

και το 7 GTI.....για να γελασουν και οι πετρες...μιας και η διαφημηση ειναι στο δρομο....και οχι αν ηταν καλπικη η ψηφοφορια στη γερμανια.....οποιος δεν αντεχει ας κλεισει και τον ηχο

 

 

..και το ακατονομαστο 7 αρι με τους 140.....

 

 

 

...ξεχασα να βαλω και αυτην του γειτονα.......

 

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2008/08/05/goat460x276.jpg

 

Έτσι να λέμε και του στραβού το δίκιο!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ή εμεις γιναμε αντιVWακιδες κ δν τ καταλαβαινουμε ή εσεις ειστε υπερβολικα αγαπημενοι με τα αμαξια σας.

Απλα με 2 λογια.. τ 5ρι ηταν ενα ΜΠΑΜ στα γκολφ να μν αναφερω κινητηρες κ τα παντα.. Το 6ρι συνεχισε με "ΙΣΩΣ" καποιες "ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ" (με χαμηλοτερο κοστος παραγωγης ομως) κ μετα ηρθε κ τ 7ρι με "ΙΣΩΣ" να προσπαθουν να γλυτωσουν ακομα περισσοτερο τ κοστος παραγωγης κ κοψαν κ απο εκει κατι..

Τι Δεν ΚαταΛαβαινετε?

Δημητρης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να κλειδωσει το θεμα ρε παιδια.. Τωρα που αποκτησε ενδιαφερον κι αρχιζει το γελιο... Φτασαμε σε σημειο να συγκρινουμε το KIA με το 7αρι GTI...   :console:

Φιλε, Rocky, το 7αρι στο βιντεο ακομη και ο πιο απειρος της αυτοκινησης θα καταλαβει οτι μονο 140 αλογα δεν ειναι ή η κατηφορικη ευθεια ειναι ατελειωτη...  Δεν "ανοιγει "με τοση ανεση ειδικα μετα τα 160χλμ, αυτοκινητο με 140 εστω 150 αλογα...   Μην ψαρωνετε απο τετοια βιντεακια!

Οσο γι'αυτους που αγαπανε τοσο πολυ το 7αρι σαν να εχουν μετοχες στην εταιρεια (διοτι εμεις ηρθαμε απο αλλον πλανητη και δεν γνωριζουμε τι εστι Golf) επειδη εδω δεν προκειται προς το παρων λογω ελλειπης συμμετοχης κατοχων 7αριων να ενημερωνονται, ας ριχνουν και μια ματια παραλληλα  στο mk7 forum..

Επι τη ευκαιρια, για καλο και για κακο καλεστε την αντιπροσωπεια διοτι παρατηρηθηκε το φαινομενο  διαρροης υγρων κατω απο το καθισμα του συνοδηγου με εντολη επισκευης... Μην το δειτε ξαφνικα κι απορησετε!
Κι οσοι το πηραν με DSG επειδη εκαναν φιλοτιμες προσπαθειες να εκμηδενισουν τα προβληματα στο 7αρι, ευτυχως ηρθε ανακληση  34F6 για αλλαγη υγρων!
Επισης, υπαρχει θεμα και με τους υαλοκαθαριστηρες οπου κι εκει θα σας φροντισει η μαμα VW..
Κι εν κατακλειδι, οσοι καταφερουν να αγορασουν το νεο 7αρι GTI ας μην επιλεγουν και πολυ συχνα την Sport Mode καθως φερνει τριγμους στο καντραν...  Πολλοι υποστηριζουν οτι οφειλεται στο super wow ψηφιακο ηχειακι που κανει το 7αρι να ακουγεται αγριμι!

Περα απο την πλακα σοβαρολογω, υπαρχουν πολλα θεματα με τα ανωθεν αν επισκεφθειτε τον συγκεκριμενο ιστοτοπο..

Κατα τα αλλα ενταξει... Ολα καλα!
Κι ακομη ειναι η αρχη με το πολυ 1000+ πωλησεις εως τωρα στη χωρα μας..



Eν πασει περιπτωσει, το συμπερασμα μου, και δε νομιζω να ξαναγραψω σε αυτο το θεμα εφοσον τα ειπαμε ολα, ειναι οτι ο ανταγωνισμος εκμηδενιστηκε με 2-3 εξαιρεσεις (Audi-BMW-Mercedes) οι οποιες ξεφυγαν για τα καλα πλεον...  Κι επειδη τα χρηματα ειναι πολυτιμα ετσι πως μας εφτασαν σαν χωρα και οι αναγκες για το προς το ζειν περισσοτερες, δειτε τι πραγματικα αξιζει να αγορασετε χωρις να πετατε τα λεφτα αδικα...  Η κοροιδια της VW να χρεωνει στον πελατη το 7αρι, που εχει χαμηλοτερο κοστος κατασκευης κι απο το 5αρι των καλων εποχων που ο κοσμος ειχε ΛΕΦΤΑ οπως ειπε ο φιλος chilli, περισσοτερο κι απο το Golf 6 με τα 160 αλογα ξεπερνα τα ορια της λογικης!

Edited by Billgr4
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

φιλε billgr4,

 

ειμαι και εγω μελος στο ιστοτοπο που αναφερεις.... με το ιδιο προφιλ και ονομα.....ναι αυτα που αναφερεις σαν βασικα "προβληματα" υπαρχουν....

το ελληνικο μου 7αρι παντως ουτε προβλημα με τους καθαριστηρες εχει ...ουτε μπαζει νερα....η ανακληση για αλλαγη λαδιων στο σειριακο κιβωτιο οπως θα ειδες 

δεν ειναι καθολικη....

Εκτος ομως απο τα "προβληματα" στον ιστοτοπο δεν βλεπω να αναφερεσε στα αμετρητα θετικα ...και υπερθετικα σχολια ολων αυτων με 7αρια (απο ντιζελ με ημιακαμπτο 105 hp μεχρι GTI PP) .ακομα και εκεινων που γραφουν για τριγμους απο

soundactuator...

 

επειδη ο χρονος μου μοιραζεται μεταξυ αγγλιας και ελλαδας βλεπω και τις δυο αγορες αυτοκινητου... μπορω να σε πληροφορισω οτι στην αγγλια που ακομα το χρημα ρεει ο ανταγωνισμος ειναι τεραστιος μεταξυ εταιριων και στην κατηγορια του 

 το  7 αρι στεκεται ακλονητο ακομα και σε Α  κλας η σειρα 1 .

απο οτι καταλαβα το κοστος παραγωγης ειναι αντιστροφως αναλογο της ποιοτητας οπως επισης και το περιθωριο χρεους....αρα οποια εταιρια αυξανει το κερδος της μεσω παραγωγης  πουλαει φτηνο προιον στο οποιο ο χαζος καταναλωτης "πεταει" τα χρηματα του....  βεβαια ουτε λογος για ποσα εκατομυρια πρεπει να επενδυσει μια εταιρια για νεες τεχνολογιες ωστε να μειωσει κοστος παραγωγης συναρμολογησης κτλ και φυσικα αυτο ειναιι χαρακτηριστικο

του γκρουπ ...οι αλλες εταιριες ειναι ιερες και πρεπει να τιμηθουν...η αλλοιως το 7αρι ειναι επιλογη για λεφτα για πεταμα...οποτε το γκρουπ η η καθε εταιρια τα αρπαζει οσο ειναι καιρος και ...κλεινει

η δεν βγαζει 8αρι 9 αρι κτλ η πουλαει πλυση εγκεφαλου και μαζευει ολα τα κοροιδα που τους τα ακουμπανε για παντα...γιατι δεν εχουν ιχνος μυαλου να αποφασισουν...

 

εν κατακλειδι μαλλον μιλαμε για την ιδια "λογικη" των φτηνων γεννοσημων φαρμακων.... που σκοτωνουν κοσμο γιατι εχουν χαμηλο κοστος παραγωγης....οπως γινεται στην αγγλια εδω και 25 χρονια που τα χρησιμοποιουν 

...και καθε μηνα κλαινε για τις εκατομβες ασθενων που φευγουν απο τον ματαιο αυτο κοσμο...

 

ευχαριστω για την φιλοξενια ....συμφωνω οτι διαφωνουμε.

 

επειδη τρωω και παπα απο βιντεακια σαν απειρος της αυτοκινησης.... να αναφερω οτι τα τεσσερα τελευταια... καλα... αυτοκινητα σε περιοδο 10ετιας στην κατοχη μου ειχαν/εχουν απο 320 μεχρι 392 ιππους ...μαμα

το 7αρι το αγορασα για καθημερινη χρηση ....

 

παω τωρα να παρω το μεριδιο απο τις μετοχες μου στο γκρουπ

Edited by Rocky
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ή εμεις γιναμε αντιVWακιδες κ δν τ καταλαβαινουμε ή εσεις ειστε υπερβολικα αγαπημενοι με τα αμαξια σας.

Απλα με 2 λογια.. τ 5ρι ηταν ενα ΜΠΑΜ στα γκολφ να μν αναφερω κινητηρες κ τα παντα.. Το 6ρι συνεχισε με "ΙΣΩΣ" καποιες "ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ" (με χαμηλοτερο κοστος παραγωγης ομως) κ μετα ηρθε κ τ 7ρι με "ΙΣΩΣ" να προσπαθουν να γλυτωσουν ακομα περισσοτερο τ κοστος παραγωγης κ κοψαν κ απο εκει κατι..

Τι Δεν ΚαταΛαβαινετε?

Δημητρης.

 

Οντως ηταν μπαμ, αλλα ηταν και μπαμ και στα 1000ευρα για επισκευες καδενας και κατευασμα καπακια για καθαρησμα, σπασμενες τουρμπινες πριν τις 100000, αντλιες νερου, κτλ, οσο την ανεβασε, αλλο τοσο χαλασε την αξιοποστια της εταιριας...να λεγονται και τα κακα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη τρωω και παπα απο βιντεακια σαν απειρος της αυτοκινησης.... να αναφερω οτι τα τεσσερα τελευταια... καλα... αυτοκινητα σε περιοδο 10ετιας στην κατοχη μου ειχαν/εχουν απο 320 μεχρι 392 ιππους ...μαμα

το 7αρι το αγορασα για καθημερινη χρηση ....

 

παω τωρα να παρω το μεριδιο απο τις μετοχες μου στο γκρουπ

Συμφωνουμε επιτελους!

Αφου δικαιολογεις την κοροϊδια ως προς τον πελατη, σε καλη μερια...   :p

Κι ενα παραδειγμα  Golf 6 1.6 TDI vs Golf 7 1.6 TDI συγκριση τιμης με ιδιο κινητηρα (ιδια τεχνολογια που το θιγεις γιατι το ξεχασα) μειον κοστους παραγωγης που ειναι πολυ πιο φθηνο..   Δε νομιζω οτι βγαζει η κουβεντα καπου πλεον με το να αναλωνομαστε... Οτι θελει ας παρει ο καθενας...

Εγω παντως θα το σκεφτω πιο σοβαρα οταν ερθει η ωρα να παρω το επομενο διχως να κανω βιαστικες κινησεις..

Κι επειδη εννοειται οτι δεν εχουμε και τιποτα να χωρισουμε, καλη συνεχεια στο forum, καλοριζικο  και καλα χιλιομετρα να εχεις

 

Link to comment
Share on other sites

Το γκολφ για τα λεφτα που δώσατε ειναι πολυ καλο αμάξι. Τέλος. Το καθε ένα μοντέλο ήταν καλο για την εποχή του. Σε θέα οποιουδηποτε καλοφτιαγμένου γκολφ ειτε ειναι το 2 ειτε το 7 ο καθένας μένει. Φτάνει πια αυτή η σύγκριση με το πενταρι. Ημαρτον !!!
 

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε παιδια η καθε σειρα εχει γραψει την δικια της ιστορια..ας το αφησουμε να δουμε και αυτο τι εχει να προσφερει στην ιστορια της vw.

τελος η συγκριση με το 5ρι που λενε και μερικοι.σας παρακαλω δηλαδη  γιατι νιωθω ενα ματιασμα να ερχεται προς τα εδω και θα παω για αγιασμο....λολ

προτεινω να κλειδωσει το θεμα και να δοθει ενα ωραιο τελος απο καποιο διαχειριστη μιας και ολοι βγαλαμε πλεον τα συμπερασματα μας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.