Jump to content
Αράπας Βασίλης

Τραβαει Σε Κανεναν Το Scirocco Αρκετα Δεξια?

Recommended Posts

μετα απο 4 ευθυγραμμησεις..2 φορες περασμενο απο κτεο και 2 φορες αλλαγης ελαστικων κ χωρις να εχει υπαρξει καποιο τρακαρισμα εξακολουθει να μου τραβαει δεξια το αμαξι...απο τι μπορει να προερχετε?μπορει να με βοηθησει καποιος???ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω scirocco αλλα σε νιωθω επειδη κανω πολλα ταξιδια ειναι σπαστικο.

Μου εχει τυχει 2 φορες :

1)σε αθλια ευθυγραμμιση απο τη VW οποτε πηγα σε καποιον με σοβαρο μηχανημα και ησυχασα (continental sc3).

2) προσφατα μετα απο αλλαγη ελαστικων με φορεμενα τα (f1ASS2) ειχα μετα απο ευθυγραμμιση το εξης: σε εθνικη κτλ να πρεπει να εχω το τιμονι στο παρα 1 ή παρα 2 για να πηγαινω ευθεια και σε ταχυτητες 120+ οταν το αφηνα μετα απο 2-3 κολωνες ειχα μπει ηδη στην δεξια λωριδα. Σκεφτομουν ηδη τα σινεμπλοκ αλλα τελικα οσο απλο και αν ακουγετε ηταν θεμα πιεσεων -1 bar στο μπροστα δεξια, -0.5 στο πισω, +1bar στο μπροστα αριστερα, που στο βενζιναδικο δεν μπορουσα να την διαπιστωσω, ασε που καθε μηχανιμα αερα ελεγε τα δικα του. Τωρα ειμαι ΟΚ, αν εισαι σιγουρος για την ευθυγραμμιση (ζητησε τα νουμερα τυπωμενα), την κατασταση των ελαστικων (αν ειναι καινουργια να εχουν πατησει/φυγει η κολλα, αν ειναι παλια να μην ειναι στραβοφαγωμενα) σου τοτε ψαξε για περισσοτερα (σινεμπλοκ κτλ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 4 ευθυγραμμησεις..2 φορες περασμενο απο κτεο και 2 φορες αλλαγης ελαστικων κ χωρις να εχει υπαρξει καποιο τρακαρισμα εξακολουθει να μου τραβαει δεξια το αμαξι...απο τι μπορει να προερχετε?μπορει να με βοηθησει καποιος???ευχαριστω!!

 

Δεν θέλω να σε απογοητέυσω άλλα κατά πάσα πιθανότητα φταίει το λογισμικό του τιμονιού σου και τίποτα άλλο. Το δικό μου Α3 μετά από 5 χρόνια, αλλαγή ελαστικών, αλλαγή σινεμπλόκ,εθυγραμμίσεις κτλ κτλ δεν έχει βρεθεί λύση. Η αντιπροσωπεία κάνει μια ευθυγράμμιση και στη συνέχεια προσπαθεί μέσω γωνιομέτρησης του τιμονιού να το φέρει στα ίσια.

Το δια ταύτα είναι να στο συμμαζέψουν λιγάκι... Δεν γνωρίζω αν κάποιος το έχει λύσει....

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω προβλημα με το golf. Εδω και κανα 6μηνο τραβαει δεξια εντονα. Εκανα μια ευθυγραμμιση σε φιλο λαστιχα αλλα καμια αλλαγη. Μετα μου ειπε αλλαγη μπρος πισω να δουμε αν ειναι απο τα λαστιχα αλλα δεν τοχω κανει.

Οταν βαζω παραπανω πιεση παντως γινεται εντονοτερο. Δειγμα οτι φταινε τα λαστιχα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρο εχεις το αμάξι;το τελευταίο 6μηνο στο εμφάνισε;πριν δηλαδη ηταν οκ;

εγω μιλαω για προβλημα απο τη μερα που πηρα το αμάξι.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν το πηρα το αυτοκινητο ηταν μια χαρα αλλα επειδη το προσεχω πολυ δεν νομιζω να δικαιολογειται να τραβαει. Δεν εχω ανεβει ποτε πεζοδρομιο τα περισσοτερα χλμ ειναι εθνικη. Στον χρονο αρχισε να τραβαει.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το πηρα το αυτοκινητο ηταν μια χαρα αλλα επειδη το προσεχω πολυ δεν νομιζω να δικαιολογειται να τραβαει. Δεν εχω ανεβει ποτε πεζοδρομιο τα περισσοτερα χλμ ειναι εθνικη. Στον χρονο αρχισε να τραβαει.

Τσεκάρε σινεμπλοκ και αν κατι εχει στραβώσει στην ανάρτηση.αφου στο εμφάνισε πρόσφατα,δεν ειναι κατι που δεν φτιάχνεται.

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.