Jump to content
Mantia

Προειδοποιήσεις Και Φλας Χωρίς Ήχο.

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Είμαι νέο μέλος του vwclub και πολύ χαρούμενη που ήρθα στην παρέα σας.

Αγόρασα πρόσφατα ένα golf 5 GT Sport το οποίο και λάτρεψα, αν και είχα κάποια μικρά προβληματάκια στην αρχή.

Χθες μου παρουσίασε ένα "χαζό πρόβλημα" που σε κάποιους μάλλον θα αρέσει και θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας,

γιατί δε βγάζω άκρη. 

Όταν έχω αναμμένα αλάρμ, φλας, ή όταν ανάβουν οι προειδοποιητικές ενδείξεις πχ για τη ζώνη ή τη βενζίνη,

δεν ακούγεται κανένας απολύτως ήχος. Μήπως είναι κάποια ασφάλεια; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Mantia
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Όταν ανάβουν οι προειδοποιητικές ενδείξεις λόγω προτεραιότητας επισκιάζουν τον ήχο των φλας. Αυτό δεν είναι πρόβλημα έτσι είναι η λειτουργία του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εαν δεν εχεισ ηχο καθολου ουτε καν οταν ξεχασησ τα φωτα ανοιχτα .. τοτε εχει προβλημα ο βομβητησ που ειναι στο κατραν κανονικα θελει αλλαγη το κατραν αλλα εαν το ανοιξη καποιοσ που γνωριζη μπορη να σου  αλλαξη μονο το βομβητη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Όταν ανάβουν οι προειδοποιητικές ενδείξεις λόγω προτεραιότητας επισκιάζουν τον ήχο των φλας. Αυτό δεν είναι πρόβλημα έτσι είναι η λειτουργία του αυτοκινήτου.

Κατάλαβα τι εννοείς φίλε Professor, αλλά τώρα ξαφνικά δεν υπάρχει κανένας ήχος, ούτε από φλας ούτε κάποιος άλλος που να τον επισκιάζει. Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

 

 

καλησπερα εαν δεν εχεισ ηχο καθολου ουτε καν οταν ξεχασησ τα φωτα ανοιχτα .. τοτε εχει προβλημα ο βομβητησ που ειναι στο κατραν κανονικα θελει αλλαγη το κατραν αλλα εαν το ανοιξη καποιοσ που γνωριζη μπορη να σου  αλλαξη μονο το βομβητη. 

Αυτό με τα φώτα θα το κοιτάξω αύριο. Ακριβώς, δεν έχει καθόλου ήχο. Άρα αποκλείω την περίπτωση μιας καμένης ασφάλειας; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν εχει καμενη ασφαλεια εχει χαλαση ο βομβητησ, δυστηχοσ εχεισ αυτεσ τησ δυο επιλογεσ  μονο που σου ανεφερα .

 

Οκ σ' ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά, έχω το ίδιο πρόβλημα, που μπορούμε να βρούμε όμοιο ηχειάκι;
ΥΓ μάλλον είναι αυτό http://www.ebay.com/itm/Lautsprecher-Tongeber-Digisound-F-BMS-3432LF-fur-Audi-Seat-Skoda-VW-Tacho-/171103899808?pt=DE_Autoteile&hash=item27d69650a0

Edited by PANOS21
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση οταν ανοιξησ την πορτα του οδηγου και ανοιγησ τον διακοπτη τησ μηχανησ με ανοιχτη την πορτα αναβη η εσωτερηκη πλαφονιερα  ??

  εαν οχι τοτε το προβλημα σου ειναι στην κλειδαρια τησ πορτασ του οδηγου.εαν παλι αναβη τοτε η κατι εχεισ κανει λαθοσ στην κοληση του ηχειου η  εχει προβημα και αυτο το ηχειο που πηρεσ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ανάβει, η κόλληση είναι οκ, το τσέκαρα πολλές φορές και το ηχείο λειτουργεί σίγουρα (δοκιμασμένο με μπαταριούλα). :help:
κάτι ακόμα, τώρα μου έχει ανάψει το λαμπάκι για τον αερόσακο... θέλει clear απο vcds?

Edited by PANOS21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.