Jump to content
kwstasb

Egr Σε Passat 1600 Fsi

Recommended Posts

11 hours ago , Gorgolemiss said:

IMG_20190413_115110.thumb.jpg.8e3184e121ac9ca4b1f9d92e15fdb35b.jpgIMG_20190413_115116.thumb.jpg.63f4580a6bb0dab37c7ccc300a3b67ee.jpgIMG_20190413_115158.thumb.jpg.f69de784e3676f6575f8f7c4289db782.jpg

Τελικά φίλε θέλει ξανά ρύθμιση έμαθες? Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και ψάχνω για μεταχειρισμένη , αν μπορείς να μου πείς από που και πόσο?

Ευχαριστώ.

Αν κρατησει ιδιο το πανω μερος (καπακι με την φυσα) δεν θελει τιποτα. Αλλιως θελει calibration 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago , GeorgeSmirlis said:

Αν κρατησει ιδιο το πανω μερος (καπακι με την φυσα) δεν θελει τιποτα. Αλλιως θελει calibration 

Οκ , σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago , GeorgeSmirlis said:

Εχει δοκιμασει κανεις να βγαλει το γραναζι που σπαει τα δοντια? 

Εγώ δεν δοκίμασα, έψαξα όμως για να το βρώ αλλά δεν το βρήκα. Το άλλο γρανάζι υπάρχει στο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...την Egr την αγόρασα Μεταχειρισμένη από το car gr Από Θεσαλονηκη 60 ευρο και 8 μεταφορικά την πέρασα και δεν έκανα ρύθμιση το λαμπάκι δεν ξανά άναψε

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΦΟΥΞΕΝΙΔΗΣ said:

Καλησπέρα ...την Egr την αγόρασα Μεταχειρισμένη από το car gr Από Θεσαλονηκη 60 ευρο και 8 μεταφορικά την πέρασα και δεν έκανα ρύθμιση το λαμπάκι δεν ξανά άναψε

Πολυ καλη τιμη, εγω που ειχα ψαξει ηθελαν 100+.

Εβαλες το παλιο καπακι ή δεν το πειραξες?

Edited by GeorgeSmirlis
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΦΟΥΞΕΝΙΔΗΣ said:

Καλησπέρα ...την Egr την αγόρασα Μεταχειρισμένη από το car gr Από Θεσαλονηκη 60 ευρο και 8 μεταφορικά την πέρασα και δεν έκανα ρύθμιση το λαμπάκι δεν ξανά άναψε

Σήμερα την παρέλαβα, 80+7 μεταφορικά από Δράμα. Και εγώ δεν νομίζω ότι χρειάζεται ρυθμίσεις, εξάλλου από Passat είναι και αυτή που πήρα γιατί να χρειάζεται εκ νέου ρύθμιση? 

Link to comment
Share on other sites

Η πονηράδα των ελλήνων . Τον ρωτάω , δουλεύει η βαλβίδα ? Ναι μου λέει την δοκίμασα και είναι από αμάξι με λίγα χιλιόμετρα. Την πληρώνω , έρχεται εχθές και σήμερα πριν την βάλω ανοίγω το καπάκι και ιδού τα αποτελέσματα, το ίδιο γρανάζι με την δικιά μου σπασμένο.

Την τύχη μου μέσα, έλεος.

Πείτε ρε παιδιά κανέναν αξιόπιστο με μεταχειρισμένα ανταλλακτικά αυτοκινήτων μήπως καταφέρω και πάρω μια λειτουργική βαλβίδα.

IMG_20190417_090244.jpg

IMG_20190417_090309.jpg

IMG_20190417_090322.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα εγω για τα μτχ. Μονο με ελεγχο! Κανε μου μια χαρη αν μπορεις και δες αν βγαινει το γραναζι με τα σπασμενα δοντια με καποιον τροπο. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν , GeorgeSmirlis said:

Το ειπα εγω για τα μτχ. Μονο με ελεγχο! Κανε μου μια χαρη αν μπορεις και δες αν βγαινει το γραναζι με τα σπασμενα δοντια με καποιον τροπο. Ευχαριστω

Τι να έκανα , ήταν από Δράμα ,τον ρώτησα... Θα κοιτάξω να δω εάν βγαίνει το γρανάζι το Σάββατο και θα ενημερώσω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΤΟΝ ΤΗΛ ΑΥΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΡΑΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΉΛΗΣ ΠΊΣΩ ΤΗΝ ΕΓΡ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ...ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΆΡΕΙ ΓΡΑΨΕ ΤΑ ΣΤΙΧΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΡΤΉΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΦΕΣΜΠΟΥΚ ΓΙΑ ΑΠΑΤΕΏΝΑ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τι έχω ψάξει δεν βρήκα τρόπο για να βγάλω το γρανάζι ....Και για τοποθετήσει αυτά που λει ένας φίλος πιο πάνω με το ίδιο καπακι και δεν χριαζεται απόλυτος τυποτα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , Gorgolemiss said:

Τι να έκανα , ήταν από Δράμα ,τον ρώτησα... Θα κοιτάξω να δω εάν βγαίνει το γρανάζι το Σάββατο και θα ενημερώσω.

Να των πάρεις τηλέφωνο και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω! 

 

Βγάλε φωτογραφία την βαλδιβα του ότι έχει όντως σπασμένο γρανάζι , και να σου στήλη άλλη η να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

 

Αλλιώς κάνε καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή.

 

Στο eBay έχει κάτι τέτοιο δεν ξέρω αν βοηθάει?

 

https://www.ebay.com/itm/AGR-EGR-Ventil-Abgasruckfuhrventil-Reparatur-Zahnrad-fur-SEAT-SKODA-FSI/152435832096?hash=item237de23520:g:pWMAAOSwSIxZeBwb

 

https://www.ebay.com/itm/VW-GOLF-V-MK5-PLUS-PASSAT-B6-3C-TOURAN-1T-JETTA-1K-2-0-FSI-EGR-VALVE-REPAIR-GEAR/283230988619?hash=item41f1e1e94b:g:0ngAAOSws5BadDDO

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Δεν σπαει αυτο το γραναζι στα δικα μας, σπαει το αλλο που ελεγχει το κλαπετο δυστυχως και δεν υπαρχει ανταλλακτικο

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , GeorgeSmirlis said:

Δεν σπαει αυτο το γραναζι στα δικα μας, σπαει το αλλο που ελεγχει το κλαπετο δυστυχως και δεν υπαρχει ανταλλακτικο

Και δεν πρέπει να αλλάζει αυτό που λές δυστυχώς.

 

Από λίγο που το έψαξα στο νετ όλη για αυτό λένε το γρανάζι, και έχουν θέμα και εκεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απευθυνθείτε για τα γρανάζια ή σε τορναδόρο ή σε μηχανουργείο που έχει CNC μηχανή. 

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν , tsikis007 said:

Απευθυνθείτε για τα γρανάζια ή σε τορναδόρο ή σε μηχανουργείο που έχει CNC μηχανή. 

Καλυτερα να παρουμε καινουρια με τοσα που θα μας ζητησουν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΦΟΥΞΕΝΙΔΗΣ said:

ΠΑΡΤΟΝ ΤΗΛ ΑΥΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΡΑΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΉΛΗΣ ΠΊΣΩ ΤΗΝ ΕΓΡ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ...ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΆΡΕΙ ΓΡΑΨΕ ΤΑ ΣΤΙΧΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΡΤΉΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΦΕΣΜΠΟΥΚ ΓΙΑ ΑΠΑΤΕΏΝΑ 

Τον πήρα τηλέφωνο, του έστειλα φώτο, καλά του λέω εσύ δεν μου είπες ότι την δοκίμασες και δουλεύει?  Ε όχι ακριβώς, είναι από καινούργιο τρακαρισμένο είπε. Και η δικαιολογία του πονηρού, ε από το τρακάρισμα θα έγινε!!!

Την έστειλα πίσω και είπε μόλις την παραλάβει θα μου βάλει τα χρήματα πίσω. Αντε να δούμε... 

Ευτυχώς που πριν την βάλω την άνοιξα για να δω τα γρανάζια. 

Βρήκα και άλλη από άλλον έμπορο και τον έβαλα να ανοίξει το καπάκι και να μου στείλει φώτο με τα γρανάζια. 

Την παρήγγειλα... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ σήμερα έναν έμπορο και του είπα να ανοίξει το καπάκι και να βγάλει φωτογραφίες. Με λέει και τι είμαι εγώ να το ανοίξω και γιατί και γιατί αφού μια χαρά είναι από αμάξι με λίγα χλμ. Καλά λέω άντε γεια και ζητούσε 100€.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , GeorgeSmirlis said:

Πήρα τηλ σήμερα έναν έμπορο και του είπα να ανοίξει το καπάκι και να βγάλει φωτογραφίες. Με λέει και τι είμαι εγώ να το ανοίξω και γιατί και γιατί αφού μια χαρά είναι από αμάξι με λίγα χλμ. Καλά λέω άντε γεια και ζητούσε 100€.

Μην δεχτείς να την πάρεις χωρίς να δεις την κατάσταση μέσα, έστω και με φωτό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , Gorgolemiss said:

Μην δεχτείς να την πάρεις χωρίς να δεις την κατάσταση μέσα, έστω και με φωτό. 

Ενημερωτικα και μονο πηρα να ρωτησω. Πρωτα θα δοκιμασω να την φτιαξω και αν δεν τοτε καποια στιγμη θα την αλλαξω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας στην .Μεγάλη παρεα θέλω την βοήθεια σας έχω το πασσατ 1.6 fsi και μου χάλασε σήμερα egr μου έσπασαν τα δοντάκια από αυτό που δεν βγάνει ...την άλλη εβδομάδα περναω ΚΤΕΟ θα περάσει ????το ρωτάω αυτό γιατί μόνο μετά το Πάσχα θα μπορέσω να το αντικαταστισο ...Και πρέπει μέσα στην εβδομάδα να περάσω ΚΤΕΟ για αυτο αν ξέρει κανείς το ότι ΔΥΠΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Απλά μου είπε το συνεργείο ποσ δεν περνά γιατί θα έχω αυξημένα τα καυσαέρια ..Δηλαδή 4 χρόνια κυκλοφορείς ετσυ εγώ αγχώνομαι για ένα μήνα να μην πάθει τυποτα το αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.