Jump to content
Crywolf

Δίλλημα: Golf Ή Golf;

Recommended Posts

Το Α3 Ambition έχει πολύ λιγότερο εξοπλισμό από το Golf Highline, δεν έχει πολυλειτουργικό τιμόνι, δεν έχει τεμπέλη, cruise control κ.α.

 

Γενικά βλέπω ότι κοιτάς αυτοκίνητα με αρκετά Km. Είμαι της άποψης ότι αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω για να πάρεις κάποιο με λιγότερα χιλιόμετρα, θα το ευχαριστηθείς πιο πολύ και θα δείχνει μέσα/έξω και πιο καινούργιο. Βέβαια αυτό έχει να κάνει με το budget σου, οπότε εσύ το κρίνεις.

Link to comment
Share on other sites

παντως εμαθα απο ηλεκτρολογο vw αντιπροσωπειας πως αν γυρισεις δηλαδη κατεβασεις τα χλμ στο κοντερ στα γκολφ φαινεται  πχ αν μπεις ειτε με το vcds h vagcom h tester αντιπροσωπειας και σου βγαζει σφαλμα στο εγκεφαλο αλλα μονο με κομπιουτερ το βλεπεις αυτο.και σημαινει αυτο οτι του εχουν πειραξει τα χλμ...ειχα μια κουβεντα τυχαια και μου ειπανε οτι βγαινει αυτο το χουσουρι μετα...

Link to comment
Share on other sites

παντως εμαθα απο ηλεκτρολογο vw αντιπροσωπειας πως αν γυρισεις δηλαδη κατεβασεις τα χλμ στο κοντερ στα γκολφ φαινεται  πχ αν μπεις ειτε με το vcds h vagcom h tester αντιπροσωπειας και σου βγαζει σφαλμα στο εγκεφαλο αλλα μονο με κομπιουτερ το βλεπεις αυτο.και σημαινει αυτο οτι του εχουν πειραξει τα χλμ...ειχα μια κουβεντα τυχαια και μου ειπανε οτι βγαινει αυτο το χουσουρι μετα...

 

Συνάδελφος μου έχει γνωστό που δουλεύει σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της VW οπότε ότι επιλέξω θα το παω πρώτα εκεί για έλεγχο. Ευχαριστώ για την πληρόφορία!

 

Πάντως ασχέτου εξοπλισμού αξίζουν τα παραπάνω λεφτά για Α3 αντί Golf;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ασχέτου εξοπλισμού αξίζουν τα παραπάνω λεφτά για Α3 αντί Golf;

 

Αυστηρά προσωπική μου άποψη, όχι, δεν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

παντως εμαθα απο ηλεκτρολογο vw αντιπροσωπειας πως αν γυρισεις δηλαδη κατεβασεις τα χλμ στο κοντερ στα γκολφ φαινεται  πχ αν μπεις ειτε με το vcds h vagcom h tester αντιπροσωπειας και σου βγαζει σφαλμα στο εγκεφαλο αλλα μονο με κομπιουτερ το βλεπεις αυτο.και σημαινει αυτο οτι του εχουν πειραξει τα χλμ...ειχα μια κουβεντα τυχαια και μου ειπανε οτι βγαινει αυτο το χουσουρι μετα...

αναλογα το μηχανημα που θα κατεβασεις τα χιλιομετρα, εχει κατι φτηνα που εχουν σχεδον ολοι οι ηλεκτρολογοι που αφηνουν σφαλμα, και εχει μερικα ποιο επαγκελματικα τα οποια σβηνουν εντελως την μνημη και ξαναγραφουν, τα οποια δεν αφηνουν κανενα αποτυπομα και καμια βλαβη.

Link to comment
Share on other sites

I am back!

 

Τελικά το πήραμε το Golf!

 

Καταληξαμε σε ένα μαύρο 5θυρο TSI 160ps Highline, μοντ. 4/2009 με 65.000χλμ. Μπορεί και να καταφέρω να έρθω και σε καμια συνάντηση. Εχετε να μου πειτε κάτι να προσέξω; Μήπως μπορεί καποιος να προτείνει καποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη για να περάσω συναγερμό; Θέλω κάποιον που να μου κάνει καλή δουλειά και να μην μου "καταστρέψει" το αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου, καλοτάξιδο κ να έχεις πολλά κ ασφαλή χιλιόμετρα!!!

Link to comment
Share on other sites

I am back!

Τελικά το πήραμε το Golf!

Καταληξαμε σε ένα μαύρο 5θυρο TSI 160ps Highline, μοντ. 4/2009 με 65.000χλμ. Μπορεί και να καταφέρω να έρθω και σε καμια συνάντηση. Εχετε να μου πειτε κάτι να προσέξω; Μήπως μπορεί καποιος να προτείνει καποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη για να περάσω συναγερμό; Θέλω κάποιον που να μου κάνει καλή δουλειά και να μην μου "καταστρέψει" το αμάξι.

Καλοταξιδο, καλα χιλιομετρα και με ασφαλεια.

Αν επιλεξεις συναγερμο της directed, viper κλπ μονο σε εξουσιοδοτημενο.

Πχ νικου .

Αν βαλεις κατι φθηνοτερο και απλουστερο απευθυνσου και σε αλλα μαγαζια.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε πολυ με τον συναγερμο... ειδικα θεσσαλονικη. Καλυτερα εκανες και πηρες το golf ποιο ανετο και με ποιο ωραια καθισματα για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο φυσικα, καμια σχεση με το 2ο μηχανικα για την διαφορα στην τιμη

Το τριτο απεκλεισε το μονο και μονο γιατι ειναι 3πορτο, την 1η φορα που θα βαλεις το μωρο πισω να το δεσεις θα μαρτυρησεις.

 

τα χιλιομετρα με προβληματιζουν, πολυ λιγα χιλιομετρα για λιζινγκ.....ψαξτω οσο μπορεις γιατι τα λιζινγκ κανουν απο 30-50000κμ το χρονο.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

Εγώ έχω δίδυμα ααγόρια και αν είχα 3θυρο θα το είχα ήδη πουλήσει.

Επίσης, το καρότσι τους (McLaren) είναι το μόνο που, με δυσκολία, χωράει στο πορτ μπαγκαζ.

Επίσης, μη πάρεις αμάξι με leasing. Γνώμη μου να πάρεις όσο πιο καινούργιο γίνεται. Εγώ και τα 2 μου αυτοκίνητα τα αγόρασα καινούργια, είμαι της άποψης καινούργιο και οικονομικότερο, παρά καλύτερη μάρκα κλπ και μεταχειρισμένο.

Εκτός αν ξέρεις τον ιδιοκτήτη και τον εμπιστεύεσαι.

Edited by Vagelis231
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.