Jump to content
xrigolfakias

Golf 4 - Πλα'ι'να Φωτα Προφιλακτηρα

Recommended Posts

γεια σας και καλη χρονια. θελω να βαλω πλα'ι'να φωτα (οπως εχουν τα αμερικανικα) στον μπροστα προφιλακτηρα  R32. ενω δεν εχει τρυπες. θελω να ανοιξω εγω τρυπες. να το επιχειρισω η θα βγει μαλακια? τη γνωμη σας. (ο προφιλακτηρας ειναι γνησιος). το εχει κανει καποιος?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και καλη χρονια. θελω να βαλω πλα'ι'να φωτα (οπως εχουν τα αμερικανικα) στον μπροστα προφιλακτηρα  R32. ενω δεν εχει τρυπες. θελω να ανοιξω εγω τρυπες. να το επιχειρισω η θα βγει μαλακια? τη γνωμη σας. (ο προφιλακτηρας ειναι γνησιος). το εχει κανει καποιος?

 

Όντως είναι πολύ όμορφο. Τώρα το αν θα βγει μλκ εξαρτάται καθαρά από εσένα, δλδ το πόσο πιάνουν τα χέρια σου. Θεωρητικά δεν είναι κάτι δύσκολο, ούτε χρειάζεται να κάνεις τα τέλεια ανοίγματα στον προφυλακτήρα, αφού θα έχει πατούρα να πατήσει το φωτάκι και θα σου κρύψει τις όποιες ατέλειες. Πάρε μαμίσια φωτάκια από κανα ebay και αμα ψάξεις θα βρεις και λευκά/clear αντί για τα κλασικά πορτοκαλί. Περιμένουμε νεότερα, αν τελικά το αποφασίσεις. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου σε κάποιο thread του ukmkiv έναν οδηγό με φωτογραφίες και είχε και οδηγίες για το ρεύμα. Λογικά για να σκέφτεσαι κάτι τέτοιο θα έχει δει και εσύ κάτι, αλλιώς πες μου να το ψάξω λίγο μπας και το βρω. Αν θυμάμαι καλά όμως ήταν πάνω στα προστατευτικά του στανταρ προφυλακτήρα (όχι του r όπως το δικό σου που δεν έχει), οπότε ήταν λίγο πιο safe από την άποψη ότι και να μην πετύχει, απλά αλλάζει τα προστατευτικά και καθάρισε, αλλά εντάξει με λίγη προσοχή θα τα καταφέρεις πιστέυω.

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια!το ψηνω πολυ εδω και καιρο!!δωστε κωδικο ανταλλακτικου---και απο που παιρνουμε ρευμα!! @archon βρες μας το θεμα που λες και δωσε μας λινκ!

 
Link to comment
Share on other sites

 

καλη χρονια!το ψηνω πολυ εδω και καιρο!!δωστε κωδικο ανταλλακτικου---και απο που παιρνουμε ρευμα!! @archon βρες μας το θεμα που λες και δωσε μας λινκ!

 

 

κωδικο ανταλακτικου τι να τον  κανεις? επειδη μαλλον δε θα υπαρχουν εδω ελλαδα λεω να τα παραγγειλω απο ebay. τα εχω  βρει. τωρα ρευμα, αν θες να αναβουν με τα φωτα παρκιγκ,κλεψε ρευμα απο τη μικρη σκαλα που παει στα φαναρια αλλιος απο καμια αφαλια

Όντως είναι πολύ όμορφο. Τώρα το αν θα βγει μλκ εξαρτάται καθαρά από εσένα, δλδ το πόσο πιάνουν τα χέρια σου. Θεωρητικά δεν είναι κάτι δύσκολο, ούτε χρειάζεται να κάνεις τα τέλεια ανοίγματα στον προφυλακτήρα, αφού θα έχει πατούρα να πατήσει το φωτάκι και θα σου κρύψει τις όποιες ατέλειες. Πάρε μαμίσια φωτάκια από κανα ebay και αμα ψάξεις θα βρεις και λευκά/clear αντί για τα κλασικά πορτοκαλί. Περιμένουμε νεότερα, αν τελικά το αποφασίσεις. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου σε κάποιο thread του ukmkiv έναν οδηγό με φωτογραφίες και είχε και οδηγίες για το ρεύμα. Λογικά για να σκέφτεσαι κάτι τέτοιο θα έχει δει και εσύ κάτι, αλλιώς πες μου να το ψάξω λίγο μπας και το βρω. Αν θυμάμαι καλά όμως ήταν πάνω στα προστατευτικά του στανταρ προφυλακτήρα (όχι του r όπως το δικό σου που δεν έχει), οπότε ήταν λίγο πιο safe από την άποψη ότι και να μην πετύχει, απλά αλλάζει τα προστατευτικά και καθάρισε, αλλά εντάξει με λίγη προσοχή θα τα καταφέρεις πιστέυω.

κι ομως , αν και τα χερια μου πιανουν, χριαζεται τελειο κοψιμο γιατι απο οτι εχω δει δεν πατανε πανω στη μασκα. κουμπωνουν απο μεσα και ερχονται προσωπο με τη μασκα. αλλα αυτο που λες ειναι το θεμα, αν ειχα την αλλη μασκα και κατι πηγαινε στραβα θα αλλαζα δικοσμητικο και ολα καλα. με την R που φοραω δεν πρεπει να γινει λαθος. για ρευμα λεω να τραβιξω απο μικρη σκαλα απο τα μπροστα φαναρια.  τα εχω βρει στο  ebay, λευκα/clear δεν πηστευω να ταιριαζουν επειδη ειναι μαυρο το αυτοκινητο.  λεω να βαλω φιμε με πορτοκαλι λαμπακι. αν μπεις στο  ebay (vw golf mk4 r32 side marker lights) θα δεις διαφορα

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

http://uk-mkivs.net/topic/96360-how-to-make-us-rub-strip-lights-on-a-uk-bumper/  

 

Ναι έχεις δίκιο για τα μικρά κουμπώματα οπότε θα θέλει αρκετή προσοχή. Τα είδα και τα μαύρα, πολύ όμορφα. Και τα λευκά μια χαρά θα ταιριάζουν (βέβαια γούστα είναι αυτά), αλλά και εγώ της μαυρίλας είμαι, τα μαύρα θα επέλεγα.

Link to comment
Share on other sites

παρε ενα ημιτασιον και πειραμτισου εκει....γνωμη μου μην χαλασεις το γνησιο...

Link to comment
Share on other sites

θα τα παραγγειλω απ' το ebay και ο ΘΕΟΣ βοηθος. θα γραψω οταν θα εχω νεα

Για πες και ένα link από ebay που τα βρήκες... :help:

 

και αν δεν βαριεσαι ανέβασε και καμιά φώτο να δούμε!!  :clapping:  :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Για πες και ένα link από ebay που τα βρήκες... :help:

 

και αν δεν βαριεσαι ανέβασε και καμιά φώτο να δούμε!!  :clapping:  :clapping:

πατα, vw golf mk 5 side marker lights. σε 10 μερες περιπου τα ειχα. για φωτο θα ψαχτω λιγο και θα ανεβασω γιατι δεν εχω και πολυ χαμπαρι

Link to comment
Share on other sites

Για πες και ένα link από ebay που τα βρήκες... :help:

 

και αν δεν βαριεσαι ανέβασε και καμιά φώτο να δούμε!!  :clapping:  :clapping:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/545/uute.jpg

uute.jpg

kegu.jpg

yipz.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία φίλε μου αν και θα προτιμούσα σε πορτοκάλι για εμένα διότι πίσω εχω r32 Προφ/ρα με πορτοκαλί ανακλαστικά και θα ταίριαζε καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

οτι του αρεσει του καθενα. εγω εχω φαναρια μαυρα μπρος πισω. δεν ηθελα να βαλω χρωμα διπλα


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=166711880205826&set=pb.100006010448525.-2207520000.1391262376.&type=3&theater


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=166711773539170&set=pb.100006010448525.-2207520000.1391262376.&type=3&theater

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα γιατί οι Αμερικάνοι βάζουν Ευρωπαϊκούς προφυλακτήρες γιατί δεν θέλουν τα πλαϊνά φλας και εμείς ψάχνουμε Αμερικάνικους.

Το χει η φύση μας τελικά να αναζητούμε το αντίθετο πάντα! Χαχα

Ωραίο πάντως, πρωτότυπο ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα γιατί οι Αμερικάνοι βάζουν Ευρωπαϊκούς προφυλακτήρες γιατί δεν θέλουν τα πλαϊνά φλας και εμείς ψάχνουμε Αμερικάνικους.

Το χει η φύση μας τελικά να αναζητούμε το αντίθετο πάντα! Χαχα

Ωραίο πάντως, πρωτότυπο ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχει πλάκα γιατί οι Αμερικάνοι βάζουν Ευρωπαϊκούς προφυλακτήρες γιατί δεν θέλουν τα πλαϊνά φλας και εμείς ψάχνουμε Αμερικάνικους.

Το χει η φύση μας τελικά να αναζητούμε το αντίθετο πάντα! Χαχα

Ωραίο πάντως, πρωτότυπο ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ε εντάξει λογικό είναι ο καθένας ψάχνεται να κάνει κάτι διαφορετικό. Για τα πλαινά πάντως δε νομίζω να τα αλλάζουν οι αμερικάνοι γιατί είναι υποχρεωτικά στον κοκ τους απόσο γνωρίζω και δεν περνάνε ούτε από έλεγχο τύπου κτεο χωρίς αυτά. Αλλά για να το λες κάπου θα το είδες, ίσως σε κάποιες πολιτείες να μην είναι υποχρεωτικό. 

Πάντως ο r προφυλακτήρας με τα πιτσιλιστήρια τα πλαινά φωτάκια και το cupra lip κάνουν τη διαφορά. Πολύ όμορφο xrigolfakias  :clapping: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τα side marker lights ειναι ετοιμα περασμενα. και με δουλεια εργοστασιου. θα βαλω και φωτογραφιες.

μολις τα παρελαβα και εγω για golf v http://www.ebay.com/itm/161283644954?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 το θεμα ειναι εχω ρωτησει σε 2-3 κανενας δεν μου περναει.. βαριουντε!!!

τα περασες μονος σου εσυ η στα εκανε καποιο φανοποιό???

Link to comment
Share on other sites

μολις τα παρελαβα και εγω για golf v http://www.ebay.com/itm/161283644954?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 το θεμα ειναι εχω ρωτησει σε 2-3 κανενας δεν μου περναει.. βαριουντε!!!

τα περασες μονος σου εσυ η στα εκανε καποιο φανοποιό???

 σε φανοποιειο πηγα σε κατι δικους μου.δεν ειχα τα εργαλεια για να το κανω μονος μου. δουλεια εργοστασιο ομως. ντουι βρηκες?   να και μια βραδινη.  Epsiloniotakappa3CC0nualpha0244_zpse4fb6

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

μολις τα παρελαβα και εγω για golf v http://www.ebay.com/itm/161283644954?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 το θεμα ειναι εχω ρωτησει σε 2-3 κανενας δεν μου περναει.. βαριουντε!!!

τα περασες μονος σου εσυ η στα εκανε καποιο φανοποιό???

εκανα αλλαγη σ' αυτο που εγραψα. νομιζα εχεις το 4αρι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειτε τη γνώμη σας. εχω βαλει τα μαυρα, τα οποία δε φαίνονται. Τωρα ειμαι ετσι

1610850_292743627602650_5762510039993379

και θέλω να τα αλλάξω. Να βαλω αυτα?

942631_318025278332382_508210739_n_zpsx4ή αυτά που ειναι μαμά?

1535565_409848445816731_1157503570_n_zps

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να μην βαλεις, νομιΖω

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αλλιώς μετά θα πρέπει να αλλάξεις και τα πίσω φανάρια,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.