Jump to content
PANOS21

Coming Home / Leaving Home System

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω εάν χρειάζομαι συγκεκριμένο διακόπτη για αυτή τη δυνατότητα.

Ο διακόπτης που έχω μοιάζει με αυτόν, αλλά επειδή τα έχει φτύσει, με την ευκαιρία μήπως να έπερνα διαφορετικό διακόπτη; όπως αυτόν
Έχω vag-com για τον προγραμματισμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω εάν χρειάζομαι συγκεκριμένο διακόπτη για αυτή τη δυνατότητα.

Ο διακόπτης που έχω μοιάζει με αυτόν, αλλά επειδή τα έχει φτύσει, με την ευκαιρία μήπως να έπερνα διαφορετικό διακόπτη; όπως αυτόν

Έχω vag-com για τον προγραμματισμό.

Δεν χρειάζεσαι αλλαγή διακόπτη.Απλά ενεργοποίηση με το vagcom.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :) Μιας που θα αλλάξω διακόπτη γιατί αυτός που έχω χάλασε, σκέφτομε να βάλω aftermarket light sensor και διακόπτη. Ρίξτε μια ματιά  εδώ αν ενδιαφέρεστε
http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=51586

Edited by PANOS21
Link to comment
Share on other sites

Κάπου το είχα διαβάσει, όμως δουλεύει το coming home. Έχω μπερδευτεί πάντως, το leaving home που χρειάζεται αν αφήσουμε τον διακόπτη στο AUTO; αφού ο αισθητήρας θα καθορίσει αν θα ανοίξουν τα φώτα η όχι..

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς την λειτουργία leaving home ο αισθητήρας δεν έχει λόγο να σου ανοίξει τα φώτα ακόμη και αν 

είναι βράδυ μόλις πατήσεις το ξεκλείδωμα..

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις ενεργοποιημένη την λειτουργία leaving home και έχεις αφήσει και τον διακόπτη στην θέση auto, τότε 

μόλις ξεκλειδώσεις και εφόσον είναι βράδυ θα σου ανάψουν τα φώτα για προκαθορισμένο χρονικό διάστημα.

Δεν ξέρω να σου πω όμως πως λειτουργεί το coming home/leaving home όταν δεν έχεις αισθητήρα φώτων..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν έχω αυτόματο διακόπτη και αισθητήρα φώτων(τον έχω όμως παραγγείλει). Έχω ενεργοποιήσει και το leaving home και το coming home. Όσον αφορά το leaving home δουλεύει και με τον διακόπτη κλειστό(ξεκλειδώνεις και ανάβουν τα φώτα). Όσον αφορά το coming home, για να λειτουργήσει ο διακόπτης θα πρέπει να είναι στην θέση 2(παραμένουν αναμμένα τα φώτα για τον προκαθορισμένο χρόνο και μετά σβήνουν).

Υ.Γ όλα αυτά σε passat  βέβαια, αλλά νομίζω πως ισχύει το ίδιο και για τα golf.

Edited by nousidiola
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.