Jump to content
petpik

Το Vw Golf Βασιλιάς Των Πωλήσεων Στην Ευρώπη Και Το 2013

Recommended Posts

Ναι αδερφέ δεν το χω οδηγήσει, απλά το έχω! Και όπως τα λες είμαι 1.96 και δεν χοράω καλά τα λες.

Μερσεντες εεεεεε.....τωρα ξεκαθαριζει το τοπιο που οφειλετε η χολη που βγαζεις σε καθε ποστ για vw, μην μου πεις μονο οτι το πηρες και ντιζελ με τον κινητηρα της ρενο??? γιατι....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μερσεντες εεεεεε.....τωρα ξεκαθαριζει το τοπιο που οφειλετε η χολη που βγαζεις σε καθε ποστ για vw, μην μου πεις μονο οτι το πηρες και ντιζελ με τον κινητηρα της ρενο??? γιατι....

 

 

χχαχαχαχαχα αν είναι και 1.96 και χωράει μάλλον κάτι δεν πάει καλά! ή δεν πέρνει 4ο άτομο πίσω γιατί 5 δεν μπαίνουνε εκεί μέσα! Και σου βάζω ότι θες στοίχημα! :)

 

Μερσεντες με παρελκόμενα και κινητήρα Ρενό ωραίος!!! Και πολύ value for money επιλογή!

 

- Πες την αλήθεια δεν αντέχεται το τσάι από VW ε;

Edited by PanosR
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα, ωραία τα λέτε και οι 2! Αλλά συγνώμη που δεν θα απαντήσω σε ανθρώπους που δεν έχουν καν αυτοκίνητο, έχω με τον τιτίκο να ασχοληθώ που έχει σοβαρότερο πρόβλημα το παιδί

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει μεγαλυτερη κοροιδια να περνεις γερμανικο αμαξι με φασον κινητηρα αλλης εταιριας, και ακομα ποιο μεγαλη να πλασαρεις νεο μοντελο φεισλιφτ αλλης εταιριας, βλεπε μερσεντες σιταν, τα ιδια σκ@@@ κανει και η οπελ με τους κινητηρες της Φιατ, και το νεο κομβο, φιατ μουλτιπλα με σηματα οπελ, ΕΛΕΩΣ!!  αλλα τωρα κατι ακουσα οτι στο νεο αστρα εχει δικο της ντιζελ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα, ωραία τα λέτε και οι 2! Αλλά συγνώμη που δεν θα απαντήσω σε ανθρώπους που δεν έχουν καν αυτοκίνητο, έχω με τον τιτίκο να ασχοληθώ που έχει σοβαρότερο πρόβλημα το παιδί

 

Συζήτηση κάνουμε και δεν είναι κακό που θες να υποστιρίξεις το αμάξι σου :) και εγώ δεν έχω 7άρι αλλά σαν παιδί τις VW για αρκετές χιλιάδες χιλιόμετρα λέω τα δικά μου :)

 

Το αν έχουμε ή όχι αμάξι άστοχο :help:

Edited by PanosR
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα, ωραία τα λέτε και οι 2! Αλλά συγνώμη που δεν θα απαντήσω σε ανθρώπους που δεν έχουν καν αυτοκίνητο, έχω με τον τιτίκο να ασχοληθώ που έχει σοβαρότερο πρόβλημα το παιδί

Αρα για να μην απαντας το παλιοντιζελ της ρενο πηρες....

 

586.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μέσα ο καθένας τόσο καιρό το αυτοκίνητό του υποστηρίζει. Και ο μόνος που δικαιούται να μιλάει είναι ο λευτερης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μην γίνεσαι κακός!!! 8)

Ενταξει αν τον πηραζει τον μιστ, που τον πειραζουμε που πηρε μερσεντες με καρδια απο ρενο, το σταματαμε εδω...και τελος.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

....αλλα ρενο κινητηρα σε μερσεντες σκαρι?????????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

chilli νομιζω οτι ειναι απο τους καλυτερους πετρελαιοκινητηρες στην κατηγορια των μικρων κυβικων που βγαζει ανετα 200.000 χλμ διχως το παραμικρο κατασκευασμενος  σε συνεργασια των τριων με Nissan μεσα..  Δεν κανει λαθος κινησεις η Mercedes σαν εταιρεια ουτε κοροιδευει το κοινο της αποκρυπτωντας το...  Σε ολες τις αλλες εκδοσεις ειναι καθαρα δικα της μοτερ..

Δηλαδη εσυ κρινεις μια εταιρεια απο το αν ειναι  δικο της μοτερ;

Ασε τι κανει η οπελ, πριν λιγα χρονια ηταν για κλεισιμο, παλι καλα την αναστησε η Φιατ!

Link to comment
Share on other sites

chilli νομιζω οτι ειναι απο τους καλυτερους πετρελαιοκινητηρες στην κατηγορια των μικρων κυβικων που βγαζει ανετα 200.000 χλμ διχως το παραμικρο κατασκευασμενος  σε συνεργασια των τριων με Nissan μεσα..  Δεν κανει λαθος κινησεις η Mercedes σαν εταιρεια ουτε κοροιδευει το κοινο της αποκρυπτωντας το...  Σε ολες τις αλλες εκδοσεις ειναι καθαρα δικα της μοτερ..

Δηλαδη εσυ κρινεις μια εταιρεια απο το αν ειναι  δικο της μοτερ;

Ασε τι κανει η οπελ, πριν λιγα χρονια ηταν για κλεισιμο, παλι καλα την αναστησε η Φιατ!

Μερσεντες περνεις για 2 λογους, εναν για τον κινητηρα και 2ος για το σημα...  .-

αντε και ενας τριτος αν εχεις λεφτα...

Edited by chilli
Link to comment
Share on other sites

chilli νομιζω οτι ειναι απο τους καλυτερους πετρελαιοκινητηρες στην κατηγορια των μικρων κυβικων που βγαζει ανετα 200.000 χλμ διχως το παραμικρο κατασκευασμενος  σε συνεργασια των τριων με Nissan μεσα..  Δεν κανει λαθος κινησεις η Mercedes σαν εταιρεια ουτε κοροιδευει το κοινο της αποκρυπτωντας το...  Σε ολες τις αλλες εκδοσεις ειναι καθαρα δικα της μοτερ..

Δηλαδη εσυ κρινεις μια εταιρεια απο το αν ειναι  δικο της μοτερ;

Ασε τι κανει η οπελ, πριν λιγα χρονια ηταν για κλεισιμο, παλι καλα την αναστησε η Φιατ!

 

Είσαι Μερσεντές και δεν δικαιολογήσε να κοστολογείς τα αυτοκίνητά σου έτσι όπως τα κοστολογείς και στην τελική τα σωθηκά και πολλά άλλα να είναι αλλα ντάλα κουτρουβάλα!

 

 

200 years behind !! :D

Link to comment
Share on other sites

chilli νομιζω οτι ειναι απο τους καλυτερους πετρελαιοκινητηρες στην κατηγορια των μικρων κυβικων που βγαζει ανετα 200.000 χλμ διχως το παραμικρο κατασκευασμενος  σε συνεργασια των τριων με Nissan μεσα..  Δεν κανει λαθος κινησεις η Mercedes σαν εταιρεια ουτε κοροιδευει το κοινο της αποκρυπτωντας το...  Σε ολες τις αλλες εκδοσεις ειναι καθαρα δικα της μοτερ..

Δηλαδη εσυ κρινεις μια εταιρεια απο το αν ειναι  δικο της μοτερ;

Ασε τι κανει η οπελ, πριν λιγα χρονια ηταν για κλεισιμο, παλι καλα την αναστησε η Φιατ!

Βασίλη ο κινητήρας είναι renault καθαρά

Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε; Μηπως απο οταν η VW αρχισε να μας κοροιδευει για να παρηγορουμε τον πονο μας;

Μην αλαζεις συζητηση, τωρα ποιασαμε τα μερσεντες με τον φτηνο κινητηρα της ρενο για μειωση του κοστους και οι αλλοι λενε οτι η vw εριξε το κοστος επειδη εβαλε ιμιακαμπτο. :crazy:

Edited by chilli
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο κινητηρας ο συγκεκριμενος με τα 109 ειναι σε συνεργασια  των τριων Αλεξη..  Οι αλλοι, παλι 1.5cc, αλλα μικροτερης ιπποδυναμης ειναι καθαρα ρενω οντως...
Αλλα οταν μου βαζεις το Αudi τι καθομαστε κι ασχολουμαστε με ασχετα!!  Απο κει κ περα η κουβεντα πρεπει να σταματησει... :p


Μην αλαζεις συζητηση, τωρα ποιασαμε τα μερσεντες με τον φτηνο κινητηρα της ρενο για μειωση του κοστους και οι αλλοι λενε οτι η vw εριξε το κοστος επειδη εβαλε ιμιακαμπτο. :crazy:

Κατα γενικη ομολογια οποιος παιρνει Mercedes δεν κοιταει μικρα κυβικα οπου εκει ειναι δικα της μοτερ 100%... Το να βαζει τετοιο κινητηρα να προσελκυσει το κοινο (γνωριζοντας το)  εχοντας ομως ολα τα αλλα πιο πανω απο τον μεσο ανταγωνισμο, πχ στησιμο, ασφαλεια κορυφαια ολα, τοτε εγω προσωπικα αν ηταν στις επιλογες μου δεν θα ειχα το κομπλεξ να το αγορασω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο κινητηρας ο συγκεκριμενος με τα 109 ειναι σε συνεργασια  των τριων Αλεξη..  Οι αλλοι, παλι 1.5cc, αλλα μικροτερης ιπποδυναμης ειναι καθαρα ρενω οντως...

Αλλα οταν μου βαζεις το Αudi τι καθομαστε κι ασχολουμαστε με ασχετα!!  Απο κει κ περα η κουβεντα πρεπει να σταματησει... :p

 

Audi είναι Audi! Κανείς δεν το αμφισβήτησε πιστεύω! :) Αλλά άσε να πούμε τίποτα και για το μερσεντες Α by Renault. Μου θυμίζει τα Dacia :p

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα προτιμουσα το 122αρι που ειναι και χρονια δοκιμασμενο κι αξιοπιστο αφου πλεον και το 140αρι δεν ενδυκνειται για γκαζια σε οσους θα ηθελαν!

 

 

Μην σε ξεγελάει η ίδια ιπποδύναμη, δεν έχεια ΚΑΜΙΑ σχέση το 122άρι των Golf 7 / Audi A3 με το παλαιότερο των Golf 6 / 5. Είναι τελείως διαφορετικό σε όλα. Είναι τελείως καινούργιος κινητήρας, όλα λειτουργούν διαφορετικά, άλλο μπλοκ, άλλη κεφαλή, είναι 1395cc αντί 1390cc, έχει ηλεκτρική wastegate, άλλο σύστημα ψύξης τελείως διαφορετικό, έχει ΙΜΑΝΤΑ αντί καδένα κ.α κ.α κ.α.

 

Τεχνολογικά το νέο 122άρι δεν διαφέρει πολύ με το νέο 140άρι, το 140άρι απλά έχει και μεταβλητό χρονισμό εξαγωγής, κατά τ΄αλλα είναι σχεδόν ίδια με εξαίρεση το ACT, που μόνο στην Ελλάδα είναι std (στο εξωτερικό μπορείς να πάρεις 140άρι χωρίς ACT).

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

Μην σε ξεγελάει η ίδια ιπποδύναμη, δεν έχεια ΚΑΜΙΑ σχέση το 122άρι των Golf 7 / Audi A3 με το παλαιότερο των Golf 6 / 5. Είναι τελείως διαφορετικό σε όλα. Είναι τελείως καινούργιος κινητήρας, όλα λειτουργούν διαφορετικά, άλλο μπλοκ, άλλη κεφαλή, είναι 1395cc αντί 1390cc, έχει ηλεκτρική wastegate, άλλο σύστημα ψύξης τελείως διαφορετικό, έχει ΙΜΑΝΤΑ αντί καδένα κ.α κ.α κ.α.

 

Τεχνολογικά το νέο 122άρι δεν διαφέρει πολύ με το νέο 140άρι, το 140άρι απλά έχει και μεταβλητό χρονισμό εξαγωγής, κατά τ΄αλλα είναι σχεδόν ίδια με εξαίρεση το ACT, που μόνο στην Ελλάδα είναι std (στο εξωτερικό μπορείς να πάρεις 140άρι χωρίς ACT).

Εχεις απολυτο δικιο... Ειχα την εντυπωση πως τα νεα μοτερ εκτος τον αλλαγων που αναφερεις "πατανε" στην φιλοσοφια του παλαιου 122 (με υδροψυκτες εισαγωγες κλπ)..

Δηλαδη αυτο φαινεται κι απο την βελτιωση τους, οταν το νεο 122αρι εχει περιθωρια βελτιωσης τα 160 αλογα και το 140αρι τα 170+.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην σε ξεγελάει η ίδια ιπποδύναμη, δεν έχεια ΚΑΜΙΑ σχέση το 122άρι των Golf 7 / Audi A3 με το παλαιότερο των Golf 6 / 5. Είναι τελείως διαφορετικό σε όλα. Είναι τελείως καινούργιος κινητήρας, όλα λειτουργούν διαφορετικά, άλλο μπλοκ, άλλη κεφαλή, είναι 1395cc αντί 1390cc, έχει ηλεκτρική wastegate, άλλο σύστημα ψύξης τελείως διαφορετικό, έχει ΙΜΑΝΤΑ αντί καδένα κ.α κ.α κ.α.

 

Τεχνολογικά το νέο 122άρι δεν διαφέρει πολύ με το νέο 140άρι, το 140άρι απλά έχει και μεταβλητό χρονισμό εξαγωγής, κατά τ΄αλλα είναι σχεδόν ίδια με εξαίρεση το ACT, που μόνο στην Ελλάδα είναι std (στο εξωτερικό μπορείς να πάρεις 140άρι χωρίς ACT).

 

Το μόνο αρνητικό με τα 7αρια, και γιαυτό θεωρώ πως γίνεται τόση φασαρία εδώ μέσα, είναι ότι δεν δέχονται περαιτέρω βελτιώσεων πλέον. Ας μην λησμονούμε πως οι κάτοχοι του golf 5 με τα 140 twincharged μπορούσαν άνετα με πρόγραμμα μόνο να 200αρίσουν και να αποκτήσουν ένα μικρού κυβισμού αυτοκίνητο με πολλά άλογα - κοινώς ένα τούμπανο -. Και το golf είναι και βελτίωση ειδικά για νεαρούς κατόχους

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oχι Αλεξη, δεν ειναι αυτο (μονο).. Ειναι απλα στο οτι ντε και καλα πρεπει να βγει καλυτερο αυτοκινητο... Πριν μερικα ποστ εδωσα συγκριση με το A3...  Η διαφορα στην αποκτηση του δεν ειναι τεραστια οπως παλια!
Γιατι δεν βγαινει αυτο καλυτερο;  Υπαρχει αμφισβητηση απο καποιον εδω μεσα για το Α3; Συνδυαζει και την πολυτελεια και την εμφανιση, που λειπει κυριως απο το 7αρι. Αν αδιαφορησεις να το προσεξεις εκει θα σημαινει    ... οτι "ζηλευεις"!

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.