Jump to content
petpik

Το Vw Golf Βασιλιάς Των Πωλήσεων Στην Ευρώπη Και Το 2013

Recommended Posts

Καλά ρε φίλε, δεν βλέπεις ; Τι αμάξι να ξέρουν οτι έχουν, αφού τα παιδιά το είπαν ξεκάθαρα έχουν το καλύτερο αμάξι στον κόσμο και τον βασιλιά των πωλήσεων επίσης. Οτι και να γράφουμε εμείς δεν αλλάζει!

 

1979805101671658934.jpg

 

ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ;;;;

 

ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ

 

2gx1l5t.jpg

 

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!! ΠΑΡΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ !!!

επιμενεις να δειχνεις ενα 7 αρι 85 ιππων ...με 15000 αρχικη τιμη .....να παμε λιγο και στο αλλο ακρο ....

 

http://youtu.be/zQwuq0_aFK0

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε παρακολουθήσει τα ποστ μου θα έχετε καταλάβει ότι είμαι της παλιάς σχολής VW οπότε δεν θα αγόραζα 7άρι ακόμα κ αν είχα τα λεφτά.Τώρα όσον αφορά τα περιθώρια εξέλιξης είναι πολύ νωρίς να μιλάμε γι αυτό καθώς τα τελευταία χρόνια όταν βγαίνει κάποιο νέο αυτοκίνητο με τεχνολογία αιχμής όλοι πιστεύουν ότι έχει ελάχιστα εως μηδενικά περιθώρια βελτίωσης αλλά τις περισσότερες φορές η ιστορία τους διαψεύδει.Ας μην κρίνουμε από τόσο νωρίς λοιπόν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oχι Αλεξη, δεν ειναι αυτο (μονο).. Ειναι απλα στο οτι ντε και καλα πρεπει να βγει καλυτερο αυτοκινητο... Πριν μερικα ποστ εδωσα συγκριση με το A3...  Η διαφορα στην αποκτηση του δεν ειναι τεραστια οπως παλια!

Γιατι δεν βγαινει αυτο καλυτερο;  Υπαρχει αμφισβητηση απο καποιον εδω μεσα για το Α3; Συνδυαζει και την πολυτελεια και την εμφανιση, που λειπει κυριως απο το 7αρι. Αν αδιαφορησεις να το προσεξεις εκει θα σημαινει    ... οτι "ζηλευεις"!

η διαφορα τιμης ειναι της ταξης των  4 χιλιαδων ευρω τουλαχιστον μεταξυ του Α3 και 7 το 1.4 στοιχισε ακριβως 22000 ενω το αντιστοιχο ambition 26000 το Α3 ερχεται στην ελλαδα με στανταρ εξοπλισμο ακριβοτερο του 7

γιατι η πολιτικη στα Audi ειναι τετοια που απευθυνεται σε πιο οικονομικα ευρωστο κοινο λογω και των υπολοιπων μοντελων της.   τωρα ο λογος που δεν βγηκε πρωτο το Α3 ειναι γιατι το COTY

δεν ειναιι διαγωνισμος ομορφιας αλλα διαγωνισμος τεχνολογικης πρωτοποριας και στην συγκεκριμενη κατηγορια τεχνολογικη πρωτοπορια για τα πληθος αυτο ειναι το σκεπτικο της αποφασης και ο λογος υπαρξης του golf

ενα αυτοκινητο για τις μαζες ...τι αλλο μπορουσε να ειναι ενα μοντελο που εχει πουλησει 30,000,000 μοναδες??  

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα τιμης ειναι της ταξης των  4 χιλιαδων ευρω τουλαχιστον μεταξυ του Α3 και 7 το 1.4 στοιχισε ακριβως 22000 ενω το αντιστοιχο ambition 26000 το Α3 ερχεται στην ελλαδα με στανταρ εξοπλισμο ακριβοτερο του 7

γιατι η πολιτικη στα Audi ειναι τετοια που απευθυνεται σε πιο οικονομικα ευρωστο κοινο λογω και των υπολοιπων μοντελων της.   τωρα ο λογος που δεν βγηκε πρωτο το Α3 ειναι γιατι το COTY

δεν ειναιι διαγωνισμος ομορφιας αλλα διαγωνισμος τεχνολογικης πρωτοποριας και στην συγκεκριμενη κατηγορια τεχνολογικη πρωτοπορια για τα πληθος αυτο ειναι το σκεπτικο της αποφασης και ο λογος υπαρξης του golf

ενα αυτοκινητο για τις μαζες ...τι αλλο μπορουσε να ειναι ενα μοντελο που εχει πουλησει 30,000,000 μοναδες??  

 

Πριν μερικα posts αναρτησα τις τιμες... Κι απο το επισημο site της Audi αλλα κι απο περιοδικο στο ιντερνετ...

 

21500 το Α3 attraciotn plus 122αρι

22800 το Α3 attraction plus 140αρι

24500 το Α3 ambition 122αρι

25800 το Α3 ambition 140αρι

 

Οπως βλεπεις, ειναι κοντα να το αποκτησει καποιος αν φτασει να δινει 22.000 ευρω...  Επι εποχη 5αριου η διαφορα ηταν πολυ μεγαλυτερη!

Γι'αυτο κι εθεσα ερωτηση κρισεως που δεν απαντησε κανενας..  Αξιζει καποιος να περιμενει, λοιπον, λιγο καιρο παραπανω αν δεν τα εχει αμεσα τα χρηματα ή αν τα εχει να το αποκτησει αμεσα; Κι αν καποιοι το απεκτησαν, μηπως εκαναν @@κια γιατι δεν πηραν το καλυτερο αυτοκινητο;

Γιατι νομιζω οτι εχοντας το Α3, πραγματικα, δε νομιζω οχι με βραβεια και φρου φρου κι αρωματα, αλλα ουτε καν με forums να ασχοληθεις ξανα (ελπιζω να καταλαβαινετε πως το εννοω) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικα posts αναρτησα τις τιμες... Κι απο το επισημο site της Audi αλλα κι απο περιοδικο στο ιντερνετ...

 

 

Οπως βλεπεις, ειναι κοντα να το αποκτησει καποιος αν φτασει να δινει 22.000 ευρω...  Επι εποχη 5αριου η διαφορα ηταν πολυ μεγαλυτερη!

Γι'αυτο κι εθεσα ερωτηση κρισεως που δεν απαντησε κανενας..  Αξιζει καποιος να περιμενει, λοιπον, λιγο καιρο παραπανω αν δεν τα εχει αμεσα τα χρηματα ή αν τα εχει να το αποκτησει αμεσα; Κι αν καποιοι το απεκτησαν, μηπως εκαναν @@κια γιατι δεν πηραν το καλυτερο αυτοκινητο;

Γιατι νομιζω οτι εχοντας το Α3, πραγματικα, δε νομιζω οχι με βραβεια και φρου φρου κι αρωματα, αλλα ουτε καν με forums να ασχοληθεις ξανα (ελπιζω να καταλαβαινετε πως το εννοω) 

Φίλε μου, με 21500 παίρνεις το Α3 "γυμνό" από άποψη εξοπλισμού, ενώ με τα ίδια το Golf highline με σαφώς πλουσιότερο εξοπλισμό...

Link to comment
Share on other sites

2 εκδόσεις έχει η audi φίλε attraction και ambition και αν είναι να πάρω A3 απέναντι στο golf με την προυπόθεση ότι μπορώ να διαθέσω και 3-4000 παραπάνω θα πάρω το Α3.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου, αλλά ειδικά στις μέρες 4000€ είναι υπόθεση κ δεν νομίζω ότι δικαιολογούν τη διαφορά στην ποιότητα αυτών των αυτοκινήτων...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου, αλλά ειδικά στις μέρες 4000€ είναι υπόθεση κ δεν νομίζω ότι δικαιολογούν τη διαφορά στην ποιότητα αυτών των αυτοκινήτων...

Ναι αυτο οπως το λες!! Άρα καταλήγουμε οτι το γκολφ ειναι καλο αυτοκινητο για τα λεφτα του! Καλύτερα αυτοκίνητα υπάρχουν και δεν πρέπει να συγκρίνεται με αυτά πάρα μόνο για την κατηγορία του !

Τώρα για το αν ειναι η όχι car of the year..... εγω θεωρώ οτι, πέρα απο τα λεφτα που μπορεί να δωθηκαν ως δωροδοκία, θα μπορούσε να ειναι. Γιατι εχει χλιδή, ειναι ωραίο αυτοκινητο ( όχι το πιο όμορφο) εξωτερικά, εχει πολλά σύστηματα που απαιτούν τα σημερινά δεδομένα ( χαμηλή κατανάλωση, χαμηλά εκπομπές, ΑCT ), πολυ καλή τιμή - ανάμεσα στα φθηνά ασιατικά και ακριβά premium γερμανικά -, με αποτέλεσμα μα θεωρείται ιδανικό. Ιδανικό δλδ εχει μεγάλες πιθανότητες να το επιλέξουν οι πελάτες μεταξύ άλλων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.