Jump to content
marios tsi

Volkwagen Polo Facelift

Recommended Posts

Τελικά είναι εγκέφαλος κινητήρα. Περιμένω 5-7 εργάσιμες να έρθει ανταλλακτικό και μου είπαν ότι προσπαθούν να το επισπεύσουν

Στο φίλο που λέει για το reset. Δεν ήταν δυνατό να γίνει όταν δοκίμασα. Δεν ήταν θέμα πίεσης αλλά πρόβλημα στον αισθητήρα. Στην αντιπροσωπία το έβαλαν μπρος βγάζοντας και βάζοντας τον πόλο της μπαταρίας αλλά το έχουν κρατήσει για την αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Η απογοήτευση ήταν όταν έβλεπα το παιχνίδι Βραζιλία Γερμανία και έσκασε διαφήμιση "Νέο vw Polo. Απόλυτη αξιοπιστία"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι εγκέφαλος κινητήρα. Περιμένω 5-7 εργάσιμες να έρθει ανταλλακτικό και μου είπαν ότι προσπαθούν να το επισπεύσουν

Στο φίλο που λέει για το reset. Δεν ήταν δυνατό να γίνει όταν δοκίμασα. Δεν ήταν θέμα πίεσης αλλά πρόβλημα στον αισθητήρα. Στην αντιπροσωπία το έβαλαν μπρος βγάζοντας και βάζοντας τον πόλο της μπαταρίας αλλά το έχουν κρατήσει για την αλλαγή

Μαλιστα εγκεφαλος κινητηρα... κατι μου λεει οτι θα σου αλλαξουν εγκεφαλο και παλι τα ιδια θα κανει ...

Αν ηταν ο εγκεφαλος γιατι το αμαξι δουλευε κανονικα και δεν ειχε κανενα προβλημα?Σφαλμα στην πίεση ελαστικων δεν ειχες? ειπες για καποιο λαμπακι ESC ... μηπως EPC? Δηλαδη για ενα λαμπακι πιεσης ελαστικων φορτωθηκε σε γερανο?δεν μπορουσες να το μετακινησεις?

Link to comment
Share on other sites

Εμφάνισε σφάλμα στο epc και στον αισθητήρα πίεσης ελαστικών και μετά έμεναν τα αντίστοιχα λαμπάκια στο ταμπλό και δεν έδινε καν ρεύμα στη μίζα. Από εκεί και πέρα ότι και αν έλεγε στο manual δεν είχε αποτέλεσμα και το φόρτωσα στο γερανό και έφτασε συνεργείο όπου Έστειλαν τα log στη cosmocar μου είπαν τα παραπάνω και ότι έτυχε να είναι ελαττωματικός οπότε και τον αλλάζουν

Link to comment
Share on other sites

Ξενερωμα ρε γαμωτο...

Απο δω και περα θα το εχεις με φοβο... θα κανεις καποιους μηνες να το εμπιστευτεις πληρως...

Τι να πω, ευχομαι να ηταν τυχαιο και τελευταιο ατυχες γεγονος!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς πήρα επέκταση στην αρχή :) Και το προσωπικό είναι πολύ εξυπηρετικό και με βολεύουν όπως μπορούν από άποψη οχήματος. Ελπίζω πραγματικά να μη μου βγάλει τίποτα άλλο όταν το πάρω και να το ευχαριστηθώ το καλοκαίρι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.