Jump to content
apoelara89

Καψιμο Απο Τσιγαρο Στο Κα8Ισμα Οδηγου

Recommended Posts

παιδια σημερα γα***ηκα πραγματικα.. οδηγουσα και κατα λα8ος  μου επεσε η καφτρα του τσιγαρου πανω στο κα8ισμα και ανοιξε τρυπα.. υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει γιατι θα τρελλαθω??? τι μπορω να κανω τωρα? και η μαλ**ια ειναι ακριβως μεσα στην μεση του καθισματος ακριβος μεσα στην μεσα των ποδιων μου επεσε,

post-23675-0-96101600-1391282867_thumb.p

post-23675-0-22011100-1391682346_thumb.j

Edited by apoelara89
Link to comment
Share on other sites

το ειδα  αλα που μπορω να βρω τετοιο πραμα ειναι το δυσκολο ..ευχαριστω παντος

 

Να εκτιμήσω οτι το δικο σου δεν ειναι και τόσο απλο γιατι δεχετε και μηχανική πίεση επειδή ειναι στο κάθισμα, δεν ειναι σε καποιο στατικο σημείο, αρα δεν τον γλυτώνεις τον ταπετσερη

Link to comment
Share on other sites

Βρισκεις ιδιο χρώμα κλωστή και με μια βελόνα το ράβεις- όχι σφιχτά να μην τσακίζει δλδ, το ράβεις περιμετρικά καλύπτωντας εννοείται την τρύπα. Σχεδόν δεν θα φαίνεται. Δοκίμασέ το, δεν στοιχίζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλε το κομμάτι της ταπετσαρίας από αντιπροσωπεία και αντικατάστησέ το εξ΄ολοκλήρου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κόβεις το τσιγάρο για ένα 3μηνάκι, και με τα λεφτά που γλιτώνεις αγοράζεις ένα καινούργιο κάλυμμα από μια αντιπροσωπεία (καμιά 300άρα Ευρώ) 8) . Παράλληλα κάνεις και καλό στην υγεία σου.

 

Διαφορετικά, κάνεις και μια τρύπα στου συνοδηγού για ομοιομορφίααα!

 

Υπάρχουν λύσεις πάντως να το φτιάξεις τοπικά, απλά είναι δύσκολο να βρεις κάποιον που ασχολείται μιας θα θέλει κόπο (για να πάρει λίγα λεφτά :nea: ).

Link to comment
Share on other sites

Βρισκεις ιδιο χρώμα κλωστή και με μια βελόνα το ράβεις- όχι σφιχτά να μην τσακίζει δλδ, το ράβεις περιμετρικά καλύπτωντας εννοείται την τρύπα. Σχεδόν δεν θα φαίνεται. Δοκίμασέ το, δεν στοιχίζει τίποτα.

το σκευτικο αυτο αλλα οι καρεκλες του GOLF GT το υφασμα τους δεν ειναι αακριβως ρουχο,σαν ποιο πολυ ναιλον μου κανει εμενα και δεν θα μπορεσω να κανω κατι... εχω αυτο που σκευτικα ειναι να κοψω την διαμετρο της τρυπας απο ενα πισινο καθισμα σε σημειο που δεν φενεται και να το κολλισω ποοολυ προσεκτικα .... μαλ****κια??????

Link to comment
Share on other sites

Τι κουμπότρυπες και κόλλες και ιστορίες.......

Κάνε τη σωστή κίνηση:http://www.ebay.de/itm/VW-Jetta-Golf-5-V-Innenausstattung-Sitze-Stoff-grau-Sitzheizung-/161116054813?pt=DE_Autoteile&hash=item258343e51d

Και ακόμη καλύτερα αν η τσέπη το αντέχει κάνε την απόλυτη change:http://www.ebay.de/itm/original-VW-Golf-VI-6-GTI-Innenausstattung-Ausstattung-Stoff-Sitze-4-5-Turer-/321032940101?pt=DE_Autoteile&hash=item4abf0dea45

Link to comment
Share on other sites

Τι κουμπότρυπες και κόλλες και ιστορίες.......

Κάνε τη σωστή κίνηση:http://www.ebay.de/itm/VW-Jetta-Golf-5-V-Innenausstattung-Sitze-Stoff-grau-Sitzheizung-/161116054813?pt=DE_Autoteile&hash=item258343e51d

Και ακόμη καλύτερα αν η τσέπη το αντέχει κάνε την απόλυτη change:http://www.ebay.de/itm/original-VW-Golf-VI-6-GTI-Innenausstattung-Ausstattung-Stoff-Sitze-4-5-Turer-/321032940101?pt=DE_Autoteile&hash=item4abf0dea45

  

χααχα ωραιος!! για του gti ενα χιλιαρικο και κατι,πολυυυυ χλομο το βλεπω!!! για τις αλλες τις απλες με ενα 200ρι κατι παει να γινει..και στην αντιπροσοποια να το παω ποιο πολλα θα με χρεωσουν

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και θα έχεις και ντουλαπάκια κάτω από το κάθισμα για μικροαντικείμενα.....

Και 2-3 καθίσματα καβάτζα για καμιά μελλοντική στραβή αν τύχει....

Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας..ευτιχως γλυτωσα τα χειροτερα με ενα ελαχιστο κοστος 40ευρο.. τις φωτογραφιες πριν/μετα 8α τις βρειτε στο πρωτο ποστ μου... πιστευω εγινε πολυ καλη δουλεια απο ενα ταπετσαρη αυτοκινητων..εβγαλε το κα8ισμα μετα το υφασμα και εκανε μια ραφη απο την μια μερια μεχρι την αλλη για να '''δυπλωσει'' την τρυπα απο την καυτρα...ποια η γνωμη σας?? εγινε καλη δουλεια?? κατα την γνωμη μου εγινε αρκετη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Πολυ θα το δουν λιγοι θα το καταλαβουν, μια χαρα ειναι.

Edited by chilli
Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας..ευτιχως γλυτωσα τα χειροτερα με ενα ελαχιστο κοστος 40ευρο.. τις φωτογραφιες πριν/μετα 8α τις βρειτε στο πρωτο ποστ μου... πιστευω εγινε πολυ καλη δουλεια απο ενα ταπετσαρη αυτοκινητων..εβγαλε το κα8ισμα μετα το υφασμα και εκανε μια ραφη απο την μια μερια μεχρι την αλλη για να '''δυπλωσει'' την τρυπα απο την καυτρα...ποια η γνωμη σας?? εγινε καλη δουλεια?? κατα την γνωμη μου εγινε αρκετη δουλεια

 

Ελα τίποτα, 10 πακετα τσιγάρα ολα και όλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω καλό θα ήταν να βάλεις το όνομα του μάστορα.δεν είναι διαφήμιση.μια σωστή δουλειά πρέπει να ξέρουμε από ποιον έγινε.ειδικά οι καπνιστές ;-)

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω καλό θα ήταν να βάλεις το όνομα του μάστορα.δεν είναι διαφήμιση.μια σωστή δουλειά πρέπει να ξέρουμε από ποιον έγινε.ειδικά οι καπνιστές ;-)

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον δεν είναι εφικτό,αντιθέτως θα έλεγα ότι είναι και  άκρως αντιοικονομικό διότι θα πρέπει να μεταβεις στη Κύπρο.Καλύτερα να κόψεις το τσιγάρο..... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι εφικτό,αντιθέτως θα έλεγα ότι είναι και  άκρως αντιοικονομικό διότι θα πρέπει να μεταβεις στη Κύπρο.Καλύτερα να κόψεις το τσιγάρο..... :p

 χαχα ακριβως αυτο 8α ελεγα.. ειμαι Κυπρο οποτε μαλλον σας ειναι λιγακι δυσκολο...αλλα αποτι ειδα δεν ηταν και πολυ δυσκολη δουλεια..ηταν δουλεια μιας ωρας και πιστεβω ολοι οσοι ασχολουντε με τετοια εργασια θα γνωριζουν

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα γα***ηκα πραγματικα.. οδηγουσα και κατα λα8ος  μου επεσε η καφτρα του τσιγαρου πανω στο κα8ισμα και ανοιξε τρυπα.. υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει γιατι θα τρελλαθω??? τι μπορω να κανω τωρα? και η μαλ**ια ειναι ακριβως μεσα στην μεση του καθισματος ακριβος μεσα στην μεσα των ποδιων μου επεσε,

 

 

Ταπετσέρη θα πας και διορθώνεται. (ήδη πήγες )

Πρόσεχε γιατί πολλές φορές έπεσε κάφτρα και έχουν γίνει μέχρι και ατυχήματα.

 

Αν σου ανοίξει η ραφή διορθώνεται με αλλαγή του υφάσματος. Πρόσφατα άλλαξα κομμάτι σε Recaro. Όλα γίνονται.

Σε αρπάξαμε και κομμάτι.. :acute: αλλά για το καλό σου.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.