Jump to content
m@kro

Service 60.000 Χιλιόμετρα Σε Gti 6R

Recommended Posts

:poke:

 

:laugh:  μπααα δεν θα το έλεγα....

 

μέχρι στιγμής δεν μου έχει βγάλει τίποτα... και από λαδάκι μια χαρά είμαι... οπότε έχει μέλλον.... :thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα! παρεπιπτόντως 60.000 είναι μεγάλο σέρβις και περιλαμβάνει όλα τα φίλτρα, λάδια και μπουζί.

Link to comment
Share on other sites

360 μου βγηκε εμενα στην καρεντα με δικά μου λάδια.

Μπουζί

Υγρά φρένων

Φίλτρο καμπίνας

Φιλτοχοάνη

Φίλτρο Βενζίνης

Φίλτρο aircondition

και Φίλτρο λαδιού

και χρέωσαν οι παπάρες 140 ευρώ εργατικά για check σε όλο το αμάξι. Που έλειπε από το πάτωμα μια τάπα και δεν το είδαν.

Με δικά τους λάδια θα έβγαινε 440...οτι να ναι.Εχει χάρη που με κρατάει η εγγύηση ακόμα.

Οτι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ  περίμενα να αλλάζουν φίλτρο βενζίνης λαδιού και μπουζί όταν πήγα.Λέω πόσο να κάνουν 4 μπουζί;Που να φανταστώ ότι θα τα χρεώσουν 70 ευρώ.Τα υπόλοιπα όλα προέκυψαν εκεί.

Τα λάδια πήγα τα αγόρασα.

Τα υγρά φρένων 35 ευρώ.

Μπουζί 70 ευρώ!

Φιλτροχοάνη 30 ευρώ

και τα υπόλοιπα δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά κοροιδίστικα λεφτά. Πόσο να κάνει ένα φίλτρο βενζίνης, λαδιού και καμπίνας;Όλα μαζί 85 ευρώ;Θα τρελαθούμε;;;

Τα εργατικά 140 ευρώ;;;.Που είχαν ένα φύλλο με κουτάκια και καλά που τσέκαραν πίεση ελαστικών και οπτικός έλεγχος και τετοιες παπαριές.Που σήκωσα το αμάξι μετά από το σερβις , έλειπε μια τάπα από κάτω και δεν την είδαν καν.

 

Και όταν τους είπα ότι δεν θέλω να αλλάξετε την χοάνη,θα την καθαρίσω εγώ και το γενικό έλεγχο δεν τον θέλω άρχισαν τα περί εγγύησης κτλ και δεν γίνεται και τέτοια...

 

Εν το μεταξύ είδαν το τιμολόγιο από τα λάδια που πήγα εκεί μου αμφισβήτησαν την αυθεντικότητα τους λόγω τιμής (Castrol edge 4 λίτρα 5-30 45 ευρώ τα πήρα εγώ, 80 κάτι τα χρέωναν αυτοι)

Τελευταία φορά που πάω και χέστηκα για την εγγύηση.Δεν τους ξαναδίνω ούτε φράγκο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ποια Καρέντα το πήγες και σε έκλεψαν ? Γιατι και εγω σε Καρέντα πάω αλλα οι τιμες ειναι πιο φτηνές και απο μερικα εξωτερικά συνεργεία .

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια εχω το 1,2 tsi και ειναι να κανω σερβις της τετραετιας με τα μπουζι και πηρα τηλ στη καρεντα και μου λεει κοντα στα 400 ειναι υπερβολικα τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Να ζητησεις αναλυτικα τις χρεωσεις για το καθε ανταλλακτικο και το κοστος της εργατοωρας .
Ενδεικτικα θα σου πω οτι σε Καρεντα στο τηλεφωνο λενε την γνωστη ταριφα  160 ευρω λιπαντικο σερβις(λαδια-φιλτρο λαδιου-εργασια), ενω αμα τους πεις με δικα σου λαδια σου λενε 80-90 ευρω (εργασια-φιλτρο λαδιου ) μετα απο συζητηση μου ειπαν οτι η εργασια για το λιπαντικο ειναι στα 35 ευρω + 12 το φιλτρο λαδιου = 47-50 ευρω ...
Οποιον πετυχουν δηλαδη λενε πρωτα την μεγαλη τιμη και οποιον παρει ο χαρος

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνο σε Καρεντα για σερβις 30.000χλμ σε πολo gti , κοστος 300κατι ευρω...λεω αν φερω λαδια και φιλτρο λαδιου ποσο θα κοστισει?Γυρω στα 200 μου λενε..και τι εργασιες περιλαμβανει

το σερβις τον ρωταω?Αλλαγη λαδιων,φιλτρο λαδιου-καμπινας-κλιματισμου και εργασια...Δηλαδη του λεω ζητας 200 ευρω για δυο φιλτρα και εργασια?Εεεε οχι μου λεει,γινεται γενικος εξονυχιστικος ελεγχος στο αμαξι και επιδιορθωσεις σφαλματων που πολυ πιθανο να εχει καταγραψει ο εγκεφαλος.................εγκεφαλικο!Καληνυχτα σας.  

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα κενο στην δουλεια και πηρα και εγω την karenta να δω για σερβις Polo gti.

4 φιλτρα λαδι,και αλλαγη φίλτρα,μαζι με εργασια,τελικη τιμη 360 ευρω.

????????????????????????????????????????????????????

Του λεω η εργασια ποσο ειναι;

160 ευρω μου λεει????????????????????

160 ευρω για να ριξετε 4 λιτρα λαδι,να αλλαξετε 4 φιλτρα,και να το βαλετε vag com?ααααααα,ελενχουν και αξονες για τυχον τζογους.

Ομολογω οτι οταν ακουσα 360 ευρω λεω πηρα σε ταξιδιωτικο γραφειο,και μου ελεγε για 3ημερο στην αγγλια????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε καρεντα για σερβις μεγάλο έδωσα 170 ευρώ κ μάλιστα επέμενα για αλλαγή φίλτρου βενζίνης κανονικά δεν θα το άλλαζαν λόγω οτι είχα λιγότερα χιλιόμετρα οποτε κανονικά θα έβγαινε φτηνότερα !

Όποιον πιάσουν αδιαβαστο τον βαράνε στα αυτιά!

Λιπαντικο 160 ευρώ με λαδια δικά τους τελικά πλήρωσα 35 μονο εργασία απο 80 που έλεγαν εργασία !

Οι ίδιες τιμές ειναι ταρίφα παντου οχι μονο σε VW αλλα κ Opel και Dacia k Renault

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια δεν ξαναπαω σε εξουσιοδοτημενο και τελος... δεν θα πληρωνω εγω οτι τους κατεβει.

δεν γινεται να αγοραζω εγω φθηνοτερα ανταλακτικα απο οτι υποτιθεται τα αγοραζουν αυτοι...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.