Jump to content
papagara82

Θορυβος Στο Φρεναρισμα

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα! μολις πηρα μεταχειρισμενο και ενω δεν μου εκανε κανενα προβλημα, σημερα μολις βαζω μπρος να ξεκινησω κατεβαζω χειροφρενο και  βαζω ταχυτητα,κανει πρωτα ενα θορυβο σαν να δυσκολευεται να κσεκινησει(σταματημενο) και μετα ξαφνικα τσουλαει..κανοντασ το βολτα ομως μοθ κανει ενα θορυβο απο δεξια μονο κατα το φρεναρισμα σαν να εχει πιασει κατι απο κατω.. Εχει κανεισ ιδεα τι μπορει να ειναι?? :fool:

 


μεταχειρισμενο golf V

Link to comment
Share on other sites

Εχουν κολλήσει τα πισω φρενα σου, να πας να το δεις

 

Ποσο καιρο ηταν ακινητοποιημένο?

Link to comment
Share on other sites

Εχουν κολλήσει τα πισω φρενα σου, να πας να το δεις

 

Ποσο καιρο ηταν ακινητοποιημένο?

Δεν ειχε μεινει ακινητοποιημενο καθολου.Το μετακινω καθημερινα.Απ'οταν το αγορασα πριν 2 βδομαδες,μου το εχει ξανακανει αλλη μια φορα.Οταν ειχα βαλει μπρος και κατεβασα το χειροφρενο,ειχα βαλει πρωτη και το αυτοκινητο μαρσαρε σαν να ειχα ακομα χειροφρενο..αλλα ξεκινησε μετα απο αυτο :huh:

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε συνεργειο τελικα και μου ειπαν οτι ειχαν πολλη βρωμια τα δισκοφρενα-δαγκανες και ηθελαν καθαρισμα.Στη μια δαγκανα δεν δουλευε το εμβολο αν καταλαβα καλα(πηγαινε μπρος και μετα εμενε εκει,δεν πηγαινε πισω) εξ'ου και ο θορυβος οταν εβαζα πρωτη μετα απο ωρα ακινητοποιησης. 85ευρω η μεταχειρισμενη και 190 η καινουργια δαγκανα.Πρεπει να αλλαξω κατευθειαν και τισ βαλβολινες?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε συνεργειο τελικα και μου ειπαν οτι ειχαν πολλη βρωμια τα δισκοφρενα-δαγκανες και ηθελαν καθαρισμα.Στη μια δαγκανα δεν δουλευε το εμβολο αν καταλαβα καλα(πηγαινε μπρος και μετα εμενε εκει,δεν πηγαινε πισω) εξ'ου και ο θορυβος οταν εβαζα πρωτη μετα απο ωρα ακινητοποιησης. 85ευρω η μεταχειρισμενη και 190 η καινουργια δαγκανα.Πρεπει να αλλαξω κατευθειαν και τισ βαλβολινες?

για την ιστορια, την περασμενη βδομαδα αλλαξα φρενα κ εβαλα απο gti μπροστα μεταχειρισμενα, δαγκανες-σωληνακια-τακακια-δισκοπλακες στα 90 ευρω. το θεωρω κοροιδια να πληρωσεις κατι μεταχειρισμενο τοσο, οταν μπορεις να βρεις ολο το πακετο. μια αναζητηση στο car gr θα βοηθουσε

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.