Jump to content
sodimitris

Αλλαγη Φωτισμου Στο Καντραν Μας

Recommended Posts

καλησπερα επανελχομαι με το θεμα να φυγεει το μπλε απο το καντραν και να αντικατασταθει με το λευκο οπως το σιροκο,μιας και το ειδα στο ροκο του κολλητου και ειναι πολυ πιο ωραιο..

τι τυπο λεντ περνει?καπου υηρχε αναλογο ποστ αλλα δεν το βρισκω...ειναι ευκολο να βρουμε τον τυπο του λεντ ΑΛΛΑ.......οσα εχω δει που εχουν αγορασει λεντ του εμποριου δεν εχει καμια σχεση με το λευκο του σιροκο,του εμποριου ειναι πιο εντονα....εδω λοιπον θελω την γνωμη σας η καποιο λινκ που εχει καποιον οδηγο κλπ..ολα δεκτα..

 

 

παρατιρηστε στη παρακατω φωτο τι ενοω ειναι εντονα του εμποριου (π.χ απο το ebay) τι διαφορα εχουν με τον σωστο φωτισμο της αλης φωτος.

στην κατω φωτογραφια που εχει κοκκινους δεικτες δειτε τι ωραια που ειναι ο λευκος φωτισμος κ ποσο χαλια στην φωτο με τους μπλε δεικτες.

 

vnpl.jpg

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

δεν ηθελα να πουμε για αυτυο εκει μιας κ εκει μιλαμε για αλλαγη καντραν,κοιτωντας και τα δικα σου βλεπω οτι και τα δικα σου ειναι εντονα ρε νικητα

Link to comment
Share on other sites

φιλε το χει κανει το μελος μακαραγιαννης εχει ξεβαψει από ότι μου ειπε τα λεντ και εχει πλεον ασπρο ταμπλο σε Jedda..αλλα επειδή το σκεφτομουν για ένα διαστημα και εγω ,να σου πω ότι για εμενα ηταν λογος και αγορας το μπλε κοκκινο αντιθεση και το σκεφτηκα καιδεν ταιριαζει με το υπολοιπο εσωτερικο που είναι κοκκινο μπλε του γκολφ πχ βεβαια ειχε την πρωτη εικονα το χε λοοκ ρ32 με μπλε δεικτες και εκεινος αλλα μεγαλη διαφορα αν είναι απττην μανα του ετσι με το after Market..μεχρι στιγμης δεν ειδα κανεναν που να εχει πετυχει  εργοστασιακο φωτισμο.

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ο φιλος που τα εχει ξεβαψει πως γινεται αυτο?ουτε αυτος δεν καταφερε εργοστασιακο φωτισμο?

οσο για το αν ταιριαζει στο σιροκο ετσι ειναι ασπρο φοτισμο κοκκινες βελονες και μπλε στο κλιμα και τα σπαει


μιλησα με τ μιχαλη και τα εχει αλλαξει και οχι ξεβαψει,αποτι μου ειπε κ αυτος ονως ειναι εντονα..

Link to comment
Share on other sites

σημερα εκανα μονος μου την αλλαγη,σχετικα ευκολο απλα λιγο προσοχη στις κινησεις και στιν πολικοτητα των led...α σωστα led για το αμαξι μα ειναι τα SMD PLCC 2 3528 τα οποια δεν βρικα πουθενα αλλα αγορασα ενα μετρο λεντοταινια που εχει 3 ευρω και εχει 60 led επανω και εβγαλα απο εκεινη. οι φωτο φενετε σαν να ειναι εντονο δεν ξερω γιατι αλλα απο κοντα καμια σχεση ειναι σαν εργοστασιακα σαν του σιροκο,να πω οτι εχουν αρκετα μεγαλυτερη ενταση απο τα μαμα μπλε αλλα με ταινια που βαζεις απο μεσα πεφτει η ενταση και ολα καλα.

το αποτελεσμα εντυπωσιακο πολυ αλλαξε το αμαξι μου μεσα και πολυ πολυ ωρεοτερο απο το κλασικο βαρετο μπλε!οι φωτο τα λενε ολα!

 

pijn.jpg

 

bae4.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο!!!Πράγματι το μπλε πολύ βαρετό.... ;)

Εγώ στο passat άλλαξα όλο το καντράν με αυτό του R 36 με λευκό φωτισμό και μπλε βελόνες. :yes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

που θα βρουμε μπλε βελωνες;;;link??

Sent from my iPhone using Tapatalk

για να ταιριαζει με τις μπλε του κλιματισμου οθονες,αν και το σιροκο ετσι ειναι με μπλε οθονες στο κλομα κ ασπρο κοκκινο καντραν

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

που θα βρουμε μπλε βελωνες;;;link??

Sent from my iPhone using Tapatalk

για να ταιριαζει με τις μπλε του κλιματισμου οθονες,αν και το σιροκο ετσι ειναι με μπλε οθονες στο κλομα κ ασπρο κοκκινο καντραν

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-INSTRUMENT-CLUSTER-R-LINE-R-BLUE-NEEDLES-POINTERS-PASSAT-GOLF-JETTA-SCIROCCO-/141133803133

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/forum/viewtopic.php?f=24&t=694

 

Στο scirocco club θα βρεις καί άλλη εναλλακτική λύση για το κλιματισμό.....

Και για να γίνω πιο σαφής αλλαγή σε κόκκινο χρώμα των μικρών οθονών lcd που απεικονίζουν τις ενδείξεις θερμοκρασίας.

Οπότε δεν χρειάζεται να αλλάξεις τις βελόνες.

 

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/forum/viewtopic.php?f=24&t=78

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Δημήτρη πολύ ωραία δουλειά :clapping:

 

Μας έβαλες στην πρίζα πάλι :sorry:

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ παιδια!!νομιζω οτι οι μπλε βελωνες θα ερθει και θα "δεσει" μιας και το μπλε ειναι το σημα κατατεθεν του γολφ!!

 

 

@rivol προχωρα ειναι τελειο απλα.πιο "κυριλε" και τελειως διαφορετικη αισθηση πιο καλη!!

 

να πω οτι δεν κανουν τα μπλε led που εβγαλα για να μπουν στου δεικτες γιατι δεν εινα τοσο εντονα οπως βλεπετε με το κοκκινο της βελονας,οι δικες μασ βελωνες εχουν ενα αυτοκολητο κοκκινο επανω δεν ξερω αν βγαλουμε το κοκκινο υτοκολλητο και κολισουμε ενα μπλε τι γινετε με ενα μπλε λεντακι?

 

 

3d0p.jpg

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο λινκ αραγε που καποιος να εχει αυτο τον φοτισμο αλλα με μπλε βελονες?ΙΔΙΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΟΜΩΣ...εγω δεν βρισκω κατι

Αυτή πρέπει να σου κάνει...

http://i895.photobucket.com/albums/ac157/nolteaudio/LED%20Dash%20Mod/9c1967.jpg

και αυτή πιο ολοκληρωμένη...

http://i895.photobucket.com/albums/ac157/nolteaudio/LED%20Dash%20Mod/891968.jpg

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η δεύτερη φώτο του κ.Καθηγητά είναι η καλύτερη λύση εάν δεν θες να αλλάζεις και του clima..οπότε ψηφίζω Μπλε βελόνες λευκή αρίθμηση καντράν και μπλε clima..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το άφηνα με κόκκινες βελόνες και θα άλλαζα το φωτισμό στο καντράν του κλιματισμού σε κόκκινο όπως σου έστειλα στο λινκ πιο παραπάνω.Είναι πιο προσιτή οικονομικά λύση και πιο μοντέρνα αισθητικά.

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινες βελόνες και κόκκινο clima και για μένα.

Αν δεν είχα αλλάξει την πηγή (ANS 610) μια χαρά θα είμουν και με τον μπλέ φωτισμό. Αν το γυρνάω στο GPS παλι μια χαρα μου κάνει στο μάτι.

Και πάντα υπάρχει η επιλογή να σβήνουμε τελείως την οθόνη το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

 

@rivol προχωρα ειναι τελειο απλα.πιο "κυριλε" και τελειως διαφορετικη αισθηση πιο καλη!!

 

 

 

Λεντάκια παραγγέλθηκαν και αναμένονται από βδομάδα, άντε να δούμε τι θα βγει :)

 

Παρήγγειλα και κόκκινα για το κλιμά.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.