Jump to content
sodimitris

Αλλαγη Φωτισμου Στο Καντραν Μας

Recommended Posts

Το project προχωράει σιγά σιγά, σήμερα έκανα το παλιό μου καντράν για να δω πως θα φαίνεται και για να πάρω τον αέρα από το καινούργιο κολλητηράκι μου. Έκανα τα μισά μόνο για να εχω μέτρο σύγκρισης και περιμένω το βράδυ αφού το μοντάρω τελείως ................. συνεχίζεται :)

 

lqq9.jpg
hyuj.jpg
rl5x.jpg
o066.jpg
ehh1.jpg
k3wl.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για βαλε ταχογραφο πανω και τις βελονες να δουμε πως δενει τωρα σε αυτο το σταδιο το χρωμα...γιατι θα τα εχουμε διπλα διπλα πριν και μετα δηλαδη ,μισο μισο το καντραν κατντο και βγαλε μια φωτο προχειρη αλλα καταλαβες ναειναι ψιλοδεμενο

Link to comment
Share on other sites

Το εχω μοντάρει τελείως και περιμένω να νυχτώσει :) λίγες ώρες έμειναν :diablo: :diablo: :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Νύχτωσε επιτέλους :)

 

Ακούω τις γνώμες σας !!!

 

fnk4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μερικές ακόμα

 

bahx.jpg
46k3.jpg
rhbr.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό...αν και προσωπικά μου αρέσει περισσότερο το μπλέ .. εαν το λευκό το συνδυάσεις και με κάτι άλλο επίσης άσπρο (πχ Boost Gauge) θα έλεγα ότι ίσως να είναι πολύ καλύτερο και από το μπλέ ..

 

Κώστας 

Edited by COSTAS_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Κώστα :) και από κοντά καλύτερο. Είναι δύσκολο να αφομοιώσεις την πραγματική εικόνα σε νυχτερινές λήψεις, τουλάχιστον αν είχα τις γνώσεις σου  ......

 

Δες διαφορά που έχει το μπλε και το λευκό από την πρώτη στην δεύτερη φωτογραφία.


Και εμένα μου αρέσει περισσότερο αλλά μου κλωτσάει στο μάτι το ANS 610 που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο!!!Προχώρα και στο άλλο!!!Πιο ξεκούραστο και πιο μοντέρνο αισθητικά.Εμένα το μπλε από την αρχή δεν μου άρεσε καθόλου.Τώρα μπορείς να αλλάξεις και το φωτισμό στο καντρά του κλιματιστικού και να κάνεις τις οθόνες της απεικόνισης της θερμοκρασίας κόκκινες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καντε το ολοι ειναι πολυ απλο και μιδαμινο κοστος,απο την ημερα που το εκανα αλλαξε ολοτ ο αμαξι μου!!και περιμενω και καντραν με μεγαλη οθονη και θα το κανω κ εκει!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται εχω αγοράσει και τα κόκκινα Led,

δεν το εχω πολύ με τις φωτογραφίες

 

ea9s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και αυτό με τα μπλε αλλά πρέπει να βρούμε τα σωστά μπλε led για να φωτίσουμε τις βελόνες γιατί είναι ποιο έντονα από τα μπλε του φωτισμού.

 

Στα λευκά έβαζαν άλλοι από 900 έως 1200 mcd και έβγαιναν πολύ φωτεινά, εγώ χρησιμοποίησα 210 mcd osram και είναι σαν τα μαμά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και τα δυο καλα ειναι απλα πηστευω οτι σας αρεσει το λευκο περισοτερο επειδη ειναι κατι το διαφορετικο. και δεν το εχει συνηθισει το ματι

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ, αν ήταν όλα άσπρα από την μάνα τους θα κάναμε κρα για το μπλε. Πάντως με αυτήν την μονάδα που εχω, το άσπρο του πάει γάντι :)

 

60502849.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η PLUS :)

 

bh1a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το project τελείωσε :frantics: :frantics: :frantics:

Οθόνη και clima, το βραδάκι θα ανεβάσω και τις τελικές :)

 

atje.jpg
ib4a.jpg
mgox.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπραβο, πολυ ομορφο με αυτον τον φωτισμο. ειναι κατι το διαφορετικο. πολυ καλη δουλεια και με την plus. εδειξε ωραια. τις οθονες του κληματισμου αν τις εκανες λευκες πως θα φαινοταν?

Link to comment
Share on other sites

Τις έχουν δοκιμάσει λευκές σε άλλα φόρουμ αλλά δεν φαίνεται ωραία :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και βραδινές ._

 

r5o9.jpg
c9gw.jpg
opcd.jpg
8p1d.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

 

Παράγγειλα άλλα led για το clima γιατί το βράδυ διαβάζονται δύσκολα οι ενδείξεις παρόλο που έβαλα και μεμβράνη σκούρα από πίσω.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο, πολυ ομορφο με αυτον τον φωτισμο. ειναι κατι το διαφορετικο. πολυ καλη δουλεια και με την plus. εδειξε ωραια. τις οθονες του κληματισμου αν τις εκανες λευκες πως θα φαινοταν?

Να και πως θα φαινόταν με λευκές οθόνες στο κλιμά, δανεισμένο από ξένο φόρουμ:

 

21ps.jpg

ilv4.jpg

Edited by rivol
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν εχουμε βρει ποιο ακριβως χρωμα ταιριαζει εκει,ουτε εμενα μου αρεσει το λευκο αλλα ουτε κ το κοκκινο,καταληγω πως πρεπει να μεινουν μπλε κ να βαλουμε μπλε δεικτες στο καντραν αλλα μετα κ παλι δν κολανε οι μπλε δεικτες με την κοκκινη οθονη μεσα στο καντραν...ε ρε κατι προβληματισμους που εχουμε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.