Jump to content
black mamba

Golf 5/6 1.4 Tsi - Επιλογές Εξατμίσεων [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Ποια είναι η καλύτερη εξάτμιση 1,4 TSI?  

87 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Επειδη συντομα θα βαλω προγραμμα (tsi 140), θα ειχα καποιο κερδος αν καταργουσα το μεσαιο?

Πιστευω οτι θα βοηθησει λιγο στις θερμοκρασιες.

Υ.Γ. Απο εξατμισα ακουσα οτι στα golf tsi το μεσαιο κοβει περισσοτερο, το τελικο ειναι σχετικα ελευθερο

και μου προτεινε να καταργησω το τελικο.

Τελικα τι ισχυει? Βασικα δεν θελω θορυβο και να βγαζω καρτα.

Αν καταργησεις το μεσαιο μπορει να χανεις backpressure ... εγω δε το κατηργησα απλα εβαλα ενα πιο ελευθερο...

Link to comment
Share on other sites

Αν καταργησεις το μεσαιο μπορει να χανεις backpressure ... εγω δε το κατηργησα απλα εβαλα ενα πιο ελευθερο...

+1000

Link to comment
Share on other sites

Για την milltek που εχει γίνει τόσος χαμός να πω πως φιλος με golf 5 gti (μαμα,χωρις ουτε προγραμμα το αμάξι) του ανοιξε το dp 'σαν αγγουρι'οπως είπε χαρακτηριστικα!!! Και στο μηχανικο του ειδε ακομα δυο εξατμισεις στην ιδια κατάσταση!Την ειχε παρει απο Αγγλια...εστειλε στη milltek Αγγλιας μην κ του ειπαν να την πακεταρει να τη στειλει κ να του στειλουν άλλη (το κομματι του dp εννοειται)αλλα δεν μπηκε στη διαδικασια απλα γιατι πια δεν ειχε εμπιστοσυνη κ γατι επρεπε να κανει την αντιστοιχη υπομονή χωρίς αμάξι!!!Εβαλε χειροποιητο dp με 100αρι hjs και λεει πως το αμαξι του παει τωρα καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγω προτείνω Έναν Σωστό Έλληνα μάστορα!!!

Αυτό έχω κάνει και εγώ!!

60mm cat-back ανοξείδωτη!!!

ποιον?

Link to comment
Share on other sites

Το ποιόν μάστορα θα επιλέξει ο καθένας είναι προσωπικό θέμα

και θέλει πολύ ψάξιμο πριν την επιλογή!!!!

Εγώ το έφτιαξα στο ''ΘΕΟΦΙΛΟ'' και έιμαι πολύ ευχαριστημένος

και με σημαντικό κέρδος στη ροπή με μέτρηση μέσω Vag-com :whistling:

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει Καραμπελα, οτι κανει καλη δουλεια , και εχει καλη ποιοτητα

Edited by Nik GT
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε άμα θέλετε στο topic προσφορές και διαβάστε .. για τιμές

Το μόνο που θέλω να πω είναι ότι εμπορεύομαι εξατμίσεις από γερμάνια και συγκεκριμένα από τον αντιπρόσωπο όπου δεν είναι ένας μόνο ?? που υποστηρίζει η αγορά οι εξατμίσεις είναι οι milltek

Οι τιμές χονδρικής για να μην σας δουλεύουν είναι 32- 45 % κάτω από την τιμή που αγοράζετε

Πχ εάν έχεις golf 5 gti ..

Κομπλέ ο καταλύτης 200 αρις στενός με dawn pipe 1069 e

Σωλήνα κεντρική με το S μαζί με resonate και τελικό 900

Βαλε μεταφορικά 80

40%- = 1230 εύρο αγορά.. χονδρικής

το δεύτερο είναι τα υλικά αντοχής που .. οποίος θέλει με πιστεύει,, η τυποποιημένες εξατμίσεις δεν αντέχουν .. ενώ ένας γνωστής μηχανολόγος που έχει σπουδάσει αντοχή υλικών , και έχει κατάρτιση στο θέμα μηχανολογίας .. μπορεί να αντιγράψει η να κατασκευάσει κάτι καλύτερο από την κοινή λύση ,,

για να μην το κουράζω το θέμα .. κάποιοι από εσάς το έχετε δει το video με ένα golf στα μέγαρα ?? milltek φοράω .. ΑΛΛΑ το σπιράλ είναι από άλλο υλικό οι βάσεις ενισχυμένες γιατί κόβονται στις εκκινήσεις..

σε κάποια post κάποια άτομα έχουν γράψει ότι το πήγα στον Γκίκα και μου είπε πήγαινε εκεί και φτιάξε αυτό.. γιατί μόνο αυτός αχεί το συγκεκριμένο υλικό ,, και έμειναν ευχαριστημένοι

Link to comment
Share on other sites

Έναν Ηρακλή που φτιάχνει εξατμίσεις για EVO τα οποία κατεβαίνουν και σε αγώνες τον ξέρει κανείς;

Πρέπει να είναι στο Περιστέρι.

Link to comment
Share on other sites

Για την milltek που εχει γίνει τόσος χαμός να πω πως φιλος με golf 5 gti (μαμα,χωρις ουτε προγραμμα το αμάξι) του ανοιξε το dp 'σαν αγγουρι'οπως είπε χαρακτηριστικα!!! Και στο μηχανικο του ειδε ακομα δυο εξατμισεις στην ιδια κατάσταση!Την ειχε παρει απο Αγγλια...εστειλε στη milltek Αγγλιας μην κ του ειπαν να την πακεταρει να τη στειλει κ να του στειλουν άλλη (το κομματι του dp εννοειται)αλλα δεν μπηκε στη διαδικασια απλα γιατι πια δεν ειχε εμπιστοσυνη κ γατι επρεπε να κανει την αντιστοιχη υπομονή χωρίς αμάξι!!!Εβαλε χειροποιητο dp με 100αρι hjs και λεει πως το αμαξι του παει τωρα καλυτερα!!!

κατι αντιστοιχο ακουσα και εγω απο 1 παιδι οπου χρειαστηκε να αλλαχθει μαλιστα ολοκληρη η εξατμιση απο την milltek ...

Οπως φαινετε αριστη αριστη αλλα ειναι και αυτη θνητη οπως και του εμποριου ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατ αρχας χρονια σας πολλα και καλο νεο ετος να εχουμε

υπαρχει καποιος που εχει βαλει milltek σε TSI 140hp?και αν ναι ολοσωμη και οχι μονο catback?

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά!

Eφθασε η ώρα της εξάτμισης και για το δικό μου...

Λέω να περάσω από exhaust center για να πάρω προσφορά.Ηδη έχω αγοράσει dp, σωληνώσεις και τελικό από μέλος στα 63.5cm...

Αν μου φανούν πολλά τα όσα θα πουν, θα πάω κατευθείαν σε λύσεις επώνυμες, της ΜΤΜ, της APR ή της Milltek.

Link to comment
Share on other sites

εγω στον παπαδοπουλο στην καλλιθεα ειχα βαλει στο α4 και στο c180 k χειροποιητη και εμεινα ευχαριστημενος απο τη δουλεια του και την τιμη .ειναι και πολυ φιλικος και εξυπηρετικος επισης.οταν παρω το 160αρι σε 10 μερες θα παω μια βολτα και θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα στο golf tsi 140 που ειχα πριν λιγο καιρο ολοσωμη milltek εξατμιση.απο επιδοσεις και ηχο ηταν απιστευτη τα λεφτα ομως ειναι πολλα . 1750e ειχα δωσει.οσο για την αναφορα που εγινε απο καποιον για μια κοντρα 2 tsi με ιδιο προγραμμα , το ενα απο τα golf ηταν το δικο μου,εαν το δειτε το βιντεο θα παρατηρησετε οτι στις υψηλες στροφες η milltek δινει τα ρεστα της.και το αμαξη παιρνει αισθητη διαφορα απο το αλλο golf. η δικη μου γνωμη ειναι milltek for ever.αλλα δυστηχως πανακριβη!

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνονται οι τιμές?Περίπου 850 ευρώ για GT (ας πούμε ότι είναι το ίδιο με TSi 160) από DP και πίσω...

http://www.exhaust-center.gr/component/option,com_virtuemart/page,shop.browse/category_id,341/Itemid,1/lang,en/

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνονται οι τιμές?Περίπου 850 ευρώ για GT (ας πούμε ότι είναι το ίδιο με TSi 160) από DP και πίσω...

http://www.exhaust-center.gr/component/option,com_virtuemart/page,shop.browse/category_id,341/Itemid,1/lang,en/

new_killother.gif

Καλή Χρονιά....

Η εξάτμιση που λες αν θυμάμαι καλά είναι αυτή στο site.

Σε ερώτηση στο μαγαζί , η απάντηση ήταν 800Ε μόνο το Downpipe με καταλύτη 200αρη ή 100αρη HJS.

Οι τιμές στο site αφορούν εξατμίσεις με καταλύτες που πλέον δεν βάζει. Οι τιμές προφανώς δεν ισχύουν.

Αυτά......και προσοχή. Καλές αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Tον πήρα τηλέφωνο πριν 2 ώρες και είπε ότι ισχυουν οι τιμές του site...

Tόσο ανημέρωτοι είναι?Αν ναι, πως να τους εμπιστευτείς να βάλεις εξάτμιση???

Link to comment
Share on other sites

Tον πήρα τηλέφωνο πριν 2 ώρες και είπε ότι ισχυουν οι τιμές του site...

Tόσο ανημέρωτοι είναι?Αν ναι, πως να τους εμπιστευτείς να βάλεις εξάτμιση???

Καλή τύχη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Θέλω Να Βάλω Ολόσωμη Εξάτμιση Στο Golf GT Μου Είμαι Για Milltek,Επειδή Δεν Γνωριζώ Μάλλον Δεν Έχω Ακούσει Ποια Προτείνεται Την Αθόρυβη;Ή Την Δυνατή;Η Δυνατή Κάνει Πολύ Θόρυβο;;;Γιατί Δεν Θέλω Να Κάνει.Όσοι Γνωρίζουν Ας Απαντήσουν,Πάντως Η Τιμή Της Είναι Στα 1750 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Θέλω Να Βάλω Ολόσωμη Εξάτμιση Στο Golf GT Μου Είμαι Για Milltek,Επειδή Δεν Γνωριζώ Μάλλον Δεν Έχω Ακούσει Ποια Προτείνεται Την Αθόρυβη;Ή Την Δυνατή;Η Δυνατή Κάνει Πολύ Θόρυβο;;;Γιατί Δεν Θέλω Να Κάνει.Όσοι Γνωρίζουν Ας Απαντήσουν,Πάντως Η Τιμή Της Είναι Στα 1750 Ευρώ.

Aπό τη στιγμή που δε θέλεις θόρυβο, το thread μάλλον είναι άκυρο και πας για resonated.

Όσο και να "μην" κάνει η non-resonated, κάνει. Και αφού δε θέλεις θόρυβο... είναι απλό.. thumbsup.gif

Link to comment
Share on other sites

Aπό τη στιγμή που δε θέλεις θόρυβο, το thread μάλλον είναι άκυρο και πας για resonated.

Όσο και να "μην" κάνει η non-resonated, κάνει. Και αφού δε θέλεις θόρυβο... είναι απλό.. thumbsup.gif

Δεν Ξέρω Φίλε Μου Πόσο Θόρυβο Κάνει Η Non-Resonated Γι' Αυτό Ρωτάω Αυτούς Που Ξέρουν Αν Δεν Κάνει Πολύ Θόρυβο Να Βάλω Αυτήν,Αλλά Ούτε Έχω Ακούσει Και Την Resonated.Οπότε Το Thread Είναι Έγκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Guest mitS.O.S.

Μιάς και γίνεται λόγος για εξατμίσεις...

Αυτό το απαράδεκτο πράγμα το έχει δει κανείς...??? Millteksport Ελλάδος Απορώ με τους Άγγλους πως επιτρέπουν κάτι τέτοιο...!!!

Μια απορία... η εξάτμιση της Milltek απ' ότι είδα στο site της, απευθύνεται στο Golf V... είμαστε σίγουροι ότι κάνει και για το Golf VI...???

Εγώ σκέφτομαι να κάνω κάτι με την εξάτμιση για ένα και μόνο λόγο... (μη γελάσετε)... μου την σπάνε απίστευτα οι απολήξεις της μαμά εξάτμισεις έτσι όπως φαίνονται...! ;)

Edited by mitS.O.S.
Link to comment
Share on other sites

Μιάς και γίνεται λόγος για εξατμίσεις...

Αυτό το απαράδεκτο πράγμα το έχει δει κανείς...??? Millteksport Ελλάδος Απορώ με τους ¶γγλους πως επιτρέπουν κάτι τέτοιο...!!!

Μια απορία... η εξάτμιση της Milltek απ' ότι είδα στο site της, απευθύνεται στο Golf V... είμαστε σίγουροι ότι κάνει και για το Golf VI...???

Εγώ σκέφτομαι να κάνω κάτι με την εξάτμιση για ένα και μόνο λόγο... (μη γελάσετε)... μου την σπάνε απίστευτα οι απολήξεις της μαμά εξάτμισεις έτσι όπως φαίνονται...! ;)

Αν εννοείς την σελίδα που είναι ένα κατεβατό και εγώ απόρησα όταν το είδα!!!Άσε που έψαχνα να δω από που θα μπω στην κεντρική!!!Είναι λίγο έλεος όντως!!!

Κοίτα όσο για tin την εξάτμιση και το τελικό υπάρχουν μάστορες που μπορούν να σου κόψουν τις μπούκες και να σου βάλουν κάποιες άλλες πιο γουστόζικες!!!Από το να πας στην λύση τις miltek και να πληρώσεις πολλά!!ΑΝ έχεις τα χρήματα και μπαίνει στο αμάξι σου(να σιγουρευτείς πρώτα..) βάλε την ολόσωμη!!Είναι κορυφαία απόδοση!!!Και ο ήχος καλός είναι που βγάζει!!Μην με παρεξηγήσεις αλλα εμενα δεν μου αρέσει!!ΣΕ ΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΆΛΛΟΥΣ ναι!!!Αυτά!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.