Jump to content
black mamba

Golf 5/6 1.4 Tsi - Επιλογές Εξατμίσεων [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Ποια είναι η καλύτερη εξάτμιση 1,4 TSI?  

87 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 ώρα πριν , christoskas said:

Δηλαδή εάν βαλω εναν καταλύτη και ενα ελεύθερο φίλτρο ποσο μπορει βα κοστίσει ;;;

Κάνε αυτό που έχουν κάνει σχεδόν όλοι , δώσε 700 με 800 ευρώ και βάλε μια ολόκληρη εξάτμιση με φαρδύτερο downpipe, αγωνιστικό καταλύτη και δυο ελεύθερα καζανάκια με φαρδύτερους σωλήνες. Οτιδήποτε λιγότερο είναι μόνο πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, christoskas said:

Μπορει να δημιουργήσει πρόβλημα ;;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μηχανικο δεν εχω ακουσει ,στην τσεπη σου απο την παραπανω καταναλωση και στα αυτια σου απο τον παραπανω ηχο ναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις απλά βαβούρα βγάλε το μεσαίο καζανάκι κ πέτα τα πίσω καθίσματα στην αποθήκη με μηδενικό κόστος.

Αν θέλεις απόδοση βάλε ολόσωμη εξάτμιση αλλά χωρίς πρόγραμμα δεν θα πάρεις τίποτα από δύναμη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να βγάλω κ εγω το μεσαίο.στην θέση του μπαίνει τίποτα η απλά σωλήνας;

Γιατί έναν γνωστός μ με seat Leon. Έβγαλε κ αυτός το μεσαίο κ του βάλανε μια οβίδα όπως μου είπε!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειτε σωληνα ειτε καζανακι οβιδα οπως λες.

Το δευτερο κοβει λιγακι το θορυβο.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου γράφω και στο προηγούμενο ποστ,

το κανονικό μεσαίο κόβει λίγο περισσότερο τον θόρυβο από την οβίδα.

Οπότε αν θες περισσότερο βάλε οβίδα.

Link to comment
Share on other sites

Όποτε θα βάλω σκέτη σωλήνα για περισσότερο θόρυβο και για πιω οικονομικά γιατί νομίζω η οβίδα πρέπει να έχει 60 ευρώ περίπου

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυς π θορυβος δεν αντεχεται. (Προσωπικα)

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα νεοs στο club και συγνώμη αν κάνω λάθοs που γράφω εδώ είδα που μιλάτε για εξάτμιση για golf 5 που έχει ίδιο πάτωμα με το τιγκουαν που έχω. tiguan tsi 122ps με πρόγραμμα και εισαγωγή.63.5mm ολόκληρη εξάτμιση αν βάλω θα έχω πρόβλημα?είναι μεγάλη ή διατομή για τα 150ps που έχω με το πρόγραμμα?συγνώμη και πάλι αν έκανα λάθοs που έγραψα εδώ

Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι διαβασες τα προηγουμενα.. Και εχεις απορια.

63.5mm ειναι οκ

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την ενημέρωση δεν έχω διαβάσει ολεs τιs σελίδεs..

Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, προσφατα πηρα ενα golfακι του 2008 GT Sport 170 αλογα. Δεν το βλεπω στο αμεσο μελλον να βελτιωνεται το αμαξι αλλα θελω να βγαλω εναν πιο βαρυ μπασατο ηχο, οχι ομως πολυ δυνατο. Τι να ψαξω? Και επισης υπαρχουν μειωνεκτηματα σε χειροποιητες εξατμισεις? Γιατι δεν θελω να χαλασω πανω απο 200-250 ευρω μονο για ηχο.. Απο Κυπρο ειμαι εγω οποταν μιλαω συγκεκριμενα για walker εξατμισεις, δεν εχω ακουσει σχολια για τις συγκεκριμενες. Γνωριζετε κατι για αυτες?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ήδη ανοιχτά θέματα γι΄αυτά που ζητάς.

Μεταφέρθηκε εδώ.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Αδερφια εχω μια απορια και θα ηθελα να με βοηθησεται...εχω βγαλει το τελικο καζανι και εχω βαλει ενα χειροποιητο ελευθερο..ο θορυβος στις χαμηλες στροφες εχει λιγο αυξηθει αλλα μεχρι εκει...αν βγαλω το μεσαιο και βαλω ενα   ακομα χειροποιητο θα αυξηθει αρκετα ο θορυβος?αν το βγαλο εντελως θα κανει πολυ θορυβο?για αυξηση ιπποδυναμης ποιο ειναι το καλυτερο(φοραει προγραμμα)?χρειαζεται ρυθμιση για καμια απο τις παραπανω μετατροπες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα εχεις παραπανω θορυβο.

Για αυξηση ιπποδυναμης βαλε ενα aftermarket καζανακι, χωρις δεν κερδιζεις κατι μονο πολυ θορυβο

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , nikdev said:

Ναι θα εχεις παραπανω θορυβο.

Για αυξηση ιπποδυναμης βαλε ενα aftermarket καζανακι, χωρις δεν κερδιζεις κατι μονο πολυ θορυβο

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

aftermarket ?επειδη δεν ξερω και πολλα τι εννοεις?το καζανακι το εχω βρει 60 ευρω και ειναι αυτο...12522954_10208597121984986_6398355176372

Link to comment
Share on other sites

άμα είναι ίδιας διαμέτρου με την υπόλοιπη εξάτμιση σου βάλτο.

 

 

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Σε 6αρι Gti  φουλ συστημα εξατμισης με 76αρι downpipe και 200αρι καταλυτη επώνυμο  διχως μεσαιο καζανακι  και με τελικο γεματο οπως το εργοστασιακο ....καθολου βαβουρα στο ρελαντι και πολυ ωραιο ηχο στα πατήματα ...αψογη δουλεια απο Power exhaust στη Λιοσιων ...Γκουτσουλας Νίκος...και τιμιες τιμές οχι αποκεφαλισμος

Link to comment
Share on other sites

Σε 6αρι Gti  φουλ συστημα εξατμισης με 76αρι downpipe και 200αρι καταλυτη επώνυμο  διχως μεσαιο καζανακι  και με τελικο γεματο οπως το εργοστασιακο ....καθολου βαβουρα στο ρελαντι και πολυ ωραιο ηχο στα πατήματα ...αψογη δουλεια απο Power exhaust στη Λιοσιων ...Γκουτσουλας Νίκος...και τιμιες τιμές οχι αποκεφαλισμος

Για το gti υπαρχει αλλο θεμα που μπορεις να γραφεις.

Gti tuning #2 για ριξε μια ματια.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδερφια σας χαιρετω!! εχω ενα προβληματακι και θελω την βοηθεια σας....εχω ενα jetta tsi 140 και φοραει προγραμμα revo stage 1..θελω να βαλω εξατμιση αλλα δεν ξερω τι διαμμετρο...η εργοστασιακη τι διαμμετρο ειναι? μου εδωσαν μια προσφορα για 63,5mm downpipe+μεσαιο καζανι+σωληνα εως το τελικο(ειναι ηδη 63.5) στα 380ευρω με τοποθετηση..καλη τιμη?63.5 ειναι καλη διαμμετρο?

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη κανε ενα διαβασμα στο παρον τοπικ,
Θα βρεις αρκετες πληροφοριες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλι παιδιά.να ρωτήσο να μου απάντηση οποίος γνωρίζει το catback του gt μετο catback του gti έχει διάφορες;
Θέλω να αλλάξω τελικό στο gt να βάλω χειροποίητο η του gti?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.