Jump to content
Toliver

Σκασιμο Στο Χρωμα - Επισκευη;

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, εχω ενα Golf TSI MKV και σε ενα σημειο στο καπω εχει σκασει το χρωμα οπως φαινεται στη φωτο. Γενικα δεν εχω καμια ιδιαιτερη τρελα με το χρωμα κλπ.εχει και κατι ψιλες γρατζουνιες απο κλειδι (απο καποιον #@$@@& που δεν τον πετυχα) αλλα δεν τις εχω φτιαξει καν. Το συγκεκριμενο δεν εχω ιδεα πως ξεκινησε, σε καποια φαση το παρατηρησα σαυτη την κατασταση. Ξερετε πως μπορω να το φτιαξω ουτως ωστε να μην εξαπλωθει και να μη φαινεται κ τελειως χαλια; Πρεπει να το παω σε καποιο μαγαζι στυλ chips away, paintbull ή μπορει να γινει και με το χερι; Σαν μεγεθος ειναι αρκετα μικρο, ισως 1cm διαμετρος.

 

gallery_5314_1616_151408.jpg

Edited by Toliver
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχω ενα Golf TSI MKV και σε ενα σημειο στο καπω εχει σκασει το χρωμα οπως φαινεται στη φωτο. Γενικα δεν εχω καμια ιδιαιτερη τρελα με το χρωμα κλπ.εχει και κατι ψιλες γρατζουνιες απο κλειδι (απο καποιον #@$@@& που δεν τον πετυχα) αλλα δεν τις εχω φτιαξει καν. Το συγκεκριμενο δεν εχω ιδεα πως ξεκινησε, σε καποια φαση το παρατηρησα σαυτη την κατασταση. Ξερετε πως μπορω να το φτιαξω ουτως ωστε να μην εξαπλωθει και να μη φαινεται κ τελειως χαλια; Πρεπει να το παω σε καποιο μαγαζι στυλ chips away, paintbull ή μπορει να γινει και με το χερι; Σαν μεγεθος ειναι αρκετα μικρο, ισως 1cm διαμετρος.

 

gallery_5314_1616_151408.jpg

αυτο λογικα θα ειναι απο πετραδακι. εκει στη μεση που ειναι δεν μπορεις να κανεις κατι. θα φαινεται μπαλωμα. στοκαρισμα και βαψιμο ολο το καπο.

Link to comment
Share on other sites

Από πετραδάκι είναι που έσκασε πάνω στο καπώ εν κινήσει..........έχω κι εγώ κανα δυο τρία τέτοια.....όπως ειπώθηκε....ολικό βάψιμο καπό.

 

Αν το αφησω παιζει να αρχισει να ανοιγει ή να απλωνει σκουρια; Ξερει κανεις αν μπορω να του βαλω κατι που να το καλυψει τουλαχιστον να μην απλωσει (ανεξαρτητα αν φαινεται ή οχι);

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πώς θ' απλώσει.....κι εμένα μ' ένα μικρό σημάδι ξεκίνησαν...απλά μπορεί να βάλεις λίγο χρώμα σ' ένα φανοποιό που να έχει τον κωδικό του χρώματος σου...

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε ο Dikonou. παρε με μια μπατονετα λιγο χρωμα απο τον κωδικο σου και με προσοχη βαλε πανω στο σημαδι να μη φαινεται αντονα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.