Jump to content
Shadowman

Γνώμες Για Λάστιχα

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά
 
θέλω γνώμες για λάστιχα γιατί έχω μπερδευτεί...
με τα pilot exalto που έχω στην 15άρα τώρα είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος αλλα μου έχουν κάτσει τα toyo t1r από παλιά..
αλλα διάβασα άλλους να λένε πως χαλάνε εύκολα άλλους να λένε πως είναι άψογα και τα έχουν ένα κάρο χιλιόμετρα κτλ κτλ...
και για να μην σας κουράζω άλλο εγώ ψάχνω για διάσταση 205/45/16 αλλα να μην χρειαστώ και πάνω από 380-400 euro για τετράδα μαζί με τοποθέτηση ζυγοστάθμιση κτλ.
 
ευχαριστώ!

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα Continental sport contact 2 κορυφαία λάστιχα τόσο σε βρεγμένο όσο κ σε στεγνό!Όταν τα άλλαξα έβαλα Toyo T1-R σε διάσταση 195-45-15,τα έχω 23000 χιλιόμετρα,πρόσφατα τα έκανα μπρός-πίσω κ μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος.Κρατάνε καλά κ στη βροχή μιας και στο βρεγμένο μ αρέσει η γρήγορη οδήγηση.Τα είχα πάρει 400 ευρώ λόγω του χαμηλού κ σπάνιου πλέον προφίλ...

Link to comment
Share on other sites

απλά αγχώθηκα για αυτά που άκουσα για τα t1r ενώ μου αρέσουν παρα πολύ,αλλα μην δώσω ένα σκασμό λεφτά και πρέπει να τα αλλάξω μέσα σε ένα χρόνο..γιατί κάπου το διάβασα και αυτό το τραγικό..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε μου όσον αφορά τα λάστιχα ο καθένας λέει "το μακρύ του και το κοντό του".Ο κάθε αντιπρόσωπος έχει μια κύρια μάρκα που αντιπροσωπεύει και αυτή συνιστά και οι άλλες δεν του κάνουν.Οπότε μην ακούς κανέναν.

Επέλεξε ένα λάστιχο που σ αρέσει και ζήτα τιμές.

Όπου βρεις φτηνότερα πήγαινε και τοποθέτησε τα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

380 euro για τετράδα στο 16 αρι προφίλ, πέραν του οτι αποκλείεται να βρεις θα σου σπάσει και τα πλευρά το προφίλ.

Link to comment
Share on other sites

σχεδόν μια βδομάδα που το κυκλοφορώ πλέον με την 16άρα και 45 προφίλ είμαι πολύ ευχαριστημένος και νομίζω ότι είναι και πιο καλά από πριν από κάθε άποψη.

μπορεί να παίζει ρόλο και η ζάντα, πάντως το έχω ευχαριστηθεί πολύ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το T1R της TOYO ειναι κ γαμ*&^%% τα λαστιχα.
δουλεβω σε λαστιχαδικο κ δεν εχω δει άλλο λαστιχο να κανει τοσα πολλα χιλιομετρα χωρίς να σπαει το προφιλ το απο την εσωτερικη πλευρα (πχ βλεπε τα MARANGONI,DUNLOP  κ.λ.π.)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους! 

Θέλω να αλλάξω λάστιχα στο Polo μου (1.2 tsi) με διαστάσεις 185/60/15 88Η κ είμαι μεταξύ Continental ContiPremium Contact 5 & Good Year EfficientGrip Performance.

Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε τη γνώμη σας ή την εμπειρία σας για / με αυτά τα λάστιχα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Edited by Pavlos Baltz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Στην ιδια φαση ειμαι κ εγω , μοναχα που εγω ελεγα κ για pirelli P7....Αποψη κανεις??

Kαλησπέρα σε όλους! 

Θέλω να αλλάξω λάστιχα στο Polo μου (1.2 tsi) με διαστάσεις 185/60/15 88Η κ είμαι μεταξύ Continental ContiPremium Contact 5 & Good Year EfficientGrip Performance.

Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε τη γνώμη σας ή την εμπειρία σας για / με αυτά τα λάστιχα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε Polo 1.4 '02, τι λάστιχα προτείνετε; Φορά τις εργοστασιακές σιδερένιες ζάντες 14", νομίζω διαστάσεις 185, 60;

Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένονται νέα μοντέλα από σειρές ελαστικών. Για παράδειγμα, αν δεν κάνω λάθος, τώρα κυκλοφορεί από Michelin, το Primacy 4. Λογικά θα ακολουθήσει το 5, αλλά πότε; Αντίστοιχα, σε Continental τι/πότε αναμένεται.

Edited by gousias
Link to comment
Share on other sites

Για το primacy υπαρχει το ανανεωμενο 4+... 

Αν ψαχνεις για ελαστικο δοκιμασε το Goodyear EfficientGrip Performance 2,θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για VFM σε ελαστικά, έβαλα δοκιμαστικά σε 195/65/R15 στο Opel Astra H 1.4 μου το Falken Ziex 310 Ecorun και είναι υποδειγματικά άριστο, σε σημείο να μην το πιστεύω! 

 

Προς ενημέρωση... 

Edited by topmar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.