Jump to content
Andreas95

Αποστατες Για Polo 6R

Recommended Posts

Δε ξερω που να το βαζα το θεμα, αν ειναι λαθος κατηγορια ας μεταφερθει.. Αποψεις για τους αποστατες; Εχει βαλει κανεις;

Sent from my iPad using Tapatalk

Tsi polo

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω εγω, μπρος πισω. αν θες να φαινεται πιο φουσκωμενο βαλε. εγω ειχα θεμα με τα φρενα και την αναρτηση και ετσι εβαλα. εσυ για ποιον λογο θελεις να βαλεις?

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

εχω εγω, μπρος πισω. αν θες να φαινεται πιο φουσκωμενο βαλε. εγω ειχα θεμα με τα φρενα και την αναρτηση και ετσι εβαλα. εσυ για ποιον λογο θελεις να βαλεις?

Θα χαμηλωσω και πιστευω θα δειχνει γαματα και λιγο πιο φαρδυ.. Απο κρατημα καμια διαφορα;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα χαμηλωσω και πιστευω θα δειχνει γαματα και λιγο πιο φαρδυ.. Απο κρατημα καμια διαφορα;

Sent from my iPad using Tapatalk

αν το χαμιλωσεις θα δειξει ωραια. για καρατημα παιζει ρολο η αναρτηση και τα λαστιχα. δε θα δεις διαφορα. εγω εχω 10mm μπροστα και 15mm πισω. προσεξε ποσα χιλιοστα θα βαλεις και ποσο θα το χαμιλωσεις μη βρισκουν τα χαστιχα στους θολους.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ στο δικό μου χειροποίητους 1 πόντου.Είχα μπρός πίσω αλλά έβγαλα τους πίσω γιατί με 4 άτομα σε σαμαράκια έβρισκε το λάστιχο στο εσωτερικό πλαστικό του θόλου!

Βοηθάνε στο κράτημα μιας και αυξάνουν το μετατρόχιο αλλά δεν χρειάζονται υπερβολές γιατί "ζορίζεις" το αυτοκίνητο

Βάλε ενός πόντου και πιστεύω να είσαι μια χαρά βέβαια χρειάζονται και ζάντες μιας και με τις εργοστασιακές δεν νομίζω να δείξει όπως περιμένεις

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το χαμηλωμα λεω για ελατηρια.. Θα με σωζατε αν μου προτεινατε τι ελατηρια και κανα μαγαζι σε αττικη για ελατηρια αποστατες.. Αμα γνωριζετε επι του θεματος και τι τιμες να περιμενω! Να γλιτωσω δλδ λαθη απειριας που θα κανα ή που ταχει κανει καποιος αλλος !!

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μην βάλεις ελατήρια χαμηλώματος στα εργοστασιακά αμορτισέρ γιατί είναι σχεδιασμένα να λειτουργούν με τη διαδρομή των μαμά ελατηρίων

Οπότε βάζοντας 3 ποντα ελατήρια μειώνεις αυτόματα την διαδρομή της ανάρτησης με αποτέλεσμα τα αμορτισέρ να "πέφτουν" γρήγορα.

Καλύτερα μάζεψε λεφτά και βάλε ενα σπόρ σετάκι αμορτισέρ-ελατήρια

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία θα σε συμβούλευα να μείνεις μακρυά από τους αποστάτες. Δεν έχουν κανένα λόγο ύπαρξης στο αυτοκίνητο. Δεν προσφέρουν τίποτα αντ' αυτού χαλάνε τη γεωμετρία της ανάρτησης, επιβαρύνουν τα ρουλεμάν των τροχών και αν δεν είναι σωστά ζυγισμένοι προκαλούν και τρέμουλο στο τιμόνι.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι υπερβολικά μεγάλοι(πάνω από 10mm) ίσως να υπάρχουν προβλήματα.Προσωπικά τους φοράω τα τελευταία 4-5 χρόνια δεν έχω πρόβλημα που να προκύπτει απ αυτούς,ούτε ρουλεμάν,ούτε τρίξιμο,ούτε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία θα σε συμβούλευα να μείνεις μακρυά από τους αποστάτες. Δεν έχουν κανένα λόγο ύπαρξης στο αυτοκίνητο. Δεν προσφέρουν τίποτα αντ' αυτού χαλάνε τη γεωμετρία της ανάρτησης, επιβαρύνουν τα ρουλεμάν των τροχών και αν δεν είναι σωστά ζυγισμένοι προκαλούν και τρέμουλο στο τιμόνι.

συμφωνω οτι αν δεν τους χριαζεσε δεν τους βαζεις. εννοειται οτι πρεπει να παρεις ακριβους και καλους για να γλητωσεις τα τυχων προβληματα. εγω τουλαχιστων πηρα καλους και τους εχω γυρω στα 4 χρονια οπως και ο φιλος wolfsburg και δεν εχω το παραμικρο προβλημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.