Jump to content
nilasgr

Πισω Spoiler Golf 5 Απο R-Line/individual

Recommended Posts

 

 

 

Να ρωτησω και κατι τελευταιο εγω εχω αυτη εδω την εξατμιση γινεται να κανει την πατεντα με τις μπουκες αν αλλαξω το spoiler η θα πρεπει να αλλαξω καζανακι και να βαλω αλλο με διπλη αποληξη?

 

Ποιο προτιμαται απο τα δυο σποιλερ να βαλω?

http://www.zefkas.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2074&category_id=242&option=com_virtuemart&Itemid=73〈=el

 

http://www.zefkas.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2073&category_id=242&option=com_virtuemart&Itemid=73〈=el

 

 

 

αυτό που ζητάς γίνεται χωρίς να αλλάξεις τελικό.. μόνο απολήξεις.. κόστος υπολόγισε το πολύ 110€.. όσο για το spoiler βάλε του gti.. εάν μας δώσεις μια φωτο απο το ΑΒΤ βαμμένο και φορεμένο να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη στο τι να επιλέξεις..

Link to comment
Share on other sites

αυτό που ζητάς γίνεται χωρίς να αλλάξεις τελικό.. μόνο απολήξεις.. κόστος υπολόγισε το πολύ 110€.. όσο για το spoiler βάλε του gti.. εάν μας δώσεις μια φωτο απο το ΑΒΤ βαμμένο και φορεμένο να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη στο τι να επιλέξεις..

2hqu.jpg

 

Αυτο ειναι το σποιλερ ABT πανω σε golf το εφτιαξα λιγο στο photoshop γιατι αυτο το σποιλερ εχει 4 αποληξεις 2 αριστερα + δυο δεξια και το εφτιαξα να ειναι με 2 αποληξεις.

 

1knj.jpg

 

Και αυτο του Gti.

 

Του ABT μου αρεσει γιατι εχει το περιγραμμα γυρω και την εσοχη στην μεση.

Edited by Nikos_Athens
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Του GTI. Κατα τη γνώμη μου και ποιο ωραίο και πολύ πιο φτηνό,

 εφόσον βγάλεις και μπούκες φυσικά. 

Αλλά γούστα είναι αυτά, ότι σου αρέσει φίλε Νίκο.

Καλή επιλογή να κάνεις και ακόμα καλύτερη εμφάνιση που να αρέσει σε σένα πανω απ΄όλα !

:hi:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ντε και καλά να φαίνονται οι απολήξεις βάλε Gti..αν θέλεις και μπορείς απλά να κάνεις πιο ιδιαίτερο το πίσω μέρος βάλε του Tsili.. Μου αρέσει πιο πολύ το Abt χωρίς τις απολήξεις.. γούστα είναι αυτά και η τελική επιλογή δική σου..

Link to comment
Share on other sites

και ομως υπαρχει  και σε gti και σε r32 απλα τα εχω βρει απο e-bay απλα εγω ψαχνω εδω στην ελλαδα να το βρω

 

r32 http://www.ebay.co.uk/itm/Rear-Valance-Rear-Bumper-Spoiler-VW-GOLF-5-V-R32-without-exhaust-hole-/310374398848

 

gti  http://www.ebay.co.uk/itm/Rear-Valance-Rear-Bumper-Spoiler-VW-GOLF-5-V-GTI-30th-/310331338657?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4841306fa1

 

Aπλα πραγματα ειδες τι μαθαινει κανεις?

αυτοι δεν ειναι γνησιοι. 

Link to comment
Share on other sites

Του GTI. Κατα τη γνώμη μου και ποιο ωραίο και πολύ πιο φτηνό,

εφόσον βγάλεις και μπούκες φυσικά.

Αλλά γούστα είναι αυτά, ότι σου αρέσει φίλε Νίκο.

Καλή επιλογή να κάνεις και ακόμα καλύτερη εμφάνιση που να αρέσει σε σένα πανω απ΄όλα !

:hi:

Ναι τελικα θα τις βγαλω τις μπουκες εξω.

Απο το μαγαζι που θα το παρω εινα 30 ευρω η διαφορα.Μου αρεσουν και τα δυο σαν σποιλερ του ΑΒΤ εξηγησα πιο πανω τον λογο γιατι μου αρεσει αλλα και το gti μου αρεσει λογο της λωριδας της μαυρης που εχει κατω.Το κολλημα μου ειναι το εξης το σποιλερ του gti το εχω δει σε golf ιδιο χρωμα με το δικο μου αλλα του ΑΒΤ δεν το εχω δει και δεν ξερω πως θα φαινεται.

Edited by Nikos_Athens
Link to comment
Share on other sites

αυτοι δεν ειναι γνησιοι.

Το ξερω οτι δεν ειναι γνησιοι για αυτο και ρωτησα αν εχει η αντιπροσωπια.Ο speedy ανεβασε τους γνησιους με τις τιμες τους.Μονο και μονο απο τιμη δεν νομιζω να ενδιαφερεται κανενας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικα θα τις βγαλω τις μπουκες εξω.

Απο το μαγαζι που θα το παρω εινα 30 ευρω η διαφορα.Μου αρεσουν και τα δυο σαν σποιλερ του ΑΒΤ εξηγησα πιο πανω τον λογο γιατι μου αρεσει αλλα και το gti μου αρεσει λογο της λωριδας της μαυρης που εχει κατω.Το κολλημα μου ειναι το εξης το σποιλερ του gti το εχω δει σε golf ιδιο χρωμα με το δικο μου αλλα του ΑΒΤ δεν το εχω δει και δεν ξερω πως θα φαινεται.

Τί χρώμα είναι το αμάξι σου? Googlare το... πολύ πιθανόν να βρεις φωτογραφίες

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ντε και καλά να φαίνονται οι απολήξεις βάλε Gti..αν θέλεις και μπορείς απλά να κάνεις πιο ιδιαίτερο το πίσω μέρος βάλε του Tsili.. Μου αρέσει πιο πολύ το Abt χωρίς τις απολήξεις.. γούστα είναι αυτά και η τελική επιλογή δική σου..

Οντως ειναι ωραια του tsili που δεν φαινονται οι αποληξεις αλλα χανει πολυ σε μαυρο δεν φαινεται πολυ η λεπτομερεια αυτου του σποιλερ. Edited by Nikos_Athens
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορασα του gti το σποιλερ και το εχω στειλει στο κυριο Δημο για βαψιμο.Σε λιγες μερες αλλη μια εξωτερικη βελτιωση που ηθελα να κανω θα ολοκληρωθει.

Edited by Nikos_Athens
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορασα του gti το σποιλερ και το εχω στειλει στο κυριο Δημο για βαψιμο.Σε λιγες μερες αλλη μια εξωτερικη βελτιωση που ηθελα να κανω θα ολοκληρωθει.

αντε με το καλό να τον βαψεις και να το γουστάρεις ! βαλε και καμια φωτο..

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλό να τον βαψεις και να το γουστάρεις ! βαλε και καμια φωτο..

Σε ευχαριστω να εισαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τοποθετησα τον προφυλακτηρα του gti και μετα το πηγα σε εξατμισα και μου εβαλε τις μπουκες και τελειωσε και αυτη η αλλαγη.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι ο εξατμισας μου ειπε να τα αλλαξω ολο το συστημα απο την αρχη μεχρι το τελικο γιατι ειναι ολα σκουριασμενα και πρεπει να αλλαχτουν.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι 2 αλλα αυτοκινητα που ειχε ανεβασμενα ηταν και εκεινα σκουριασμενα.Την δευτερα παω το αυτοκινητο για σερβις να δω τι θα μου πουμε και εκει.

Εσεις τι λετε πρεπει να αλλαχτει η απλα λεει παπατζες;

Edited by Nikos_Athens
Link to comment
Share on other sites

Δεν σκουριάζει ευκολα η εξάτμιση. Το αν εχει χρώμα χάλκινο δεν σημαινει οτι ειναι σκουριά. Απ την θερμοκρασία και την χρήση αλλάζει σε πολλά σημεία ο χρωματισμός της εξάτμισης και απο νίκελ γίνεται καφέ όπως το χρώμα της σκουριάς.

αλλο πράγμα η σκουριά. 99% λέει παπάτζες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ και εγω το ιδιο νομιζω οτι ελεγε παπατζες γιατι ειχε προσφορα ολοκληρο συστημα εξατμισεις στα 650 ευρω και απο την αρχη που πηγα με επρηξε με αυτο οτι και καλα θα αναπνευσει το αυτοκινητο οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα συστημα και κατι τετοια.Και μετα μου λεει οτι ειναι ολα σκουριασμενα.Και το κορυφαιο οτι η σιτα που ειναι κοντα στον καταλυτη εχει ξεραθει και οτι αν ακουω τριξιματα στην πρωτη και στην δευτερα ωφειλεται σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.