Jump to content
granset

Blaupunkt Philadelphia 835

Recommended Posts

Υπαρχει καμια γνωμη για αυτο:

Blaupunkt Philadelphia 835

http://www.blaupunkt.com/pl/nc/produkty/car-audio/car-radio/products/single/7135/

Η τιμη του ειναι στα 599ε.
Ψαχνομαι για μια πηγη που θα εχει 2 χαρακτηριστηκα: ηχο τουλαχιστον σαν της εργοστασιακης και navi. Επειδη κοιταζω και λιγο την ποιοτητα εχω αποκλεισει τους κινεζους και επισης δεν θελω να φτασω τα 1000e οπου η λυση ειναι KENWOOD/Pioneer/Alpine. Αξιζει?

Θα ηθελα να εχω γνωμες και για την εταιρεια. Την ξερω σαν ονομα αλλα ποτε δεν ειχα κατι δικο της.
 

Link to comment
Share on other sites

Αψογο! Το βαζεις οπως εισαι!

Ηχος εννοειται καλυτερος και αναλυτικοτατο navi.

Οτ λεπτομερεια θες, ρωτα!

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω πως το εχεις? Απο ταχυτητα (εναλαγες οθονης κτλ) πως παει? Ποιοτητα κατασκευης & οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω!

Βιντεο δεν εχω δει για να σου πω για ποιοτητα εικονας. Ποιοτητα κατασκευης αψογη. Εμενα δεν μου κολλαει καθολου ουτε στις εναλλαγες ουτε πουθενα! Απο το αντιστοιχο zenec nc2011 αν θυμαμαι σωστα το προτιμω μ τα 1000!!

400€ φθηνοτερο και πιο ωραια εμφανιση, πιο "oem look" στα εικονιδια!

Το μονο του μειονεκτημα σε σχεση με το zenec οτι δεν δειχνει την πλοηγηση στην MFD.

Link to comment
Share on other sites

Ok φιλος thanks μαλλον θα το χτυπησω φενεται καλο vfm.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπως το πες!

Κοιτουσα και αντιστοιχα μηχανηματα sony και pioneer αλλα με βασεις, ανταπτορες κλπ γλιτωνα γυρω στα 150€ και "εχανα" navi και oem look.

Αμα θες σου προτεινω και μαγαζι να πας που μου εκαναν τα παιδια και καλη δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

Οπως το πες!

Κοιτουσα και αντιστοιχα μηχανηματα sony και pioneer αλλα με βασεις, ανταπτορες κλπ γλιτωνα γυρω στα 150€ και "εχανα" navi και oem look.

Αμα θες σου προτεινω και μαγαζι να πας που μου εκαναν τα παιδια και καλη δουλεια!

Και δεν λες?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θα ηθελα να ρωτηω εαν γινεται να απενεργοποιηθει το φως των κουμπιων (variocolor) ενω τα φωτα στο αυτοκινητο ειναι αναμενα! Παρατηρησα πως γινεται σιγουρα η αλλαγη χρωματος τους αλλα δεν καταφερα να βρω εαν υπαρχει επιλογη off... μου φαινεται περιεργο που 3 κουμπια δε φωτιζονται επειδη προφανως δεν ειναι λειτουργικα...

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 "κουμπια" ειναι καπακια γι'αυτο δεν φωτιζονται. Επιλογη οφφ δεν εχω βρει ουτε εγω και θα θελα να ειναι κλειστο το φως της πηγης οταν ειναι κλειστα και τα φωτα του οχηματος αλλα δεν πρεπει να εχει.

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 "κουμπια" ειναι καπακια γι'αυτο δεν φωτιζονται.

 

Μεγάλο epic fail από την Blaupunkt.

Χάθηκε να βάλει 3 λειτουργικά κουμπιά;

Αυτά δεν υπάρχουν ούτε στις κινεζιές του κιλού.

 

 

Επιλογη οφφ δεν εχω βρει ουτε εγω και θα θελα να ειναι κλειστο το φως της πηγης οταν ειναι κλειστα και τα φωτα του οχηματος αλλα δεν πρεπει να εχει.

 

 

Αν πράγματι ισχύει και αυτό, τότε μαζί με το από πάνω είναι οι 2 λόγοι που θα έβαζα με τίποτα το συγκεκριμένο μηχάνημα. 

 

Κρίμα γιατί είναι και Blaupunkt.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω αυτό το νήμα μιας και εχω το 835 στο Passat μου!

 

Δεν μου λειτουργεί σωστά το αριστερό στρογγυλό  κουμπί που ρυθμίζει την ένταση του ήχου.

Κάνει σαν να χάνει στροφές οπότε δεν μπορείς να ελέγξεις τον ήχο.

Γνωρίζετε αν αντικαθίσταται και πού μπορώ να απευθυνθώ?

Τέλος ήθελα να λάνω αναβάθμιση στους χάρτες του navi. Έιναι από το 2013.

Μπορώ να βάλω άλλους Είναι μονόδρομος να αγοράσω;

Σας ευχαριστώ για τη προσοχή σας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.