Jump to content
spet

Golf - Αλλαγή Καντράν Με Plus Οθόνη [MFA+ Retrofit]

Recommended Posts

ναι το 5,5 δουλει αλλα δεν εχει την επιλογη read/write immo,

το pin reader δεν δουλευει...

τελικα δεν εχουμε καταληξει με πιο στανταρ προγραμμα θα κανουμε δουλεια μας?

Ακομα οχι για γνωστους λογους..... €€€

Edited by babisgt sport
Link to comment
Share on other sites

να πω οτι κατεβαζωντας και το 4,5 και το 5,1 δουλευουν με το καλωδιο που πειρα,αλλα πατωντας στο instrument/immobiliser το νεο παραθυρο που ανοιγει δεν εχει κανει την επιλογη read/write immo data αλλα κατι αλλα οπως read/write eeprop ή read/write flash και μου αποθηκευει τ σαν αρχειο .bin οταν παταω read eeprom...

 

δεν μπορω να καταλαβω...



Link to comment
Share on other sites

να πω οτι κατεβαζωντας και το 4,5 και το 5,1 δουλευουν με το καλωδιο που πειρα,αλλα πατωντας στο instrument/immobiliser το νεο παραθυρο που ανοιγει δεν εχει κανει την επιλογη read/write immo data αλλα κατι αλλα οπως read/write eeprop ή read/write flash και μου αποθηκευει τ σαν αρχειο .bin οταν παταω read eeprom...

δεν μπορω να καταλαβω...

Νομιζω οτι με αυτο αποθηκευει τα αρχεια του ιμμο. Το πιν απο το κατραν στο βγαζει;

Link to comment
Share on other sites

απο τι στιγμη που αποθηκευει του ιμμο τα δεδομενα δεν μας νοιαζει το pin,αλλα στο βιντεο ναι διχνει το pin.

 

θα περιμενω να δω τι θα κανεις εσυ για να κινηθω αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

ναι το 5,5 δουλει αλλα δεν εχει την επιλογη read/write immo,

το pin reader δεν δουλευει...

Δημητρη οσο για το 5.5: ανοιγεις το προγραμμα και πατας "engine control unit" θα σου βγαλει ενα παραθηρο με ολλα οσα χρειαζεσε. Και θα δεις οτι εχει και επιλογη για να απενεργοποιησεις το ιμμο. Μακαρι να σε βοηθησα.

τελικα δεν εχουμε καταληξει με πιο στανταρ προγραμμα θα κανουμε δουλεια μας?

Link to comment
Share on other sites

ενταξει καλο ειναι να μην απενεργοποιησουμε,να κανουμε σωστη δουλεια...εσυ τι εκανες?παρελαβες?

Περιμενω το vagtacho. Λογικα αυτη την εβδομαδα θα το εχω και θα σου πω νεα. Εγω πολυ πηστευω οτι θα κανουμε δουλεια. Μακαρι μονο το καλωδιο να τεριαζει

Link to comment
Share on other sites

οπως βλεπεις παμε μαζι στο θεμα γιαυτο θα περιμενω,μην ξεχασεις οτι δεν ζηταμε μονο το πιν απο το προγραμμα,αλλα να αποθηκευσει σαν αρχειο .bin τα δεδομενα του δικου μας για να τα περασουεσ το νεο, αν εχεις facebokk δωσε μου το λινκ σου σε πμ.

Link to comment
Share on other sites

οπως βλεπεις παμε μαζι στο θεμα γιαυτο θα περιμενω,μην ξεχασεις οτι δεν ζηταμε μονο το πιν απο το προγραμμα,αλλα να αποθηκευσει σαν αρχειο .bin τα δεδομενα του δικου μας για να τα περασουεσ το νεο, αν εχεις facebokk δωσε μου το λινκ σου σε πμ.

Δεν εχω... Οποσδηποτε πρεπει σε bin?

Link to comment
Share on other sites

οπως βλεπεις παμε μαζι στο θεμα γιαυτο θα περιμενω,μην ξεχασεις οτι δεν ζηταμε μονο το πιν απο το προγραμμα,αλλα να αποθηκευσει σαν αρχειο .bin τα δεδομενα του δικου μας για να τα περασουεσ το νεο, αν εχεις facebokk δωσε μου το λινκ σου σε πμ.

Το 5.5 κανει για σενα νομιζω και εχει επιλογη για να κανεις αντιγραφη τα στοιχεια του ιμμο. Προσπαθησες καθολου;

Link to comment
Share on other sites

δεν μου υπαρχει καν η επιλογη

αυτο που εχω σημειοσει στη φωτο λειπει

commanderodometerchange.jpg

Αυτο ειναι το4; Το EEPROM το ιδιο δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

το 5,5 το ιδιο ειναι,δεν ξηερω αν ειναι το ιδιο ασ μας πει καπιο μελος

Βρηκα k+can commander 7.5 με 60$! αν αυτο που αγορασα δεν κανει το χτυπαω. Θελεις και εσυ μηπως μας βγουνε ποιο φθηνα;

Link to comment
Share on other sites

Exετε σκεφτει οτι οι εκδοσεις των καλωδιων μπορει να σχετιζονται με τις χρονολογιες των αυτοκινητων οπως συμβαινει με το vagcom?

Δηλαδη το 5.5 να κανει σωστα τη δουλεια του σε αυτοκινητα μεχρι το 2005,οχι οτι δεν κανει για μεταγενεστερα αλλα να μη συνεργαζεται πληρως;

Link to comment
Share on other sites

Exετε σκεφτει οτι οι εκδοσεις των καλωδιων μπορει να σχετιζονται με τις χρονολογιες των αυτοκινητων οπως συμβαινει με το vagcom?

Δηλαδη το 5.5 να κανει σωστα τη δουλεια του σε αυτοκινητα μεχρι το 2005,οχι οτι δεν κανει για μεταγενεστερα αλλα να μη συνεργαζεται πληρως;

Αυτο που λες ειναι σωστο αλλα...

Παντα υπαρχει ενα αλλα γιατι δεν ζουμε σε εναν παραδεισενιο πλανητη!! Εγω ειμαι γερμανια και εχω την ευκαιρια να δοκιμασω οτι θελω και να το ξανα στειλω πισω. Αν καποιο τεριαζει σε μενα σιγουρα τεριαζει και στον Μητσο οποτε του το κανω πασα και τελιωνει η ιστορια. Μακαρι να ειχα χρηματα να αγορασω αυτο που επρεπε αλλα ετσι ειναι αυτα. Και Δημητρη τι κακο ειναι αυτο ρε συ... Ενα καλωδιο=5 βραδιες στην Παολαρα πρωτο τραπεζι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι σωστο αλλα...

Παντα υπαρχει ενα αλλα γιατι δεν ζουμε σε εναν παραδεισενιο πλανητη!! Εγω ειμαι γερμανια και εχω την ευκαιρια να δοκιμασω οτι θελω και να το ξανα στειλω πισω. Αν καποιο τεριαζει σε μενα σιγουρα τεριαζει και στον Μητσο οποτε του το κανω πασα και τελιωνει η ιστορια. Μακαρι να ειχα χρηματα να αγορασω αυτο που επρεπε αλλα ετσι ειναι αυτα. Και Δημητρη τι κακο ειναι αυτο ρε συ... Ενα καλωδιο=5 βραδιες στην Παολαρα πρωτο τραπεζι!!!

ποτε παραλαμβανεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.