Jump to content
spet

Golf - Αλλαγή Καντράν Με Plus Οθόνη [MFA+ Retrofit]

Recommended Posts

Δηλαδή μπαίνει κ απο 6αρι gti ?

Φυσικά, αρκεί να βάλεις και το ταμπλώ του 6ριού για να μπορέσει να μπει το καντράν, το οποίο έχει διαφορετικό σχήμα από τα mk5 / rocco / eos.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας Αθήνα που να αναλαμβάνει τον προγραματισμού απο μεσαία οθόνη σε plus?

Επίσης καντραν με Plus οθόνη για GT 170 με boost παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας Αθήνα που να αναλαμβάνει τον προγραματισμού απο μεσαία οθόνη σε plus?

Επίσης καντραν με Plus οθόνη για GT 170 με boost παίζει?

δωσε μας τον κωδικο που εχεις τωα να ου πουμε τον εποενο συμβατο με μεγαλη οθονη,φυσικα και υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας Αθήνα που να αναλαμβάνει τον προγραματισμού απο μεσαία οθόνη σε plus?

Επίσης καντραν με Plus οθόνη για GT 170 με boost παίζει?

Στείλε ένα Π.Μ. στον electric doctor μήπως μπορεί να σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός απο το καντράν που έχω τώρα είναι ο 1K0 920 864 G ( θεωριτικά με την μεγάλη οθόνη θα είναι 1K0 920 874).

Link to comment
Share on other sites

νοιζω ναι αλλα ασ το επιβεβαιωσει καπιο μελος με σιγουρια,στο 170αρι δεν εχει δεικτη  θερμοκρασιας και να κοιταξεις να μην ειναι σε μιλια,αυτες τις λεπτομεριες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρεί κανένα που να έχει το boost και να είναι με την μεγάλη οθόνη (το boost δεν με νοιαζει μιας και εχω ενα defi οργανο σε βάση osir) αλλα το θέμα είναι να κάνει.κάπου διάβασα ότι εάν ο κωδικός τελειώνει σε 1-2-3 είναι οκ η διαδικασία απο 3 και πάνω θέλει αντιπροσοποία για το imo.

 

BTW κάθε βοήθεια απο γνώστες δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε και εδώ μια ματιά μήπως βρεις κάτι

http://en.bildelsbasen.se/?link=list&ggl=s16&searchmode=1&vc1=202&pc1=116&vc[0]=202115100&vcx=4914&pc[0]=116100106

Έχει δυο κομμάτια 873 G τα οποία λογικά ταιριάζουν, τα 73 και 74 έχουν το ίδιο immobilizer

Edited by rivol
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, και πολύ καλό Site.

 

Ευχαριστώ για την αναζήτηση.

Έστειλα σε αυτους και στον electric doctor για τα επόμενα βήματα.

 

έχει αγοράσει κανείς απο αυτό το site?

Edited by Super
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα site που συγκεντρώνει πολλές διαφορετικές εταιρίες που ανακυκλώνουν αυτοκίνητα και μάλλον έχουν φτιάξει αυτό το site για να μπορούν να τα προωθούν ανταλλακτικά. Είχα μιλήσει παλαιότερα με κάποιον από αυτούς.

Επίσης πολύ καλό site απ' όπου αγόρασα εγώ τελικά το καντράν μου είναι: http://www.callparts.de/

κάτι αντίστοιχο του Σουηδικού http://www.callparts.de/en/fahrzeugteile/suche/kombiinstrument?f[0]=im_field_taxonomy_fahrzeugtyp%3A655

Πολλά δεν έχουν φωτογραφίες αλλά αν σε ενδιαφέρει κάποιο επικοινωνείς μαζί τους και σου στέλνουν, έτσι αγόρασα και εγώ (από RETEK AG) και έχουν καλές τιμές καμία σχέση με ebay.

Edited by rivol
Link to comment
Share on other sites

Λέω να αγοράσω αυτό εδώ http://en.bildelsbasen.se/index.php?index=default&link=item&post_id=24863517

 

μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει στα 207 ευρώ αλλα μπορεί κάποιος να μου πεί εάν μπορέι να αντικαταστήσει αυτό που έχω τώρα? (1K0 920 864 G)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα στο τηλ με κοντερά στην Χαμοστέρνας (τον αναφέρεται κάπου στην αρχή) και το κόστος όλο κομπλέ είναι 300€ περασμένο.

Τι λέτε καλό το νούμερο?

+100 για R32 όργανα..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ο electric doctor αν μπορεί να στο περάσει με λιγότερα χρήματα γιατί αν το πας εσύ στον κοντερά θα σου πάρει 150€ μόνο για τοποθέτηση οπότε αν είναι έτσι συμφέρει με 300€ να το πάρεις από τον κοντερά χωρίς αναμονές και άλλα τρεξίματα.

 

Έχει πλάκα πάντως πως με ένα τόσο μικρο τρακάρισμα οι Σουηδοί το πάνε για ανακύκλωση.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το πάω απο εκεί και με 300 να το πάρω και να το βάλει κίολας..μιας και δεν θα έχω θέμα με το παίζει δεν παίζει..

Δεν παίζει δεν έχει χρήμα... ;)

 

Καλα το τρακάρισμα το είδα και εγώ με 2000 το πολύ το είχε κομπλέ.(άσε που απο το κοντερ βλέπω ότι έχει και λίγα χλμ)

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η σκέψη σου, περιμένουμε νεότερα και φωτογραφίες :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου, εγώ προσωπικά δεν θα έβαζα ούτε του  R32 ούτε του GTI, μου φαίνεται πολύ μπουκωμένο με νούμερα το κοντέρ.

Link to comment
Share on other sites

Θελω με το υπαρχον κοντερ που εχω να βαλω  τις ενδειξεις απο το κοντερ του golf gti που γραφει 280 αντι για το 260 που εχω τωρα.

τη κωδικοποιηση τη ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι θέλει να ανοίξει το καντράν, να βγάλει τις βελόνες και να αλλάξει τα dials (τα πλαστικά που γράφουν τα νούμερα) με αυτά του GTI. Επειδή έχουν άλλη κλίμακα στο ταχύμετρο, η βελόνα θα δείχνει λάθος. Νικήτα είσαι σίγουρος ότι τα λαμπάκια λαδιού, μπαταρίας, ζώνης, κλπ κλπ κλπ είναι στις ίδιες θέσεις;

Από το λινκ που παραθέτω, μάλλον ναι, αλλά πρέπει να μιλήσεις με κοντερά για να σου περάσει λογισμικό από καντράν GTI.

 

http://jimmy-cbx.blogspot.gr/p/mid-to-high-line-cluster.html

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι στην θεση τους.. Μεχρι τα 85 δουλευει σαν gps (ακριβεια του χιλιομετρου) απο 'κει και μετα υπαρχει οντως αποκλιση μικρη της ταξης των 5-10 χλμ εως τα 180.. Στην συνεχεια, ομως, αλλαζει δραματικα η αποκλιση, αλλα απο εκει και πανω ειναι λιγες οι φορες που θα το πηγαινεις σαν λογικος οδηγος... :)

Link to comment
Share on other sites

θες να αλλαξεις το κοντερ,  ...τα χλμ αντι για 260 να είναι 280... ?

 

και θα ανοίξεις τόση φασαρία για το τόσο λίγο που θα παρεις εμφανισιακά αντί 260 , 280 στο κοντερ..

τι να πω.. δεν αξίζει φίλε.

 

πολύ φασαρία για το τίποτα.   αλλά γούστα είναι αυτά.  αν θες όλα γίνονται.  Υπολόγισε και το κόστος, τις λανθασμένες ενδείξεις όπως προειπώθηκε, το ξήλωνε κούμπωνε ταμπλό-κοντέρ...κλπ κλπ

δεν αξίζει και δεν κερδίζεις και τίποτα.  μόνο χάνεις.

φιλικά πάντα έτσι. ?

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Καλά του GTI δεν γράφει 300?Εγώ αυτό έχω και γράφει 300 και όχι 280.. (και επειδή τα λέει δεν τα πάει κιολας :) )

 

Εγώ προτείνω να πάρεις ένα ολόκληρο και να κάνεις σωστή αλλαγή

Edited by Super
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω του Siroco 2.0 TSI γράφει 280 Km

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.