Jump to content
spet

Golf - Αλλαγή Καντράν Με Plus Οθόνη [MFA+ Retrofit]

Recommended Posts

Aλλαξα με ενα φιλο τα μωβ λεντακια του Εος μου με λευκα,

IMAG0423_zpsa4ea9c45.jpg

στειλε μου μνμ ποσο και πουτα πειρεσ και πια ακριβως εβαλες και με πιο κολητιρι τα κολησατε με το απλο?επιτελους καπια λεντακια που δεν ειναι εντονα

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο δεν το λες,αποφασιστηκοτητα θελει και η ολη διαδικασια δεν κρατησε πανω απο μια ωρα.

απλα θελει προσοχη με το κολλητηρι και κυριως προσοχη στη πολικοτητα των λεντ.

τα λεντακια δεν κοστισαν παραπανω απο ενα ευρω μεσω ebay.

 

Kαι μερικες φωτογραφιες απο τη διαδικασια.

IMAG0412_zpsb28a64fd.jpg
 
IMAG0417_zpsb783057a.jpg
 
IMAG0418_zps60a10b56.jpg
 
IMAG0419_zpse60b0cef.jpg
 
IMAG0420_zpsa4a9bfe3.jpg
 
 
 
IMAG0422_zps2e2b096b.jpg
Edited by NIKITAS TSI
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη την παραγγελια στο ebay δεν την εκανα εγω αλλα ενας φιλος μου,ετσι λοιπον δεν γνωριζω και πολλες λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!

Κατι αναλογο ειχε κανει και ο μιχαλης

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το καντράν με την μεγάλη οθόνη και rns510. Για να δείχνει τα στοιχεία απο το rns στην οθόνη χρειάζεται κάποια ρύθμιση ή πρέπει να αλλάξω και κατι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ο electric doctor θα σου πει με σιγουριά τι χρειάζεται, στείλε του ΠΜ η περίμενε μήπως το δει και απαντήσει.

 

Τώρα δεν δείχνει τίποτα ούτε το ράδιο ; Πρέπει πάντως να γυρίσεις το μενού της οθόνης στο AUDIO

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το καντράν με την μεγάλη οθόνη και rns510. Για να δείχνει τα στοιχεία απο το rns στην οθόνη χρειάζεται κάποια ρύθμιση ή πρέπει να αλλάξω και κατι άλλο;

πρεπει να μπεις με vag com μεσα στα ηλεκτρικα δεν θυμαμε ποιο καναλι ειναι και να τικαρεις το digital radio. μετα μολις κρατας πατημενο το κουμπακι απο το διακοπτη των υαλοκαθαριστιρων θα σου βγαζει και το ραδιο. τουλαχιστον στο κατραν απο ροκο που ειχα ετσι εκανα.

Link to comment
Share on other sites

@babisgt θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω. Σε ευχαριστω πολύ.

@Rivol. Το RNS δειχνει κανονικά , όπως και η οθονη στο καντραν, απλα στην οθονη δεν έχω βρει τρόπο να δείχνει πληροφορίες απο το RNS, εκτος απο το gps που το δείχνει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Στο 19-CAN Gateway είναι, εκεί τικάρεις το ανάλογο τετραγωνάκι.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα οχι δεν πρεπει να ειναι απο το can

 

Δες πρώτα αν είναι ίδιοι οι κωδικοί γιατί έχουν να κάνουν με το επίπεδο εξοπλισμού που είχε το αυτοκίνητο που φόραγε το καντράν που έβαλες.

Link to comment
Share on other sites

@babis τζιφος, δεν μου εμφανίζει τέτοιο μενού

@rivol υπαρχει περίπτωση το can-gateway να μην το υποστηρίζει ;

Πήγαινε να ξετικάρεις το BAP PROTOCOL ΨΑΡΑΚΛΑ Ε ΨΑΡΑΚΛΑ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό , σε μένα ηταν επενεργοποιημενο και το ενεργοποιησα. Και τότε σταμάτησε να δείχνει και τις οδηγίες του GPS.

Link to comment
Share on other sites

ε αμα δεν έχεις δεν μπορεις να πας στο menu με το RADIO απο τους γυαλοκαθαριστήρες..

 

Το είχα και εγω αυτό το θέμα και μολις εβαλα ολα καλα.

 

Μετά δεν θα μπορείς να αλλαξεις σταθμούς απο το τιμόμι αλλα αμα απενεργοποιήσεις τα κουμπάκια του γθαλοκαθαριστήρα θα είσαι οκ..άμα βάλεις πές μου να σου πω τι να κάνεις..

 

Μέχρι τότε δεν μπορείς να πάς στο menu RADIO.

Link to comment
Share on other sites

Για πες για τους σταθμούς γιατί οι περισσότεροι που έχουμε βάλει πολυλειτουργικό εκτός από τον rivol δεν μπορούμε να αλλάξουμε σταθμούς .Υπάρχει μενού radio???Εγώ μόνο audio βλέπω στην οθόνη μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.