Jump to content
spet

Golf - Αλλαγή Καντράν Με Plus Οθόνη [MFA+ Retrofit]

Recommended Posts

Το θέμα έγινε Sticky

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και τι γινεται εαν εχουμε ενα MY2008 με καντραν midline VISTEON και θελουμε να βαλουμε απο highline VDO???

Προφανως μιλας για του κοσμα καθως ο ιδιος ντρεπεται να μας ρωτησει ακομη και στις συναντησεις.. :acute:

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

προφανως και για εμενα που εχω ενα να καθεται πανω στην ντουλαπα μου!!!

εγκεφαλο αλλαξα λογω τιμονιου με κουμπακια.το προβλημα ειναι οτι ολοι το βλεπουν δυσκολο να παρουν των κωδικο του ΙΜΜΟ απο το ενα και να το περασουν στο αλλο λογω διαφορετικης μαρκας καντραν.

αμα εχει κανεις καποια λυση.

Link to comment
Share on other sites

προφανως και για εμενα που εχω ενα να καθεται πανω στην ντουλαπα μου!!!

εγκεφαλο αλλαξα λογω τιμονιου με κουμπακια.το προβλημα ειναι οτι ολοι το βλεπουν δυσκολο να παρουν των κωδικο του ΙΜΜΟ απο το ενα και να το περασουν στο αλλο λογω διαφορετικης μαρκας καντραν.

αμα εχει κανεις καποια λυση.

 

Ακριβώς το ίδιο έπαθε και ο Κοσμάς, σύμπτωση μάλλον.

Έχουν διαφορετικά τσιπάκια επάνω αυτά τα δύο και το πρόβλημα είναι αυτό που λες.

Δοκίμασες να πας στην αντιπροσωπεία και επιτόπου ν'αλλάξεις μπροστά στο VAS τα καντράν και να σου κάνουν κωδικοποίηση τα κλειδια ?

Link to comment
Share on other sites

κινεζικο VAS δεν την κανει αυτην την δουλεια???


καποια συγκεκριμενη version αυτου του carprog?εχει αρκετες βλεπω ebay

Link to comment
Share on other sites

με μεγαλη μου χαρα να το φτιαξουμε κ μαζι σταμο φιλε

δενεχω καταλαβει βγαζεις το πλας σπυ για να μπει πλας απο gti?

βρες ενα απο γκολφ 6 και τον ανταπτορα της φυσας μηπως το κανουμε και παιξει,αλλα αν βρεις βα παρεις απο 6 καπου με την προυποθεση οτι θα το επιστρεψεις πισω.νομιζω με τον ανταπτορα το που θα τον βρεις γνωριζει ο mkaragiannis

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

με μεγαλη μου χαρα να το φτιαξουμε κ μαζι σταμο φιλε

δενεχω καταλαβει βγαζεις το πλας σπυ για να μπει πλας απο gti?

βρες ενα απο γκολφ 6 και τον ανταπτορα της φυσας μηπως το κανουμε και παιξει,αλλα αν βρεις βα παρεις απο 6 καπου με την προυποθεση οτι θα το επιστρεψεις πισω.νομιζω με τον ανταπτορα το που θα τον βρεις γνωριζει ο mkaragiannis

Sent from my iPhone using Tapatalk

το καντράν του 6 αριου δεν μπαίνει μόνο καντράν από jetta facelift συν τον ανταπτορα για το καντράν αλλά και πάλι οι συνδέσεις είναι τόσο μα τόσο αλλαγμένες που δεν πρόκειται να βγάλετε άκρη. Ούτε γίνεται να πάρει κάποιος την οθόνη του 6 αριου και να την βάλει στο καντράν του 5 αριου γίνεται διότι είναι άλλη φυσα

Link to comment
Share on other sites

μιχαλη καλησπερα υπαρχει βιντεο σε 5 με καντραν νεας γενιας και φυσικα και δεν ταιριαζει η οθονη ακομα και να ταιριαζε στη φτσα κανια σχεση τα δεδομενα της μιας με της αλλης

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://jimmy-cbx.blogspot.gr/2014/03/colour-instrument-cluster-on-mark-5-gti.html?m=1

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

μιχαλη καλησπερα υπαρχει βιντεο σε 5 με καντραν νεας γενιας και φυσικα και δεν ταιριαζει η οθονη ακομα και να ταιριαζε στη φτσα κανια σχεση τα δεδομενα της μιας με της αλλης

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://jimmy-cbx.blogspot.gr/2014/03/colour-instrument-cluster-on-mark-5-gti.html?m=1

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk

αν θυμάμαι καλά το καντράν αυτό είναι από passat όπου το immobiliser δεν είναι ενσωματωμένο στο καντράν

μιχαλη καλησπερα υπαρχει βιντεο σε 5 με καντραν νεας γενιας και φυσικα και δεν ταιριαζει η οθονη ακομα και να ταιριαζε στη φτσα κανια σχεση τα δεδομενα της μιας με της αλλης

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://jimmy-cbx.blogspot.gr/2014/03/colour-instrument-cluster-on-mark-5-gti.html?m=1

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk

αν θυμάμαι καλά το καντράν αυτό είναι από passat όπου το immobiliser δεν είναι ενσωματωμένο στο καντράν

Link to comment
Share on other sites

απο το γκολφ 4 και μετα το ιμμο ειναι σε εγκεφαλο-καντραν-και κλειδι. και μην μπερδευουμε τα πραγματα με τα τσιπακια που αλλα εχουν micronas(06-07 μοντελα) και αλλα εχουν NEC. εκει ειναι το λογισμικο του καντραν και οχι τα δεδομενα του ιμμο

 

 

το καντραν ειναι απο ροκκο

 

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

To νέο digital καντραν του passat B8 είναι το κάτι άλλο.Σιγά-σιγά θα τοποθετηθεί σε όλα τα μοντέλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλιστα, αν και την αρχή στο Group έκανε εδώ και καιρό το Audi TT, πολύ θα το ζήλευα το ψηφιακό κατράν.

 

Να περιμένω να βγεί στα μεταχειρισμένα στο ebay και να πάρω να βάλω ένα τέτοιο στο Golf μου ?

 

Κώστας 

Edited by COSTAS_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αργώ ακόμα. Στο τέλος του χρόνου θα είμαι πάλι πίσω στην Ελλάδα. 

 

Κώστας

 

Αντε Κωστα γιατι θα βρεις κανέναν αλλο στο σπιτι :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.